Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
259 265
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
-4 / 10

Aż dziw bierze, że na tym dzikim zachodzie istnieją takie przepisy już od dawna i kierowcy dają rada ich nie potrącać na pasach;) Jak cytujesz przepis o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku przechodzenia przez jezdnię, bo fakt kierowca nie czyta w myślach, to jeżeli jesteś kierowcą żywię nadzieję, że wiesz, iż ta sama formuła jest zastosowana w przepisie wobec kierowcy, który zbliża się do przejścia dla pieszych.
Prawda jest tak, że nasza infrastruktura wymaga sporych nakładów aby ją jeszcze poprawić, niestety wielu uczestników ruchu jak piesi coś wie ale nie zna prawa, tak samo można się czepiać rowerzystów, którzy np. wykorzystują przepis o tym, że mogą jechać równolegle, zapominając, że to jest przepis warunkowy i zabronione jest to gdy utrudniają ruch innym uczestnikom, a i sami kierowcy mają też wiele braków w znajomości przepisów i ich właściwej interpretacji. Każdy praktycznie kto wyprzedza na pasach jest zdziwiony, że wyprzedza "przecież jezdnia jest dwu pasowa, a ja jechałem sowim pasem nie wyprzedzałem pojazdu obok".
Do tego dochodzi ciężka noga z cegłówką, niestety jak zapierd.. do i w biały dzień możesz nie zauważyć (mea culpa) więc dla własnego dobra lepiej zwolnić przed pasami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2022 o 15:57

avatar sfzgkkp
+4 / 8

Zawsze można złożyć apelację u św. Piotra: "Przecież ja miałem pirwszństwo!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem