Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
90 102
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar GramDaniel
+2 / 6

Na a co w tym dziwnego? zdobyli to świętują, a nawet mają co, bo połączenie lądowe z Krymem wybili i zabezpieczyli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 4

@GramDaniel Biorąc pod uwagę zaangażowane środki, poniesione straty i koszty, wszystkie sankcje i konsekwencje oraz fakt, że przed tą wojną byli uważani za 2 armię świata, jest to straszna bieda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+1 / 3

@GramDaniel Zdobyli,ale czy utrzymają?? W tamtym roku były reportaże, o losach ludzi na Krymie. Więkość była niezadowolona, bo po 7 latach żyje I'm się gorzej. Zwiększyła się korupcja i naciski na ludzi . Mòwili też, że wiele im obiecano,a nic z tego nie zrobili. Na telegramie z miesiąc temu, były wpisy tych rosjan co zamieszkali po 2014r. na Krymie. Pisali że wracają, bo wiedzą, że ukraińcy nie wybaczą im Buchy. Także jeszcze różnie może być. Pycha zawsze kroczy przez upadkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GramDaniel
+1 / 1

@onlywoman o ile Ukraińcy nie zrobią jakieś wielkiej ofensywy w celu odbicia resztek Mariupola to pewnie utrzymają, bo kto jak kto, ale ruski potrafią trzymać ludzi z mordy
Swoją drogą dużo tych ludzi tam chyba nie zostało po miesiącach bombardowań :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GramDaniel
+1 / 1

@kondon ohhh ależ ja nie twierdzę, że w dłuższej perspektywie ta ich śmieszna wojenka im się czykawką nie odbije(o ile rzecz jasna zachód nie powróci do prób dogadania się z ruskimi), a jedynie stwierdzam fakt, że mają co świętować, bo wraz ze zdobyciem mariupola osiągnęli to co wielu uważa za minimum tego co mieli osiągnąć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2022 o 23:05

avatar kondon
0 / 0

@GramDaniel Ja też nie przeczę, że nie mają czego świętować, jednak relatywnie to takie świętowanie trochę na siłę, byle by coś było...

Ukraińcy podobno mają 700 tysięczną armię, jednak ona zdaje się dopiero szkoli. Do tego Rosjanie tracą sprzęt i na razie nie produkują nowego w masowych ilościach, kiedy Ukraina cały czas coś dostaje.
Jak dalej będzie tak jak teraz, to nic nie wskazuje na to, aby mieli ten korytarz utrzymać w średniej perspektywie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GramDaniel
0 / 0

@kondon
Nie zapominaj o tym, że ruski jeszcze mobilizacji nie ogłosili, a jeśli to zrobią, to w przeciągu mniej więcej 6 miesięcy będą mieli 2 miliony mięsa armatniego.
Pamiętaj czego jak czego, ale rosjanie ludzi mają sporo.

Co do sprzętu to fakt dostają, ale zauważ że jeśli chodzi o ciężki sprzęt to dostają to z czego już umieją korzystać, czyli stare konstrukcje radzieckie, których realna wartość bojowa jest mierna (Aczkolwiek aby być szczerym to ruski też wysyłają sporo starego sprzętu)

Prawdę mówiąc, sporo zależy od tego czy Ukraińcy wykonają natarcie w celu odbicia mariupola lub przerwania korytarza lądowego w innym miejscu, jeśli tak i będzie ono udane, to rosjanie nie osiągną w praktyce nic, ale jeśli się nie uda (co nie oszukujmy się również jest możliwe) to każda kolejna próba będzie miała znacznie mniejsze szanse powodzenia (Bo wiadomo im więcej czasu będą mieli ruski, aby się tam przygotować tym gorzej dla Ukraińców)

Lecz znowuż ja zwykły szaraczek jestem i się na tym nie znam i po prostu przedstawiłem swoją opinię. Co faktycznie się wydarzy to będziemy dopiero obserwować.

ps: Co jest z tymi komentarzami na demotywatorach? Raz widzę swoje posty, a raz ich nie widzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2022 o 23:10

avatar kondon
+1 / 1

@GramDaniel Z tą mobilizacją u nich tak kolorowo nie jest.
Twierdzą, że to tylko specjalna operacja, a tu nagle mobilizacja do wojny? Przeszkolenie ludzi to jakieś pół roku, jak nie więcej. Trzeba ich tam też poukładać...
A sprzętu sensownego mają ograniczone ilości.
Z resztą nie będę tłumaczył, tylko obejrzyj sobie np:
https://www.youtube.com/watch?v=ue_zVpViYsk

"Co faktycznie się wydarzy to będziemy dopiero obserwować. "
Absolutnie się zgadzam. Dlatego też pisałem "Jak dalej będzie tak jak teraz", bo dużo może się zmienić z różnych powodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GramDaniel
0 / 0

@kondon
Cóż trzeba docenić moc rosyjskiej propagandy jeśli dobrze ja pokierują to może się okazać, ze to przebiegły i przebrzydły zachód zmusił biedną rosję do wypowiedzenia wojny Ukrainie. Bądźmy szczerzy jak będą bardzo chcieli to znajdą jakiś sposób na zwołanie mobilizacji, zresztą co to dla nich toż ich propaganda często jest ze sobą w sprzeczności i rzadko kiedy im to przeszkadza.

Co do filmiku to spokojnie oglądam wolskiego ;p Historie realną również Aczkolwiek tego materiału nie miałem kiedy obejrzeć także zaraz sobie posłucham w tle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@GramDaniel Wiadomo, ale ta mobilizacja i tak nie będzie łatwa.
Skoro go oglądasz, to powinieneś wiedzieć, że to wiąże się z wieloma różnymi problemami.
W tym ostatnim są ładnie pokazane Rosyjskie straty w czołgach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@GramDaniel Napewno dużo nie zostało. Nie mówię że dziś,czy jutro ale wydaje mi się,że Mariupol jest teraz takim symbolem wojny i Ukraina będzie chciała,aby wrócił do Ukrainy. Może to być za rok,dwa,a nawet więcej ale będzie cały czas próbowała go odzyskać. I w przypadku Mariupola będzie inaczej niż z Krymem, aby przesiedlać ludzi z Rosji trzeba odbudować miasto,a na to trzeba funduszy, których Rosja nie będzie mieć na tyle,aby to szybko zrobić. Jeśli Mariupol zostanie w rękach Rosji będzie przez lata miastem w ruinie,a tak ciężko przekonać ludzi,że z Rosją będzie im się żyło lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem