Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
135 137
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Koszowy
+6 / 8

Przypominam, że to NIEDŁUGO trwało co najmniej 6 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+2 / 6

Do tego wywołał wojnę ŚWIATOWĄ a nie tyle że najechał jeden naród i strzelił sobie w łeb gdy wojska jego wrogów przejmowały jego kraj, a Ukraina tylko się broni, a sama nie zagarnęła nawet skrawka ruskiej ziemi.
Porównywanie Hitlera z Putinem to jak porównywać Al Capone z żulem który zwinął flaszkę z monopolowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2022 o 8:40

avatar rafik54321
+3 / 5

Żebe się nie powtórzyła historia z stalinem. Też zbrodniarz który do końca życia za nic nie odpowiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@uhahahaa no nie powiedziałbym. Niby kogo Wojtyła zamordował? Krycie pedofilów - niech będzie, ale to nie jest zbrodnia wojenna. Piłsudski kogo niby mordował? Bo o żadnym mordzie nie słyszałem.
Bush też sporo narozrabial, wypowiadał wojny, ale o mordach na cywilach jakoś nie było mowy. Ostatniego gościa nie znam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar uhahahaa
-5 / 7

@rafik54321 wojtyła? pralnie Magdalenek w Irlandii i kandyjscy innuici, Piłsudski? bereza kartuska? busz? irak, syria, afganistan, pinochet też robił czystki. ten sam mechanizm, władca pozwala, poleca lub przymyka oko, ludziki robią niegodziwości. nie chce się licytować na ilości, albo, że któryś tam, to czegoś nie wiedział. nie chce mi się dopisywać kolejnych. jeśli cie to interesuje, sam znajdziesz. jeśli chcesz wytuszować, to cóż, nie zdołasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

@uhahahaa tak, pralnia i zbrodnia wojenna. Owczywiście... Nie wiem czy wiesz, ale zbrodnia WOJENNA musi być dokonana w trakcie wojny XD. Jakoś nie kojarzę aby Watykan był w stanie wojny z jakimkolwiek państwem XD...

Bereza? To nie Piłsudzki ją wymyślił, a zaakceptował. To drobna różnica. Oprócz tego w całej 5letniej działalności ośrodka było raptem 5 zgonów. Więc skalą do zbrodni wojennej jeszcze daaaaleeeekooo, przy setkach tysięcy które mordował stalin.

Busz nikogo nie zabił - nie mógł, jest jak już to rodzajem lasu XD... Bush, owszem wypowiedział kilka wojen, ale podaj konkretne wydarzenia? Bo za to można przytoczyć choćby atak na WTC i inne zamachy bombowe terrorystów z bliskiego wschodu. TO są zbrodnie terrorystyczne.

Więc sorka, ale grubo przestrzeliłeś. Owszem, każdy kraj ma coś za uszami. Polska również, tylko że czyny kacapów nie zmieściłyby się za uszami słonia! Czym innym jest np kiedy pojedyncza drużyna piechoty, dokona rzezi na jakimś osiedlu na rozkaz sierżanta, czym innym jest odgórny nakaz strzelania do cywilów. Skala jest tu bardzo ważna.

A mam ci podawać zbrodniarzy kacapcskich? Proszę bardzo. Caryca Katarzyna, Iwan groźny, Lenin, stalin... Co car to zbrodniarz...
Jeśli cię to interesuje - sam znajdziesz. Jeśli chcesz tuszować, to cóż, nie zdołasz ;) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar uhahahaa
-3 / 7

@rafik54321 i naprawdę robi ci różnicę, czy oni zginęli od kuli, miecza, utopieni, czy zagłodzeni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@uhahahaa Chodzi o kwalifikację czynu. Blavik nie jest zbrodniarzem wojennym, jest terrorystą. Dlaczego? Bo dokonał pojedynczej masakry na cywilach i to nie w ramach rozkazu wojennego czy politycznego.

Co innego kiedy taki stalin urządzał zsyłki na Syberię całych miast, aby ludzie tam poginęli. Lub regularny odstrzał jak np w Katyniu. Ciekawostka - przez dekady sowieci się wypierali tego czynu, dopiero po upadku ZSRR się przyznali że to jednak oni tego dokonali. Co za przypadek?

Bo czym innym jest masowe morderstwo lub seryjne zabójstwo, a czym innym jest zbrodnia wojenna, choć rezultat jest bardzo podobny.
Czym innym jest kogoś tak bardzo pobić że np na drugi dzień umrze w szpitalu, a czym innym jest kogoś zastrzelić i tu kodeks karny kwalifikuje takie czyny w odrębny sposób.
Odpowiednio pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz morderstwo z użyciem broni palnej. Więc tak, takowe niuanse robią różnicę.

Putler wypełnia wszystkie znamiona zbrodniarza wojennego i co do tego nikt nie ma najmniejszych wątpliwości.
To nie jest niesubordynacja pojedynczych grup żołnierzy (bo wtedy on sam by wyciągnął wobec nich konsekwencje). To nie jest działanie "jednostkowe" bo mogiły ukraińskich cywilów są odnajdywane na całym odbitym terytorium. Nie ma mowy o tym żeby putler o tym nie wiedział. Masowość wskazuje na to że on sam to rozkazał.
Jakich jeszcze dowodów tobie potrzeba?

A weźmy takiego mengele. Iluż to ludzi on uśmiercił "w imię nauki"? Całe setki. Przykład jego "badań", utnijmy chłopu rękę i zobaczymy co się stanie...
Albo wytnijmy komuś wątrobę, połatajmy "rury" i zobaczymy co będzie. Sztandarowy przykład szalonego naukowca. I to był też zbrodniarz wojenny, bo dokonywał tego na więźniach wojennych.

Nie próbuj powiązać "incydentów" które naturalnie nie powinny się wydarzyć, z celowym, masowym eksterminowaniem całych narodów.
Bo to tak, jakbyś twierdził że wybuch pojedynczego granatu na ulicy jest porównywalne z wybuchem bomby atomowej w centrum miasta :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar uhahahaa
-5 / 9

@rafik54321 ok, przekonałeś, dla niektórych, to, jak zejdą może mieć znaczenie. mnie osobiście jednak słabo to przekonuje.
"Putler wypełnia wszystkie znamiona zbrodniarza wojennego i co do tego nikt nie ma najmniejszych wątpliwości." wygląda na to, że coraz więcej ludzi, także oficjeli ma wątpliwości. nie widzę też celowości takiego działania Putina, wręcz przeciwnie, słyszę o bardzo humanitarnym postępowaniu z jeńcami. ale propaganda potrzebuje takich newsów. a ukry już wypuściły tyle fake-ów, które sami dementowali, że może się okazać, że łatkę zbrodniarza dostanie czopek zełeński. chyba, że jesteś bogiem i masz podstawy do takich teorii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-1 / 1

@rafik54321 I Ty i @uhahahaa mylicie zbrodnie wojenne ze zbrodniami przeciwko ludzkości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2022 o 15:47

avatar rafik54321
-1 / 1

@uhahahaa nie dla niektórych a dla sprawiedliwości. Bo można kogoś zabić "niechcący", stracić nad sobą kontrolę i zrobić coś czego się zrobić nie chciało. To oczywiście nie jest usprawiedliwienie, aczkolwiek wymiar kary musi być adekwatny do winy.
Czym innym jest zaplanować zabójstwo, kupić broń, zaczaić się i zabić z zimną krwią.

Raczej coraz większej liczbie oficjeli, putler coś obiecał.
Tu nie ma wątpliwości co do winy putlera. To że on pierwszy wjechał z czołgami jest bezdyskusyjne i każdy kto twierdzi inaczej jest po prostu ślepy.

Brak celowości putlera? Taaa, jasne, chciał najechać Białoruś ale jakoś mu się palec omsknął XD...

Putler który się nie godzi na korytarze humanitarne, nie ma celowości? Przecież w działaniach wojennych by mu nie przeszkadzały.

Wg mnie Zełeński i tak okazuje za dużo humanitaryzmu kacapom - ja bym ich rozstrzeliwał na miejscu, nie brać żadnych jeńców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jack98
0 / 2

@TomorrowNeverKnows zechcesz nas wszystkich oświecić w kwestii różnicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@jack98 Zajrzyj do jakiegoś źródła. Czy masz jakiś problem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W weeek
-1 / 1

Odnośnie obecnej sytuacji warto również ustalić kto i kiedy tak naprawdę zaczął.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem