Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
226 243
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+14 / 16

Póki co w Polsce obowiązuje jeszcze ustawa, która jasno określa sytuację prawną w Polsce odnośnie przerwania ciąży będącej wynikiem gwałtu, czyjeś zdanie jest tylko jego opiną, nie ma żadnych skutków prawnych.


Art. 4a. 9 [Warunki dopuszczalności przerwania ciąży]
1.
Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:
1)
ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
2) 10
(utracił moc),
3)
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego,
4) 11
(utracił moc).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar FightingStupidity
+1 / 9

@Tibr Dokładnie tak. W artykule linkowanym pod demotem jest napisane, że Ordo Iuris wystosował zapytanie do szpitala o dane statystyczne dotyczące aborcji oraz czy przeprowadzane są one zgodnie z polskim prawem. Takie pytanie może instytucji publicznej zadać każdy, także autor demota, w ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zgodnie z tą ustawą szpital, jak każda inna instytucja publiczna (lub korzystająca ze środków publicznych) ma obowiązek udzielić odpowiedzi. Ordo Iuris nie może nikomu niczego zabronić, pyta jedynie czy przestrzegane jest prawo. Artykuł na WP bezsensowny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+2 / 8

@FightingStupidity Może, a więc wsadza kij w mrowisko, judzi, tworzy atmosferę nagonki, zastraszania. Cynicznie wykorzystuje dramat ofiar wojny do własnych celów polityczno-ideologicznych. Piętnowanie tego nie jest bezsensowne, kolego Stupidity.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar FightingStupidity
-1 / 5

@Jur4578 Piętnowanie kogoś, kto zarzuca komuś innemu, że ten skorzystał z prawa obowiązującego w Polsce jest usprawiedliwione, co czyni felieton WP bezsensownym i szkodliwym. Takie dziennikarstwo powinno być napiętnowane. Nie ważne czy dziennikarzowi podoba się czyjś światopogląd, dziennikarz powinien szanować prawo ludzi do informacji publicznej, bo dostęp wszystkich obywateli i organizacji do takich informacji to święto społeczeństwa demokratycznego. To właśnie WP judzi, jątrzy, tworzy atmosferę nagonki i zastraszania tych, którzy chcieliby zadać instytucjom publicznym zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej, ale teraz będą się bali, bo może jakiemuś dziennikarzowi to się nie spodoba i zrobi na niego nagonkę prasową, pomimo, że on tylko skorzystał z obowiązującego prawa, kolego Stupidity.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 maja 2022 o 19:07

avatar maggdalena18
0 / 0

@Tibr Choroba dziecka utraciła moc. A co było 4?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@maggdalena18 z tego co pamiętam, to zdaje się dotyczyło przesłanki społeczno-ekonomicznej zniesionej przez TK jeszcze w latach '90.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@Tibr Czyli taka brytyjska 4. No cóż... Uważam, że nasza 3 była dobra. Chociaż lepiej usunąć, niż potem nie dbać o to dziecko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@maggdalena18 z reguły, ten co nie chce dbać z takiej możliwości nie korzysta jeżeli może zgodne z prawem, z takiej możliwości korzystają osoby, które po prostu nie chcą mieć dzieci, a wcale nie uważają się za jakąś patologie. W idealnym świecie najlepiej byłoby zapobiegać niechcianej ciąży.
Oczywiście nie dyskutujemy o ekstremalnych przypadkach wad letalnych, gwałcie itp. kiedy z tego powodu zapada decyzja o aborcji, ale jeżeli ktoś nie urodził się w jakimś kraju 4-go świata, a mówi, że wpadł to lżej jak niechlujstwo nie potrafię tego nazwać, bo zazwyczaj osoby, które wpadły uważają się za inteligentnych, a nie za debili (pomijam przypadki gdzie rzeczywiście nie zadziałały środki antykoncepcyjne z oczywistych względów - osoba taka zrobiła wsztko co mogło, a to ci ją spotkało nie miała na to wpływu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humberto
+6 / 16

Może trzeba członków Ordo Iuris (obojga płci) wysłać na front w Ukrainie żeby sami się przekonali co to znaczy zostać zgwałconym przez ruskiego sałdata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
+2 / 12

@humberto myślę, że by walczyli(?) po drugiej stronie,im bliżej do katow, i imperializmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
-1 / 7

@humberto Czemu Rosjanie mieliby gwałcić Ordo Iuris? Raczej rozdadzą im karabiny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
+2 / 8

Ordo Iuris, wy zawistne, gardzące ludzkim życiem, socjopatyczne, sowieckie wycieraczki... jesteście obrzydliwi. Życzę wam żeby kiedyś przyśnił wam się taki koszmar: żyjecie jako szarzy obywatele w kraju, który chcielibyście stworzyć. Życzę obudzenia się z krzykiem i płaczem i dochodzenia do siebie przez wiele dni. I k***a opamiętania. Powrotu rozumu do tej pustej przestrzeni neurocranium. Jesteście obrzydliwi. Obrzydliwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 4

Jeśli się przyjmie, że zarodek to człowiek to nie ma wyjścia. Każda aboracja to zabójstwo. Dziecko poczęte w wyniku gwałtu nie jest temu w żaden sposób winne i jak każdy człowiek powinno być chronione. Aborcja jest dpouszczalna tylko jeśli się zarodka nie uznaje za człowieka. Ordo Iuris przyjęło, że zarodek to człowiek i musza, jeśli chcą być konsekwentni, walczyć z każdą aboracją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PeterGabriel44
0 / 0

Orgio Dziuris wy jeszcze będziecie sp...lac na koniec swiata jak tylko się władza zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mazona
+1 / 1

Jeśli to nie fejk to serio ich trzeba zakneblować, wsadzic do busa i wywieźć do Mariupola. Niech sobie radzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
0 / 0

A kogo obchodzi co ta instytucja mówi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

Ta sekta powinna być zdelegalizowana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem