Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
134 144
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
+3 / 7

Nie zaczęła się, musi wymrzeć jeszcze jedno pokolenie aby było normalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@kibishi
Normalnie to znaczy tak jak u ruskich? Tam od rewolucji do upadku ZSRR wymarło więcej niż całe jedno pokolenie. Efekt? Pomimo ostrej inwigilacji i antyreligijnej propagandy ludzie nadal szukają czegoś więcej niż przyziemny materializm. Władza skorzystała z tego - przejęła kontrole nad instytucjami religijnymi i zyskała nowe narzędzie do manipulowania ludźmi.
Spójrzmy na inne kraje, takie bardziej "demokratyczne". W Danii jedno z miasteczek wycofało się ze świętowania Bożego Narodzenia (brawo), za to sfinansowało świętowanie Ramadanu (ojej, ale jak to?), w Szwecji miasto Malmo od kilku lat opanowane jest przez muzułmańskie gangi, Holandia jest niewiele lepsza. We Francji, która tak chlubi się swym ateizmem i prześladuje ludzi za posiadanie symboli religijnych, jest największa liczba napaści i zabójstw w tle antysemickim w całej Europie.
Która z tych "normalności" bardziej ci się podoba - wschodnia czy zachodnia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 1

@Rydzykant Ja wiem że Tobie bardziej podoba się ta normalność gdzie księża gwałcą dzieci, skupują działki z 98% upustem aby potem sprzedać z zyskiem i wmawiają małym dzieciom że pójdą do piekła bo nie wspierają finansowo kościoła oraz z podatków wszystkich a nie tylko wierzących jest ta instytucja dofinansowywana. No i oczywiście również mamy władzę która za pomocą kościoła manipuluje ludźmi. Ludzie szukają czegoś więcej niż przyziemny materializm po to aby czymś usprawiedliwić wiele rzeczy np. własne lenistwo, bo łatwiej jest wieczorem przed snem odklepać formułki licząc że magiczna siła rozwiąże twoje problemy niż wziąć się za naukę aby samodzielnie poprawić swoje warunki.

Twoje podejście do tematu jest trochę jak tych walczących między PO-PISem wybierasz tylko z opcji rzucających się w oczy mimo że możliwości jest zdecydowanie więcej. To że odejdziemy od katolicyzmu nie znaczy że mamy pchać się w islam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@kibishi
Posługujesz się bardzo nieeleganckimi aluzjami, dlatego powinienem potraktować cię równie ordynarnie. Jednak nie zniżę się do prymitywizmu. Wszystkie moje wpisy jednoznacznie określają moje poglądy - każdy przestępca, bez względu na przynależność organizacyjną i "strój służbowy" powinien być sprawiedliwie osądzony i skazany.
Ale jak widzę twoja normalność polega na tym żeby pozwolić przybyszom o ciemnej karnacji oraz ludziom spod tęczowej flagi na gwałcenie dzieci.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1604981,1,wielka-brytania-bezkarni-gwalciciele-z-rotherham.read
https://pl.wikipedia.org/wiki/James_Rennie

Jeśli jednak twoja "normalność" nie jest taka jak przedstawionych przykładach, zacznij rozmawiać w cywilizowany sposób.

Akurat nigdy nie byłem zwolennikiem PISu i na bandę Kaczyńskiego nie głosowałem. Dlatego bieżącą politykę wewnętrzną zostawmy w spokoju i zastanówmy się nad szerzej rozumianym rozwojem w przyszłości. Jakie widzisz alternatywy? Jaką "normalność" możemy uzyskać? Odwołam się do opracowania powstałego na początku XXI wieku, analizującego sytuację migracyjną w 3 największych krajach zachodniej Europy. Mam na myśli "Ostatnie dni Europy" Waltera Laqueur. Książka powstała na długo przed "kryzysem migracyjnym" 2015, dlatego autor nie przewidział tak szybkich i negatywnych zmian, jednak ogólni jego przewidywania sprawdzają się.

Piszesz:
"To że odejdziemy od katolicyzmu nie znaczy że mamy pchać się w islam."
Właśnie dlatego trzeba wypracować jakąś sensowną i racjonalna drogę. Wypracować ją zanim spełni się twój mokry sen i zdołacie zniszczyć katolicyzm. Bo jak na razie alternatywy są fatalne.
Tylko przypadkiem nie powołuj się na Czechy. Osobie z zewnątrz ich sytuacja może wydawać się piękna. Natomiast mieszkańcy tego kraju są coraz bardziej zaniepokojeni wewnętrzną degradacją ich społeczeństwa. Jednak w odróżnieniu od nas, przynajmniej analizują sposoby naprawy. My się wyłącznie kłócimy :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 1

@Rydzykant Wspierając kościół katolicki, a to jawnie robisz, wspierasz organizacje która pozwala na gwałcenie dzieci i kryje sprawców tych czynów. Jak poczytasz moje wpisy a wiem że Ci się zdarza bo dyskusja między nami pojawiała się wiele razy to powinieneś zdawać sobie sprawę że jestem przeciwny "przybyszom o ciemnej karnacji oraz ludziom spod tęczowej flagi" tak samo jak instytucji kościoła.
Moim zdaniem kościół rzymskokatolicki można zastąpić Polskokatolickim dla tych którzy koniecznie potrzebują pasterza, poczytaj sobie czym się różni :D Ogólnie jest dużo możliwości i nie koniecznie trzeba pchać się w tylko jedną opcje ale jedną rzecz trzeba zrobić na 100%, jest to usunięcie wszelkich przywilejów nadanych kapłanom różnych religii oraz samym organizacją religijnym, bycie kapłanem to taka sama praca jak siedzenie na kasie czy praca biurowa więc czemu niby taka osoba miałaby być traktowana inaczej. Nie wiem czy czytałeś konkordat ale mi się zdarzyło i jest to umowa bardzo niekorzystna dla naszego państwa daje dużo korzyści kościołowi i żadnych obowiązków.

Byłem w tym roku w Czechach i nie zauważyłem degradacji w ich społeczeństwie ale w sumie przez tydzień to mogłem nie zauważyć.

U nas jest taki problem że nawet jak byśmy chcieli to możemy się co najwyżej kłócić bo i tak nikt z rządzących nas nie słucha, nawet jak byś zebrał miliony podpisów to i tak rząd może je zmielić nawet nie szukając wymówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@kibishi
Równie dobrze możesz mi zarzucić jawne wspieranie buddyzmu. Tak, w pełni świadomie przyjąłem "tisarana" (które można porównać do katolickiego chrztu), czyli w ich statystykach figuruję jako buddysta. I zrobiłem to wiedząc, jak fatalny społecznie był teokratyczny ustrój Tybetu. Bo wiara to narzędzie rozwoju duchowego. Konkretny system polityczny czy też społeczny może być no najwyżej fatalnym skutkiem czynników, wśród których są miedzy innymi wpływy instytucji religijnych.

Wracając do spraw polskich, czy też katolickich - zawsze pisałem, że każdy podejrzany powinien być UCZCIWIE osądzony i skazany za faktycznie popełnione przestępstwa. Bez względu na pozycję społeczną, przynależność organizacyjną czy też ilości guzików przy mundurku. Obwiniasz mnie za fatalne funkcjonowanie systemu prawnego w Polsce i uleganie sądów naciskom polityków?
Skoro płacisz podatki, wspierasz organizację, która chroni swoich członków popełniających najcięższe przestępstwa, w tym także gwałty na dzieciach - tą organizacją jest policja! Masz tego świadomość?

Co z tego że jesteś przeciwny przybyszom. Ja jestem przeciwny, wręcz wrogi względem bandy kaczyńskiego. Niestety to oni podejmują ważne decyzje. Dlatego nie pytam cie o poglądy, tylko o propozycje postępowania które ochronią Polskę przed:
-klerykalizmem (to już mamy i należy go usunąć z przestrzeni publicznej)
-islamizacją (na razie jesteśmy za biedni by stanowić cel imigrantów, ale już widać zmiany w tej dziedzinie)
-dekadencją typową dla społeczeństw Ameryki i Europy Zachodniej.

Konkordat? Czy czytałeś umowę z Izraelem dotyczącą stosunku Polski do osób wyznania Mojżeszowego? Przeczytaj, możesz się bardzo zdziwić. Oni, podobnie jak polskokatolicy (tak, wiem czym się formalnie różnią od rzymskokatolików), prawosławni i niektóre wyznania protestanckie, dostali podobne przywileje.

Nie dostrzegasz korzyści z religii. A ja nie widzę korzyści z promowania piłki nożnej. A jednak z budżetu zostały wybudowane i cały czas są finansowane gigantyczne stadiony piłkarskie. (Nie jest to promowanie masowej aktywności fizycznej, tylko typowa rozrywka masowa) Mógłbym tu przytoczyć cała listę podobnego typu zbędnych instytucji finansowanych z moich podatków.

Wskaż konkretne paragrafy konkordatu które odbierają Polce prawo do samostanowienia. I porównaj je z ograniczeniami narzuconymi przez traktaty unijne. (Żeby nie było wątpliwości - popieram przynależność Polski do UE, jednak dostrzegam również wady wynikające z tego stanu)

Byłeś w Czechach. Gratuluję ;)
Gdybyś jako Czech przyjechał do Polski, nie zauważyłbyś na ulicach księży-pedofilów. Czyli też nie byłbyś świadomy istnienia problemu. Ja mam akurat kilku przyjaciół rodowitych Czechów oraz jednego kumpla, który jeszcze w XX wieku przeprowadził się do tamtego kraju. Oni niechętnie dzielą się problemami swojej ojczyzny, ale przy piwku, gdy opowiadam o popier**leniu jakie występuje w naszym kraju, ujawniają co tam się dzieje. Nie przeczę, u nich nadal obywatel ma sensowniejsze życie niż u nas (zwłaszcza relacje z urzędami!), ale jednak ich trend jest bardzo niepokojący.

Dopiero z ostatnim twoim zdaniem zgadzam się w pełni. To, co w Polsce robią politycy jest skandalem i katastrofą. Poprzednia ekipa też nie była święta, jednak to co wyprawiają kaczyści przechodzi wszelkie wyobrażenie. Trzeba oderwać ich od władzy oraz poważnie zreformować instytucje państwowe. Ale nie metodami ziobry, tylko w kierunku cywilizacji i demokratyzacji. A Kościół powinien skupić się na działalności duszpasterskiej a nie na politykowaniu czy też robieniu podejrzanych biznesów. Czas usunąć patologie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem