Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
837 850
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I irulax
+11 / 15

Taaaa. Roczna limuzyna już się politykowi zestarzała. Zaczyna być niebezpieczna... Obajtek zbiera na remont nowego pałacyka. KK też już słabo idzie. Lekarzowi kończą się covidowcy. PISuary planują nowy kanał wodny, tym razem od Ukrainy na zachód...
Pracuj ciężko - wielu ludzi na ciebie liczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gicio
+14 / 20

Dzieciaki wykształcone za pieniądze z naszych podatków uciekają z Polski . Kto będzie pracował na nasze emerytury , jeśli je dostaniemy .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+10 / 14

@Gicio uciekają, bo spora część z nich nie widzi przyszłości w tym kraju, czego chcesz. Od kilku lat jedyne co robi opozycja to tylko twierdzi, że rząd popełnia błędy. Może nie byłoby to zabawne ale u nas jedyne co robi opozycja przed wyborami to wytykanie błędów, bez podania alternatywnych rozwiązań. No i pozostaje jeszcze elektorat zasiłkowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+7 / 13

@y0u Nie, żebym był jakimś wielkim promotorem Hołowni, ale przyznać trzeba zasługi tam, gdzie one faktycznie są: Jest to jedyna partia, która za każdym jednym razem, gdy krytykuje rząd, przedstawia swoje rozwiązanie danego problemu poprarte ekspertyzami. Czy się ktoś zgadza z ich pomysłem na to, czy tamto, czy nie, to już jest osobny temat (wiadomo - kazdy ma swoje poglądy polityczne). Ale uczuciwie trzeba przyznać, że zawsze podają rozwiązania, a nie tylko narzekają, jak pozostałe partie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik5432I
+7 / 9

@dump78 Ja chyba na niego zagłosuje. Pomimo ewidentnych wad. Niech się chłopak wykaże. Żeby jeszcze nie był taki nawiedzony religijnie bo tego nie cierpię, ale cóż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+4 / 4

@Gicio "za pieniądze z naszych podatków"... no za podatki ich rodziców również.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+7 / 7

@y0uA co ma opozycja zrobić skoro Polskie społeczeństwo jest zjeb***e socjalizmem a nawet komunizmem? Rozdawnictwo i gnębienie ludzi pracujących, ambitnych i pomysłowych by zapewnić transfery społeczne są główną przyczyną nieszczęść naszego biednego kraju. A teraz która partia może wygrać wybory nie obiecując gruszek na wierzbie i nowego rozdawnictwa. Dla Polski nie ma ratunku. Wybory wygra ten kto obieca motłochowi więcej a nie ten kto ma pomysły, bo 99% Polaków nie ma pojęcia o ekonomi. Dlatego młodzi, ambitni i pracowici ludzie uciekają z tej komuny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2022 o 20:10

avatar bartoszewiczkrzysztof
-1 / 1

@Gicio Jest jeszcze większy problem. Co będzie jak oni wrócą i będą chcieli, swoje wypracowane apanaże pobierać z ZUS-u?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+1 / 1

@kikurenty przypadkiem zauważyłem Twoją odpowiedź, jak wszedłem na tego demota, chyba że specjalnie podczepłeś to "A" do nazwy użytkownika. Powiem wprost, mam kilku już exkolegów, poszło o tematy polityczne, ale mniejsza z tym. Chorągiewki, takie jak PSL szukający koalicjanta. Na początku PiS był ten zły, a teraz (w sumie to od początków rządów tego tworu), głosowali na nich tylko ze względu na zwolnienie z podatku PIT do 26 roku życia i głosują nadal, bo jak twierdzą nie ma alternatywy (i o to dokładniej poszło). Także moim zdaniem do upadku tych populistycznych partii wystarczyłaby wczesna edukacja ekonomiczna i nauka myślenia już w szkole podstawowej, ale to byłoby potrzebne chyba od czasów rozpadu PRLu. Uwierz, lub nie, wtedy mogłoby to dać jakieś efekty, ale aktualnie, dla tego kraju raczej nie ma już ratunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 21:33

N nitaki
+5 / 9

@AntoniKosiba1 xD
No tak, to wcale nie jest tak, że 500+ to jakieś 40mld/rok, korporacje nie płacą części podatków, to fakt, ale czyja to wina, że jest to możliwe? Może Cię zaskoczę, ale praktycznie każdy, kto ma możliwość nie płacić jakiegoś podatku, to go nie płaci. A to sobie odliczy od podatku kasę, za to, za tamto, samochód wrzuci w koszty, czy weźmie premie pod stołem. System podatkowy jest skonstruowany właśnie tak, żeby wielcy gracze mogli się z niego całkowicie wywinąć, a kto niby konstruuje system podatkowy? Rząd wybrany przez takich 500plusów. Chciwi przedsiębiorcy xD, a chciwi pracownicy i klienci chcieliby puścić firmę z torbami, tak to się każdy może przerzucać.

"dlatego nie żyjecie bo nie chcecie takiej biedy" to nie jest taka bieda, ludzie się na to nie decydują bo np. nie chcą być zakałą społeczeństwa, bo mają większe ambicje, bo chcą coś w życiu osiągnąć i zapewnić swoim pociechom jakąś przyszłość i zabezpieczenie im i sobie na starość. A pasożyty, które żadnej pracy się nie imają, bo im socjal wystarcza, bo mieszkanie od miasta, bo 500+, bo zasiłki, bo mops etc. nie myślą o tym czy ich dzieci będą miały jakieś zabezpieczenie, nie myślą o tym, czy oni za 30 lat będą mieli z czego żyć, bo przecież państwo da, da 13, 14, 15...100. emeryturę. Państwo, bo przecież państwo ma pieniądze, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik5432I
+1 / 3

@AntoniKosiba1 Załóż socjalisto firmę i nie bądź "chciwym przedsiębiorcom". Co ludzie mają w głowach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
+6 / 6

Niech sami się do roboty wezmą a nie tylko socjole ciągnąć, wymagania to potrafią stawiać ale od siebie nic nie potrafią dać bo niby po co, szlachta nie pracuje co, skoro tacy hrabiostwo to niech z powietrza żyją skoro tak praca się brzydzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 7

W tym kraju, depresja to chyba oznaka zdrowia psychicznego ;( . Bo tylko szaleńcy by się nie załamali....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M minityrael
+5 / 5

nie ma ciula, dawno z kraju wyjechane, robcie sobie na nierobow sami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakistamktos
+4 / 4

cała prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S splitfire86
+1 / 3

nie wiadomo czy smiac sie czy plakac. taka sytuacja nie tylko jest w polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wonskji
+1 / 7

A najlepsze jest to, że większość tutaj krytykujących socjale sami ciągną 500+ bo przecież mogą. No bo przecież mi się należy, a innym już nie, to są darmozjady. A tak w ogóle to 500+ jest finansowane z nieba, bóg daje. Śmiać mi się z was chce, każdy socjal zły, prócz tego, który sam doję xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iserys7
+4 / 6

@wonskji A czemu miałbym nie brać 500+ skoro jest on finansowany z mojej ciężkiej pracy? Co z tego, że krytykuję socjale i biorę pewien zwrot zabieranych moich wypracowanych pieniędzy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik5432I
+6 / 8

@wonskji Ale co mam nie brać? Dla mnie to zwrot podatków złodziejsko ukradzionych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wonskji
0 / 4

@rafik5432I
Do dwóch powyżej. To samo może powiedzieć bezrobotny żulik stojący pod sklepem i sączący harnasia, bo przepracował kiedyś 20 lat w kopalni i płacił podatki, to teraz może sobie je odebrać w postaci wszelakich zapomóg i ma do tego takie samo prawo jak wy, ale jemu nie wolno, no bo nie.
I znowu, każdy socjal zły, tylko ten mój dobry, drzazgę w oku czyjąś widzisz, a nie belki w swoim itp. itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2022 o 8:40

avatar rafik5432I
+2 / 2

@wonskji To jak masz dziecko, albo kiedyś będziesz miał to nie musisz pobierać. Nie ma sprawy.
Przyznam, że mnie rozśmieszyło to nawet jak sobie wyobraziłem. 4000 w podatkach oddaje już zanim odbiorę wypłatę, kolejne duże sumy w sklepach i na stacjach benzynowych i jakiś mędrzec z neta mnie przekonuje żebym zrezygnował z 500 złotych de facto zwrotu podatku i podaje analogiczną sytuację żulika z harnasiem. W tym samym czasi gdy ja pójdę do MOPSiu złożyć wniosek o rezygnację, bezrobotna od urodzenia Karyna z klatki strzeli sobie kolejne bobo i będzie za 500 robiła pazurki i piła Tatrę na ławeczce pod blokiem.
Jeszcze by tego brakowało. Ja tych pieniędzy nie muszę brać ale niech zlikwidują program, no bez przesady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
+5 / 7

Pracuję. I szlag mnie trafia, kiedy słyszę, co jeszcze się rozdaje leniwej patologii: 500+, dodatki, piórnikowe, becikowe, bony żywnościowe które wymieniają sobie w kasie na wódkę, bóg wie co jeszcze. A teraz nawet kredyty mam za tych debili spłacać, bo się im zachciało domów, posiadłości. Mam nadzieję, że pewnego dnia to je%^&e, że wszystkie te miernoty na naszym garnuszku pozdychają razem ze swoim potomstwem - bo nie będzie już komu finansować ich fanaberii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
0 / 0

biegnę lecę pędzę :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dowebeb6
0 / 0

Ale antyukraińska propaganda!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem