Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
204 258
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Przytomny
+8 / 8

Chleb po 10 zł? Autor - optymista. Chciałbym, aby to się spełniło. Ale wygląda na to, że będzie drożej... dużo drożej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+9 / 15

Emeryci w teorii powinni odłożyć składki z własnych zarobków i właśnie z tych składek powinna być ich emerytura płacona. Tyle teorii.

W praktyce to obecny ZUS to piramida finansowa i na dodatek obowiązkowa. A przy obecnych rządach to kierowana przez wariatów, która zmierza do krachu wiec na to są tylko 2 wyjścia: praca na czarno w szarej strefie albo za granicą w jakimś raju podatkowym (w tym też nie ma tam obowiązkowego ubezpieczenia).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dionizyzibizy
+7 / 7

@antyfrajer ZUS, jako piramida finansowa jest skazana na porażkę, ilekroć płacących składki (pracujących) jest dużo mniej, niż świadczeniobiorców. W Polsce obecnie tak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
+1 / 1

@dionizyzibizy Cały ZUS od początku został źle skonstruowany - pieniądze powinny trafiać na subkonto pracownika i z niego powinny być wypłacane. Tymczasem na początku było tak, że pracujący nawet po 2-3 lata po wejściu w wiek emerytalny mogli się starać o emeryturę i ją dostawali. Kosztem tych później pracujących. Znam takich, co po dziś dzień żyją, a wpłacili groszowe składki za dosłownie 2 lata pracy i do dziś po mężu emeryturę (skromną, bo skromną, ale jednak) biorą. Reforma emerytalna z 1997 roku w teorii miała być początkiem końca tego systemu, w którym część składki miała być przekazana do ZUS, a reszta pomnażana i wypracowany zysk miał stanowić dodatkową część emerytury. W teorii pięknie. W praktyce funduszom emerytalnym w praktyce ograniczono możliwość wypracowania zysków większych niż poziom obligacji (czyli na emeryturę pod palmami można sobie pojechać do palmiarni w Nałęczowie, ale to tylko raz w życiu, bo na więcej i tak nie starczy), a potem w majestacie prawa środki te w znacznej części zagarnięto wpłacając je na subkonta do ZUS. Tych środków obecnie nie ma - tzn. są na papierze ale dostali je już obecni emeryci. A przypomnę, że środki zgromadzone w OFE miały podlegać dziedziczeniu. Jednocześnie ówczesny minister z PO powiedział, że "środki w OFE nie są własnością indywidualną". Rozdwojenie jaźni. Potem pis zapier&oolił niemal całą resztę tak, że obecnie zostały tam jakieś nędzne ochłapy, za które na emeryturze, na którą pójdę znając zapędy rządzących w wieku 77 lat, kupię wnukom po batoniku. ZUS się jeszcze trzyma, bo póki co świadczeniobiorców jest wbrew temu co napisałeś mniej niż pracujących, ale zgadzam się z Tobą, że sytuacja zmierza właśnie w tą stronę, gdzie beneficjentów będzie zdecydowanie więcej niż pracujących, którzy to finansują.
@brajnplast Dzięki temu "udawaniu, że pracują" możesz ze swojego komputerka wypisywać takie bzdety. Pochwal się tym demotem rodzicom i dziadkom, wielce "ciężko pracujący przedstawicielu pokolenia Z".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
+42 / 50

Czyli mówisz autorze, że starsi od ciebie nie pracowali i od niemowlęctwa utrzymywałeś się samodzielnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-3 / 25

@sw3
Niestety; jak nie pisior to korwinista. A nabojów tak mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+7 / 11

@perskieoko Żaden z niego korwinista.
A Korwin zawsze mówił, że obiecane emerytury się należą, tak więc podwójne pudło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
-1 / 5

@sw3 Trochę racji Autor ma. Starzenie się społeczeństwo oznacza, że my mamy o wiele większe obciążenie tą - jak ktoś zauważył - piramidą finansową, niż kiedyś mieli dzisiejsi emeryci. Poza tym dzisiejszym emerytom żyje się bez porównania dłużej i lepiej niż ich poprzednikom za komuny. Nie pamiętam, żeby 50 lat temu emeryci tyle po Polsce i świecie jeździli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-2 / 6

@sw3 zapewne nie wiesz, ale pokolenie dzisiejszych dziadków to pokolenie największej ilości lewych rent inwalidzkich, jest tam też największa ilość pobierających tzw renty alkoholowe. Do tego dołożyć należy koszta pobytu takich ludzi w sanatoriach, a jako inwalidzi mają je zagwarantowane nawet co roku, i tak się większość z nich wczasuje od 20 lat. Cześć tego pokolenia faktycznie pracowała, ale płaciła przy tym znacząco mniej podatków, a o pracę było nie tylko łatwiej, ale wręcz dostawało się ją z przydziału, często wraz z mieszkaniem pracowniczym. Wówczas pracował o wiele mniejszy odsetek kobiet niż dzisiaj, a po śmierci męża świadczenie przechodzi na żonę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diesel_pies
0 / 0

@Czubbajka Co do jednego się zgodzę, obciążenia są teraz większe i będą niestety rosły. Alternatywą jest przejście na system indywidualnych zabezpieczeń emerytalnych (coś podobnego jak w USA). Problemem pozostaje grupa nadal żyjących emerytów którzy nabyli prawa do świadczeń. Jako że mają prawa nabyte to do śmierci ostatniego z nich musi istnieć dzisiejszy system. Albo będziemy im płacić z budżetu państwa, albo będziemy utrzymywać dwa systemy emerytalne. Jakby się nie odwrócić to du...a zawsze z tyłu. Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli mówiąc że emeryci żyja dłużej i lepiej. Tak jest i nic z tego nie wynika. Poprostu standard życia się podniósł i średnia długość życia jest większa. I ostatnia uwaga. Jeśli pamiętasz jak żyło się emerytom 50 lat temu to albo też jesteś emerytem, albo niebawem będziesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
0 / 0

@diesel_pies Miałam na myśli to, że 50 lat temu nikt się pracą nie stresował, na zasadzie "czy się robi, czy się leży...", a teraźniejszy dobrobyt emeryci zawdzięczają ciężkiej pracy mojego pokolenia, nie swojego. Co po nich zostało? Reforma emerytalna była w 1999 i zdaje się nic już z niej nie zostało. Podobnie jak z pozostałych reform. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze. A do emerytury planuję nie dożyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elil
+31 / 37

Jeden mem, wiele kłamstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Teuwil
+25 / 27

Obecni emeryci pracowali całe życie i płacili składki na ZUS, i ta emerytura im się należy jak psu buda.
ZUS działa jak piramida finansowa, tak że obecne składki są wydawane na obecnych emerytów, a Wy jak przejdziecie na emeryturę, to waszych składek też już od dawna nie będzie, i wasze emerytury będą wypłacane z bieżących składek na które będą pracowali inni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
-1 / 5

Bo głosują na tych co trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+20 / 24

Twierdzisz, że emeryci powinni umrzeć z głodu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bafipol
-5 / 5

@CzlowiekZkamienia
Tak!

Za komuny udawali ze pracują, od lat 90 dopiero jakieś składki odprowadzali, teraz kiedy inflacja jest najwyższa w historii nowożytnego państwa, kiedy pisiorowcy rozdają kasę na lewo i prawo - bo to przecież nie jest ich, to ja mam utrzymywać ta armie moherowych beretów, która już do niczego się nie przyda? Oni są pisiorowcom potrzebni aby za 13 emeryturę przekupić ich aby znowu na nich głosowano! A kto za to zapłaci? Młodzi ludzie którzy odprowadzają składki do ZUS. A na starości będzie kolejna dewaluazacja pieniądza i dostaną - rentę, ze im na papier do toalety nie starczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
+6 / 14

Myślisz, że jak im zabierzesz kasę, rynek się nie załamie i będziesz dostawał wypłatę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+7 / 9

Sorry Tak działa państwo. Jesteś dorosly musisz na to zarabiać. A jak się nie podoba to zmień państwo bo Polski nie zmienisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+11 / 13

Ci emeryci autorze demota wyobraź sobie że też kiedyś byli młodzi i pracowali na renty i emerytury ówczesnych staruszków .Takie życie niestety ,w przyszłości też ktoś będzie pracować na twoją rentę czy emeryturę .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
+8 / 12

@Leo_ to widocznie pracowali w szczególnych warunkach ty pewnie obijasz się u jakiegoś prywaciarz i zadasz kokosów. Tylko nie pisz ze masz swoja firmę bo byś tu swoich żalów nie wylewał. jeśli jesteś dorosły w co wątpię to trzeba iść na wybory i wziąć sprawy w swoje ręce, a nie pisać głupoty na demotach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+14 / 16

@brajanpiast @Leo_ . Uważasz, że przez te wszystkie lata kiedy oni byli w wieku produkcyjnym to wszystko działo się magicznie samo i nikt nie musiał przy tym pracować? Domy budowały się same, chleb spadał z nieba, ubrania rosły na drzewach itd.?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+7 / 9

@Leo_
Przykro mi, że wychowałeś się akurat w takim środowisku. Akurat wśród moich znajomych emerytów, ludzie starali się pracować jak najdłużej. Z prostej przyczyny - im dłużej pracujesz, tym wyższą masz emeryturę. A że wykonywali zawody na które jest popyt, pracodawcy nie chcieli się ich pozbywać.
Oczywiście trudno pracować po 70-ce będąc niewykwalifikowanym robotnikiem budowlanym czy też kierowcą TIRa. Sprawność fizyczna już nie taka jak u młodych. Jednak w wielu zawodach, gdzie liczy się intelekt lub sprawność manualna, wczesna emerytura nie musi być koniecznością. Nawet znajoma baletnica z opery pracowała długo po ukończeniu 60 lat. Została nauczycielem w szkole tańca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+10 / 14

@Leo_

Wszyscy emeryci, których masz w rodzinie, poszli na emeryturę w okolicach 50-tki? To znaczy, że cała Twoja rodzina to służby mundurowe, ewentualnie górnicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
-3 / 5

@lelek22222
"trzeba iść na wybory i wziąć sprawy w swoje ręce"
Spójrz na wykresy demograficzne. Zobacz ilu ludzi jest w wieku emerytalnym, ilu niewiele do emerytury brakuje, a wychowali się w czasach "czy się stoi czy się leży to się należy". Potem połącz to do kupy z ludźmi, którzy mają 20, 30, 40 lat i zobacz jakie mają szanse "wziąć sprawy w swoje ręce".

Co z tego, że ja zagłosuję na kogoś innego skoro zaraz przyjdzie trzech emerytów, którzy "zagłosują na kogo trzeba"? Walka z wiatrakami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
-2 / 4

@Nighthawk7 i właśnie przez takich matołów co tak mówią jest tak jak jest wiec przestań płakać tylko weź się do roboty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
-1 / 1

@13Puchatek następny tuk poczytaj kto mógł iść na wcześniejszą emeryturę a potem się wypowiadaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
-2 / 2

@lelek22222
Do roboty żeby było na 14-stki? ;)

Nie mam rodzeństwa, na wyborach byłem. I co? Moi dziadkowie też byli, zagłosowali na PiS. Ten mój jeden głos tak wiele zmienił..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
0 / 2

@Nighthawk7 nie żebyś miał kasę na wyjazd jak ci tu nie chce się wziąć do roboty żeby cokolwiek zmienić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
-1 / 1

@lelek22222
To powiedz mi geniuszu JAK MAM COKOLWIEK ZMIENIĆ? Ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o ekonomii, głosują na socjalistów i wpędzają przyszłe pokolenia w biedę jest zwyczajnie zbyt dużo. Zatem jakieś pomysły?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
-1 / 1

@Nighthawk7 Może trzeba zacząć edukować, wyprowadzać z błędu a nie tylko ogon podwijać i narzekać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
0 / 0

@lelek22222
Tyś chyba nigdy z zatwardziałym wyborcą PiS czy też emerytem nie rozmawiał.. Spróbuj to się przekonasz jak wygląda "edukacja" zabetonowanego elektoratu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@Rydzykant jakby to byl zawod bardzo kluczowy dla gospodarki. Mogla sobie odpuscic. Natomiast kierowcy są potrzebni towary do sklepów same z fabryk nie przyjdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@Nighthawk7 wytruć. Była swojego czasu taka akcja w łódzkiem emeryt minus, nawet niezle im szlo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@rapper3d
No cóż, zawody "kluczowe" dla gospodarki zmieniają się wraz rozwojem techniki. Dziś kierowca TIRa jest niezbędny, za 30 lat zastąpią go samochody autonomiczne. Jednak są zawody, w których można być potrzebnym nawet w wieku bardzo emerytalnym
https://tech.wp.pl/nasa-szuka-kogos-kto-zna-40-letni-jezyk-programowania,6034855680230017a
Baletnica to tylko taka ciekawostka. Natomiast w przemyśle jest jeszcze ciekawiej. Nie wszystko da się zrobić za pomocą obrabiarek CNC. Dlatego w "mojej" firmie bardzo cenią starych, wykwalifikowanych robotników - tokarzy, ślusarzy itp. Trzyma się takich ludzi dopóki są w stanie pracować, bo młodych z podobnymi kwalifikacjami coraz trudniej znaleźć. Zwłaszcza przy produkcji jednostkowej, a nie seryjnej, tacy ludzie są wręcz skarbem.

Czyli tak jak napisałem, wszystko zależy od zawodu, środowiska w jakim się funkcjonuje oraz zdrowia i chęci.

Zwrócę też twoją uwagę, że w łódzkiej aferze "łowców skór" nie wszystkie ofiary były w wieku emerytalnym. Polska straciła więc wtedy pewną liczbę pracowników "kluczowych dla gospodarki".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@Rydzykant strach puscic autonomiczną osobówkę na drogę a nie ma co wspominac o ciezarowkach autonomicznych. Poza tym system GPS ktory zapewne by tym sterowal jest nadal niedoskonaly i czesto oblicza bezsensowna trasę. Poza tym jest wiele aspektow tej pracy ktorej maszyna sama nie zrobi. Tak wiec 30 lat to raczej nie. Wg mnie znacznie wiecej. Zauwaz tez ze tamci starsi fachowcy tez kiedys byli mlodzi i brak mlodych wykwalifikowanych wynika z tego ze im sie tego nauczyc nie chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@Rydzykant w Fortranie Algolu i Asmie mozna i dzis nauczyc sie pisac. Jeszcze 15 lat temu znalem mlodych ludzi ktorzy pisali w tych jezykach. Tyle tylko ze obecnym "programistom" sie nie chce. Maja gotowe klocki tylko połączyć. To nie jest programowanie. A artykuł jest stary i na chwilę obecną wp tech opublikował ze voyager juz przesyla na Ziemie bzdury a wiec jego koniec nadszedl. Konczy sie paliwo i spada napiecie wiec stara elektronika wariuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@rapper3d
Trudno określić jak długo to potrwa. Przy obecnym poziomie rozwoju, faktycznie potrzeba byłoby więcej czasu. Jednak tempo kolejnych odkryć i udoskonaleń wzrasta.
Mam jeszcze GPS-a Garmin 48 z końca XX wieku. (Nadal jest sprawny) Gdy porównuję go ze współczesnymi systemami nawigacji, zwłaszcza morskiej, dochodzę do wniosku że nic nie jest niemożliwe. A pamiętam starsze o 10 lat systemy SatNav - to była skrzynia wielkości starego radioodbiornika, wyświetlająca niedokładną pozycję raz na kilka godzin. ;)
Niektóre zawody będą zanikać, będą też na ich miejsce pojawiać się nowe. Tylko w niewielkim stopniu potrafimy określić, które z nich okażą kluczowe dla gospodarki za 30 lat, oraz które obecne zajęcia nadal będą cieszyć się powodzeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@Rydzykant dzis juz mozna za skromne 15 dolcow na miesiac korzystac z komunikacji satelitarnej jak z prawie normalnej komórki. Mozna wysylac smsy i pozycje gps a urządzenie jest wyglądem i oprogramowaniem bardzo zblizone do telefonu komórkowego z klawiaturą. Kiedys systemy telefonii satelitarnej kosztowaly grube zielone, dzis są w cenie burgera z colą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+18 / 24

Po pierwsze - udawali, że pracują? Jakim trzeba być małym, zakompleksionym człowieczkiem, żeby coś takiego napisać!

Po drugie - oni przez całę życie zawodowe płacili skłądki emerytalne. A to, że państwo te składki przep...rzyło (dokłądnie tak, jak teraz przep...prza moje i Twoje) to nie jest ich wina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+4 / 6

@13Puchatek ''udawali ze pracują'' , to faktycznie milicjanci, a jak wiadomo ciężko było im coś wytłumaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
-4 / 8

I rydzykowi kase oddaja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+7 / 9

█   I kto tu udaje że pracuje, jeśli o 12:45 spędza czas na wrzucaniu demotów ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2022 o 17:01

P Pasqdnik82
+1 / 1

Ale o jakim chlebie Ty mówisz? O takim najtańszym który obecnie kosztuje 2,50zł? Bo dobrej jakości chlebki już mają zbliżoną cenę... albo i wyższą już..gdzieś czytałem że możliwe jest że taki chleb może kosztować i 30-40zł..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marco_zg
+9 / 9

Czyli według autora, wszyscy emeryci to pijawki. Tak samo jego dziadkowie i rodzice, którzy już są lub będą na emeryturze. Za jakiś czas, sam autor będzie w tym pokoleniu. Też będzie miał takie zdanie o sobie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kudlata111
+8 / 10

Dlatego pajacu że to właśnie ONI płacili za twoje wykształcenie. Jeśli jakiekolwiek posiadasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iserys7
+5 / 5

@brajanpiast 'całe życie udawali, że pracują' rozwiniesz tę złotą myśl bo póki co brzmi to jak oderwane od rzeczywistości wyobrażenie nastoletniego bachora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
+1 / 3

@Iserys7 nie wiem, i nie wiem dlaczego ludzie dają plusy. To totalne brednie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
+6 / 6

gdybym napisał otwartym tekstem kim jest autor demota to by mnie zbanowano. ale mogę napisać że jest inteligentny ale nie nachalnie. :) :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diesel_pies
+1 / 1

@adamIM Ja napisałem, teraz czekam na bana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diesel_pies
+2 / 2

Chciałem coś napisać, wejść w polemikę, podać kilka argumentów. Ale nie potrafię znaleźć słów które trafią do człowieka na Twoim poziomie. Gdyby to nie było karalne, powiedziałbym zacznij mordować tych emerytów na których tak ciężko pracujesz. W pierwszej kolejności rozwal siekierą łby swoich rodziców. To będzie właściwa zapłata dla nich że wychowali takiego kogoś jak Ty. Jak już z nimi skończysz, prywiąż sobie coś ciężkiego do szyi i skocz z mostu do Wisły. Zrób to koniecznie żeby moje dzieci za kilka lat nie zadały mi pytania dlaczego muszą na Ciebie pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
0 / 2

@diesel_pies Oczywiście, że to prowokacja. Ale ma służyć temu aby ludzie zaczęli myśleć. Pytałem kiedyś znajomych: 1. czytałeś "zbrodnię i karę?" 2. czy sądzisz, że Ty również się zaliczasz do grupy bardziej wartościowych?
Każdy się za takiego uważał!

Zrobię i demota demaskującego, aby ludziom było wstyd, że to polubili. Tylko poczekam, aż to trafi na główną.
Polecam "M jak morderca" z 1931, będziesz tam krzyczał i wył, a na koniec będzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2022 o 21:47