Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
129 132
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
+3 / 3

@next_1
Nie chodzi o "odkrycie Ameryki", problem polega na tym, że ktoś sztucznie zawyża cenę węgla, blokuje jego sprzedaż. Spalenie dobrej jakości węgla w dobrej jakości piecu, oraz dodanie np. "sadpalu" do węgla nie powoduje emisji szkodliwych substancji, a przy cenie 3000zł/t, ludzie zaczną palić śmieciami, foliami, plastikiem itd.. Ucierpimy wszyscy!
Kraje które stoją na ropie, mają paliwa dla swoich obywateli, za grosze. Może warto brać z tego przykład? Może należy coś z tym zrobić, może wystarczy nagłośnić sprawę, zrobić protesty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+3 / 3

@elefun jak sam napisałeś "ktoś sztucznie zawyża ceny"

Szukaj - napisz do Mateusza Morawieckiego albo Jarka Sasina - na pewno ci pomogą. Znani są z pomagania i efektywności działań

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cola78
-2 / 22

Węgiel nadający się do użycia w domowych piecach "powstaje" niejako przy okazji drążenia nowych tuneli lub poszerzaniu starych. To węgiel drobny, klasy orzech. Normalnie wydobywamy węgiel przemysłowy, czyli wielkie bryły o wysokiej zawartości siarki. Weigel rosyjski, z którego tak chętnie zrezygnowaliśmy charakteryzował wysoką kalorycznością i bardzo niskim zasiarczeniem. Co ciekawe nasze embargo było i jest raczej złośliwostką niż wielkim ciosem w gospodarkę rosyjską, ponieważ importowaliśmy śmieszna , jak na skalę wydobycia, ilości przeznaczone dla użytkowników domowych. Mowa tu o ok 20mln ton, ( niektóre źródła mówią o 8!mln)czyli tak naprawdę jednym drobnicowcu, i to nie załadowanym do pełna.
Ale zrobiliśmy na złość Putinowi i podlizaliśmy się Ukrainie. Więc sprowadzimy węgiel z Indii, Australii lub innych równie odległych krajów. Oczywiście jak starczy tego węgla dla nas. Oni też mają kontrakty i możliwości wydobycia.węgiel, fakt równie dobry jak rosyjski, ale za to dużo droższy, no i transport też droższy będzie.
Stąd ta cena Niektóre kopalnie sprzedają węgiel orzech w niskiej cenie ale są to ograniczone i limitowane ilości.
Gaz drogi, węgiel drogi, więc Ci co mają czym palić będą palić czymkolwiek, biedni na wsi będą kraść drzewo z lasu, w Wałbrzychu ruszą bieda szyby.
I tylko Orban będzie się cieszył, twierdząc ze sankcje nie mogą uderzać bardziej w nakładającego i że Węgrzy nie będą ponosić konsekwencji wojny na Ukrainie.
A my? będziemy marznąc, będziemy głodować . ZA UKRAINU!!!Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
-4 / 16

@cola78 Slawa Ukrainie. A oni będą sobie nazywać ulice imieniem Stepana Bandery...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 6

@cola78
W całej Polsce węgiel jest zasiarczony? We wszystkich kopalniach? Co z Dolnośląskim Zagłębiem Węglowym, czyli okolicami Wałbrzycha? W kopalni węgla w Nowej Rudzie wydobywano antracyt, węgiel bardzo wysokiej jakości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+2 / 2

@cola78 z tymi biedaszybami trafiłeś trzeba Złomka kupić i znowu jeździć z wunglem w worach a pamiętam jeszcze gdzie dziury były na OPALe Oczywiście

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
-2 / 12

@cola78 - będziesz za to miał ciepełko i peny brzuszek z ruskim czołgiem w du...pie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand1967
+1 / 1

@El_Polaco palenie antracytem w piecu można porównać do ładowania stali nierdzewnej w fundamenty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 1

@cola78 ty przeczytałaś to co napisałeś?
czyli małe bryły mała zawartość siarki ?
ponadto co za różnica czy węgiel z t.z. chodników czy ze "ściany" w jednym pokładzie występuje jeden rodzaj węgla o b. małym zróżnicowaniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iasafaer
0 / 2

@cola78 Bawi mnie to stwierdzenie "kraść drewno z lasu".
Las jest dobrem wspólnym, a w sytuacji takiej jak ta słowo "kradzież" jest wysokim nadużyciem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diesel_pies
+1 / 3

@Iasafaer Nooo, nie wiem ile masz lat ale tak właśnie mówiło się w czasach słusznie minionych. Wszystko było wspólne. Dlatego nikt o nic nie dbał, nie dało się niczego kupić, ale wszystko można było załatwić. Przecież budowlaniec który miał zamontować umywalke w bloku z wielkiej płyty, nie ukradł jej. Zabrał bo była mu potrzebna, a przecież była wspólna. Czyli jego też. A że sąsiad potrzebował umywalki, to budowlaniec zabrał dwie. Przypominam, umywalki były wspólne, więc nic nie ukradł. Rzeczony sąsiad pracował w zakładach mięsnych. On też nie ukradł 20 kg kiełbasy, zabrał bo kiełbasa też była współna. 10 kg dał budowlańcowi który przyniósł umywalkę, za fatygę. I tak sie to jakoś kręciło. Wracając do sedna, KRADZIERZ to kradzierz. Jeśli coś jest współne nie jest Twoje. Rozporządzać możesz wyłącznie mieniem które jest Twoją wyłączną własnością. Jeśli coś jest wspólne to oznacza że masz obowiązek o to dbać a nie że możesz tym dowolnie rozporzadzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@jurand1967
Ok. Nie pamiętam nic na temat właściwości tego węgla. Ale ponawiam pytanie. Czy w całej Polsce węgiel jest tak zasiarczony, że nie nadaje się do domowego użytku albo do małych elektrociepłowni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
+6 / 8

Mówią, że Polski węgiel jest ciężki w wydobyciu bo znajduje się już bardzo głęboko.
Może to i prawda, ale jakim cudem w czasie pandemii były artykuły, że nie ma już gdzie składować węgla.
Rozumiem, że zapotrzebowanie zmalało, ale to aż akie rozbieżności ?
https://wysokienapiecie.pl/32849-zwaly-wegla-w-polsce-siegaja-juz-20-mln-ton-co-dalej/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022 o 23:51

avatar rafik720
-3 / 5

Niestety mamy tak nieudolną władzę, że dali zablokować możliwość wydobywania węgla przez unijne zakazy (Głównie rząd Niemiec walczył z wydobywaniem węgla w Polsce).
W efekcie nie możemy ich otworzyć nawet w kryzysowej sytuacji (co i tak wiązało by się z ogromnymi kosztami do tego doszedł by długi okres wdrażania działalności wydobywczej) przez co jesteśmy zmuszeni kupować węgiel z zagranicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-5 / 7

ten nasz węgiel to do du..y jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
-1 / 7

Propaganda weszła niektórym za mocno....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iasafaer
-3 / 3

No, ale przecież ekoświry mówią, że "ludzie i tak palo śmieciami", "że to kwestia mentalności".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
0 / 0

Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem