Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
94 108
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
5 5g3g
+2 / 2

To generalnie temat rzeka. Jest takie podejście w geopolityce, że trzeba wyzbyć się zasad moralnych, ważne jest tylko osiągnięcie celu. Skuteczność. Z tego punktu widzenia rodzą się pomysły w stylu - oddajmy Ukrainę Rosji,odblokuje to dostawy zboża, gazu, ropy itd. Dla większego dobra poświęćmy Ukrainę. Takie podejście dominowało przed drugą wojną światową i wszyscy wiedzą jak się skończyło. Korzystał z niego Hitler. Korzystał z niego Putin. I wielu zaczytanych w teoretykach geopolityki dalej niestety naiwnie wierzy, że Rosja gdzieś w końcu sama się zatrzyma po nasyceniu swojej chciwości. Tyle że chciwości Rosji nie da się nasycić. Będzie atakować kolejne kraje i kolejne i kolejne, aż ktoś siła ją zmusi do zatrzymania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zarki
+2 / 2

Jakie racje ma Rosja???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

Kolejna prymitywna nadinterpretacja @sliko
Przecież to, że po obu stronach stoją chrześcijanie nie oznacza, że obie strony "mają rację". Przypomnijmy sobie - w czasie 1 Wojny Światowej nie jeden raz w okopach po przeciwnych stronach siedzieli Polacy. Czy "mieli rację" walcząc i zabijając się wzajemnie? Czy też po prostu nie mieli wyboru?

Ukraina się broni. I chociaż każda wojna jest złem, oni nie mają wyboru. Gdyby się poddali, spotkałoby ich jeszcze większe zło.
W watykańskiej klinice Castel Gandolfo leczone są dzieci z Ukrainy. Bo tak wybrał Franciszek.

Rosja atakuje. Żołnierzyki z poboru nie są winni temu, że wysłano ich na front. Jednak to do nich należy decyzja czy gwałcić i mordować, czy ograniczyć się do wykonywania jednoznacznie wydanych im rozkazów, czy też... dać się wziąć do niewoli Ukraińcom. W zasadzie tylko taki wybór mają.
A w watykańskiej klinice Castel Gandolfo rosyjskie dzieci nie są leczone. Bo tak wybrał Franciszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem