Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1190 1208
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D dionizyzibizy
+51 / 53

W normalnym kraju jest to oczywiste, a u nas wywołuje poruszenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 43

@dionizyzibizy
Widocznie w normalnym kraju ludzie rozumieją, że partie takie jak PO i PIS, to jedno i to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+14 / 30

@RemiMalek widze zyjesz w innej rzeczywistosci skoro porownujesz pisaur do platfusow i nie dokonca sledzisz co sie dzieje w kaczystanie. Sam nie raz rzucilem epitetem pod adresem ryzego i jego ekipy bo mieli za uszami ale porownywac do pisuaru ? do pisuaru mozna porownac jedynie ekipy ktore doprowadzily do rozbiorow Polski .Obecny nierzad jest tak zly ze paltfusy wygladaja na dobra opccje .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+7 / 21

@RemiMalek Gdyby było to samo, to gospodarka by rosła jak za PO. I nie byłoby takiej inflacji. Myśl, to nie boli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TarakaN
+12 / 16

w polszy jest I było zawsze tak że "frajer" pracujący bardzo ciężko ma zawsze mniej od cwaniaka który tylko kombinuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+15 / 27

Chciałbym przypomnieć, że PO również obiecywała rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko, tak więc część jego wyborców również może się oburzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dan0077
+15 / 15

@kondon Niestety, od czasu wprowadzenia 500+ przez PIS, teraz każda partia która będzie chciała wygrać wybory, będzie oferowała zwiększenie/rozszerzenie. Smutna prawda - na większość Polaków działa wizja pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+16 / 16

@kondon a jak inaczej wygrać wybory? Raczej nie tym, że zabiorą 500+ co byłoby najrozsądniejszą decyzją lub wprowadzeniem ulg podatkowych dla osób z dziećmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+5 / 5

@dan0077 Nie jestem przekonany. PiS uratowała najpierw pandemia, a później wojna - jako wymówki na ich nieudolne rządy.
Nie potrafię wróżyć i nie mam pojęcia co przyniesie przyszłość. Choć muszę Ci przyznać rację, że takie założenie ma swoje podstawy i jest takie ryzyko.

@Pergamin W przypadku opozycji zacząłbym od merytorycznego programu, który przedstawia coś więcej niż "odsunąć zły PiS od koryta" (bo teraz my chcemy się nażreć).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
+3 / 3

@Pergamin a czemu nie, już chyba około połowa Polaków jest przeciwna 500plus zwłaszcza ci którzy tego nie pobierają. Wystarczyłoby jakby ktoś zaproponował „zamiana 500 plus na 2000 plus * dla każdego pracującego obywatela**” , a potem małym druczkiem * rocznie i ** w postaci kwoty wolnej od składki zdrowotnej w wysokości 20 tysięcy rocznie. (oczywiście jakby ktoś pracował na ułamek etatu i by nie przekroczył kwoty wolnej od składki to miałby oczywiście prawo do świadczeń zdrowotnych”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dan0077
-2 / 2

@kondon A co ma do tego pandemia i wojna? 500+ było wcześniej (2015/2016). Wszystkie rządy obiecywały jakąś kaskę (w takiej czy innej formie), tylko potem nikt nic nie dostał. PIS zaczął rozdawnictwo "na poważnie" (pomijam kwestię czy ma z czego) i przez to każda partia chcąca po nich wygrać skupi się tylko na zwiększaniu rozdawnictwa bo część Polaków zostanie przy myśleniu: "Skoro jedni mogli...". A opozycja już się nażarła wcześniej. Teraz kwestia nie pakowania nas w coraz większe gówno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 2

@dan0077 Gdyby inflacja pojawiła się bez pandemii i wojny, to może do niektórych by dotarło, że ten rząd jest tragiczny. Teraz te rządowe przygłupy mówią o "Putinflacji", co jest jedynie ułamkiem problemu i kłamstwem. Do tego przez pandemiczną głupotę i rozdawnictwo cała Europa ma inflację.
PiS trafił na świetną światową koniunkturę, przez co rosły wpływy do budżetu i było z czego rozdawać. Kiedy się ona załamała, to PiSowska polityka się posypała.

Jak już pisałem - jest takie ryzyko, że wpadliśmy w spiralę rozdawnictwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gicio
+7 / 11

Wyborcom pis podobają się tylko wypowiedzi Jarka i szamana z Torunia , chociaż połowy z tego nie rozumiom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+9 / 11

Taa PO domagało się wprowadzenia 500+ na pierwsze dziecko
Lewica mówi o waloryzacji socjali
PiS wymyśli kolejne "plusy"

I tak się to kręci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+2 / 6

Każdy krytykuje i szczuje jednych na drugich, to jest destrukcyjne i już nudne .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+7 / 9

Platforma sama próbuje się prześcigać w programach socjalnych, do tego Tusk sam jakiś czas temu przyznał że nie jest już wolnorynkowcem, a jego poglądy są bardziej centrolewicowe. Dalej dzieje się teatrzyk przed wyborczy aby podzielić trochę naród na propisowych i proplatformianych (nie popieram żadnych) a po wyborach i tak robią swoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
+3 / 3

nasz kraj nie jest normalny tu logika racjonalności i sprawiedliwość jest dziwnie przyjmowana a wręcz tępiona. Tusk musi lepiej dobierać słowa :) jak chce rozliczyć i pogonić PIS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ziemiak11
-1 / 3

Tzn. Będziemy zabierać majątki tym którzy urodzili się/doszli do takiego majątku, że ten pracuje za nich i oni sami nie muszą pracować. Oj nie spodoba się ten pomysł najbogatszym wyborcom PO, za to wyborcy PiSu będą w niebo wzięci. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iasafaer
+6 / 6

Już abstrahując od tej wypowiedzi.
Głupie mamy czasy. Czasy przepier...alania tego co zbudowały pokolenia żyjące przez ostatnie przynajmniej dwa stulecia.

Czasy kompletnie idiotycznej równości.
Dzisiaj ludzie są obrażeni na rzeczywistość i chcą ją usilnie zakłamywać.
Czasy kiedy ludzie nie przyjmują do wiadomości, że istnieją różnice, predyspozycje, talenty, ale również pech, czy najzwyklejsza głupota.

Urodziłeś się w biednej rodzinie to społeczeństwo ma dziś zasrany obowiązek Ci to rekompensować.
Nie stać Cię na potomstwo, ale bardzo, bardzo chcesz je mieć? Żaden problem, przecież to kur...a Twoje święte prawo mieć dzieci, a reszta ma Ci to sfinansować, bo przecież to nie Twoja wina, że Ty nie masz za co!
Nie masz mieszkania, a ktoś ma trzy? Nosz kur...a co za niesprawiedliwość!
Nie chciało Ci się uczyć, albo brakło predyspozycji i jesteś zwykłym kasjerem?! No nie może być!
Płaca minimalna i wolne niedziele należą Ci się jak psu buda!
Chciało Ci się uczyć, ale przypadkiem studiowałeś kierunek "nic" i nie ma dla Ciebie pracy? No tak, to wina niedojrzałego społeczeństwa, które po prostu nie dorosło do Twojej wiedzy. Płaca minimalna i zasiłek to absolutna konieczność. Przecież to nie Twoja wina. Ty po prostu interesujesz się europeistyką i nie interesuje Cię, że nikt nie chce za tą wiedzę płacić.

I tak dalej...
I tak dalej...

I tak było moi mili czy rządziło SLD, PO-PSL, czy PiS...
Zawsze tak było.

To w dużej mierze zasługa komunizmu, że w Polsce ludzie mają taką właśnie mentalność.
Niemalże 50 lat ustroju, w którym ludzie od kołyski wychowywani byli w nienawiści do "prywaty" i wolnego handlu. Ludzie byli oduczani odpowiedzialności, czy decyzyjności.
Przez niemalże 50 lat życie ludziom w tym kraju organizowało państwo. Człowiek od chwili narodzin miał jasno wytyczoną ścieżkę. Ludzie bardzo lubią gdy ktoś za nich wybiera cel w życiu.
I to jest cały feler, bo po 89tym ten cel ludzie musieli nagle obrać sobie sami - i powiedzmy sobie uczciwie - większości się to koncertowo nie udało. Ludzie lądowali tam gdzie ich akurat rzuciło.
No i później Ci ludzie taki model życia przekazywali swoim dzieciom...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+4 / 4

@Iasafaer
Kurde, zdemotywowałeś mnie lepiej niż demotywatory. Dzisiaj nie przeczytałem nic bardziej prawdziwego. Ludzie często są bezwolni. Niestety. I roszczeniowi. Spotyka się takie postawy na każdym kroku.

Tyle dobrego, że nie muszę wyciągać łapy i uruchamiać programu NALEŻYMISIE. Śmiech, bo pochodzę z biednej rodziny i dla wielu to było oczywiste, że biednym mam pozostać:) A tu bulwers, bo człowiek nie szukał wymówek, tylko zaczął sobie radzić. Działać. A jak mi brakowało to szedłem do jednej pracy, a potem dorabiałem w drugiej. Etap przejściowy.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 22:23

I Iasafaer
+3 / 3

@michalSFS A najgorsze, że jak się dorobisz jako biedny, bo zakasałeś rękawy to usłyszysz od znajomych i rodziny, żeś "zapomniał swoich korzeni", bo nie chcesz się podzielić.
Zawsze uważałem, że przeciętniacy, miernoty i biedota to głównie stan umysłu i ogromny społeczny rak, który powinien być trzymany za mordę, odcięty od edukacji, żeby przypadkiem głupota się do myślenia nie zabierała. Niepiśmienni, nieczytaci - społeczeństwo by odetchnęło z ulgą.
A jak ktoś ma łeb na karku - tak jak Ty - zawsze sobie poradzi.

Dlatego jedną z pierwszych lekcji prowadzących do sukcesu jest "odetnij się od toksycznych znajomych i rodziny". Tu nie ma miejsca na sentymenty, jak trza to się zostaje nieoficjalnie sierotą i elo.
Jeśli rodzina ciągnie na dno to pies jeb...ł więzy krwi. Ostatecznie przecież nikt inny za nas nie umrze, to nasze życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
+2 / 2

@Iasafaer - "Niepiśmienni, nieczytaci - społeczeństwo by odetchnęło z ulgą" - nie odetchnie, bo mają prawa wyborcze i wskazówki z tvpis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ola13152
-3 / 3

Na tych demotach jest więcej polityki niż na stronach informacyjnych... I jeszcze bardziej jednostronne. Tfu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
-1 / 3

Gdyby pan Tusk tak uważał to by apelował żeby obniżyć wynagrodzenie posłom i senatorom ale tego nie zrobi bo by się pogniewali na niego inni ludzie z jego kasty.
A nie piszę tego z tego powodu że popieram PiS tylko dla tego że poraz kolejny ci co chcą się dostać do koryta krytykują tych co już przy tym korycie sa za to ci sami by robili gdyby ,, rządzili'' i tak w koło Macieju od ponad 30 lat. Pozdrawiam i zdrowia życzę żebyśmy mogli pracować na tych co nie muszą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
-3 / 3

dziękuję za ten wpis. ojciec nigdy nie dożył emerytury, ale był też kiepskim ojcem. nieobecnym, chamskim, żal mu było 150 zl na dziecko. zrobił mi sprawę sądową, wyrzucił mnie jako 7 latke z domu z matką i siostrą. teraz żyje za jego składki i za swoje, bo musiałam dorabiać do renty. jestem bardzo chora. najdroższy lek 400 zl, bez niego - nie chodzę. ale jak mi powiedziano w urzędzie "ale ja coś robię!" , w sensie , że ja nic. mam obrazy, ktore maluje, wykształcenie graficzne, administracyjne. a mogą mnie zatrudnić na "kible". ale na szczęście są składki ojca. dziękuję tato.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
0 / 2

@popsy2 CO to za bełkot?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
-1 / 1

@Myslaca_istota to, że czegoś nie rozumiesz, znaczy że jest za skomplikowane dla ciebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arry
+1 / 3

Był "C***, dupa i kamieni kupa" ale w porównaniu do tego co teraz mamy to wręcz dobrze było. Kraj mlekiem i miodem płynący za Tuska był.
No ale pisiory pokazały, że można jeszcze więcej spieprzyć. Pokazały że można granicę przesunąć znacznie dalej.
I nie wierzę, po prostu nie wierzę, że gdyby teraz PełO doszło do władzy, to by te granice znowu narysowali tam, gdzie była ona te 7 lat temu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loganwwa
-1 / 1

A sam to pracował od rana do wieczora?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+2 / 2

@loganwwa Przynajmniej pracował fizycznie (malował kominy za komuny) i w wieku 50 lat nauczył się angielskiego. Kaczyński nie nauczył się nigdy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem