Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
371 387
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
-2 / 36

Tak, to oburzające, zastanawiającej jest, że Grecja 108 - nikt nie podejmuje rezolucji w też wobec niej ?
Zaskoczyła mnie Japonia na 71 miejscu, tak na marginesie, Izrael na 86 nie specjalnie, ale USA dopiero na 42???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+19 / 39

@Tibr   Zamiast równać w dół popatrz na miejsca naszych sąsiadów: Estonia (4), Litwa (9), Niemcy (16), Czechy (20), Słowacja (27), nie mówiąc już o zwycięskiej Skandynawii.
Zrobienie z TVP prostackiej tuby propagandowej rządu, tzw. "repolonizacja" mediów i wykupienie przez państwowy Orlen tytułów regionalnych, ataki na TVN, dotacje z budżetu dla Radia Maryja,... Goebbels i towarzysze z Biura Politycznego ZSRR byliby dumni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 20

@Tomasz3652 a skąd przeświadczenie, że chce równać w dół? Nie stawiaj chochołów w dyskusji, tylko zwracam uwagę specjalnie na takie, a nie inne kraje bo ich ulokowanie powinno budzić conajmniej zastanowienie według jakich kryteriów obiektywnych było weryfikowane.
Na marginesie chciałbym równać w "dół" do poziomu Japonii, paradoks już ktoś chciał to zrobić ale mu nie wyszło, nie mniej byłby to dobry cel ;)
Mają też nawiasem pisząc dość "ciekawe" podejście do systemu penalizacji, co przekłada się na poziom przestępczości, a więzienie nie musi być kaźnią w dosłownym tego słowa znaczeniu, aby bać się tam trafić. Japonia jest jedynym z najbezpieczniejszych krajów świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2022 o 18:42

W wrednota
+3 / 3

@Tibr Ukraina przed wojna byla chyba 166 albo jeszcze dalej…,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+9 / 9

@Tibr akurat w sprawie Grecji było podejmowane rezolucje, tylko przez kryzys gospodarczy przeszły bez echa, bo głośniejsze były te związane z gospodarką.

W kwestii Japonii wynika to z Azjatyckiej kultury, tam po prostu nie maja ciśnienia na posiadanie mediów niezależnych od rządy ze względu na zaufanie do rządu, media rządowe są tez dość obiektywne, ale ten ranking wymaga istnienia pokaźnej ilości mediów prywatnych.

Izrael przecież masowo cenzuruje kwestie konfliktu z Palestyną, stad tak niskie miejsce. Wyższe mogłoby oznaczać niewiarygodność tego rankingu.

USA też nie bryluje jeżeli chodzi o wolność słowa, tam cenzura jest dość silna i zawsze była na tle krajów Europy Zachodniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
-2 / 6

@Tomasz3652 Co to znaczy "zrobienie" TVP od początku swojego istnienia taka była. Po prostu zmieniają się rządy, których tubą jest ta telewizja. Rządy natomiast są tubą korporacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 4

@Elathir dlatego napisałem o Izraelu, że to mnie nie zaskoczyło ;) Co do USA nie tyle cenzura bym powiedział, co samo cenzura w obawie przed wysokimi odszkodowaniami, a bardziej nawet bym powiedział przed procesami, bo te bywają długie i kosztowne nie mniej niż samo odszkodowanie, ale i tak jest dość wysoko (tam bardziej chyba chodzi o strukturę własności, gdzie masz duże korporację?) ;)
@wrednota czyli dzięki wojnie awansowali o ponad 60 pozycji, bo reszta jak np. struktura własności się chyba nie zmieniła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+3 / 5

@pawelkolodziej no nie była.

Są obiektywne analizy i rankingi pokazujące jasno, że TVP z stacji przychylnej rządowi ale wciąż dosc obiektywnej zaminila sie w jawną tubę propagandową.

Idealnym przykladem sa językowe analizy pasków z TVP Info i wiadomości. Zmienil sie ich charakter językowy z informacyjnych na opiniotwórcze.

To nie sa utyskiwania opozycji, tylko realnie mieżalne czynniki podlegajace okrasowym badaniom.

@Tibr W USA rząd tez cenzurował na potęge i dalej to robil. Widać to dośc dobrze w prasie i licznych aferach z tym związanych. Niby oni się chwalą wolnością słowa, ale wcale nie jest tam pod tym wzgledem jakoś wybitnie, zwlaszcza od czasów Zimnej wojny, w trakcie którego wprowadzono pewne ograniczenia niezdjete do dzisiaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2022 o 11:48

T Tibr
-3 / 5

@pawelkolodziej dokładnie tak, bo i PZPR można traktować jako swoistą korporację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-5 / 5

@Elathir Media liberalne zaczęły robić to samo, co dziś TVP co najmniej 10 lat wcześniej, mniej więcej od czasu pojawienia się audycji "Szkło kontaktowe" w TVN. Robią to samo co TVP, tyle że bardziej inteligentnie i wielotorowo. TVP porównałbym do wieśniaka, który chce Ci przywalić sztachetem - prymitywnie i mocno, ale to od razu widzisz i możesz zareagować, obronić się. Liberałowie (TVN, GW, Newsweek, portale click-bajtowe, grupy na FB) to precyzyjny chirurg - znieczula cię i odcina po kawałku. Gdy się zorientujesz w sytuacji, zostaje ci tylko głowa podłączona do kroplówki i już jest po tobie. Auta Rydzyka od bezdomnego, gorszy sort, miska ryżu - mistrzostwo manipulacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+5 / 5

@Tom10 demagogia. Poczytaj badania, TVN uchodzi według nich za stronniczy ale nie propagandowy. To jest kolosalna różnica. Poza badaniami są tez prostsze porównania wskazujące na różnice pomiędzy manipulacja a perswazją w mediach.

https://www.youtube.com/watch?v=X2yP4ck7EG4
https://www.youtube.com/watch?v=snrwK4cdXRo

To wszystko jest mieżalne, upieranie się przy symetryźmie tutaj to oszukiwanie siebie samego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2022 o 12:28

E Elathir
0 / 0

@Tom10 demagogia. Poczytaj badania, TVN uchodzi według nich za stronniczy ale nie propagandowy. To jest kolosalna różnica. Poza badaniami są tez prostsze porównania wskazujące na różnice pomiędzy manipulacja a perswazją w mediach. https://www.youtube.com/watch?v=X2yP4ck7EG4 https://www.youtube.com/watch?v=snrwK4cdXRo To wszystko jest mierzalne, upieranie się przy symetryźmie tutaj to oszukiwanie siebie samego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 5

@Tibr specjalnie dla Ciebie -zdanie ekspertow o propagandzie w TVP
W badaniu oceniono, że z 306 przeanalizowanych „pasków” tylko 93 (czyli ok. 30 proc.) nie zawiera elementów językowych zależnych od autora. Zdaniem prof. Andrzeja Markowskiego oznacza to, że pozostała część zapowiedzi materiałów „została skonstruowana najprawdopodobniej z myślą o wpływaniu na opinię odbiorcy komunikatu, a nie z myślą o dostarczeniu mu obiektywnego powiadomienia o danym zdarzeniu”.
trzy czwarte komunikatów pełnią trzy główne funkcje: perswazyjną (czyli wpływania na odbiorcę), magiczną (kreacja rzeczywistości) i ekspresywną (wyrażanie emocji i ocen). - Powstały więc one z myślą o stworzeniu autorskich wizji wydarzeń i o wpłynięciu na przekonania (w tym: oceny) odbiorcy. Wizja świata prezentowanego przez „Wiadomości” jest skrajnie jednostronna, a jej osią aksjologiczną jest opozycja: „obecna władza” - „ci, którzy jej nie popierają” - działania rządu i partii rządzącej są przedstawiane w sposób bezwzględnie pozytywny, podczas gdy działania partii opozycyjnych, ruchów obywatelskich czy instytucji Unii Europejskiej są oceniane wyłącznie negatywnie, niekiedy osoby i instytucje te są obiektem ogólnie pojętej deprecjacji (ironii, kpiny, ośmieszenia itd.)


Mozesz sobie poczytac wiecej tutaj https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wiadomosci-tvp-paski-rada-jezyka-polskiego-75-proc-to-perswazje-i-emocje-czeste-manipulacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@Xar ale to chyba nie do mnie? Czy ja coś pisałem o TVP lol?
Jak chcesz komuś tłumaczyć to zwróć uwagę co kto pisze i odpisuj tym, którzy bronią daną stację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 12

Ale ze co... na Białorusi jest większa wolność mediów jak w Polsce? A to szok:]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+2 / 10

@szka889 poczytaj może oryginalne zestawienie, a nie te które publikują w Rosji

Tam Białoruś jest na 153 miejscu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
-1 / 3

@Goretex rozwala spadek z 19 miejsca na świecie w 2014.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
+4 / 12

O ile mnie pamieć nie myli sama organizacja, która badała nas pod kątem wolności mediów jest prozachodnia, więc tym samym przyświecają jej bardziej poglądy reprezentowane na zachodzie.
Odnośnie samej wolności mediów, to w wielu miejscach na świecie media zawsze są zależne od struktur rządowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar uhahahaa
-3 / 19

o mój bosze, to nie ma wolnych mediów? no kto by się spodziewał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 20

Szkoda, że nadal wielu ludzi nie widzi, że jesteśmy w tym samym miejscu co kraje typu Węgry, Białoruś, Rosja. No i od tych krajów nie różnimy się niczym. Przynajmniej pod względem demokracji. A w tym przypadku to raczej jej braku. Przejęcie TVP i obsadzenie jej swoimi ludźmi, zwalnianie i szykanowanie niewygodnych dziennikarzy, zrobienie tub prppagandowych ze swoich i przejętych przez siebie mediów, "repolonizacja" mająca na celu delegalizację wszystkich zagranicznych mediów, przejmowanie regionalnych mediów przez PISowski Orlen, miliardowe dotacje dla TVPIS, Radia Maryja, Trwam i innych PISowskich gadzinówek, próby delegalizacji TVNu itp.
cały świat to widzi i stawia nas na równi z Węgrami, Białorusią, Rosją, a w skrajnych przypadkach na równi z Koreą Północną. Żaden demokratyczny kraj nie chce mieć z nami nic wspólnego. A jeszcze niedawno byliśmy w gronie krajów typu Niemcy, Francja, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania. Dziś kraje te są naszymi największymi wrogami. A wszystko to dzięki PIS.
Niestety, nie widzi tego ciemny, zaślepiony homofobią, ksenofobią, rasizmem, fanatyzmem religijnym i socjalizmem lud.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+1 / 9

@Cammax A Ty nadal nie bierzesz regularnie leków?
Zapraszam zatem po tą Twoją domniemaną "wolność" na wschód. Szczególnie teraz, w dobie wojny na Ukrainie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 7

@Ashardon niedługo ten "wschód" będziemy mieć i u nas. Daj PISowi porządzić jeszcze, to gwarantuję, że wyprowadzą nas z UE i odłączą od cywilizowanego świata. PISowi zawsze marzył się tu drugi Budapeszt, czyli dyktatura. No i na razie coś im ta delegalizacja TVNu nie idzie. Ale oni w końcu dopną swego, tak jak z zakazem aborcji. Może zrobią to sami, może znowu rękami swojego TK.

Pod względem mentalnym to na wschodzie już jesteśmy. Zachodem to my nigdy nie byliśmy. U nas nie ma miejsca na wolność, czy jakąkolwiek równość i tolerancję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aminio
-2 / 6

@Cammax Ty dziecko naprawdę idź się lecz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 6

@Aminio może jeszcze się obudzisz. Ale wtedy będzie już za późno, bo nie będzie już żadnej wolności, a ucieczka z kraju nie będzie już możliwa z powodu wyzamykanych na 4 spusty granic. PIS ma zapędy dyktatorskie i się z tym nie kryje. Sam Kaczyński mówił, że zrobi tu drugi Budapeszt. A na Węgrzech to już wcale nie ma demokracji.

Jak można akceptować zwalczanie wolnych mediów, upolitycznianie sądów, dyskryminowanie ludzi tylko dlatego, że nie są Polakami, katolikami, hetero, nie mają skrajnie prawicowych poglądów, rujnowanie gospodarki itp.?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oczkoo85
+3 / 3

To nie do końca jest tak:
W nowym zestawieniu wolności prasy (w praktyce obejmującym wszystkie media) Polsce przyznano 65,64 pkt. Dało to 66. pozycję, zaraz za Cyprem Mauritiusem, i Czarnogórą, a tuż przed Bośnią i Hercegowiną, Ekwadorem, Kenią, Haiti i Japonią

Polska w globalnym rankingu zdecydowanie najniżej jest w wymiarze politycznym wolności mediów (110. pozycja), a tylko nieco wyżej w wymiarze bezpieczeństwa (86.). Dużo wyżej znalazła się natomiast pod względem społecznym (36. miejsce) i ekonomicznym (40.).

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wolnosc-mediow-ranking-2022-polska-jakie-miejsce-ostro-w-dol-dlaczego-najgorszy-wynik-w-historii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 8

No od 1989 roku budowy tego bantustanu udało się. Wiadomo, że w Polsce nie ma wolnych mediów bo są zależne od swoich właścicieli. Od korporacji. W kapitalizmie nie ma miejsca na wolne media.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 4

@pawelkolodziej W kapitalizmie wolne media się zdarzają, ale są to głównie kanały niszowe, 1-2% rynku. Reszta jest zależna od inwestora, tak jak napisałeś. Natomiast różnorodność, swoboda działania dziennikarzy różnych poglądów, pisanie prawdy niezależnie od jej "wagi", możliwość tworzenia nowych kanałów informacji powinna być zapewniona zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2022 o 12:21

avatar Xar
0 / 2

@pawelkolodziej powiedz mi zatem prosze jakie niewolne informacje publikuje np. Science Direct, Wszelakie media nalezace do Springera branzowe np. o nanotechnologii? Albo jakie stronnicze sa media ACS, np. ACS nano lub ACS Organic-Inorganic?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+2 / 4

Jakoś niespecjalnie jestem zdziwiony :f

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 3

Sytuacja wolności mediów w Polsce wg władzy jest aż za dobra xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
-2 / 4

A o czym nie można w Polsce mówić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
-1 / 1

@Puolalainen właśnie też mnie to ciekawi, w sensie mojej wiedzy wynika że nie wolno nikogo namawiać do przestepstw itp, a wszystko inne można. Czy ktoś łaskawie może mnie wyprowadzić z błędu a nie minusować bez odpowiedzi jak przedmówce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem