Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

W ramach przypomnienia

nauk z przedszkola

www.demotywatory.pl
+
32 34
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pasqdnik82
0 / 0

spojrzał w lewo... potem w prawo.. i przeszedł... a w przedszkolu nie mówili by było "lewo, prawo i jeszcze raz w lewo"? No akurat na tym przejściu mógł tylko w lewo i przejść... w prawo w sumie też, bo nie wiadomo czy jakiś baran pod prąd nie zapierdziela

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

Widzę że nie spodobał się mój komentarz (dziwnym trafem usunięty), więc powtórzę: W RAMACH PRZYPOMNIENIA - Od pierwszego czerwca do końca grudnia 2021 roku na przejściach dla pieszych doszło do 1618 wypadków. W ich następstwie 1571 osób odniosło obrażenia, a 107 poniosło śmierć. Według danych policji do aż 95 proc. tych zdarzeń (1538) doszło z winy kierującego. Piesi przyczynili się do ponad 4 proc. (72), zaś współwinę przypisano do 0,4 proc. (7). W jednym wypadku nie ustalono sprawców.
Drogi autorze, mając na względzie te dane, komu należy przypomnieć jak zachowywać się na drodze?
źródło: https://jedz-bezpiecznie.pl/107-zabitych-na-przejsciach-dla-pieszych-20220121

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
0 / 0

@perskieoko I teraz dobre pytanie, kto usunął - czytałem, odpowiedziałem, po jakimś czasie znów komentarz widzę - bez odpowiedzi. A po napisaniu kolejnej - "Nie możesz odpowiedzieć na usunięty komentarz".. A nic choćby ocierającego się o kontrowersję tam nie było.

W każdym razie - na filmie masz doskonały przykład, jak powinien zachować się kierowca - spokojnie zwalnia umożliwiając przejście pieszemu, bo pieszy dał szansę kierowcy się zauważyć.

Odwrócę trochę pytanie - co takiego musiałby zrobić pieszy, żeby potrącenie na pasach było z jego winy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

@DonSalieri
Widzisz Ty upominasz swoim memem pieszych, to tak jakbyś upominał Ukraińców aby stosowali humanitarne metody (bo np widziałeś w internecie jak zmuszają rosyjskiego jeńca aby kucnął na butelce), nie zwracając uwagi na to co wyprawiają Rosjanie. Skoro, jak już napisałem 95% wypadków jest spowodowanych przez kierowców, to dlaczego chcesz uczyć pieszych jak się zachować na pasach? Twój post sugeruje główną winę pieszych, tymczasem jest dokładnie odwrotnie. A Ty dalej brniesz w zaparte, i pytasz co takiego miałby zrobić pieszy żeby to była jego wina. Przeczytaj co mówi na ten temat PORD, przeczytaj parę komentarzy tego prawa (tych bardziej rzeczowych, nie pisanych przez takich jak TY), a będziesz wiedział coś na ten temat. Wtedy przestaniesz pisać głupoty. Jednak przypuszczam że nie skorzystasz z tej metody i dalej będziesz instruował ofiary jak ugłaskać bandytę (tak, człowiek zbliżający się z dużą prędkością do przejścia dla pieszych, jest bandytą). A co to jest "duża prędkość" też jest wyjaśnione w PORD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
0 / 0

@perskieoko Nie zrozumiemy się. Mam wrażenie, że nie masz prawa jazdy i znasz tylko jedną perspektywę. Ja znam obie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem