Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Pinokio opowiada bajkę o złym informatyku i dobrym szewcu

0:42

Czyli ciąg dalszy nagonki PiSu na tych, którym chciało się uczyć i mają czelność dobrze zarabiać. Bo w tym kraju masz być biedakiem i naiwniakiem, liczącym tylko na zasiłki od "dobrego rządu"

www.demotywatory.pl
+
736 753
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J Jur4578
+61 / 67

♦ bolszewizm PiS ♦  w wykonaniu bankstera zarabiającego gigantyczne pieniądze jako prezes BZWBK, robiącego przekręty na handlu działkami od Kościoła, politycznego manipulanta, cwaniaka i oszusta!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+29 / 29

@Jur4578 Dlatego szewcowi zwiększyli ZUS i dowalili podatek zdrowotny ^^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+14 / 18

@AVictor
Te szczucie przeciwko "wykształciuchom" przypomina najgorsze czasy stalinowskie, gomułkowskie - podlizywanie się "klasie robotniczej". I tak jak piszesz, jednoczesne dowalanie "domiarów" takim rzemieślnikom (różne nazwy miały te podatki-daniny).
Kaczyński jest zafascynowany Gomułką, a Morawiecki to cwaniak (a czy sam nie jest "wykształciuchem"?)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
+4 / 4

@Jur4578 wówczas podlizywano się klasie robotniczej, dziś nierobom na garnuszku nas pracujących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+2 / 2

@Jur4578 Ja jestem za wywaleniem wszystkich ^^ PiS PO i inne partie; żyją cały czas z państwowych pieniędzy i ich członkowie są tak odrealnieni od rzeczywistości że to masakra.. Wolał bym by w końcu weszli do sejmu ludzie którzy z doświadczeniem w prowadzeniu biznesu. I potraktowali Państwo jak firmę a nie jak jest do tej pory rodem z komunizmu, jeśli jest coś państwowe to można szastać na lewo i prawo... urzędnicy zamiast pomagać tylko wymyślają, Prawda jest taka że przez te 30 lat z komuny jeszcze nie wyszliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@AVictor drobna korekta"składkę zdrowotną", ponieważ podatek jeszcze możesz zmniejszyć o odliczenia strat, a to g... już nie. I jest niekonstytucyjne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Damein
+28 / 30

Ciekawe dlaczego Vateusz nie został szewcem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+30 / 32

A najlepiej, żebyśmy wszyscy byli szewcami, no może jeszcze chłopami bezrolnymi.
Kto i kiedy postawi tego ########## przed sądem za szkody powodowane zamierzoną szkodliwą polityką wewnętrzną i zagraniczną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+29 / 29

I mamy takiego trzeciego krzywoustego złodzieja który ukradł z kościołem działki od państwa i przepisał na żonę. A potem opchnął za 15 mln zł i kasę przelał do izraeala.

PS. krawcowa z Pcima w kilka lat zarobiła 800 tys. zł. Więc PiSowski więc hipotetyczny szewc potrafi ukraść jeszcze więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+32 / 34

To ja jestem szewcem. Od nowego roku nie mogę sobie odliczyć 350 składki zdrowotnej pod podatku. Zusu jest 1550. To już się robi 1900. Dodajmy opłaty lokalowe. to już wychodzi spora kwota. Od owego roku zus ma skoczyć o 250 zł. I ja na prawdę nie wiem jak na to zarobię. Pomaga mi morawiecki, że hoho. A obroty takich małych zakładzików szewskich jak mój i innych w Polsce to ok 5000 miesięcznie. Opłaty za mieszkanie poszybowały, ceny żywności i leków też. A średnia wieku szewców jest taka jak pielęgniarek (bo nowych nie ma), czyli też już chorujemy. Terminy na nfz za rok, to trzeba chodzić prywatnie żeby żyć. Po woli popadam w depresję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 22:53

avatar Adamowitch94
+2 / 2

@profix3 Znam ten ból. Za ostatni miesiąc zapłaciłem 1650 zł ZUSu. Konfederacja chce uczynić ZUS dobrowolnym (możesz płacić, ale nie musisz), zmniejszyć podatki i uskutecznić prawo podatkowe, żeby ułatwić nam prowadzenie biznesu.

To na początek. Albo głosujesz na POPiS i dalej się samobiczujesz albo dajemy szansę komuś nowemu. Może będzie lepiej, ale na pewno nie będzie gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 2

@Adamowitch94 Ale to i tak bez sensu. Ja chciałbym płacić Zus i mieć emeryturę, ale żeby ze mnie tak nie zdzierali. Nie jestem na 100 % pewien, ale polski przedsiębiorca ma wyższe składki niż np angielski, a przy tym może liczyć na niższą emeryturę. Jeśli w ogóle dostanie, bo mi jeszcze zostało 20 lat i wuj wie co to wtedy będzie.
PS. Jakby to było moje jedyne źródło utrzymania, to bym w najlepszym wypadku wychodził na 0.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+26 / 28

tak wolę być tym samolubnym specjalistom, żyjącym od wakacji do wakacji, który jest zainteresowany wyłącznie pracą dla dobra swojej osoby. Dlaczego, proszę bardzo, kto inny zadba o moje własne dobro lepiej niż ja sam, to po pierwsze. Druga sprawa, wolę nie potrzebować od nikogo żadnej pomocy i zwyczajnie być samowystarczalnym, bo życie, jak do tej pory nauczyło mnie jednego, przysługi są na dłuższą metę trochę zbyt kosztowne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 21:25

B Barelik
+3 / 9

@y0u [prawdopodobnie] masz dziwne pojęcie samowystarczalności ;). Poza tym - myślisz jak kapitalista. A oni prowadzą nas do jakiegoś komunizmu (lub źle interpretowanego socjalizmu). W nowym systemie się nie odnajdziesz :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
+2 / 2

@Barelik odnajdzie się :)
Po prostu będzie niezbędny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+3 / 3

@y0u Nie można rządzić silnym człowiekiem. Zasada ta obowiązuje zarówno na płaszczyźnie mikro jak i makro.

Rządny władzy psychopatyczny mąż nie może rządzić silną, niezależną kobietą, dlatego albo bierze sobie za żonę kobietę słabą, niesamodzielną i nieporadną albo osłabia swoją żonę codzienną krytyką, złą oceną, wyzwiskami i manipulacjami.

Rządny władzy psychopata, który zasiada w rządzie i chce żyć na koszt całego społeczeństwa, celowo i świadomie osłabia społeczeństwo:
- odbiera prawo do posiadania broni palnej
- zastępuje mężczyznę w roli męża i ojca, co rujnuje podstawy komórki społecznej, jaką jest rodzina
- zabiera ludziom 60-70% ich dochodów
- odbiera ludziom wpływ i władzę w wielu istotnych dziedzinach życia, np. edukacja ich dzieci, ubezpieczenie społeczne
- skłóca społeczeństwo po to, żeby niezadowoleni ludzie w zmyleniu kierowali swoją złość, frustrację i energię na bogu ducha winnych nauczycieli/górników/lekarzy/kierowców/informatyków/kontrolerów lotu itp. zamiast na właściwyvh sprawców problemu, tj. polityków
- wprowadza wymogi prawne, które utrudniają ludziom zakładanie biznesu, zdobywanie fachu itp.
- wspiera bezrobocie (mało oczywiste, ale taka jest prawda)
- ogranicza lub zakazuje ludziom gromadzenia się
- ogranicza prawo do wolności słowa
- ogranicza działalność medialną opozycji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+10 / 10

Hipokryzja sięgnęła zenitu... On c#&*j j#&*@ny nie myśli tylko o sobie... Zło dziej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
+16 / 16

To już nawet hipotetyczny wuja na weselu chcąc przeforsować swoje kontrowersyjne poglądy opowiada mniejsze farmazony między druga a trzecią flaszką, niż ten zaprezentowany na filmiku orędownik dobrej zmiany. Ciekawe czy jemu nie jest po prostu wstyd że się tak stoczył na samo intelektualne dno. Pieniądze rzeczywiscie rekompensują tym ludziom wszystko?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
-1 / 1

@Albandur
"Jak piniążki masz, to ciasteczka chrupiesz,
Jak piniążków nimasz, to drapiesz się po d*pie"
~Adam Mechanik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kijanka1980
+13 / 13

ta laska obok to chyba ma ochotę mu powiedzieć "przestań p*******ć"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+5 / 5

@Vertreter zwykła polityczna karierowiczka. Ciekawe ile razy nogi rozkładała. Nie licząc ostatniego foto, tam jestem pewien, że tylko koty dokarmiała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+9 / 9

Wybraliście takie gówno, to macie. Do kogo można mieć teraz pretensje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
+10 / 10

"Dziel i rządź" nic nowego nam nie powiedział. Skłóconym społeczeństwem, które skacze sobie do gardeł łatwo się rządzi, a trzeba pamiętać, że tych biedniejszych jest więcej.
Więc jest jak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qerc
+9 / 9

Po tym co powiedział to on i jego koledzy też nie są elitą. Jego żona też jest skoncentrowana na gruntach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+4 / 4

Na tą elitę narodu polskiego non stop płacę. I to niemałą kasę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+4 / 4

Leki! Szybko, dajcie leki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+9 / 9

Szewc też musi się uczyć, po prostu wybrał inny fach. Dobry szewc jest skarbem.

Co do wypowiedzi Morawieckiego to jest zwyczajnie bezczelna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romeknowak
+1 / 1

Wszystko się zgadza, tylko nie uczyć a cwaniaczyć, nauka nie ma tu nic do rzeczy. Żyjemy w kraju, gdzie nepotyzm jest tradycją a dużo zarabiają cwaniaczki i drobni złodzieje. Możesz skończyć najmądrzejsze szkoły, jak nie masz nikogo kto cię gdzieś "wkręci" to ciężko się przebić przez rodzinne spółki państwowe, urzędy koleżeńskie i sąsiedzkie instytucje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
+6 / 6

@pawel89def A tak z ciekawości, ile teraz płacą za wpisy ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+1 / 5

@pawel89def Dlaczego więc "zupełnie przypadkowo" jako tych "złych konsumpcjonistów" pokazał informatyka, a jako "skromnych, dobrych socjalistów" pokazał ubogiego szewca? Ile trzeba mieć siana we łbie, aby nie rozumieć jak ta wypowiedź jest odbierana przez starych wieśniaków bez wykształcenia (elektorat pisu na podstawie ostatnich wyborów) ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+7 / 7

To jest typowy przekaz podprogowy. Teoretycznie nie powiedział nic złego, podał tylko hipotetyczny przykład. Teoretycznie ma rację mówiąc o wpływie ludzi zaangażowanych w życie społeczeństwa i kraju. Tylko dla szarego odbiorcy powiedział zupełnie coś innego. Jako przykład złej osoby pokazał kogoś, kto ceni sobie wakacje, wypoczynek, pracę w rozsądnym zakresie, skupienie się na swojej specjalizacji i wysokie zarobki, a przykładem dobrej osoby jest ktoś biedny, słabo wykwalifikowany i ciężko harujący, bo tylko ubodzy są w stanie identyfikować się że społeczeństwem. Chodzi zwyczajnie o wywoływanie wojny klas, chłopi powinni wziąć widły i pogonić te źle elity intelektualne. A on jak prorok mówi z góry udając, że jest ponad to i mimo góry kasy, przekrętów i wpływów politycznych stoi w szeregu kierując tymi widłami. i najgorsze jest to, że taka narracja jest skuteczna, bo większość elektoratu w takie rzeczy wierzy. Dobrze mówi, bogacze studiują, dorabiają się i żyją dużo lepiej od nas, na widły złodziei! Marzy I'm się powrót do systemu, w którym główną walutą były wpływy i przysługi, bo pieniądz był nic nie warty, a możliwość nabycia czegokolwiek sprowadzała się do tego, kogo znasz. Do tego ostatecznie dąży komuna, wszyscy mają tak samo, ale im bardziej angażujesz się społecznie, tym masz więcej kontaktów i więcej przysług możesz wykorzystać. To jest twoja płacą za zaangażowanie w życie kolektywu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel89def
-2 / 2

@ZONTAR @dump78 @108757

Sam jestem informatykiem, który parę razy do roku wyjeżdża na wakacje. Ponadto uważam PiS za największą tragedię w polskiej polityce od 1989.

Mimo to jestem zaskoczony, że aż tylu ludzi jest zaślepionych nienawiścią do PiSu, że każdą ich wypowiedź są w stanie zinterpretować jako poniżanie Polaków, a każdą obronę takiej wypowiedzi jako objaw "siana w głowie" albo opłacane trollowanie.

Morawiecki nie mówił do rolników tylko do młodzieży. Mówił o tym, kogo należy trakować za elitę, kim się inspirować. Niektórzy za jedyne kryterium należenia do elity uznają status finansowy, a jedynym drogowskazem w życiu - pieniądze. Jest w tym część prawdy, jednak premier pokazał przykład, że pieniądze i wykształcenie to nie jedyne czym warto się w życiu kierować. Pewnie mógł to zrobić zręczniej, ale to jest pojedyncza wypowiedź z luźnej pogawędki z młodzieżą...

Natomiast komentarze są takie: "Premier za cel obrał sobie informatyków, którzy w jego mniemaniu nie są godni bycia elitą narodu polskiego", "wg Morawieckiego elitą narodu jest szewc, nie informatyk", "Morawiecki POGARDZA informatykami" (wszystkie autentyczne)...

Eh... Gdy widzę co się dzieje to mam ochotę odpuścić starania o obalenie PiSu, bo widzę że to jeden ściek i jeśli PiS przegra to wygrają jeszcze gorsi populiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

@pawel89def No i jak myślisz, skoro tyle osób odebrało tą wypowiedź jako atak skierowany w osoby o wysokim wykształceniu i zarobkach, to ile osób o niższych zarobkach i kiepskiej sytuacji finansowej może to odebrać jako zachętę do ataku tych pierwszych? Sądzisz, że ludzie biedni i niewykształceni są pod tym względem lepsi i wcale tego tak nie odbiorą? Ja sądzę, że są jeszcze bardziej podatni na takie manipulacje słowne i dużo więcej osób zrozumie "wykształceni i bogaci są źli" niż wypowiedziało się krytycznie o jego słowach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
+8 / 10

"Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie" - gardzi ludźmi którzy najwięcej do budżetu przelewają. Może IT i programiści przeniosą się za granicę w odpowiedzi na tak miłe słowa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@SalomonMowi ja coraz poważniej się nad tym zastanawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+3 / 3

PiS napuszcza jednych na drugich, i drze paszczę jak to Tusk Polaków dzieli

A to sklepikarze winni, a to spekulanci, a to cykliści, teraz informatycy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-1 / 3

Czyli elita, to nie ten, który do czegoś doszedł, tylko ten, co klepie biedę? Aha, OK.

No i od kiedy "bogaty informatyk", to ten, który ciągle jedynie myśli o "wakacjach"?

Nawet ta laska siedząca obok nie wytrzymała i obraca się do niego, jakby pomyślała "JA PIE*DOLE CO TY KU*WA TYPIE WYSRYWASZ?!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+1 / 5

"If you're good at something, never do it for free" - Joker

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+6 / 6

A może jakaś historyjka o chciwym bankierze, na którego utrzymanie składają się wszyscy obywatele tego 'państwa', a który ma tych obywateli w głębokim poważaniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M ma_rol
+4 / 4

Sorry że to piszę ale taka jest prawda. To jest banda złodziei i ludzi bez honoru. Tępe skur... ***** ***

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M ma_rol
+1 / 3

Ludzie. Trzeba w końcu się zbuntować i wyjść na ulicę bo to się w pale nie mieści co te sku... Z nami robią. Kradną na potęgę i jeszcze ludzi chcą między sobą skłócić żeby się kłócili a nie patrzyli im na ręce jak kradną. Tępe skur....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radekl85
-1 / 1

co ty gadasz mój brat zarabia 138 zł za godzinę jako programista a nigdy nie znał nikogo kto by go "wkręcił" jak to powiedziałeś a radzi sobie całkiem dobrze, pracuje 8 godzin i to siedząc w domu a na wakacje jeździ średnio co 3 miesiące. Do wszystkiego doszedł sam zaczynając od zera, wykorzystywał wiedzę i doświadczenie jakie zdobywał w kolejnych firmach w których pracował

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ruda_Maruda
+1 / 1

Szewcy obecnie ledwo zipią, jak większość samozatrudnionych przedsiębiorców.
"Skupieni na sobie", introwertyczni informatycy zarabiają tyle, że finansują trzy-cztery programy 500+.

Niech się pinokio zastanowi jeszcze raz nad wartością społeczną takiego informatyka, bo ci najlepsi i najbardziej zaangażowani w rozwój własnych umiejętności, nie mają oporów przed opuszczeniem tego kraju, a jak widzimy coraz ciężej utrzymać politykę rozdawnictwa i złodziejstwa.

Swoją drogą (jako osoba czasem bawiąca się w wolontariusza na konferencjach IT) ostrzegam, że informatycy (zarówno polscy jak i zagraniczni) potrafią balować nie gorzej od elektryków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem