Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
154 170
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawelusa74
+2 / 10

Mam nadzeje ze to fejk, bo to sie nóż w keszeni otwiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

@pawelusa74 też się zastanawiam czy to prawda, bo jakoś około 3 tygodnia wojny widziałam artykuł że Ukraina podjęła decyzję o zamknięciu szkół i przedszkoli, a nawet polskie powiaty bezpośrednio przy granicy z Ukrainą przeszły na nauczanie zdalne. Trochę dziwnie mi soboe wyobrażać, że w bombardowanym kraju pogrążonym w wojnie z odczlowieczonymi orkami, gwałcącumi dzieci, ktokolwiek posyła swoje dziecko do szkoły, na dodatek pieszo.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+5 / 13

kacapy były, są i będą tylko kacapami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Herhard
+4 / 4

Już mój dziadek opowiadał że to była swołocz straszna.Już lepiej było spotkać szwaba niż ruskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+11 / 13

Tylko jak niby Szwajcaria ma blokować dostawy broni na Ukrainę? :/ . Nie są ani w NATO, ani UE.
Oczywiście Szwajcaria ma umowy z UE, ale to tylko umowy. Poza tym to nie jest jakiś wielki kraj, można go zwyczajnie objechać i cześć.

Zmusić Szwajcarów się do niczego nie da, nie ma podstaw. Szwajcaria nawet nie jest "blisko Ukrainy" :/ . Co innego Węgry :/ .
Równie dobrze można by się czepiać że np Egipt zachowuje neutralność.

Oczywiście żaden moralny człowiek nie poprze putlera. A zachowywanie "neutralności" odbieram jako ciche przyzwolenie, ciche poparcie.

Wg mnie, tak na serio, to NATO powinno przestać trząść jajami, tylko wjechać na Ukrainę w ramach "specjalnej operacji pokojowej" w celu stacjonowania w miastach w których NIE SĄ prowadzone walki. Po to aby Ukraińcy mogli się skupić na odbijaniu swoich terenów bez obaw że dostaną "nożem w plecy".
A jakikolwiek atak na siły NATO powinien być odebrany jako bezpośredni atak na państwa NATO.
Putler się odsłonił i jest szansa aby ukręcić kacapom łeb raz na zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
-1 / 3

@Rafik Szwajcaria blokuje dostawy amunicji, którą produkuje do uzbrojenia niemieckich wozów piechoty. A teraz hipotetyczna sytuacja: Niemcy toczą wojnę. Szwajcaria z powodu neutralności odmswia dostaw amunicji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
0 / 2

@rafik54321 zgadzam się z tobą ALE. To nie takie proste A szkoda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 1

@rafik54321 obawiam się, że NATO jest usatysfakcjonowane wojną z udziałem Rosji, bo jest okazją do przejęcia technologii i rozeznania w uzbrojeniu. To dlatego właśnie Rosja nie wystawia nowoczesnego sprzętu. Chyba tylko kretyn sądzi, że Putin nie ma profesjonalnego wojska (stacje kosmiczną mają, ale na czołgi im brakło?) Po prostu nie było sensu marnować go i narażać na rozpoznanie bo Ukraina miała paść od razu. Nie padła dzięki gigantycznemu zaangażowaniu NATO, czego Putin się chyba nie spodziewał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@7th_Heaven Yyy, jaką stację kosmiczną? XD. ISS ma tylko pojedynczy moduł z ZSRR i żeby było jeszcze śmieszniej, w tym module nie ma nic wartościowego. W zasadzie można by go odłączyć od tak se.

Kacapy miały nowoczesny sprzęt "na pokaz".
Cały program kosmiczny kacapów to było po prostu opychanie sojuzów do NASA i ESA. Tylko że powstało SpaceX i sojuzy były używane tylko z uprzejmości. SpaceX zaoferował pojazdy równie tanie i równie niezawodne.

Putler teraz nie ma wyboru, albo wyciąga ciężkie działa które "niby" ma ukryte, albo zostanie wypchnięty.

Za PRLu, też niby magazyny broni były pełne, a tam po prawdzie to 3/4 to był złom nie na chodzie. I też niby ZSRR takie potężne. Taki członek XD.

No i czemu kacapy robią masowy pobór? Skoro niby mają na zapleczu zawodowców?
Wojsko kacapów jest totalnie z dykty. Jeśli on "niby nie chce pokazać najlepszych kart" to musi wojnę skończyć. Bo nie ma czym walczyć, albo musi wyciągnąć asy. Skoro wyciąga dzieciaki ze szkoły i wręcza im kałacha, to znaczy że nie ma asów do wyciągnięcia, skoro chce jak baran kontynuować wojnę. Bo wciąż dosyła ludzi, więcej i więcej, a oni są wypierani i tak. Do tego Ukraina ma więcej sprzętu niż przed wojną XD... Putler sam ich dozbraja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+2 / 2

I neutralność w prowadzeniu kont morderców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
+2 / 2

@szwejkow Dokładnie i te tony "neutralnego" złota w bankach po Reichu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krzysztofsensei
0 / 0

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/panzer-gepard-fuer-ukraine-schweiz-blockiert-munitionslieferung-17987759.html Der deutsche Panzer Gepard soll bald in der Ukraine zum Einsatz kommen. Seine Munition aus der Schweiz darf er dann nicht an Bord haben. Niemieckie gepardy (na podwoziu Leoparda I to broń przeciwlotnicza) maja już być w boju na Ukrainie. Niemcy chcą jęać Ukrainie a Szwajcarzy nie chcą, aby ich amunicja była w tych wozach bojowych. Po prostu skur@ysyny. Ja miałbym w dup.e zdanie szwajcarów w tym wypadku i wysłał wozy z amunicją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem