Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1528 1571
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H Hella_1
+57 / 63

Ja też nie rozumiem, czemu Kościół jest tak bardzo powiązany z administracyjnie, ekonomicznie i politycznie z Państwem. Przecież wiara czy religijność nie są obowiązkowe, jak podatki, zusy-srusy itp.
To trochę jak... stowarzyszenia i kółka hobbystyczne dla chętnych. Kościół powinien sam się utrzymywać lub przy pomocy ludzi zainteresowanych katolicyzmem i tylko z ich pieniędzy czerpać. Ciekawe, ilu "wiernych" miałby Kościół, gdyby tylko oni mieli płacić na rzecz swej wiary?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+42 / 50

@Hella_1 Na początku lat 90-tych Ślązacy zaczęli wyjeżdżać do Niemiec do pracy. Podczas zatrudniania zapytano ich o wyznanie - praktycznie wszyscy zadeklarowali, że są katolikami. Po pierwszej wypłacie, gdy zobaczyli ile zapłacili podatku wyznaniowego większość została ateistami ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+17 / 25

@Hella_1 ''Ja też nie rozumiem, czemu Kościół jest tak bardzo powiązany z administracyjnie, ekonomicznie i politycznie z Państwem.''
Wszystkie zwierzęta w lesie wiedzą, że dobrze jest trzymać się, blisko źródła. :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B black_lemons
+26 / 28

@Hella_1 Stara prawda: jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Kościół straszy piekłem, trzyma prosty lud w ryzach, ci u władzy to wykorzystują i razem z Kościołem doją ile mogą. Niestety prawdziwe nawet w 21 wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+9 / 9

@black_lemons
Właśnie coś takiego miałem napisać, chodzi oczywiście o zyski. Sojusz rządu z kościołem oznacza zysk! Jest tak dlatego, że większość ślepo podąża za kościołem i daje się doić, a rząd czy raczej przepisy i prawa przymuszają, a więc połączyli się, żeby wyborcy nie narzekali, bo jest religia i jednocześnie wybierali rządu i potem płacili większe daniny. To oczywiście bardzo skrócony skrót, ale tak właśnie jest.
@sliko
Podatek wyznaniowy? W sumie to dobry pomysł, żeby ci wyznający płacili, a nie wszyscy. Prawdziwie wyznający zapłaci, a fałszywie wyznający nie zapłacą, bo przestaną wyznawać. Jest tak, bo wyznanie religii daje jakiś prestiż, lepszy wizerunek czy co tam i niekoniecznie taki "wyznający" musi wyznawać religię. Zresztą wielu takich wyznających codziennie łamie jakieś przykazanie, może niekoniecznie codziennie, ale bez wątpienia często i z automatu wielu takich wyznajacych są dla mnie hipokrytami głoszącymi swoją religię, bo to daje im prestiż czy lepszy wizerunek. Stare jak świat, słowa to słowa, a czyny to czyny i dlatego czyny mówią więcej niż słowa. Aczkolwiek to nie takie proste. Zależy od odbiorcy, nadawcy i sytuacji. Jak zgrabnie posługuje się słowami i czynami to można oszukać wszystkich. Jednak w tych dzisiejszych czasach czyny teraz mniej znaczą, bo mogą być nasączone manipulacją, łatwiej propagować i udawać. Jednak na pewno szczery czyn jest łatwiejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+10 / 10

@Hella_1 jak nie rozumiesz. Bo mają hajs. Pis kupuje dobre słowo z ambony. Kościół dostaje różne bonifikaty. To zwykla korupcja w tym pis jest mistrzem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+6 / 6

@Hella_1 od początków zmiany ustrojowej w Polsce w 1989 roku, by wygrać wybory trzeba było żyć dobrze z kościołem i im obiecywać. Raz mniej, raz więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+5 / 5

@jakisgoscanonim W takich Niemczech to jednak większość Niemców uczciwie płaci za swoje wyznanie.... gdyby takie coś wprowadzić w Polsce, to nagle by się okazało że jestesmy niemal tak ateistycznym krajem jak Czechy... mimo że taraz większość deklaruje się jako katolicy... niekoniecznie łażący do kościoła.... ale komunie, chrzciny i inne śluby kościelne to chętnie... ale nagle jakby oni jako grupa miałaby płacić podatek wyznaniowy a pewna grupa by tego nie płaciła to zaraz by było, że chca być w tej grupie nie płacącej... :D ale nadal by byli wierzącymi... :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 maja 2022 o 20:32

J Johny_J4
+3 / 5

To już nie wiara - to już tylko biznes, nic z Bogiem nie ma to wspólnego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarl_lukas
-5 / 5

Akurat ten ,,podatek kościelny'' w niemczech tak wysoki nie jest, to jakieś 20-30 euro. Przy wypłacie to naprawdę by cię nie wykończyło, ale każdy robi jak chce....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-5 / 5

@Hella_1 Ja nie rozumiem dlaczego sport, edukacja czy fikcyjna służba zdrowia, emerytura są powiązane administracyjnie i ekonomicznie z Państwem.

Czemu zmuszają mnie do opłacania publicznej składki zdrowotnej? Jak potrzebuje to idę prywatnie bo jest szybciej i wygodniej.

Czemu jestem zmuszany do opłacania ZUS i tym samym finansowanie czyjejś emerytury? Ludzie nie potrafią oszczędzać czy inwestować?

Czemu z moich pieniędzy finansowana jest edukacja czyichś dzieci? W USA młodzi zadłużają się by zdobyć edukacje.

Co mnie obchodzi że grupka ludzi chce sobie pokopać/poodbijać gumowym balonikiem? Niech sami sobie płacą za utrzymanie stadionów, trenerów. Za wyjazdy na zawody. Albo niech jak mówisz utrzymują ich ludzie którzy to oglądają.



Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+4 / 4

"Ja nie rozumiem dlaczego sport, edukacja czy fikcyjna służba zdrowia, emerytura są powiązane administracyjnie i ekonomicznie z Państwem..."
Serio nie rozumiesz @drakon1 czy zadajesz pytania retoryczne którym celem jest usprawiedliwienie finansowana Kościoła Katolickiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-2 / 6

@RomekC Serio. Nie rozumiem czym się różni finansowanie instytucji jakiegokolwiek kościoła od dowolnej innej instytucji z której nie korzystam. W każdym przypadku moje pieniądze uważam za marnotrawione bo są wydane na coś czego nie używam.
@Hella_1 chce żeby kościół się sam utrzymywał bo ona nie korzysta .. ja chce żeby też i sport i TVP był utrzymywany przez grupę ludzi która to ogląda (dla chętnych). Moje pieniądze niech idą na moją emeryturę albo coś pożytecznego np. na naprawę lokalnej drogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@drakon1 "Ja nie rozumiem dlaczego sport, edukacja czy fikcyjna służba zdrowia..."
Sport zgoda, odpuszczam.
Edukacja - korzysta każdy. Bezpośrednio - każde dziecko chodzi do szkoły. Pośrednio - korzystasz z inżynierów, lekarzy, księgowych, itd.
Służba zdrowia - prawie każdy korzysta.
Edukacja i służba zdrowia służy "ogólnemu dobru". Oczywiście to czy one dobrze funkcjonują to inny temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-5 / 5

@RomekC Co do edukacji to miałem na myśli szkołę średnią i wyższą (podobnie jak w USA, gdzie liceum i studia są płatne).
Jak z tego korzystam pośrednio? Za nowy telefon, samochód czy do muszę zapłacić. Za jakikolwiek projekt muszę płacić. Księgowa za darmo rozliczenia nie zrobi chyba że należy do rodziny.
Większość moich wizyt u lekarza to wizyty płatne. Więc gdzie tu moja korzyść? Płacę podwójnie .. za edukacje i potem za usługę. Jeżeli ktoś chce być lekarzem.. niech weźmie kredyt na studia a potem go szybko spłaci za super trafne diagnozy.

Za te składki które miesięcznie kradnie państwo na nieudolną służbę zdrowia mógłbym sobie wykupić dobry pakiet zdrowotny.

Hasło "dobro ogólne" jest śmieszne kiedy poparzysz na statystki:
- 47% osób pracuje w wyuczonym zawodzie (https://www.prawo.pl/kadry/wiekszosc-polakow-nie-pracuje-w-swoim-zawodzie,281988.html)
- 55% polaków korzysta z publicznej opieki zdrowotnej (https://medycynaprywatna.pl/60-procent-polakow-bedzie-korzystac-z-prywatnej-opieki-medycznej-po-epidemii/)

- 80% polaków to kibice (https://przegladsportowy.onet.pl/inne-sporty/polacy-chetniej-ogladaja-sport-najczesciej-pilke-nozna-i-skoki/8l0j8xr) wiec skladamy sie na sport.
- 96% deklaruje że są katolikami (https://noizz.pl/spoleczenstwo/trudno-uwierzyc-ze-96-proc-polakow-to-katolicy-narodowy-spis-powszechny-ludnosci-juz/f58mtd5)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+3 / 3

"Co do edukacji to miałem na myśli szkołę średnią i wyższą (podobnie jak w USA, gdzie liceum i studia są płatne)."
Po pierwsze, @drakon1, szkoła średnia/liceum nie jest płatne w USA, nie publiczna. Płatne są szkoły prywatne. Jest ich więcej niż w Polsce.
Po drugie, zgadzam się z tym, że studia powinny być płatne.

"Jak z tego korzystam pośrednio? Za nowy telefon, samochód czy do muszę zapłacić. Za jakikolwiek projekt muszę płacić. Księgowa za darmo rozliczenia nie zrobi chyba że należy do rodziny."
Ale państwo zapłaciło za wykształcenie tego inżyniera i księgowej. Sądzisz, że gdyby księgowa sama zapłaciła za swoje studia to brałaby tyle samo za swoją usługę?

"Większość moich wizyt u lekarza to wizyty płatne. Więc gdzie tu moja korzyść?"
Napisałem wyraźnie "prawie każdy korzysta".

"Płacę podwójnie .."
To prawda

"Za te składki które miesięcznie kradnie państwo na nieudolną służbę zdrowia mógłbym sobie wykupić dobry pakiet zdrowotny."
Ty mógłbyś. Ten co mniej zarabia, czytaj. płaci mniejszą składkę zdrowotną, nie mógłby.

"Hasło "dobro ogólne" jest śmieszne kiedy poparzysz na statystki:"
Przecież napisałem wyraźnie "to czy one dobrze funkcjonują to inny temat". A skoro już posługujesz się statystykami to warto byłoby je przytoczyć.

"47% osób pracuje w wyuczonym zawodzie"
To jest prawda.

"55% polaków korzysta z publicznej opieki zdrowotnej"
Wybacz ale w tekście nie znalazłem tych danych. Ponadto nie ma metodyki badań.

"80% polaków to kibice"
Podajesz stronę Przeglądu Sportowego. Nie do statystyk. Nie mam pojęcia jak Przegląd Sportowy uzyskał tak dużą liczbę. Patrząc po swojej rodzinie, większość mężczyzn ogląda sport, kobiet nie. Pewnie brali za kibica każdego kto choć raz w roku obejrzał jakieś rozgrywki.

"96% deklaruje że są katolikami"
Znowu brak statystyk tylko artykuł mówiący to podobnej liczbie. Ponadto skoro "według badań samego Kościoła katolickiego w praktykach religijnych bierze udział zaledwie 27 proc. Wiernych" to ta liczba jest ponad trzykrotnie zawyżona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@drakon1 "Za te składki które miesięcznie kradnie państwo na nieudolną służbę zdrowia mógłbym sobie wykupić dobry pakiet zdrowotny' - I Ty w to serio wierzysz?
Zapraszam do USA gdzie takie coś funkcjonuje i jest to pełna patologia :)

W USA w New Hampshire pakiet porównywalny do pakietu który oferuje NFZ, to około 1600 do 2100 dolarów miesięcznie a i tak obejmuje to najtańsze metody leczenia :)

W pełni prywatna służba zdrowia funkcjonuje tak fantastycznie że ludzie którzy chorują na nowotwory bądź poważniejsze choroby, biorą rozwody i wydziedziczają dzieci po to żeby nie zadłużyć rodziny.
W przypadku gdy w USA masz wypadek i nie daj Boże jesteś nieprzytomny, to nie zawiozą Cię do najbliższego szpitala tylko do najdroższego szpitala który jest w okolicy, bo straż pożarna często obsługująca również stacje pogotowia ratunkowego, ma od tego prowizję. A sam szpital wykona Ci najdrożej wyceniane badania. Wystarczy że masz jakiekolwiek ubezpieczenie poza MedicAid bo to jest socjalne i w tym przypadku szpital nie ma gwarancji że cokolwiek posiadasz aby to z Ciebie ściągnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2022 o 3:04

Y yankers
+2 / 2

@drakon1 "Za te składki które miesięcznie kradnie państwo na nieudolną służbę zdrowia mógłbym sobie wykupić dobry pakiet zdrowotny' - I Ty w to serio wierzysz?
Zapraszam do USA gdzie takie coś funkcjonuje i jest to pełna patologia :)

W USA w New Hampshire pakiet porównywalny do pakietu który oferuje NFZ, to około 2300 do 2600 dolarów miesięcznie a i tak obejmuje to najtańsze metody leczenia :)
Jak chcesz mieć nielimitowane płatne L4 to ponad 3 tys dolarów na m-c, bo państwo i to w zależności od stanu, gwarantuje do 14 dni płatnego L4, potem radź se sam.

W pełni prywatna służba zdrowia funkcjonuje tak fantastycznie że ludzie którzy chorują na nowotwory bądź poważniejsze choroby, biorą rozwody i wydziedziczają dzieci po to żeby nie zadłużyć rodziny.
W przypadku gdy w USA masz wypadek i nie daj Boże jesteś nieprzytomny, to nie zawiozą Cię do najbliższego szpitala tylko do najdroższego szpitala który jest w okolicy, bo straż pożarna często obsługująca również stacje pogotowia ratunkowego, ma od tego prowizję. A sam szpital wykona Ci najdrożej wyceniane badania. Wystarczy że masz jakiekolwiek ubezpieczenie poza MedicAid bo to jest socjalne i w tym przypadku szpital nie ma gwarancji że cokolwiek posiadasz aby to z Ciebie ściągnąć. Zresztą MedicAid nie refunduje nawet leczenia złamań kończyn.
MedicAid można powiedzieć że jedyne co daje to to, że nie dadzą Ci umrzeć w domu bądź na ulicy tylko w szpitalu.

Z ubezpieczeniem wynoszącym miesięcznie $1257, leczenie pęknięcia kości piszczelowej, kosztuje około 8 tys dolarów, bo ubezpieczenie za ponad 1200 dolarów nie wszystko obejmuje.

Tak wygląda prywatna służba zdrowia, pełna samowola i patologia.

Polacy i ogólnie Europejczycy zachwycają się Amerykańską służbą zdrowia a sami Amerykanie twierdzą że są zacofani bo nawet w ładnej ale biednej Europie ludzie nie muszą się wieszać (dość częsta praktyka jak ktoś poważniej zachoruje a jego ubezpieczenie nie obejmuje leczenia tej choroby), brać rozwodów ani zadłużać rodziny po to aby się leczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2022 o 3:18

D drakon1
-3 / 3

@RomekC
"Ale państwo zapłaciło za wykształcenie tego inżyniera i księgowej. Sądzisz, że gdyby księgowa sama zapłaciła za swoje studia to brałaby tyle samo za swoją usługę?"
Tak państwo zapłaciło .. ale z moich podatków. Żeby zostać księgowym nie potrzeba 5 lat studiów (Przykład.. moja teściowa nie ma a świetnie sobie radzi w zawodzie). A każdy może brać tylko tyle ile ktoś będzie chętny mu za to zapłacić.

"Ty mógłbyś. Ten co mniej zarabia, czytaj. płaci mniejszą składkę zdrowotną, nie mógłby."
I właśnie wytłumaczyłeś @Hella_1 dlaczego robimy zrzutę na kościół, i inne tzw. dobra wspólne z których jedni korzystają a inni nie.
Wszyscy robimy zrzutę na służbę zdrowia.. ale nie wszyscy chorujemy.
Wszyscy robimy zrzutę na edukację... ale tylko część z nas się uczy.
Wszyscy robimy zrzutę na sport.. ale nie każdy ogląda.
Wszyscy robimy zrzutę na kościół.. ale nie każdy odwiedza.

---- "Bo gdybyśmy sami mieli za to płacić to nie było by nas na to stać." ----

"Wybacz ale w tekście nie znalazłem tych danych. Ponadto nie ma metodyki badań."
W artykule jest napisane, że "46,1 procenta Polaków obecnie korzysta z prywatnej opieki medycznej"
Zbyt pochopnie założyłem, że 53,9 korzysta z publicznej. Błąd logiczny.
Generalnie, te linki które wrzuciłem to pierwsze wyniki z wyszukiwarki. Pewnie inne strony podają inne wartości. Chodziło mi tutaj o pewne proporcje. Wydatki na to co dla nas jest najważniejsze.. czyli edukacja i zdrowie.. popadło w jakąś patologie.
Z drugiej strony jeżeli tylko 27% osób bierze udział w praktykach religijnych to też trąci patologią. Chyba że porównamy to tego ile % osób aktualnie choruje czy ile % osób aktualnie się uczy, albo uprawia sport zawodowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-3 / 3

@yankers Mój ojciec aktualnie ma problem z gardłem i chodzi do laryngloga:
- wizyta u prywaciarza - jest dostępna praktycznie wciągu 1-2 tygodni
- wizyta w placówce publicznej - koniec lipca.
Podobnych przypadków jest u nas więcej... ustaw się w kolejce i cierpliwie czekaj.
Chyba że masz znajomości. Wtedy gdzieś Cie wciśniemy a reszta poczeka ten dzień dłużej.

Tak po prawdzie publiczna służba zdrowa też nie funduje każdego leczenia.
U nas albo się zadłużasz albo organizujesz zbiórkę np. na "Siepomaga".

Myślę, że w każdy kraju sprawdzi się przysłowie: "Lepiej żartować, niż chorować."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

"Tak państwo zapłaciło .. ale z moich podatków."
Czy ja twierdzę inaczej?

"...każdy może brać tylko tyle ile ktoś będzie chętny mu za to zapłacić."
No i? Jeśli w Polsce, powiedzmy, 10 tys. rocznie kończy rachunkowość na darmowych studiach a w przypadku płatnych kończyłoby, powiedzmy, 5 tys. to księgowych, w tym drugim przypadku, byłoby mniej. Rozumiesz prawo popytu-podaży?

"Wszyscy robimy zrzutę na służbę zdrowia.. ale nie wszyscy chorujemy." - Ale każdy może zachorować, mieć wypadek. Nie powiesz, @drakon1, że zdecydowałeś się nie chorować i nie mieć wypadków?
"Wszyscy robimy zrzutę na edukację... ale tylko część z nas się uczy." - Przecież w podstawówce uczy się każdy. Po podstawówce także prawie każdy.
"Wszyscy robimy zrzutę na kościół.. ale nie każdy odwiedza." - Tu masz wybór, zupełnie inaczej jak w przypadku służby zdrowia.

"W artykule jest napisane, że "46,1 procenta Polaków obecnie korzysta z prywatnej opieki medycznej""
To zdanie nie znaczy, że te 46,1 procenta nie korzysta z publicznej opieki medycznej, prawda?

"...czyli edukacja i zdrowie.. popadło w jakąś patologie."
Przecież napisałem "to czy one dobrze funkcjonują to inny temat". Patologią jest sposób funkcjonowanie tego a nie sama idea.

"Z drugiej strony jeżeli tylko 27% osób bierze udział w praktykach religijnych to też trąci patologią."
Nie rozumiem. Patologię jest że tak mało? Czy że tak dużo? Czy coś innego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2022 o 10:30

D drakon1
-3 / 3

@RomekC
"No i? Jeśli w Polsce, powiedzmy, 10 tys. rocznie kończy rachunkowość na darmowych studiach a w przypadku płatnych kończyłoby, powiedzmy, 5 tys. to księgowych, w tym drugim przypadku, byłoby mniej. Rozumiesz prawo popytu-podaży?"
No i? Dlaczego akurat księgowych ma być więcej? Chcesz żeby zarabiali mniej bo sam nie jesteś księgowym?
Jak najbardziej niech działa prawo popytu-podaży. Będzie mało księgowych.. będą więcej zarabiali. Większe zarobki przyciągną chętnych do nauki tego zawodu (i nawet samofinansowania).

"Tu masz wybór, zupełnie inaczej jak w przypadku służby zdrowia." - no i? Ci ludzie którzy chcą to korzystają. Jak się nie zrzucimy to "nie będzie ich stać" i nie będą mieli wyboru.

Te dane chyba są badziej wiarygodne:
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2018/K_097_18.PDF
80% przynajmniej raz w roku skorzystało z publicznej służby zdrowia.
31% - korzysta tylko z publicznej służby zdrowia
9% - korzysta tylko z prywatnej służby zdrowia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

"No i? Dlaczego akurat księgowych ma być więcej? Chcesz żeby zarabiali mniej bo sam nie jesteś księgowym?"
Proszę przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. W dużym skrócie - jeśli studia będą płatne to osób kończących je będzie mniej --> podaży wykonywanych przez nich zawodów będzie mniejsza --> ceny za ich usługi wzrosną.
Moja żona jest księgową... Nie kończyła studiów ekonomicznych ;-)

"Jak najbardziej niech działa prawo popytu-podaży. Będzie mało księgowych.. będą więcej zarabiali. Większe zarobki przyciągną chętnych do nauki tego zawodu (i nawet samofinansowania)."
Nie w takiej ilości gdy studia są darmowe.

"Te dane chyba są badziej wiarygodne:
80% przynajmniej raz w roku skorzystało z publicznej służby zdrowia.
..."
Dziękuję @drakon1 ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-3 / 3

@RomekC Twóje "w skrócie" brzmi tak samo jak moja wypowiedź którą później zacytowałeś. Dobrze cie zrozumiałem. :)

"Nie w takiej ilości gdy studia są darmowe."
Nigdy nie poznasz dokładnego zapotrzebowania. To ureguluje rynek.
Teraz ludzie studiują bo jest modne i za free. Idziemy na ilość a nie na jakość. Niektórzy mówią: "byle by mieć papierek". Nie wszyscy księgowi, budowlańcy.. sprzątaczki czy panie na kasach powinny go mieć. Nasze podatki wyrzucone w błoto.

Znam ludzi których praktyki religijne ograniczają się do 1-2ch wizyt w kościele czy oni tez są w tych 27%?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

"Nigdy nie poznasz dokładnego zapotrzebowania. To ureguluje rynek..."
Oczywiście. Jednak jeśli cena czego spada, mówię o cenie studiów, to zazwyczaj wzrasta na to zapotrzebowanie.

"Znam ludzi których praktyki religijne ograniczają się do 1-2ch wizyt w kościele czy oni tez są w tych 27%?"
Dlaczego mnie o to pytasz, @drakon1? To cytat z artykułu który poleciłeś. Sądzę, że te 27% to ci którzy regularnie chodzą do kościoła, przynajmniej w niedzielę na mszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2022 o 2:30

J jarl_lukas
-3 / 3

@sliko Wychodzi 37 euro na miesiąc, ja chyba nawet mniej tego podatku płaciłem - czy to dużo? Niech każdy osądzi sam. Ja stwierdziłem że nie będę się szmacił i mówił że jestem ateistą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 1

@jarl_lukas zawsze zadziwia mnie ta pogarda, z jaką ludzie wspierający organizację tolerującą pedofilię w szeregach swoich funkcjonariuszy, okazują wobec wobec tych, którzy tego odmawiają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarl_lukas
-3 / 3

@sliko Przepraszam ale gdzie ja napisałem że popieram pedofilię? Pisałem o podatku kościelnym w Niemczech.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 1

@jarl_lukas nawet zwykłe chodzenie do kościoła jest formą wspierania pedofilii. Nie trzeba nazywać ateistów szmatami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+22 / 26

Napiszę coś co może cię zaskoczyć, każdy ma prawo krytykować każdą osobę czy instytucje publiczną czy prywatne, to się nazywa wolność słowa. Jedynym kryterium ograniczającym może (nie musi) powinien być poziom kultury wypowiedzi publicznej. Nie mniej państwo nie powinno ingerować, a po prostu osoba urażona powinna na drodze cywilnej udowadniać, że jakaś wypowiedź nie była krytyką, a np. oszczerstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+3 / 5

@Tibr nie powinno być czegoś takiego jak obraza uczuć jakichkolwiek, nie tylko religijnych.
Jeden się obrazi, inny nie i nie rozumiem dlaczego za subiektywne odczucie innej osoby miałbym zostać ukarany.
Uczucia religijne, poprawność polityczna, to jedne z największych gówien jakie spotkało społeczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@eGzu znaczy co do uczuć religijnych tak i to właśnie pisze państwo nie powinno tym się zajmować. Natomiast co do twoich ale kto ci broni w sprawie cywilnej przekonywać sąd? Dlaczego tego nie może być? Nie mówimy o konkretnym paragrafie, ale gdy cię osobiście coś obraża powinieneś mieć zawsze prawo do wniesienia pozwu, czy jest zasadnym to już niech rozstrzyga sąd ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 maja 2022 o 12:09

E eGzu
0 / 0

@Tibr absurd, mnie obraża to co teraz piszesz. Czyli powinienem móc założyć sprawę, a Ty powinieneś być ukarany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@eGzu nie rozumiesz, ty powinieneś móc i możesz to zrobić de facto, złożyć pozew jeżeli czujesz się obrażony przez kogoś, sąd wpierw rozpatruje czy jest czym, jeżeli nie oddala pozew, jeżeli uzna za zasadny to wtedy zadadzą (o ile go przekonasz bo w trakcie rozprawy sąd pomimo początkowego przychylenia się może uznać, że jednak nie zostałeś obrażony) np. odszkodowanie za straty. Różnica jest taka, że to nie prokuratur ściąga cię z urzędu, tylko konkretna osoba musi udowodnić, że została obrażona osobiście. Jeżeli więc nie byłoby paragrafu o obrazie uczuć religijnych, to wtedy ktoś kto taki pozew składa musi udowodnić, że został obrażony osobiście.
To nie absurd tylko praworządność, każdy obywatel ma prawo wnieść sprawę do sądu, sąd może zaś zdecydować czy pozew jest w ogóle zasadnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+1 / 1

@Tibr Nadal mnie nie przekonałeś, że osobiste ODCZUCIE powinno być powodem do wymierzania kary. To nie jest coś niezależnego od odczuć, jak np. pochlastanie kogoś nożem, co stanowi zagrożenie życia i zdrowia. Jak wspomniałem, jeden POCZUJE się urażony, a inny nie z tego samego powodu i jest to ujmą dla mojego logicznego myślenia, że jest jak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@eGzu mieszasz dwie kwestię, ciągle piszesz o wymierzaniu kary, czym innym jest proces karny, a czym innym jest proces cywilny. W związku z tym, że "uczucia religijne" nie da się precyzyjnie określić czym są i kiedy coś może obrażać, a kiedy nie nie powinny być objęte prawem karnym. Prawo karne powinno obejmować coś jasnego, coś co da się precyzyjnie określić czyli np. dewastację czyjejś własności. I tu będę zawsze przeciwnikiem działań gdzie ktoś dewastuje czyjąś własność, czy kościół, synagogę, meczet, urząd czy wreszcie budynek prywatny.
Natomiast w każdym demokratycznym i praworządnym państwie każdy obywatel ma prawo do ochrony swoich dóbr, w tym dobrego imienia. Jeżeli zostanie okradziony chroni go prawo karne i cywilne. W procesie cywilnym może dochodzić swoich praw odnośnie uszkodzenia mienia lub swojego dobrego imienia jeżeli uznał, że został pomówiony czy czuje, że ktoś mu ubliżył.
To jest dość precyzyjne, jeżeli powiesz, że XY jest np. kretynem, złodziejem, pedofilem to proces cywilny pozwala komuś bronić siebie przed oszczerstwami czy właśnie urażoną dumą bo nazwałeś go głupcem. Po to są sądy by to rozstrzygać, dodatkowo posiadają narzędzie w postaci określenia czyjegoś zachowania jako pieniactwo (choć w Polsce rzadko z tego korzystają) szczególnie wobec ludzi którzy procesują się o wszystko z sąsiadami. Jest to problem, ale nie może on wpływać na to by odebrać wszykim obywatelom prawa do aktywnej obrony jaką jest właśnie proces cywilny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+27 / 27

Każdy kto finansuje obojętnie jaką organizację ma prawo do jej krytyki. A przede wszystkim powinien mieć prawo wycofania się z tego finansowania, gdy tego chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+1 / 9

@szwejkow to ja bym chciał się wypisać z zusu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+21 / 33

Tak, każdy jeszcze może krytykować kościół i księży. Niedługo to się ma zmienić, bo zero musi podlizać się czarnym przed wcześniejszymi wyborami. Bez ich wsparcia, ta jego kanapowa partyjka osiągnie wynik poniżej błędu statystycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+15 / 17

Jeśli jakikolwiek kościół ocenia i rozlicza obszary życia ludzi z poza tego kościoła, to tym samym daje im prawo do oceniania i rozliczania swoich obszarów życia.
Dlatego kościół powinien być czysty i nienaganny.
A jak jest, każdy widzi. Przynajmniej na naszym podwórku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
-1 / 7

@adamis62 zabrzmiales troche jak kaplan z ambony. Głębokie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+4 / 4

@adamis62 Niestety nie każdy widzi :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+7 / 13

Raka ciężko zwalczyć i wielu na niego umarło, ale nie można zabronić zdrowym komórkom próby walki ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+5 / 5

Od razu zakażmy krytyki polityków i partii, a ten kto złamie to prawo, to do łagru na reedukację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 maja 2022 o 17:05

R Ricochet69
+1 / 1

@Pergamin Putinizacja polskiej polityki postępuje, więc to o czym piszesz wcale nie jest wykluczone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
+5 / 9

Masz rację. W sumie każdą instytucję można i powinno się konstruktywnie krytykować. Ale teraz mam pytanie. Czy mam prawo krytykować wszelkie organizacje lpg ( A tego typu organizacje są również dotowane z budżetu)? Bo ogólnie za jakąkolwiek krytykę już dostaje się łatkę homofoba. Wiekszość problemów z pedofilią w kościele spowodowanę jest iż siedzi tam duże grono ludzi z zaburzeniami seksualnymi. I siedzi takie towarzystwo wzajemnej adoracji kryjąc sie nawzajem. I po prostu coraz wieksze zboczenia zaczeli kryć. To samo jest w organizacjach lpg. Tyle ze nawet jak tam cos wyskoczy, nie jest wychwytywane przez media bo nie można ich krytyować. Tyle iż każda taka dyskusja zacznie się od obrzucania błotem z obu stron. A wystarczyło by ucinać ptaka każdemu kto wiedział a ukrył oraz temu co krzywdził. Wyczyściło by się patologie z kościoła, lpg, nauczycieli i każdego środowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamuska19835
-4 / 6

@ottakijeden koniec z wolnością wypowiedzi, strona wol neme dia. net też zablokowali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 5

@ottakijeden Od LPG to ty się od ten tego! Mam homologację na butlę do listopada!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+3 / 3

"Czy mam prawo krytykować wszelkie organizacje lpg ( A tego typu organizacje są również dotowane z budżetu)?"
Wydaje mi się, @ottakijeden, że jesteś w błędzie. Organizacje LPG nie są dotowane z budżetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
-1 / 1

@RomekC Serio? Każde duże miasto wspiera organizacje lpg. Na uczelaniach promowane i oplacane sa w setkach badania. Kwoty wydawane są ogromne. Trzeba chciec tego nie widzieć. Twoje stwierdzenie jest odpowiednikiem gdybym powiedział iż rydzyk nie dostaje kasy z panstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

Potrafisz wskazać cokolwiek, @ottakijeden, potwierdzające, że organizacje lpg są dotowane z budżetu? Cokolwiek, proszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
-1 / 1

@RomekC https://prawy.pl/116624-szok-zobacz-jak-warszawa-wspiera-fundacje-na-rzecz-lgbt/, https://zyciestolicy.com.pl/warszawa-finansuje-ruchy-lgbt/, itd. Wpisz w google. Oczywiscie w gazecie wybiorczej tego nie znajdziesz. Naprawde, to tak jakbym ja powiedział prosze o dowód ze wsparcie ma rydzyk. organizacje lpg ukrywaja (nawet po przegranych sprawch sądowych) informacje o dotacjach. Pomimo iż maja tego obowiązek (odpowiednik pani z trybunału). Zrozum. Ja to pisze z perspektywy osoby wierzacej i praktykującej. O ile silko ktory robi te demoty powinien znalezc dziewczyne, bo ma obsesje na punkcie katolizmu i zajmuje sie tym na pelen etat (zakladam ze to ten sam gosciu co okiem inteligenta). Każda organizacja powinna byc konstruktynie krytykowana. Najazd na kosciol jest bez ograniczen. Jest to cool i trendy. Niewazne co zrobia, trzeba atakowac. A jednoczesnie lpg moze robic co chce i cichosza. Problemem tego kraju mamy z jednej strony ludzi ktorzy robia olimiady matematyczno-religijne, a z przeciwnej strony dotacje do badan czy mamy 100 czy 101 płci, ilosc dzieci w lpg rodzi sie wiecej niz hetero itp. jako czlowiek z 2 dyplomami glownych technicznych uczelni w tym kraju, trafia mnie cos, jak ten kraj nie robi nic w kierunku technologi tylko dotuje bzdety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

"organizacje lpg ukrywaja [...] informacje o dotacjach"
Wybacz @ottakijeden, strona którą mi wysłałeś nic nie mówi na ten temat. Tam jest artykuł dotyczący zupełnie innej organizacji LGBT ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
-1 / 1

@RomekC Mam Ci wkejac linki? Co ja google jestem? Poszukaj. Ogolnie drazni mnie dotowanie ktorejkolwiek strony. Panstwo powinno dokladac do zdrowia, sluzb (policja, wojsko itp) i innych podstawowych spraw. Bo pozniej robi sie tylko kupowanie wyborcow za kase ludzi. I nie tylko swiatopogladowe. A to stadion, a to pomnik, a co cholera wie co jeszcze. A tam gdzie kasa by sie naprawde przydala, to nie ma. Bo nie generuje glosow. Ale wracajac do głównego watku. Jak widzisz dotowane sa. Czy to rzad, urzedy miast czy ue, ogolnie to kasa nasza. Czy w takim razie moge krytykowac lpg? Bo jakakolwiek krytyka lpg (nawet konstruktywna) skaczy sie oskarzeniami. A gdybym zmienil to co pisza ludzie o kosciele na lpg to chyba bym poszedl siedziec. Co tu duzo gadac. ostatnio aresztowali w niemczech polskiego ksiedza (chyba doktora). Napisal o patologi w kosciele. O tym ze wysoko postawienie lpg, molestowali mlodych. I co. On zostal skazany (nie mogl sie nawet bronic).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+2 / 2

@ottakijeden Rozszyfrujesz proszę skrót LPG?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

"LPG (skrótowiec od ang. liquefied petroleum gas) skroplony gaz petrochemiczny "
"LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych."
Widzisz różnicę @ottakijeden?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
0 / 2

@RomekC dziekuje, nie mialem pojecia. A wiesz ze jak sie pisze zle o lgbt to z automatu na wiekszosci portali wywalaja komentrz? A o lpg mozna pisac...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
0 / 2

@RomekC I najwazniesze. Bo zbaczamy z tematu. Czy skoro obie organizacje sa dotowane, czy to znaczy ze moge obie krytykowac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

"Czy skoro obie organizacje sa dotowane, czy to znaczy ze moge obie krytykowac?"
Oczywiście @ottakijeden.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boa1
+2 / 10

Najerzdzamy na islamistów a niedługo u nas będzie,ie gorzej jak u nich,t
Trzeba zrobić u nas to co zrobiła Irlandia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+2 / 2

Szumowiny chowają się za plecami wyznawców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-5 / 9

Brawo, ale idźmy dalej, facet ma prawo krytykować kobiety, chudy ma prawo krytykować grubych, bez nałogowy krytykować nałogowców, mądry idiotów, prawy przestępców itd.
Dziwne, że każdy wyżej wymieniony przypadek już ma jakieś dziwne nazwy wymyślone na potrzeby gówno fundacji walczących z tym wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarl_lukas
-3 / 7

Bardzo mi się podoba ten pomysł!!! Idąc tym tokiem myślenia nie jestem gejem ale mogę krytykować środowisko LGBT..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+1 / 3

pozdrawiają was ciule

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krenko
-1 / 1

Nie rozumiem po co to powtarzać. Kościół katolicki jest najbardziej krytykowaną organizacją w Polsce od około 10 lat, to tak jakbym zrobił demota i o treści "trzeba to powiedzieć jasno kiedy pada deszcz asfalt jest mokry"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
+4 / 6

...gdyby Bóg był - to by KK nie istniał, nie dopuścił by tyle zła..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-2 / 4

Myśle że dotyczy to każdej organizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mstrzalkowski
+3 / 5

@drakon1 możesz pokazać jakąś inną organizację, która przejmuje masowo państwową ziemię za 1% jej wartości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-3 / 3

@mstrzalkowski A po co mam dla Ciebie coś wymyślać? W treści demota nie ma ograniczenia dotyczącego wykupu ziemi za 1%. Jest tylko udział w życiu publicznym i pobór kasy.
To co właśnie zrobiłeś, to skorzystałeś z tego prawa i skrytykowałeś jakąś organizacje.

Skoro się ze mą nie zgadzasz to napisz proszę dlaczego nie mogę krytykować pracy np. polityków (partii) czy dziennikarzy. Oni tak samo używają naszych pieniędzy i gadają różne głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

@mstrzalkowski, tutaj popieram @drakon1. Dlaczego nie mogę krytykować jakiejś organizacji która uczestniczy w życiu publicznym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem