Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
+
871 904
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Hamster88
+21 / 41

Jak widzę, że to Twój post, daje mocne ... nawet nie muszę czytać. Mam świadomość, że będzie kolejne obnażanie pedofilów w kościele. Polacy to ciemny naród

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+22 / 30

@Hamster88 Polacy są tak zindoktrynowani że jeszcze bronią tych bandytów w sukienkach. Ale co się dziwić jak PiS stoi za nimi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrzysiekChris
+3 / 7

kościółek to "f"uj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PeterGabriel44
+7 / 13

No to jest nas już trzech. Dopóki fanatycy będą rządzić w tym kraju dopóty nie będzie sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gnus22
+6 / 12

pieciu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+5 / 7

@PeterGabriel44 jest nas tu więcej. Mam nadzieję że dzięki takim demotom i dyskusjom dołącza kiedyś kolejni.

Co do demota: to jest jedna z tych bardzo nielicznych sytuacji, gdy na prawdę rozumiem zrywy samosądów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 5

@PeterGabriel44 @jeszczeNieZajety @Hamster88 @Gnus22 @7th_Heaven
Ojezuchryste! - dzięki za uznanie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+9 / 15

mnie bardziej zastanawia nie to ze dostali zawiasy, ale to ze dostal 2 lata za pedofilie
jak juz wiele razy mowilem, gdyby trynkiewicz byl ksiedzem, to dzisiaj otwierano by szkoly jego imieniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Alarma
+18 / 22

Osobiście uważam, że:
- Kara za obrazę uczuć religijnych nie powinna istnieć, bo przeczy wolności słowa
- Pierwszy pan powinien odpowiadać za wandalizm, może nie więzienie, ale naprawienie szkód z własnej kieszeni z nawiązką
- Obraza uczuć religijnych powinna być regulowana przez normy społeczne. Jest to niekulturalne i jeśli ktoś w moim towarzystwie szykanuje kogoś za to jaką religię wyznaje, to spotka się z moją krytyką.
- Nie znam sprawy drugiej i trzeciej, ale jeżeli jest tak jak to opisane w democie to te wyroki są śmieszne i oboje powinni pójść siedzieć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
+1 / 1

@Alarma Przy innym democie gdzie była wspomniana sytuacja tego wandala i kapliczek i napisałem praktycznie to samo. Też uważam, że to chore żeby coś tak subiektywnego i o takim potencjale do podciągania pod to w sumie czego kto chce (w teorii, bo w praktyce da się obrazić tylko chrześcijan, innych wyznań już nie) było regulowane prawnie. Jak mówisz - spokojnie wystarczą normy społeczne. Ja jestem prorokiem Kota Przedwiecznego, kto inny jest głową Sekty Ziemniaka - i spoko. Dopóki nie robi tym nikomu krzywdy nie mam z tym problemu a też podniosę głos kiedy ktoś będzie go obrażał "bo tak".
Używając logiki można się nad tym prawem z obrazą uczuć religijnych pastwić bez końca bo to jest po prostu absurdalne.
Nie mogę się bardziej zgodzić ani niestety zostawić więcej niż jednego plusika - próbowałem :(
Ale każdy komentarz osób o zdroworozsądkowych poglądach jak Twój czy wyżej PeterGabriel44, Gnus22, 7th_Heaven itd. sprawia, że no aż serce rośnie. Nie jestem sam, jest nas więcej, w sumie wychodzi, że całkiem sporo :)
Pozdrawiam i trzymajmy się mocno w tym chorym cyrku ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+2 / 20

I teraz pytanie, dlaczego sędziowie nie mogą zostać ukarani za takie zje*ane wyroki?
Gołym okiem widać, że to wszystko sprawa układów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+8 / 12

@mygyry87 być może nie chcieli orzekać np. gdzieś w Bieszczadach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-2 / 6

@sliko A kto by ich do tego zmusił? A no tak inni sędziowie, a może mi powiesz, że pis, ok uwierzę jak mi powiesz, że przed 2015r pedofile w sutannach gnili w pierdlu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+4 / 6

@mygyry87
sedziowie orzekaja zgodnie z prawem. jak przepisy sa marne to wyroki rowniez. do tego dochodzi kwestia nacikow politycznych gdzie np Ziobro przenosi niewygodnych sedziow/prokuratorow z dala od miejsca zamieszkania by ich ukarac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@El_Pawulon pokaż mi zapis w prawie który mówi, że jak jesteś przestępcą seksualnym w sutannie to należy ci się wyrok w zawieszeni i przeniesienie do innej parafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+2 / 4

@mygyry87 zapisu tylko formalnie nie ma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@sliko czyli to jednak sędziowie od lat poprzez układy swoich zwierzchników wydają jakieś fikcyjne wyroki a ofiary nie mogą kompletnie z tym nic zrobić bo sędzia jest "niezawisły" prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+1 / 1

@mygyry87
prawo mowi o karze "od" "do" wiec sedzia wybiera jej wymiar w danych widelkach. Jak by prawo nakazywalo bezwzgledne wiezienie (a moze) to choc by skaly sraly by pedofil siedzial, bez znaczenia czy w sutannie czy nie. wniosek? prawo jest tu wadliwe, widelki maja sens ale musza byc dobrze okreslone, dodatkowo naciski polityczne oraz reperkusje dla niepokornych sedziow tez wplywaja na wyroki i wybor kary przewidzianej w prawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@El_Pawulon to pytanie dlaczego w sutannie zawsze są zawiasy/umorzenie.
Za seks lub gwałt na nieletnim nie ma zawiasów.
Problemem jest umarzanie sprawy lub zmiana kwalifikacji czyny i to właśnie robią sędziowie, dlaczego tak jest od wielu lat to już sobie sam odpowiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+8 / 16

Klechy chyba muszą skrzywdzić każde dziecko, każdego pojedynczego rodzica, żeby każdy poczuł ten ból na własnej skórze, dopiero wtedy polaczki się obudzą i pogonią tę czarną zarazę. Ktoś jeszcze autentycznie wierzy, że w chmurach siedzi starszy gościu, który patrzy czy jestem grzeczny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+8 / 12

@C1VenomMX321 Zaręczam Ci, że nie wystraczy. Znam osobiście sytuację gdy cała wieś wiedziała, że na plebani dzieją się jakieś niedobre, prawda, rzeczy. I co? I nic. No, gdzieś może i dotknął ale w końcu nic takiego się nie stało. A to dobry ksiądz. Dach wyremontował....
Dużo jeszcze wody w Wiśle musi przepłynąć....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+9 / 13

To państwo nie potrzebuje ruskich, Polacy sami je wyniszcza rękoma pisu z kosciolem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 12

Przypadki 2 i 3 są faktycznie niezrozumiałe. Piszę to jako katolik, tam powinny być konkretne wyroki, co najmniej kilkuletnie (jakie dokładnie zależy od szczegółów czy mówimy o czterech czy o czternastu latach) i bezwzględne.

Natomiast w pierwszym wypadku sprawa jest dość prosta, warunkiem uzyskania wyroku w zawieszeniu jest okazanie skruchy, mamy to w kodeksie karnym, tutaj skazany jej nie okazał stąd wyrok bezwzględny, gdyby się pokajał dostałby rok w zawiasach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+9 / 15

@Elathir Wyrażanie skruchy ma sens w przypadku przestępstwa. "Obrażanie uczuć religijnych" w rozumieniu wielu ludzi (i moim) nie jest przestępstwem więc nie ma miejsca na skruchę,
Co z uczuciami ludzi takich jak ja? Byś mógł lepiej te uczucia zrozumieć użyję przykładu. Przykład jest oczywiście przerysowany bo chcę uwypuklić pewne aspekty. Wyobraź sobie, że prawie wszyscy chodzą dokładnie tak jak w skeczu Monty Python "Ministerstwo głupich kroków". Ty oczywiście chodzisz normalnie bo taki sposób chodzenia, "głupie kroki", uważasz (ja też) za idiotyczny. Ale oni się uparli. Wszędzie ich widać. Nie zmuszją Cię byś też tak chodził ale nie ma odpoczynku od tego widoku. Wyjdziesz na ulicę - dookoła same głupie kroki. Włączysz telewizor - głupie kroki. Włączysz radio - mówią głównie o wyższości głupich kroków nad innymi sposobami chodzenia. I tak dzień po dniu. Nie uważasz, że to może być męczące?
Bo tak, TAK właśnie dla niewierzącego wygląda religia i jej wszelkie obrzędy. Kompletny absurd, nonsens.
Religia jest sprawą PRYWATNĄ. Ja nic nikomu nie chcę narzucać ale chciałbym by i mnie nic nie narzucano. Tak, tak oczywiście nic mi się nie stanie jak popatrzę na procesję czy ministra zawierzającego Matce Boskiej coś tam. Podobnie jak nic złego się nie stanie facetowi, który nie trawi disco-polo ale jego sąsiad rżnie to na cały gaz dzień i noc. Tyle, że w przypadku disco-polo nazywamy takie postępowanie sąsiada chamstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szubertus
-1 / 3

@jeszczeNieZajety Podpiął bym do tego zboczenia seksualne itp :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+11 / 13

A czy molestowanie przez osobę duchowną nie dałoby się podciągnąć pod obrazę uczuć religijnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+8 / 14

Przypominam, że to nie sędziowie stanowią prawo, tylko posłowie! Sędzia _MUSI_ wydać wyrok zgody z prawem. Jedynym, co sędzia może, to wydać niższy wyrok dla kogoś, kto np wyraża skruchę (czyli kłamie / udaje, że bardzo żałuje). A więc jeśli ksiądz gwałci dziecko przez 10 lat, a później powie, że tak naprawdę, to tego nie chciał i jest mu barzdo smutno, to dostanie zawiasy. A natomiast jeśli ktoś jest wku*wiony na to, co się tu odpie*dala, namaluje jakiś pentagram na kościele, a następnie w sądzie NIE będzie udawał/kłamał, że "tak naprawdę kościół jest spoko i nie chciałem tego namalwoać", tylko powie "Tak, namalowałem to z premedytacją w ramach mojego protestu przeciwko patologii w kościele", to dostaje wyrok bezwzględny. TAKIE MAMY PRAWO. Zażalenia proszę kierować do posłów, którzy takie zje*ane prawo ustanowili i jescze planują je zaostrzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
+6 / 8

I między innymi o to chodziło w przejmowaniu sądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
+4 / 6

To ciekawe, że za molestowanie Jezusa Chrystusa kary są tak małe.
Bo samo pismo mówi;
Mt 25:31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. {...} 25:40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
+10 / 12

Nie rozumiem tej je*anej tolerancji dla pedofilii w kieckach. Żadna organizacja nie może złożyć wniosku o zmianę kodeksu karnego tak żeby sukienkowi zaczęli się poważnie bać zanim zrobią krzywdę dziecku? Po co są sądy jak nie mają odpowiedniego prawa do wykorzystania. Kieckowy pedofil z udowodnioną winą dożywocie i ciężka praca. Nie pracujesz=nie jesz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wluczyryjek
+6 / 6

@Ddrek obawiam się, ze to niewiele albo nic nie da. Pedofil pozostanie pedofilem. To siedzi w jego głowie i grozba kary nic tu nie zmieni. Powinno sie raczej nie zostawiać dziecka sam ja sam z obca dorosla osoba w miejscu, którego nikt nie kontroluje. Np jeśli jest to terapeuta to w pokoju z szyba itp. Jesli ksiadz to absolutnie nigdy nigdzie! chyba ze wlasne dzieci wam niemile...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
+7 / 9

Jako urolog z przyjemnością wykastruję ksieżulków:)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+6 / 6

@jerry54 Kto Cię ku*wa zaminusował? Gdzie ta pier*olona, zje*ana kanalia do chu*a ja się pytam?! Wystąp ku*wo przed szereg jak takiś mocny! Poznajmy sku*wysyna, który popiera niszczenie życia dzieci!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
0 / 4

Istotnym problemem nie jest pedofilia w kościele. Prawdziwie kluczowy problem to społeczeństwo (w tym ludzie młodzi) które nie widzi problemu W BRAKU WŁADZY SUWERENA nad karierą sędziego ferującego takie wyroki. Kościelne zwyrole tylko denerwują, społeczeństwo tak tępe że nie widzi skutków swojego braku kontroli nad władzą sądowniczą prawdziwie przeraża...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+3 / 3

inne czynności seksualne - czyli wg klechów po francusku z żoną sąsiada to już nie jest grzech? A to dobrze wiedzieć... ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tom10
-4 / 4

Robert N zamalował nie tylko kapliczki, ale też mienie zniszczył mienie prywatne i publiczne, o czym tu się nie wspomina (typowe "liberalne" grzanie emocji, co "liberałowie" opanowali do perfekcji, są w tym temacie o wiele lepsi niż strona "rządowa"). Gdyby świr ze sprayem przejechał się po elewacjach domów i karoseriach samochodów osób, które go tu bronią inaczej by śpiewały. Generalnie jeśli to nie recydywa, to wyrok faktycznie o wiele za wysoki w stosunku do szkód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 2

@Tom10 Więc powinien dostać wyrok za zniszczenie mienia. To się da wycenić i oszacować szkodę. Są na to stosowne paragrafy. Nie ma natomiast skali do oceny "uczuć religijnych". Paragrafy o "uczuciach religijnych" są hańbą w cywilizowanym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tom10
-3 / 3

@jeszczeNieZajety Z ostatnim zdaniem się nie zgodzę. Nie wolno obrażać ludzi równoznacznie i równoprawnie za ułomności (niepełnosprawność), orientację seksualną, rasę, płeć, wyznawaną religię, pochodzenie społeczne, wykonywany zawód i konieczne źródło utrzymania. Wypowiedz się publicznie o LGBT w tym samym tonie co o katolikach, to dowiesz się, w jakim "cywilizowanym świecie", "równouprawnieniu" i "wolności słowa" żyjesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Polska to kraj dziwactw i absurdów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem