Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
215 224
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+2 / 4

I tym sposobem już wie, że to nie ta.
I niech ktoś jeszcze powie, że matematyka nie przydaje się w życiu ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@Banasik w życiu jest tak, że Bóg, los, życie (w co kto wierzy) daje nam znaki, problem w tym, że nie zawsze chcemy je widzieć;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 0

@Banasik A może tym sposobem już wie, że to nie ten? Matematyka to szerokie pojęcie, a życie nieobliczalne;) Na użycie rachunku różniczkowego w codzienności szanse są raczej niewielkie.
@Tibr Po co w to boga mieszać? Bóg napisał tę wiadomość? Jeśli to on, to nie mógłby tych znaków jaśniejszych dawać, albo w ogóle zapobiegać takim spotkaniom, albo bardziej cię natchnąć do ich odczytywania? Jak ktoś popełnia zbrodnię i idzie mu jak po maśle, to znaczy, że bóg nie dał znaku?
Ani bóg, ani los, ani życie nam znaków nie daje. Kłopoty, przeszkody, problemy są częścią życia, to normalne. Jak robisz coś dobrego, nikogo nie krzywdzisz - rób to dalej. Jeśli kogoś krzywdzisz, robisz coś złego - przestań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@kawanalawe a może po prostu warto przeczytać całe zdanie, jego kontekst by odczytać sens niż czepiać się użytego słowa? Sens jest taki ludzie jacyś są, czasami mogą się dobrze maskować, ale zawsze istnieją jakieś sygnały, które powinny nam włączyć czarowne światło w głowie. Osoba zakochana często jest ślepa lub stosuje zabieg myślenia życzeniowego "po ślubie się zmieni, przyjdą dzieci spoważnieje", "to był ostatni raz".
A prawda jest tak, że jeżeli ktoś przed związkiem jest jakiś, to w trakcie nikła szansa by stał się innym człowiekiem. Czy teraz jest to dla Ciebie zrozumiałe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 0

@Tibr Pomyliłeś strony. Tutaj można się czepiać wyłącznie słów. Teraz piszesz o tzw. "czerwonych flagach". I to też nie są znaki od boga, losu, czy życia. Wysyła nam je wyłącznie osoba, z którą jesteśmy albo chcemy się związać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@kawanalawe lubisz erystyke? Nie pisałem o żadnych czerwonych flagach tylko o czerwonym świetle, które nam się powinno włączać jako ostrzeżenie - jest to potoczy zwrot tak używany w języku polskim (trochę to tak jakby się czepiać kogoś o użycie jakiegoś powiedzenia). Jakby twoje podsumowanie nie jest rozbieżne z tym co napisałem, czyli czasem osoba zakochana idealizuje obiekt swojej miłości i nie dostrzega lub wręcz wypiera ze świadomości "sygnały" - zachowania, cechy charakteru itp. które w konsekwencji po jakimś czasie będą mu przeszkadzać lub nawet powodować sytuację konfliktowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 0

@Tibr Moje 'podsumowanie' jest o fałszywości twojego. Pisałeś o znakach od boga, losu, życia. A to są znaki od ludzi. Do tego takie ostrzeżenia to "czerwone flagi" albo "czerwone lampki". Powiedzenia o "czerwonym/zielonym świetle" używa się w kontekście pozwolenia np. zielone światło na budowę domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@kawanalawe jednak lubisz erystyke ;) powiedzenie czerwona lampka, a zielone (lub czerwone) światło to dwa różne sformułowania. Czerwona lampka w głowie to synonim ostrzeżenia po odebraniu jakichś sygnałów, czasem o tzw. intuicji, zielone światło to sformułowanie używa się w takich sytuacjach jak piszesz. Dlatego nie można ich łączyć w tym samym kontekście znaczeniowym i forsować tezę, że któregoś nie powinno się używać w ogóle (bo się któreś z nich używa się w danym kontekście). Używać się ich w konkretnym kontekście, każde w innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+2 / 2

wychodzi, że jednak "x = miłość - ja" czyli zgodnie z oczekiwaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+6 / 6

Mi się wydaje że w "kółeczku" jest dziewczyna. I to ona chciała być romantyczna. Jednak pisze do jakiegoś sebiksa , który ów cały romantyzm ma w 4 literach. Zaczyna zdanie od słowa na k z małej litery. Aż dziwne że postawił w tym zdaniu przecinek i kropkę. Może przynajmniej z języka polskiego nie ma zagrożenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem