Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
+
1040 1098
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+21 / 61

@Saladyn1 przypomne takie znane stwierdzenie:
"Z religią i bez niej dobrzy ludzie zachowują się dobrze, a źli – źle; ale żeby dobry człowiek czynił zło – do tego potrzeba religii." Steven Weinberg – amerykański fizyk teoretyczny, noblista.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 50

@Xar To strasznie naiwne stwierdzenie. Przeczy temu wiele rzeczy np eksperyment więzienny, Niemcy za czasów III rzeszy, Rosjanie obecnie, eksperymenty oparte na autorytecie można by w zasadzie wymieniać w nieskończoność.

Przypomnę tak na koniec że to że coś jest znane nie znaczy ze prawdziwe. Natomiast to że ktoś jest noblistą nie znaczy że nie może głosić głupot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+3 / 29

@Saladyn1 Zmów pacierz, wyspowiadaj się i się nie stresuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
-2 / 16

@Saladyn1 nie wiem czy to naiwne stwierdzenie. Tzn.: Laicyzacja społeczeństwa i ateizm to stosunkowo nowy wynalazek, tudzież, dopiero się rozpowszechniający, a i tak postępujący powoli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+10 / 26

@Pergamin nowy czy nie nowy. W rewolucyjnej Francji mieliśmy przykład pierwszego państwa laickiego, no jakoś laicyzacja nie powstrzymała spirali przemocy a ta nawet sie rozkręciła.

Mieliśmy ateistyczny komunizm, i tez skończyło sie mionami ofiar.

To może problem jednak leży gdzieś indziej? To, ze ludzie często wykorzystują religię jako usprawiedliwienie swych złych czynów nie oznacza (co historycznie widzimy non stop), że wykorzystanie innych wzniosłych idei nie jest możliwe. Ba w XX wieku mordowaliśmy sie na skalę nieznaną wcześniej a i religia w większości wypadków nie była zaangażowana do usprawiedliwiania zła, zamiast tego mieliśmy hasła o równości, wolności, sprawiedliwości itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+10 / 14

@Elathir problemem, moim zdaniem, wymienionych przez ciebie przykładów - a więc rewolucji francuskiej i komunistycznej jest taki, że, jak nazwa wskazuje, jest to rewolucja. Rewolucja nie jest pokojowa. Nigdy. Rewolucja wywraca dotychczasowy ład społeczny do góry nogami. Szczególnie jest to "problematyczne" w przypadku komunizmu, gdzie jest to dosłownie walka klas. Jeśli wychodzimy z rewolucją, w którą w swoim trzonie ma walkę klas, to tam gdzie jest walka tam i są ofiary. A kto trzyma uprzywilejowaną pozycję w takich społecznościach? Arystokraci, bogaci mieszczanie i duchowni. Więc nic dziwnego, że idą pod gilotynę. To jest oczywiście tylko moje zdanie, ale rewolucyjny rząd szuka ofiar i kozłów ofiarnych, a takie ZSRR to chyba przez większość okresu trwania było rządem rewolucyjnym i chciało sprzedać rewolucję dalej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
0 / 14

@Elathir
Komunizm nigdy nie był ateistyczny, także nie był komunizmem ani socjalizmem. Socjalizm jest wtedy gdy pracownik jest współwłaścicielem zakładu, a nie państwo. Sam Lenin nazwał ten system państwowy kapitalizm i tego się trzymajmy. Ateizm jest brakiem religii i niczym więcej. A w tzw. komunizmie kult religijny zastąpił kult jednostki. Zakłady demokratyczne gdzie ludzie wybierają zarząd a on prezesa, który ma procent od wypracowanych zysków i tyle a resztę pracownicy to jest prawdziwy socjalizm oddolny. zniesienie państwa do max samorządów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+6 / 6

Jak nazwiesz kult Stalina, @Tescior?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+4 / 8

@Elathir
Ani nazizm, ani komunizm nie były ateistyczne.
Bogami byli Hitler i Stalin, a religią państwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZwyklyNoob
+5 / 5

@Elathir jeżeli lepiej się przyjrzeć, to religią jest każdy system polityczny, ekonomiczny, światopoglądowy, itd. - takie poszerzone pojęcie religii polegające na wierze grupy ludzi w jedyną prawdziwą prawdę, która jest jakiegoś rodzaju abstrakcją jest przyczyną walk pomiędzy ludźmi, problemem nie są religie, ale brak zrozumienia ludzi czym są, jakie pełnią role społeczne i jak inni ludzie używają religii dla uzyskania korzyści, kosztem innych ludzi. Dobrze to jest zobrazowane w książce "Sapiens" i "Homo Deus".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 5

@RomekC W sposób oczywisty dla nieuprzedzonego obserwatora kult wprowadzony przez Stalina ma wszystkie cechy religii. Ma pismo święte (:Krótki kurs"), w którym ani przecinek nie może być zmieniony. Ma cuda - te wszystkie wyniki typu 800% normy czy "gruszki na wierzbach" jak Łysenko. Ma męczenników - ma przykład Pawka Morozow. Ma boga ale nie był nim Stalin. Był nim Lenin, pośmiertnie. Stalin był jego prorokiem,. jedynym zdolnym odczytać, wytłumaczyć i zinterpretować słowa boga Lenina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 3:42

F konto usunięte
0 / 4

@Saladyn1 tiaa bo historię tworzy Bóg i jego wyznawcy xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 7

I znowu ludzie nie rozróżniają pojęcia ideologii od religii. Zgodnie z waszymi naciąganymi definicjami mającymi uznać komunizm czy inne systemy polityczne i ideologiczne za religię to i ateizm możemy nazwać religia bo czemu nie?

Nie, komunizm był ateistyczny, nazizm stał w dziwnym rozkroku, bo chciał być ateistyczny (władze, SS itd. były ateistyczne ale otwarcie religii nie zakazywały tylko starały sie ja wypaczyć na swój użytek).

Problem zła, przemocy, nienawiści ma konkretne i dobrze znane nam podstawy takie jak chciwość, zawiść, zazdrość, poczucie krzywdy, bieda, strach. To jak ludzie sobie usprawiedliwiają przemoc to kolejna kwestia, religia była do tego wygodnym usprawiedliwieniem ale od dwustu lat wykorzystujemy zupełnie inne, takie jak nacjonalizm, sprawiedliwość, równość itd. Ideologie polityczne i narodowe wypierają religię (dalej mamy ekstremistów religijnych ale coraz mniej) jako metoda poklepania sie po plecach i wmówienia sobie, że przecież krzywdzę innych dla wyższego dobra.

Nic się nie zmieniło. A wy dalej idziecie w zaparte ślepi na fakty i naciągając definicje do jakichś absurdalnych form byleby wyszło na wasze. Nie kult jednostki nie jest religia, uwielbienie partii też nie, bo nie definiuje strefy sacrum, która jest cechą konieczną religii. Spójrzcie na świat racjonalnie a nie przez pryzmat własnego fanatyzmu bo obecnie niczym sie nie różnicie od babć od Rydzyka, ten sam niby to niegroźny, ale jednak szkodliwy fanatyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 4

@FleurDeLys

Nie, tworzą ją wszyscy ludzie. Badając historie należy brać pod uwagę wszystkie czynniki, a nie tylko te wybrane i nie patrzeć na wydarzenia przez pryzmat własnych poglądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Masz_racje
-2 / 2

@Pergamin : Laicyzacja społeczeństw zachodnich powoduje odejście od chrześcijaństwa. Nie mniej jednak nie powoduje zaniku duchowości. Wymiar duchowy nadal istnieje i ludzie go szukają cały czas tylko gdzie indziej. Stąd import na zachód elementów duchowości pozachrześcijańskiej: hinduizmu, równiez pod przykrywką jogi, ajurwedy i tym podobnych, islamu, pogaństwa oraz duchowości nazwijmy to "naukowej", której szukają w mniej lub bardziej interpretowanej psychologi... Więc laicyzacja to tak naprawde tylko zmiana formy wierzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

@Elathir Co to jest to tak zwane sacrum? Ci Ty pod tym terminem rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 17:34

E Elathir
-1 / 1

@jeszczeNieZajety no opieram się na szeroko przyjętych definicjach:

[łac., ‘to, co święte’ < sacer ‘święty’], podstawowa kategoria religioznawcza oznaczająca wszystko, co należy do sfery religijnej, przeciwstawione sferze świeckości (profanum);
ważne pojęcie w niektórych nurtach religioznawstwa, zwłaszcza w fenomenologii religii i tzw. morfologii świętości M. Eliadego, oznaczające nieredukowalną do zjawisk pozareligijnych istotową cechę rzeczywistości transcendentalnej (boskiej); wprowadzona do rozważań nad religią przez F.E.D. Schleiermachera, następnie do socjologii religii przez É. Durkheima, a upowszechniona w pracy R. Otto Świętość

Wersja prostsza według Gerarduss van der Leeuwa:
„Dystans dzielący rzeczy i osoby obdarzone mocą od rzeczy i osób jej pozbawionych określamy jako stosunek między tym, co święte, a tym, co świeckie. «To, co święte» jest odgraniczone od innych rzeczy, wyłączone spośród nich (łac. sanctus)”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
0 / 4

@Saladyn1 no właśnie. Pytanie, czy Ty to robisz? Bo próbujesz pozorować, że tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@FleurDeLys oczywiście że tak robię, ale możesz mi oczywiście pokazać gdzie się mylę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+17 / 53

@sliko jeszcze troche i te cale zabobony upadna. Religia sie konczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xajonek
+1 / 9

@Obyczajowy raczej będzie jak renesansie czyli religia nie będzie aż tak ważna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+7 / 19

@Saladyn1 jakos nie widac rozkwitu w chrzescijanstwa..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 26

@Obyczajowy Nie? Chrześcijaństwo ma się świetnie w Ameryce południowej, Afryce w Azji zyskuje wyznawców i to nawet w Chinach.

Patrzysz sobie na mały wycinek świata i na tej podstawie oceniasz globalne trendy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+11 / 15

@Obyczajowy jedne religie się kończą, inne zaczynają. Kiedy Chrześcijanie wypierali pogan, też myśleli "No, wreszcie te zabobony się skończą, koniec z magią, ofiarami z ludzi, rytualnymi orgiami itd. Teraz to już wszystkich ochrzcimy, nauczymy łaciny, wszyscy będą rozsądni i racjonalni i będą dobrze traktować innych". A kiedy te pogańskie religie dochodziły do władzy setki lat wcześniej, to ich kapłani mówili "No, wreszcie koniec z tymi zabobonami i głupotą, koniec modlitw do świętego drzewa i topienia młodych dziewczyn w rzece żeby dobre plony były. Teraz to już wszyscy będą rozsądni i racjonalni, będziemy się modlić tylko do Swarożyca i Światowida, na ofiary pójdą głównie owce i czasem jakiś brzydki niewolnik, będzie pokój i sława"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 13:31

F konto usunięte
+8 / 16

@Albiorix Ten saladyn jest zbyt zindoktrynowany i rozmodlony żeby pojąć co masz na myśli. Zwyczajnie nie jest wstanie przeskoczyć pewnego poziomu myślenia i pojąć, że to czemu poświęcił większość życia to brednie i zabobony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+11 / 13

@Obyczajowy Oby jak najszybciej i tak juz zeruje na zwyklych ludziach za dlugo .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+7 / 13

@Saladyn1 ze az zapytam skad ty masz takie dane? bo z moich obserwacji wynika ze katole sa w odwrocie ( na szczescie) a ciapakow i zydkow tez stosunkowo mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+4 / 4

@Obyczajowy Z jednej strony masz rację bo PiS z episkopatem skutecznie wygonili młodych ludzi z kościołów. Ale z drugiej strony znam mnóstwo starych komuchów i szumowin którzy pod koniec swojego nędznego życia siedzą w pierwszej ławce w kościele i noszą baldachim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+1 / 3

@Nighthawk7 ciekawy ten artykul i faktycznie przybywa chrzescijan co jest dla mnie spormy zaskoczeniem bo dookola obserwuje zupenie odwrotny trend , ale tez latwo zauwazyc ze w biedniejszych krajach z duza populacja a w rozwinietych ubywa i to szybko .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-4 / 8

@Saladyn1
Ponieważ głupich nigdy nie brakuje. Niedługo problemem będzie jedynie islam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 20:20

avatar Zoarix
-4 / 4

@Obyczajowy
Wszyscy, którzy tak mówili w historii, już nie żyją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+3 / 5

@Albiorix Hmm... A gdyby tak oddać JHWH wszystkich jego kapłanów w formie całopalnej ofiary, które tak sobie był umiłował? Objawiłby się, jeśli istnieje, czy taka ilość baranów to jednak za mało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+5 / 5

@Saladyn1 tylko nie w rozwinietych krajach gdzie ludzie czytaja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+1 / 1

@belzeq historycznie Bóg nie objawiał się raczej żeby bronić klasy kapłańskiej. Według Biblii, od czasu do czasu pojawiał się żeby ją krytykować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
+1 / 3

@Saladyn1
Mniej kłamania. To, że liczba wierzących rośnie, nie oznacza że liczba ateistów spada. Choć liczba wierzących rośnie, ich udział procentowy spada. Jest to możliwe, gdyż liczba ludzi ogółem rośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 4:55

avatar Zoarix
-4 / 4

@fafik54321
Dla mnie bredniami i zabobonami jest Twoja autorytatywność, obiektywność i kultura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

@kikurenty No to co? To, że stare dupki ze strachu robią głupie rzeczy niczego (poza ich głupotą) nie dowodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 4

@Obyczajowy Nie przekonasz. To jak walenie grochem w ścianę, bo tym się niestety religia cechuje. Tak jak rzucanie, że Stalin, czy Hitler byli ateistami... Straszna szkoda, że akurat Stalin był przez 80% swoich rządów głęboko wierzący, dopiero jak mu coś poszło nie po jego myśli i nagle przestał być dla prawosławnych takim autorytetem to przestał. Hitler to samo, nie bez powodu SS i cała rzesza łaziły z "Got mit uns!" w klapie.
A nawet jeśli założymy, że ta dwójka byłaby cynicznymi na tyle by udawać wierzących, to właśnie ich wierni poddani i wojska szły z panbuckiem w klapie i na mordach do boju i w przypadku putlera, robią to nadal.
Poza tym, nie przekonasz nikogo z jednej, prostej przyczyny - dane, które podaje saladyn i jemu podobni są cholernie zakłamane. Nawet jak dokonasz apostazji w Polsce to w statystyce dalej widniejesz jako "wierzący", bo cię ochrzczono. Ch*j tam, że miałeś 5-7 miesięcy, gdzie tam decyzyjność nawet za dorosłego o swoim wyznaniu lub jego braku, skoro jedyne co w czasie chrztu mogłeś robić zgodnie z własnym zdaniem i wolą to walić w pieluchę, czyli dokładnie to co religia jest warta i co każdy racjonalnie myślący o niej myśli.
P.S.: To samo tyczy się każdej religii, która przed 16 rokiem życia przymusza do członkostwa, czyli 90% religii całego świata, jeśli nie więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 20

Wszystko zgoda z jednym małym "ale". Zamiast słowa "religia" wstaw słowo "duchowni" i będzie się zgadzać idealnie ;) .

Bo doszliśmy do etapu gdzie niesmacznym jest łączenie księży z religią. Naturalnie księża chcą być tak traktowani, ale totalnie sami NIE przestrzegają założeń swojej religii, więc wg mnie sami się z niej wykolegowali. Dlatego też nie powinni być z nią kojarzeni.

Bo co komu przeszkadza fakt, że ktoś sobie wierzy że był sobie taki Jezus, że sobie umarł na krzyżu, że przestrzega dekalogu itd? Jego sprawa - nikomu kuku nie robi.
Za to kuku robią ludziom księża narzucając innym swoje wierzenia, a czasem wręcz sami je łamiąc!

Od dawna mówię że boga w kościele już nie ma.
Uważam siebie za osobę wierzącą , a jednocześnie jestem antyklerykałem. Wiara/religia - ok, księża - zło wcielone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+5 / 13

@rafik54321 Bo się boisz Rafik. Boisz się spojrzeć na świat takim jakim on jest w rzeczywistości. Od dziecka indoktrynacja wbija ci do głowy istnienie bożka, ale twój stosunkowo racjonalny mózg widzi w tym rozbieżności. Jednak ze strachu przed zemstą boga, piekłem, brakiem nieba zamiast odrzucić całość tych głupot odrzucasz tylko część bo to bezpieczne i komfortowe a część o bożku sobie dla bezpieczeństwa zostawiasz, pomimo że nie ma podstaw by sądzić, że to prawda.
Musiałbyś osiągnąć pewien poziom wiedzy i racjonalizmu aby się całkowicie wyswobodzić. Na sam początek musiałbyś jednak chcieć za wszelką cenę poznać prawdę, bez względu na to jaka ona jest. Tylko prawda, reszta przyjdzie sama. Nie bój się już tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 13:59

avatar rafik54321
0 / 6

@fafik54321 ooo mój fan wrócił ;). Dyskusja skonczona

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

@fafik54321 tak z ciekawości zapytam. Czy masz jakieś sensowne argumenty, coś ciekawego do napisania co by wniosło coś do dyskusji? Bo wszystkie Twoje komentarze pod tym demotywatorem są w stylu "on nie jest w stanie osiągnąć pewnego poziomu wiedzy", "on jest za głupi/zbyt zindoktrynowany" itd. Twoje wypowiedzi to głównie atak personalny i do tego brzmi jakbyś znał tych wszystkich ludzi od urodzenia i wiedział o nich wszystko. I co wnoszą takie wpisy do dyskusji? I to jest ta ateistyczna logika? Bo działasz równie nieracjonalnie jak religijni fanatycy, to jest ocenianie ludzi na zasadzie "ktoś nie podziela moich poglądów, to pewnie debil", bez próby nawet poznania tej osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WPT
0 / 0

@fafik54321
Jakie polecasz materiały, publikacje żeby otworzyć się na rzeczywistość, przeskoczyć ten poziom wiedzy, świadomości
Tylko Dawkinsa już możesz odchaczyc z propozycji bo to przerobiłem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 15

@gabaryna99 powiedz mi prosze w ktorej z tych rewolucji jedynym celem bylo uwolnienie spoleczenstwa od religii, a nie pozbawienie wladzy elementu duchownego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+6 / 24

@gabaryna99 "Często spotykam się z utożsamieniem przez katolików (chrześcijan) ateizmu z komunizmem. Wystarczy samo przyznanie się do ateizmu bądź skrytykowanie Kościoła by zostać nazwanym "komuchem" i stać się celem ataku. Taki stereotyp nie stanowi tylko obelgi. Jest też wygodnym dla katolika sposobem ucieczki od niewygodnych tematów. Gdy poruszony zostaje temat zbrodni Kościoła, takiemu katolikowi łatwiej jest wykręcić się od trudnego wątku jeżeli swojemu oponentowi przyszyje członkostwo w podobnej, zbrodniczej grupę. Wtedy da się w dość dziecinnym stylu przerzucić dyskusję na "nie, to wy...". Z racji ateistycznego charakteru komunizmu i jego zbrodniczej działalności, taki dyskutant idąc po najbardziej prostackim skojarzeniu (jakie podsuwa mu Kościół) od razu identyfikuje więc ateistę z komunistą i zaczyna wyliczać ofiary tego systemu. Winy komunizmu przypisuje wtedy ogółem ateizmowi oraz kolektywnie wszystkim ateistom" Cały tekst: https://blog.wiara.pl/Attonn/2012/10/20/ateista-komunista

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 20

@sliko Przecież ty przypisujesz winy sekty "X" religii "Y". Dodatkowo jak członek religii "Z" popełni jakąś zbrodnię to i zapisujesz ją jako winę religii jako ogółu, chociaż religia "Z" tego zabraniała XD

Sam patrzysz w sposób mega uproszczony, pomijając wiele aspektów by pasowało pod Twój światopogląd, a do kogoś masz pretensje że robi to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
+6 / 12

@gabaryna99 - a co te rewolucje miały wspólnego z ateizmem? Obalały władzę duchowieństwa a i owszem, ale ateistyczne nie były.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 18

@Saladyn1 Religia z zabijaniem nigdy nie miała problemu - i tu nie trzeba się odwoływać do zamierzchłych czasów, ale można nie tylko wspomnieć o Chorwacji podczas II wojny światowej, gdzie katolicy dopuszczali się zbrodni szokujących nawet SS-manów, czy o niedawnej historii w Rwandzie, o której pan Hoser nie chciał opowiadać i już nam nie opowie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 maja 2022 o 11:46

S konto usunięte
-3 / 21

@sliko Łał ty nawet w odpowiedzi zrobiłeś to co Ci zarzucałem i za co wierzących krytykowałeś XD


Jak religia nie miała problemu z zabijaniem, jak ta religia zabrania zabijania... Skoro zbrodnie katolika są zbrodniami katolicyzmu to zbrodnie ateisty muszą być zbrodniami ateizmu, a skoro zbrodnie ateisty nie są zbrodniami ateizmu to katolicyzm nie jest winny zbrodni katolika, zwłaszcza jeśli według katolicyzmu ta zbrodnia jest grzechem.
Skoro chcesz przypisywać zbrodnie jednostki całej religii to musisz brać na klatę zbrodnie ateistów. Skoro uważasz że nie odpowiadasz za innych ateistów i ateizm nie jest niczemu winny to nie powinieneś zarzucać religii zbrodni popełnionych przez religijne jednostki szczególnie gdy te działania były sprzeczne z założeniami tej religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 5

@gabaryna99 W kosmosie niet, był za to na Kremlu. Władze CCCP, KRLD i tym podobnych tworów bynajmniej nie rezygnowały z potencjału, jaki daje religia. Zastępowały jedynie tę tradycyjną religię religią własną, państwową. A jak się dało przy okazji zostać bogiem - to dlaczego nie? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+1 / 13

@Saladyn1 Osiołku.
Jeśli ktoś należy do klubu zbieraczy kapsli i jeden z członków założycieli jest zbrodniarzem to reszta może się od niego odciąć i wypisać z klubu. Jeśli tego nie robi i wręcz broni zbrodniarza to są współwinni (analogia religii).
Jeśli ja nie zbieram kapsli (ateizm), a inna osoba która także nie zbiera kapsli jest zbrodniarzem to co nas niby łączy jeśli nawet się nie znamy?

I nie żartuj, że twój bożek w książeczce fantasy pod tytułem biblia nie morduje i nie pochwała i nie zachęca do morderstw bo wychodzi na to, że nie czytałeś tej książeczki i się ośmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 14:05

avatar Pergamin
+3 / 7

@gabaryna99 komunizm nie jest rewolucją ateistyczną a walką klas, a tam gdzie rąbią drwa... Można sobie łatwo dokończyć, szczególnie, że pewnie w paru tych społecznościach to właśnie duchowni byli tą lepszą i uprzywilejowaną klasą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 14:05

avatar Pergamin
+5 / 9

@Saladyn1 religia zabrania zabijania, ale... No właśnie. Powiem tak: Prawo też zabrania zabijania, a jednak ludzie zabijają. I co? I nic. Kwestia tego, że można pewnie wymienić parę intersujących rzeczy jak wyprawy krzyżowe, walka z poganami itp. Jak na religię miłosierdzia i miłości do bliźniego, to chrześcijaństwo ma swoje za uszami. Pytanie też co uważamy za zbrodnie ateizmu bo ja naprawdę nie wiem gdzie kiedyś ateizm faktycznie miał jakąś władzę. Oczywiście pewnie zaraz pójdą tu zbrodnie komunistyczne, ale jak napisałem wyżej, nie uważam, że to jest wina ateizmu. Rewolucja sama w sobie wywraca ład społeczny i wiąże się z ofiarami, a rewolucja komunistyczna to walka klas - klasy nieuprzywilejowane idą na noże z tymi uprzywilejowanymi i szukają sobie wrogów. Zresztą, nie ma się co oszukiwać, myślę że jak komunizm w Rosji był wprowadzany, to większość ludzi, która go popierała lub poparła, była osobami, przynajmniej na papierze, religijnymi. Wtedy każdy był. No, prawie każdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MikeRagnos
+4 / 10

@Saladyn1 Wiesz czym się różnią zbrodnie religijne od zbrodni ateistycznych? Tym, że w systemie moralnym ateistów nie ma dla tych zbrodni zgody i akceptacji. Ateizm popełnia błędy, ale i na tych błędach się uczy. A religia? Za zabijanie niewiernych możesz nawet zostać uznanym świętym. Do dzisiaj nie doczekaliśmy się reakcji Watykanu na ich związki z Hitlerowcami, na udział kościoła w zbrodniach w Rwandzie. Teraz nie możemy się doczekać jasnego potępienia agresora w wojnie Rosji z Ukrainą, o pedofili już nie wspominając. Religia to moralne dno. Ludzie, którzy tego nie widzą, są tak samo moralnie zepsuci, albo zwyczajnie głupi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 6

@gabaryna99 Jak to dobrze że nawracanie w europie było pokojowe :D

A nie czekaj, nawet Polska jak przyjęła chrzest to ten kto nie zgodził się "nawrócić" zwykle tracił głowę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+2 / 4

@sliko
Że religia nie ma problemu z zabijaniem, to jest interesujące wobec faktu, że każda ma problem z np. ubiorem (buty w meczecie, czapki w kościele czy synagodze, krótkie spodnie czy koszulki na ramiączkach), jedzeniem (świnie, krowy, mięso w piątek), ale zabijać obcych pozwala każda (5. Nie morduj)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@kibishi dlatego aż do 14 wieku w Polsce miszkali sobie poganie xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@MikeRagnos to ateizm w końcu jest tylko brakiem wiary w Boga czy czymś więcej? Musicie jedna wersję ustalić. A co do związku Watykan z hitlerowcami to właśnie o tym pisałem że ateisci nie znają się na historii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@fafik54321 matołku.
1 założyciele chrześcijaństwa nie byli zbrodniarzami, wręcz przeciwnie. Tam dyskusyjne było nawet zabicie kogoś w samoobronie.
2 wypisywanie się z czegoś bo jakiś członek zrobić coś złego jest debilizmem. Dodatkowo musielibyśmy się wypisać z bycia Polakami.
3 no wiadomo ateizm tow zależności od potrzeb tylko brak wiary lub doskonały system moralny xd
4 nie wszystko co jest w biblia Bóg pochwala... Biblia opisuje dzieje Izraela była pisana przez człowieka i ma jego słabości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 1

@Saladyn1 Jeżeli poganie mieszkali do 14 wieku to czemu nie ma praktycznie żadnych źródeł pisanych o naszej rodzimej religii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@kibishi Ponieważ wielka Lechia zajęta podbojem kosmosu zapomniała o wytworzeniu pisma, a chrześcijanie woleli spisywać własne dzieje a nie dzieje pogan. Większość tego co wiemy o słowianach wiemy od chrześcijan, a resztę z ustnych przekazów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 1

@Saladyn1 To jeszcze mi powiedz że chrześcijanie na krucjatach nie plądrowali, nie gwałcili wszystkiego co nie dało rady uciec i nie mordowali.

Edit: Już wiele wieków przed chrztem na naszych ziemiach były szlaki handlowe z bardziej rozwiniętymi państwami, jakoś nie wierzę aby nie było nikogo kto umiałby pisać, najprawdopodobniej wszystkie znalezione przez kościół zapiski były zniszczone bo wiadomo historię piszą zwycięzcy. Sam chrzest nie był dlatego że Mieszko usłyszał o "Bogu" i się nawrócił, był to czyn czysto polityczny pozwalający uniknąć nawracania przez podbicie. Jeżeli chodzi o przekazy ustne to wiele rodzin, mimo że oficjalnie przyjęło chrzest aby nie zostać zabitym to nadal wyznawało jeszcze przez kilka pokoleń rodzime wierzenia dzięki czemu te ustne przekazy zostały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 maja 2022 o 8:45

M MikeRagnos
+1 / 1

@Saladyn1 Dlaczego mnie nie dziwi, że masz problem ze zrozumieniem tego tematu. Moralność to jedno, ateizm, będący przeciwieństwem religii, to drugie. Oczywiście dla ludzi religijnych jest to absolutnie nie zrozumiałe. Żyją w przekonaniu, że moralność bez religii nie istnieje. Informacja o tym, że moralność wykształciła się dużo wcześniej niż jakakolwiek religia, powoduje wręcz zwarcie mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@kibishi

1 Oczywiście że to robili, tylko że absolutnie każdy tak wtedy robił...
2 To że przez nasze ziemie przebiegały szlaki handlowe nie oznacza że istniała jakaś państwowość czy pismo. Oznacza to że istniał handel.
3 Nie było zapisków bo słowianie nie wytworzyli pisma i nie jest to żaden ewenement bo wiele ludów go nie wytworzyło.
4 Jakimś cudem na ziemiach które był chrześcijańskie znacznie dłużej zachowało się pismo, a u nas nic.
5 Powodów chrztu było kilka, ale głównym była chęć zwiększenia wpływów Mieszka.
6 No dokładnie niektórzy się bali i przyjęli chrzest by uniknąć zabicia, a inni sobie na wyjebce czcili pogańskie bóstwa przez kolejne 300 lat XD. Mieszko miał wywalone na to co wyznają jego poddani, bo jak sam zauważyłeś sam przyjął chrzest ze względów politycznych. Wielu poszło za nim samemu chcąc zwiększyć swoją pozycje, część przyjeła chrzest z przekonań, a cześć zwyczajnie dalej wierzyło w to co wierzyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@MikeRagnos Tak to dla mnie nie pojęte bo raz piszesz że moralność to jedno, a ateizm to drugie, a w innym poście piszesz o jakieś uniwersalnej ateistycznej moralności...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MikeRagnos
+1 / 1

@Saladyn1 Pojęcie skrótu myślowego też jest dla Ciebie obce. Zero zaskoczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
+7 / 15

nie dotrze, nie zrozumieją... to pokolenie musi odejść... naszym dzieciakom może przyjdzie żyć bez krzyża, półksiężyca, czy gwiazdy. wtedy sporo zła zniknie że świata. oraz obłudy- " w imię dobra"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+5 / 7

Pytanie ile razy się NIE skompromitowała. Dopiero znając te dwie wartości można próbować pokusić się o jakieś wnioski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+4 / 6

@mudia Jeśli znasz jakieś przykłady, gdy się nie skompromitowała, to chętnie je poznam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
-4 / 10

@dump78 Cóż, choć religijny nie jestem, to z mojego parkingu słyszę jak z jednego z okien co rano leci jakaś msza lub inne nabożeństwo (robi się ciepło, to okno jest uchylone). Podejrzewam więc, że dla tej osoby religia się nie skompromitowała. No i jest już przykład.
Inna rzecz, Zielonoświątkowcy kupili budynek po upadłym centrum handlowym i ze świątyni konsumpcji zrobili świątynię religijną. Dla nich też religia raczej się nie skompromitowała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 14:59

D dump78
+1 / 7

@mudia Ale ja pytałem kiedy się nie skompromitowała, a nie kiedy jakiś fanatyk religijny NIE WIE, ŻE SIĘ SKOMPROMITOWAŁA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 0:25

M mudia
-3 / 3

@dump78 A skąd wiesz, że mój sąsiad jest fanatykiem religijnym? Skąd wiesz, że "moi" zielonoświątkowcy to fanatycy religijni? Co to w ogóle znaczy, że się skompromitowała czy nie skompromitowała? Wg czyich standardów, TWOICH? A Ty co alfa i omega jakaś jesteś? Jeśli chcesz w ten sposób dyskutować to proszę bardzo mogę tak długo, aż mi się znudzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
-4 / 16

Religia jest może dobra a może zła. Ale na pewno jest bezdennie głupia. GŁUPIA. Jest bowiem tak: Istnieje Wszechświat. Nikt nie zaprzeczy. Szacunkowe rozmiary znanego Wszechświata to około 90 mld lat świetlnych. Istnieje w nim około 10^11 (1 i 11 zer) galaktyk. Średnio galaktyka skłąda się z 10^11 gwiazd. By uzmysłowić czy to dużo czy mało - gdyby każda gwiazda zamieniła się w jednego dolara i te dolary równo rozdzielić między wszystkich ludzi na świecie to każdy by dostał ponad 100 mld dolarów. Czyli sto tysięcy milionów dolarów. Każdy żyjący człowiek..
Teraz rozmiar znanego Wszechświata. Duży czy mały? Gdyby cały znany Wszechświat zmniejszyć do rozmiaru kuli ziemskiej to sama Ziemia by w tej skali była mniejsza ponad 100 razy od jednego, JEDNEGO, atomu wodoru. Nie byłoby jej widać nawet przez mikroskop elektronowy, o optycznym nawet nie wspominając. Wszechświat jest ogromny. OGROMNY. My, ludzie jesteśmy niewyobrażlnie małymi pyłkami w tym ogromie.
Teraz o religii. Jeśli przyjąć to co mówi nauka (a trudno nie przyjąć) i to co mówi religia to mamy taki obraz. Istnieje istota, która powołałą do istnienia ten ogrom. Przez około 13,8 mld lat nic nie robiła. Potem przez co namniej 100 tysięcy lat, gdy na Ziemi już byli ludzie też nic nie robiła. Około 3 tysięcy lat temu poczuła potrzebę by te supermikroskopijne istotki oddawały jej cześć. Czy ten obraz nie wydaje się trochę dziwny? Gigant, mocarz, włądający (jak twierdzi religia) Wszechświatem, tym ogromnym ogromem nagle czuje potrzebę by te super mikroskopijne istotki wyśpiewywały "O Panie! Jaki jesteś potężny! O, jaka wielka jest chwała Twoja!". I bardzo się denerwuje gdy te istotki wykombinują sobie jakieś inne bóstwa. Jest zazdrosny.
I tym podobne.
My dla tej istoty jesteśmy miliony co najmniej razy mniejsi niż dla nas są bakterie. Czy nas interesuje co o nas myślą (załóżmy, że myślą) bakterie?
Powyższy obraz jest nonsenowny. Jest głupi po prostu. Co można zrobić by to naprawić? Wszechświat jest jaki jest i nie mamy na to wpływu. Być możę pomysł z tą istotą nie jest najlepszy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar W_Y_B
-5 / 5

@jeszczeNieZajety "być możę" tak jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 15

A przez ilu ateistów cierpieli i cierpią ludzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+9 / 11

@jjac "brak religii" jest od jakiegoś czasu w sąsiednich Czechach. Podobnie jest w Skandynawii, gdzie już w sporej części krajów ateiści są większością

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 19:46

J jjac
-3 / 9

@sliko ateiści w Skandynawii większością?

Oj, podpadłeś wyznawcom Proroka, podpadłeś.

(inna sprawa, że Szwecja właśnie od rozpowszechnienia się ateizmu stała się krajem okropnym).

Ale wciąż, jak to mówią, policzmy głosy, znaczy trupy. W 100 lat wymordować coś koło 200 mln ludzi to się udało w ramach ustrojów w założeniach ateistycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+6 / 6

@jjac naziści nigdy nie zabrali się za religię bo się za bardzo bali opinii publicznej jakby zaczęli na nią najeżdżać. Generalnie religia w Niemczech miała się nieźle. Zresztą bardzo dobrze się dogadywali z klerem i papiestwem. Do tego stopnia, że potem pomagali oni ukrywać zbrodniarzy wojennych i przerzucać ich do Argentyny, taka to fajna religia.

Socjalizm i komunizm to w sumie jedno i to samo, ale napiszę to co wcześniej - komunizm, jako ustrój rewolucyjny i walki klasowej, musiał mieć wrogów. Kwestia tego, że w jego okresie wrogami klasowymi byli właściciele ziemscy i uprzywilejowane klasy - arystokraci, bogate mieszczaństwo i inteligencja i duchowni właśnie. "Ateizm" był skutkiem, a nie przyczyną. Religia była symbolem starego ustroju więc ją zwalczano. Zresztą ten sam komunizm wypromowali kto? Osoby wierzące. Tzn.: Lud.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
+3 / 7

@jjac
Właśnie Szwecja jest najbardziej demokratycznym krajem gdzie myśli się o człowieku. Np na budowie jest, mały otwór by mogły ją oglądać dzieci. Takich udogodnień jest tysiące. Wystarczy wynalazek pasów, na którego nie ma patentów. OD pewnego czasu liczba gwałtów gwałtownie ;) rośnie dlategoż, że liczą ją inaczej. Byłeś zamknięty i zgwałcony 10 razy, to liczymy to jako 10 gwałtów, to ma być impuls do walki z gwałtami, by je wyzerować i przynosi już efekty. A najbardziej mnie śmieszą onuce - konfederaci targowiccy (konfederacja, czyli frakcja JKM i frakcja narodowców) gdzie w czasie covid 19 non stop powoływali się na tą lewacką Szwecję ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 20:40

avatar sliko
+6 / 6

@Zoarix Ojezuchryste i prokatolicki Putler mu pozwolił? https://www.ekai.pl/wladimr-putin-przeciwny-instrumentalizacji-problemow-kosciola-katolickiego/
@jjac "Często spotykam się z utożsamieniem przez katolików (chrześcijan) ateizmu z komunizmem. Wystarczy samo przyznanie się do ateizmu bądź skrytykowanie Kościoła by zostać nazwanym "komuchem" i stać się celem ataku. Taki stereotyp nie stanowi tylko obelgi. Jest też wygodnym dla katolika sposobem ucieczki od niewygodnych tematów. Gdy poruszony zostaje temat zbrodni Kościoła, takiemu katolikowi łatwiej jest wykręcić się od trudnego wątku jeżeli swojemu oponentowi przyszyje członkostwo w podobnej, zbrodniczej grupę. Wtedy da się w dość dziecinnym stylu przerzucić dyskusję na "nie, to wy...". Z racji ateistycznego charakteru komunizmu i jego zbrodniczej działalności, taki dyskutant idąc po najbardziej prostackim skojarzeniu (jakie podsuwa mu Kościół) od razu identyfikuje więc ateistę z komunistą i zaczyna wyliczać ofiary tego systemu. Winy komunizmu przypisuje wtedy ogółem ateizmowi oraz kolektywnie wszystkim ateistom" Cały tekst: https://blog.wiara.pl/Attonn/2012/10/20/ateista-komunista

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 21:50

S sokolasty
+3 / 5

@jjac
Nazizm i komunizm to nie ateizm
Ateizm jest obojętnością na bóstwa, a w totalitaryzmach bogami są wodzowie (Hitler i Stalin), religiami państwo, ofiarami śmierć za ojczyznę/wodza, nagrodą panowanie nad światem.

Proponuję zapoznać się z książką "Jak wychować nazistę", może dostrzeżesz religijne metody u hitlerowców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
-1 / 1

@sokolasty "Wojna się skończy. Ostatnim wielkim problemem naszych czasów do rozwiązania będzie kwestia Kościoła" - Adolf Hitler

religijne metody to nie religia. U ateistów religijnych metod i wiary w różne gusła obserwuje się aż nadto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
-1 / 1

@CP666 z liczeniem gwałtów to oczywiste kłamstwo, raport UE nt. przemocy wobec kobiet stosuje odpowiednie współczynniki, aby unormować statystykę również pod względem sposobu ewidencji gwałtów - i w tych unormowanych statystykach Szwecja i tak przewodzi (ogólnie przewodzą kraje eks-protestanckie i te, które przyjęły ubogacenie kulturowe).

Co do reszty - kupujesz 3 flaszki wódki, bo koledzy przyjeżdżają, już lądujesz w rejestrach, w domu melduje się komisja od rozwiązywania problemów alkoholowych, w pracy masz przechlapane i sporo szczęścia, jak nie odbiorą dzieci.

Tak działa ten kraj. To zły kraj jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
-1 / 1

@sliko widzisz, odwracasz zależności. Myślisz, że Erystyki nie przeczytałem, tak?

Komunizm = ateizm
Ateizm niekmamy do osiągnięcia cel, więc nie przeszkodzą nam w tym żadne normy i wartości".

To jest ta różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 3

@jjac Hitler był katolikiem, bez konkordatu z Watykanem i odwoływania się do Boga nie zmanipulowałby tak niemieckiego narodu.
Jeden z ważnych polityków tak pisał do premiera Bawarii '"Osobiście znam pana Hitlera i blisko z nm współpracuję.Mogę zaręczyć o jego wielkim charakterze i równie wielkiej dobroci, poza tym to człowiek wierzący i przykładny katolik."
Adolf Hitler przemawiając w Berlinie 1933r ; Jesteśmy głęboko przekonani, że ludzie chcą i potrzebują wiary. dlatego właśnie podjęliśmy walkę z ruchem ateistycznym i nie są to tylko puste słowa "
W jednym z monachijskich wystąpień w 1923r. Hitler powiedział ; '" Pierwszym co musimy zrobić to ocalić Niemcy przed Żydami.Musimy ocalić Niemcy przed cierpieniem jakiego doznał Ten, który oddał ducha na krzyżu." W Mein Kampf Hitler napisał : "I odtąd właśnie uwierzyłem, że działam zgodnie z wolą Wszechmogącego Stwórcy, że broniąc się przed Żydami, spełniam dzieło boże. "
"Kościół a faszyzm anatomia kolaboracji " Agnosiewicza . Polecam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 2

@sliko przecież zacytowałem Hitlera dosłownie. Nie, nie był. Jesteś w błędzie. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, możesz wyguglać "Hitler jako człowiek religijny" na stronie krakowskiego IPN. Polecam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 1

@jjac IPN od jakiegoś czasu jest równie wiarygodny jak "Komsomolska Prawda"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@sliko aaa... no ok, ty za to jesteś.

No nie.

Miłego wieczoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+4 / 12

Ludzie nie cierpią przez religię, ale przez to, że są sku*wielami a swoje postępowanie usprawiedliwiają religią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
+1 / 13

@mygyry87
Każda religia temu służy to droga na skróty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 6

@CP666 nie znam wszystkich tysięcy Religii, żeby móc wyrokować w ten sposób, cóż sądzę, że nawet w buddyzmie nic takiego nie ma.
Sam właśnie idziesz na skróty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 11

Szkoda, że wszyscy krytykujący religie (wszystkie) tak łatwo znajdują jedynie ich złe strony, a nie próbują nawet opisywać, jak wiele różnorakie religie zrobiły dobrego dla świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-1 / 9

@rademenes_82
Jakoś tego nie zauważyłem. Co dobrego słowa ? Zresztą nie ma porównania więc teza chybiona. Na drodze ewolucji powstał rozum, więc ludzkość ma naturalny ciąg do zadawania pytań, szukania na nie odpowiedzi. Wiara w istotę nadprzyrodzoną i ta cała toczka to próba zaspokojenia ludzkiej ciekawości gdy jeszcze brak nam wiedzy, by ją poznać. Nie bać się śmierci. A jednocześnie religia to forma ukrytej polityki. Podporządkowania ludzi elicie rządzącej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-1 / 7

https://memegenerator.net/img/instances/34914284.jpg
Jest też natchniona (nieuznawana przez Watykan ewangelia) o młodości Jezusa, który w niej przypomina bardziej Damiana z Omena niźli dobrego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2022 o 20:27

V Vinyard
+3 / 7

Jak to było w innym democie dzisiaj: otwieramy biblię na losowej stronie i robimy dokładnie to co jest tam napisane. Ten, kto ostatni trafi do więzienia wygrywa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-2 / 8

Ludzkość już tyle razy się skompromitowała, że trzeba wykazać się ogromną ignorancją, aby dalej uważać ją za dobrą.

Okazuje się, że tak myślą z grubsza antynataliści.

Wierzący mogą oskarżyć ateizm przez pryzmat Stalina i Łukaszenki.

Albo sami siebie czynimy lepszymi, albo nawzajem obrzucamy się gównem.
To Ciebie @silko i mnie też dotyczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 8

@Zoarix uważasz, że jak bronisz organizacji, która systemowo chroni pedofilów w swych szeregach to jesteś tym lepszym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-3 / 3

@sliko
Ta organizacja ma wiele odnóg, które są związane doktrynalnie, ale często nie strukturalnie. Oskarżanie księdza w Tunezji za grzechy innego w Kanadzie jest nieobiektywne. W takim razie ja Ciebie oskarżam o to, co robi Łukaszenka z ludźmi.

Z tym systemem nie przesadzaj. Nie ma dokumentów, zapisów w prawie kanonicznym lub doktrynalnym, które z litery chronią pedofilów, więc nie - Kościół nie jest instytucją, która systemowo chroni pedofilii.

Śledząc ostatnie lata widzę, że już nie ma tendencji ukrywania, no chyba że ktoś korzysta z "systemowo" antykościelnych źródeł.

Powielając schematy nikomu nie pomagasz. Podniecasz tylko przyjaznych Tobie fanatyków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 11:25

avatar sliko
+1 / 1

@Zoarix Systemowo nie kryje? - polecam Crimen sollicitationis https://pl.wikipedia.org/wiki/Crimen_sollicitationis zatwierdzane przez kolejnych papieży, w tym Janka Kremówkę. Mimo deklaracji o walce ze zjawiskiem, tak naprawdę walczy się z ofiarami https://demotywatory.pl/5135254/Dopiero-22-wrzesnia-odbedzie-sie-kolejna-rozprawa-w-procesie-o zapewniając księżom pedofilom najlepszych prawników, wpływając na prokuratury, sędziów, również maksymalnie utrudniając dochodzenie sprawiedliwości, poprzez odsyłanie np. polskiego sądu do Watykanu, jak to miało ostatnio miejsce. Tak przy okazji nie wiem czy świadomie, czy nieświadomie, ale dopuszczasz się manipulacji, nie tylko cynicznie kłamiąc, ale usiłujesz wzbudzić u mnie poczucie winy. Księdzem jesteś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 14:20

avatar Zoarix
-2 / 2

@sliko
Przecież to Ty jesteś ekspertem od manipulacji. Podajesz jedną stronę medalu, powielasz schematy i oskarżasz. Ja nie kłamię, mówię jak jest.
Podając artykuły o księżach pedofilach nie piśniesz nawet słowa, że niektóre są powielone i napisane w taki sposób, aby wyszło, że to nowy przypadek. Twoje niektóre demoty też są podejrzanie nieprecyzyjne. Ile to już razy widziałem artykuł, którego narracja starała się pokazać, że to coś nowego, podczas gdy było przestępstwo dawno wyjaśnione i osądzone.

Wątpię, żebyś czytał Crimen Sollicitationis. Oskarżenie, że ten dokument zawiera treść nakazującą ukrywać pedofilii, jest niesłuszne. Dokument powstał w czasach, gdy sąd cywilny był autonomiczny wobec kościelnego, przez co nic systemowo nie było ukrywane. Sąd cywilny nie miał żadnych zobowiązań wobec kościelnego.

Dodatkowo Crimen Sollicitationis jako jeden z pierwszych dokumentów, a prawdopodobnie nawet jako jedyny wówczas, mówił o pedofilii jako bezpośrednim przestępstwie. To, że ktoś źle wypełniał ten dokument i manipulował treścią, nie oznacza, że dokument sam w sobie taką treść nosił. Wystarczy przeczytać, a nie kopiować coś z pseudoautorytatywnych stron. To Ty tu manipulujesz i sypiesz cynizmem. Widać to już było w wielu Twoich demotach, gdzie negatywnie wypowiadali się nawet ci, którzy z Kościołem nie mają nic wspólnego.

Niestety manipulacja prawem była czymś powszechnym we wszystkich płaszczyznach. Dzisiaj jest to trudniejsze przez media i Internet, który niczego nie ukrywa - i dobrze.

Poczucie winy? Jeżeli ktoś jest bez winy, to takiego poczucia nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 20:27

avatar sliko
+1 / 1

@Zoarix czyli jednak ksiądz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-2 / 2

@sliko
xD

Jestem biskupem Kościoła Marsjańsko-Wenusjańskiego.

Jesteś niezmienny - walisz wniosek, ktoś próbuje go podważyć, Ty próbujesz go ocalić, nie wychodzi Ci, więc zmieniasz temat waląc szyderę.

Szanuję Cię, staram się, ale jeżeli tak prowadzisz dialog, to nie dziw się, że uchodzisz za fanatyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2022 o 14:31

avatar W_Y_B
-4 / 6

Skoro celebryta tak mówi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TyleByloDni
-4 / 4

Miłość. Przez miłość ludzie cierpieli i cierpią nadal i będą cierpieć. Czy jest to złe rozwiązanie na to aby dwoje ludzi było ze sobą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mario391978
-2 / 2

Abelard Giza .... hmmmm, ciekawe .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maca666
0 / 2

Problemem nie jest religia czy ustrój społeczno-gospodarczy, tylko życie które na tym okruchu skalnym wyewoluowało, od początku działa na zasadzie pobierania energii z zewnątrz i jak jej brakuje to zabiera się za pokłady energii skumulowane w innym organizmie. My ludzie działamy tak samo ale mamy jeszcze dodatkowo rozwinięty organ zwany mózgiem i mamy dzięki temu świadomość. Wybór należy do nas czy wzniesiemy się ponad swoją zwierzęcość i drugiego człowieka będziemy traktować jak siebie samego czy jak śmiecia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelq82
+1 / 1

kościół chrześcijańsko - pedofilski zaczyna umierać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem