Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pasqdnik82
+20 / 22

@Thevipervip A tam mowa o Księżycu? Wydawało mi się, że o kosmosie... "Przestrzeń kosmiczna – przestrzeń poza obszarem ciał niebieskich. Za granicę pomiędzy ziemską atmosferą a przestrzenią kosmiczną przyjmuje się wysokość 100 km nad powierzchnią Ziemi, gdzie przebiega umowna linia Kármána. Ściśle wytyczonej granicy między przestrzenią powietrzną a przestrzenią kosmiczną nie ma. Fizycy przyjmują 80–100 km."https://pl.wikipedia.org/wiki/Przestrze%C5%84_kosmiczna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamikadze10001
+12 / 12

@Thevipervip dotarcie do kosmosu, a nie na księżyc ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
+9 / 9

@Kamikadze10001 Tak, zauważyłem swoją pomyłkę zaraz po napisaniu komentarza, ale poprzez telefon nie można edytować komentarzy a nie mogłem napisać sprostowania bo tzrba odczekać jakiś czas zanim napisze się następny komentarz. Chcę tylko nadmienić ze żeby polecieć w kosmos trzeba osiągnąć tzw prędkość ucieczki, nie wystarczy "umieć latać" ale cały ten obrazek jest hipotetyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemoja
+1 / 1

@Thevipervip Przestrzeń kosmiczna zaczyna się około 80 - 100 km nad Ziemią; natomiast niska orbita geostacjonarna (satelitarna) to już około 37 tys. km

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JohnyT
0 / 0

@Thevipervip tzw. Linia Kármána, czyli umowna granica pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną jest na wysokości 100 km. Więc nie trzeba byłoby do jej osiągnięcia jakiegoś super samochodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janek_159753
+4 / 4

@Thevipervip ...pójdę dalej tym tropem.
Gdyby Boeing 737 potrafił latać, to dotarłby do kosmosu w 6-7 minut.
Oh. wait...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+1 / 3

@niemoja albo niska albo geostacjonarna...
niska (LEO) to 2000 km
a geostacjonarna to jedna jest i 35 700 więc też nie tak...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paveu69
+2 / 2

@Thevipervip tzw prędkość ucieczki odnosi się do obiektów balistycznych. Mając własny napęd pojazd kosmiczny może wylecieć w kosmos nawet lecąc pionowo w górę z prędkością 1km/h ;)
Tak, to jest strasznie nieefektywne, a w praktyce zabiera się minimalną ilość paliwa żeby osiągnąć tą prędkość kosmiczną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
+2 / 2

@Tescior No dobrze, ładnie wam wszystkim idzie, ale ja teraz wejdę jak jaszczomb między jaszczombie i powiem ze wszyscy jesteśmy już w kosmosie i nawet latający y samochodani nie musimy już tam lecieć xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rubberduck13
+12 / 16

Oczy strusia są większe niż jego mózg...No proszę, a ja takie dziewczyny znam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysztof2710
0 / 0

Niezła podpucha :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+4 / 14

Pojęcie Kosmos obejmuje także Ziemię - więc nie potrzeba żadnego samochodu, aby być w Kosmosie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AionAeon
0 / 2

@sfzgkkp no właśnie. Zawsze jesteśmy w Kosmosie. Czy kto tego chce czy nie●

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
-4 / 6

A w jaki sposób naukowcy udowodnili, że niewolnicy nie budowali piramid? Przeprowadzili wywiad z grupą niewolników?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+7 / 11

@szteker Odnaleziono grobowce owych robotników dość blisko Wielkiej Piramidy, sytuacje nie do pomyślenia gdyby byli niewolnikami. Do tego odnaleziono zrobione przez nich graffiti, w których określali siebie jako "gang przyjaciół Khufu". Do tego odnaleziono papirusy zawierające nawet informację ile wynosi ich "dniówka" (zapłatę otrzymywali między innymi w piwie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
+2 / 2

@szteker znaleziono odcinki z wypłat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+8 / 8

Fałszowanie u wielorybów można porównać do mówienia innym językiem czy nawet porozumiewania się na innej częstotliwości, której nie słyszą inni. On nie tyle fałszuje, co mówi w pasmie niesłyszalnym i nierozpoznawalnym dla innych, stąd się nijak nie rozumieją lub nie słyszą.

O ile pamiętam, to kwiaty szybciej rosną przy akompaniamencie określonej mieszanki fal dźwiękowych, które najwyraźniej poprawiają cyrkulację różnych substancji. Tak samo mąka przez sito będzie się szybciej przesypywać przy akompaniamencie dźwięku o częstotliwości 100Hz niż bez niego.

Gumowa kulka uderzając o coś odkształca się i o ile nie jest z materiału idealnego, to część oddawanej energii poprzez powrót do pierwotnego kształtu wytraca w formie ciepła. Dlatego niskie ciśnienie w oponach to większe spalanie idące w rozgrzewanie opon.

Sny nie mają bezpośredniego związku z IQ. Wynikają raczej z aktywności mózgu i jakichś utrwalonych ścieżek. Czy jesteś naukowcem dużo pracującym nad jakimiś konceptami, czy masz PTSD po wojnie i masz wyryte w głowie jakieś wydarzenia, czy może grałeś całymi dniami w jakąś grę, w której w kółko robiłeś to samo - masz duże prawdopodobieństwo snów, które będą z tym jakoś związane.

Z tymi puszkami to też trochę kipskie porównanie. Na początku główną metodą przechowywania były słoiki. Puszki co prawda zostały opracowane niedługo po słoikach, ale były produkowane z dosyć grubego ocynowanego żelaza. Dobry pomysł do produkcji czegoś takiego jak kanister czy metalowa beczka, a puszki przypominały miniaturowe beczki. Były grube i otwieranie ich wymagało specjalnych narzędzi, nie były też ani popularne, ani łatwe w produkcji. Dla porównania, ścianki takich puszek miały po 2-4mm grubości. Wyobrażacie sobie otwieracz do takich puszek? W praktyce otwieracz do puszek pojawił się mniej więcej w okresie, w którym zaczęły się popularyzować cienkie puszki stalowe.
Równie dobrze możemy powiedzieć, że przeszło 120 lat minęło między powstaniem samochodów elektrycznych i szybkich ładowarek. Pierwszy samochód elektryczny powstał w 1891, pierwsza sieć szybkich ładowarek powstała w 2012. Dosyć ważne jest podkreślenie, że mowa tu o zupełnie innych samochodach elektrycznych tak samo, jak mowa o zupełnie innych puszkach metalowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2022 o 8:27

S konto usunięte
0 / 0

@ZONTAR mowa jest o puszkach metalowych i otwieraczach do tych puszek. Konserwowanie żywności w blaszanych puszkach opatentował Peter Durand w 1810 roku. W 1855 r. Robert Yeates wynalazł pierwszy otwieracz do puszek zakończony pazurami. Tak więc szklane opakowania i słoiki odstawiamy na bok bo nie o nich mowa.
I drugie źródło: Chociaż konserwacja żywności i używanie puszek było praktykowane od co najmniej 1772 w Holandii, pierwsze otwieracze do puszek zostały opatentowane dopiero w 1855 w Anglii i 1858 w Stanach Zjednoczonych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

@sl4w3x No i co Ci się tu nie zgadza? Tak, Durand opatentował puszki w 1810 roku, te grube, żelazne, ocynowane puszki, które otwierało się dłutem i młotkiem. Nie te z cienkiej blachy. Te grube puchy były głównie wykorzystywane w żegludze, ewentualnie jako racje wojskowe, produkcja była bardzo powolna (od kilku sztuk na godzinę do kilkudziesięciu bliżej 1840-1850). Były dosyć ciężkie, drogie w produkcji i nie były popularne. Dopiero wzrost zainteresowania zachęcił inżynierów do opracowania czegoś lepszego i dopiero puszki ze stalowej blachy stały się popularne i łatwo dostępne. I dopiero te puszki były na tyle cienkie, że można je było otworzyć otwieraczem zamiast walić w nie dłutem.
Dokładnie tak, jak napisałem. Mówisz tu o zupełnie innych puszkach i otwieraczach do innych puszek. Otwieraczem z 1855 nie otworzysz puszki z 1820.
Tych oryginalnych puszek nie zachowało się zbyt wiele. Wyglądały mniej więcej tak:
https://i.imgur.com/AmialBb.jpeg

Późniejsze puszki wyglądały podobnie, ale używano już innych procesów do produkcji blachy i były z cieńszego żelaza.
https://i.imgur.com/d1JRhx7.jpeg

Puszki stalowe powstały dopiero gdzieś koło 1850 i wyglądały tak:
https://i.imgur.com/G3GjpcX.jpeg

I dopiero te puszki można było bez problemu otworzyć otwieraczem. Wcześniej bez młota to nie robota, były zwyczajnie zbyt grube.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wentyl3
+2 / 2

ale to przecież i tak jest bez sensu. samoloty potrafią całkiem nieźle latać, a nie bywają w kosmosie xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
0 / 2

Każdy ma sny, ale nie każdy je pamięta po przebudzeniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

Nie. Szkodliwością (bardzo powszechnego wówczas) palenia na poważnie zainteresowali się Niemcy za czasów III Rzeszy, ponieważ intensywnie poszukiwali wszelkich sposobów poprawy rasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
-2 / 2

"Szklana piłka..." No, jeśli szklaną upuścisz na trampolinę a gumową na plażę to tak będzie. Jeśli jednak upuścisz obie w takich samych warunkach, to ciężko w taką ciekawostkę uwierzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
0 / 0

Piraci nosili opaskę, bo ktoś im uszkodził oko. Nie było innych powodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem