Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
69 81
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Rydzykant
+3 / 5

Zechcesz wskazać, gdzie w religiach pogańskich znajdziesz ideę miłości bliźniego albo wręcz miłość nieprzyjaciół? Koncentrujesz się na dniach świątecznych i rytuałach, a nie na istocie przekazu Nowego Testamentu.

p.s.
Jesteś nowym wcieleniem "okiem-inteligenta" czy tylko pracujesz z nim w jednym pokoju?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@Rydzykant , hej, ale to przecież katolicyzm nie koncentruje się na istocie przekazu Nowego Testamentu tylko na rytuałach , budowlach, tradycjach i bogactwach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 2

W zasadzie takie są fakty, ale z Wielkanocą to popłynąłeś. To święto ma źródło w judaizmie i jest wspomniane przez ap. Pawła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 3

@adamis62
Mówisz raczej o Prawosławiu - to ono jest słynne ze swego "bizantyjskiego przepychu" oraz barwnych rytuałów. Na przeciwnym końcu skali można umieścić niektóre grupy protestanckie, które pod względem formy postawiły nas minimalizm. Katolicyzm mieści się gdzieś w środku stawki.

Przeciętny "niedzielny parafianin" nie zaangażowany w zrozumienie własnej religii, faktycznie koncentruje się na rytuałach i zachwyca starymi, bogato zdobionymi kościołami (nowo budowane kościoły są zwykle znacznie skromniejsze, często wręcz surowe), nawet nie mając świadomości ile rzeczy pomija. Czy słyszałeś o medytacjach ignacjańskich? Technika wprowadzona przez "tego okropnego założyciela Jezuitów" pod względem metodologii niczym istotnym nie różni się od medytacji buddyjskich. Oczywiście medytuje się nad tematyką katolicką, jednak pod względem rozwoju duchowego ścieżki te prowadzą w tym samym kierunku.

Czyli do pewnego stopnia masz rację - przeciętny katolik koncentruje się na rytuałach, budowlach, tradycjach i bogactwach, a nie na istocie przekazu Nowego Testamentu. Smutne, lecz prawdziwe. Na szczęście nie wszyscy są przeciętni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iceczar
+4 / 6

niestety to prawda, wiekszośc kościołow została postawiona nie miejscach kultu słowian
jeszcze zabawniej jest z jezusem- Kościół rzymskokatolicki wybrał 25 grudnia ze względu na poprzedzające ten dzień przesilenie zimowe oraz Saturnalia – festiwal organizowany ku czci Saturna, boga rolnictwa, w starożytnym Rzymie. Chrześcijańskie święto miało w pewnym sensie przykryć pogańskie uroczystości.
Data narodzin Jezusa do dziś wzbudza wiele kontrowersji. Część naukowców, w tym Peter Richardson i Amy Marie Fisher, sugeruje, że Chrystus mógł przyjść na świat między 6 i 4 r. p.n.e. Swoje szacunki opierają na biblijnej historii króla Heroda, który to nakazał zabić wszystkich chłopców poniżej 2 roku życia. Niedługo po tak zwanej rzezi niewiniątek władca zmarł. Data jego śmierci to kwestia sporna, jednak wielu historyków wskazuje na 4 r. p.n.e.
tak jak w karzdym wyznaniu- kasa,kasa,kasa :) musi sie zgadzać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marco_zg
+1 / 1

@iceczar Coś w stylu - odpuszczę ci winy za 10 talarów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iceczar
-1 / 1

@marco_zg -ostatnio czytałem, że judasz nie był tym złym, wszystko było ustawione, i to nie jezusa aresztowano tylko judasza z synami, których następnie ukrzyżowano, wcześniej czytałem, że jezus był synem księcia żydowskiego i miał spore rodzeństwo, co jest prawdą a co nie nie mi rozstrzygać
te wszystkie księgi napisał człowiek, niewygodne dla kleru nie ujrzą światła dziennego
wystarczy na necie zobaczyć kiedy do polski i skąd przyszła do polski choinka wielkanocna i mikołaj :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marco_zg
0 / 0

@iceczar Tu masz rację. KK nie strzeli sobie w kolano. Robią to, co dla nich jest wygodne, dochodowe. Bo tylko kasa się liczyła, obecnie złotówki, dolary, euro itp. a dawniej talary itp. Niszczą obcą wiarę, pod przymusem wprowadzają katoli. Tam, gdzie pojawił się KK to tylko wymuszanie pod przykrywką nawracania, bo złoto zobaczyli. Ameryka Południowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem