Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
67 86
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N nielubiepisu
-2 / 10

dokładnie, trzeba ciemnemu ludowi wejść do tyłka, inaczej pis sięzapłacze' my dajemy oni wam zabieraja ' czego nie rozumiesz ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 8

@nielubiepisu i tym sposobem potwierdzamy, że jeden chooj kto rządzi, czego nie rozumiesz?
Ktoś kto ma przynieść zamiany musi to okazać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2022 o 7:27

N nielubiepisu
-3 / 5

@Tibr nie rozumiesz , nie w przypadku rządów mafii pisowskiej,stoimy nad krawędzią, oczekujesz kolejnej kadencji pis-u ? węgry orbana bis ? to ci się marzy ? tego chcesz ? po pierwsze przejąć włądzę od pis-u, po drugie - przejac władzę od pis-u, po trzecie - przejac władzę od pis-u . w Polsce już jest szambo, już wybiło , trzeba to posprzątać . emeryci zagłosują za zabraniem pieniędzy ? mysl, uruchom mózg ,czego nie rozumiesz ?. odsuniesz od władzy pis, w kolejnych wyborach będziesz szukał programu i zabierania socjalu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2022 o 9:47

T Tibr
+2 / 2

@nielubiepisu nie, nie chcę i dlatego chcę jasnej deklaracji, co zamierzają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2022 o 13:25

N nielubiepisu
-2 / 2

@Tibr jasnej deklaracji ? nie wystarcza ci chęc przejęcia władzy ? chcesz programu ? zdajesz sobie sprawę że przy emerytach , socjalu i głupocie wyborców to nie realne ? pis ma poparcie ponad 30 %, wiesz jaka jest ordynacja wyborcza w Polsce ? jaką premię dostanie pis gdy będzie miec więcej jak 17 % ? po pierwsze przejęcie władzy- to jest najważniejsze, chcesz ciemnemu ludowi powiedzieć że zabierzesz im 13 i 14 emeryturę ? nnaprawdę ? oi oczekujesz że na ciebie zagłosuja ? powaznie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@nielubiepisu dlatego idiotyzmem jest próba ścigania się z PiS na socjal, a hasła w stylu myśmy mieli też 500+ w szufladzie ale jakoś tak wyszło, że coś nam przeszkodziło, no i nie zdążyliśmy staje się już groteskowe.
Po prostu ściganie się socjalem z PiS to już jest przegrana na starcie i czas aby PO to zrozumiało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 0

@Tibr jakie ściganie się ? nie możesz powiedzieć że zabierasz socjal, zrozum to . masz przejąć władzę a nie starszyć socjal ze im zabierzesz kasę. liczy się tylko przejęcie władzy , rusz rozum , inaczej grasz dla pis-u

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@nielubiepisu ale przecież, dla ludzi jest to oczywiste, że będą chcieli ułożyć inaczej (socjal) więc tylko gdy powiedzieli zyskaliby na tym wymyśl zasady lepsze gorsze znane, niż lepsze nieznane. Muszą pokazać, że mają jakiś pomysł na Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 0

@Tibr mylisz sie, PO pokazał że nigdy nie była za socjalem, teraz musi grac jak pis karze inaczej nici z wygranej, nie dla dobra PO, dla naszego dobra- dlaczego to takie cięzkie do zrozumienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+1 / 3

Rządy w Polsce od 30 lat robią rencistów i emerytów w CH... a poziom świadczeń jest na tak niskim poziomie, że w tytule przelewu z ZUS powinno być wpisywane, jałmużna. 13, 14 czy waloryzacje kwotowe są niczym innym jak kreatywną księgowością. Niby dają ale główna kwota minimalnego świadczenia stoi praktycznie w miejscu i już tak odstaje od minimalnej krajowej, że nie da się za nią przeżyć. W Polsce mało kto ma emerytury które przekraczają 2000. Składki które ludzie oddali latami, dawno zostały roztrwonione a teraz kombinują, jak społeczeństwu zamydlić oczy i uśpić czujność. Rząd okrada nas na tysiąc sposobów, sami żyją jak paczki w maśle, podwyższając sobie pensje i dodatki ale ludzi oburza, że oddadzą rencistom i emerytom to co obcięli przy waloryzacji. Inflacja 10% a waloryzacja 5% . Teraz rzucą trochę kasy i mają w d... że chorzy i starzy przymierają głodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
0 / 4

Pomyśl: PiS ma większość, więc głosowanie wygra bez względu na to, jak zagłosuje opozycja. Głosując przeciw dodatkowym emeryturom opozycja zyskałaby tylko tyle, że strzeliłaby sobie w stopę (paczta, łuni emerytom ino zabierajo, a dobry PiS daje!).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Czubbajka i twoja teza byłaby prawdziwa gdyby PO na takim postępowaniu coś zyskiwała, skoro traci i przegrywają kolejne wybory, to oznacza, że coś nie działa. Jest oczywistym, że w wyścigu z PiS na socjal jest już przegraną na starcie, zwyczajne jest w tym względzie nie wiarygodną.
Są dwa typy ludzi, którzy robiąc ciągle tak samo oczekują innego rezultatu... idioci lub socjaliści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
0 / 0

@Tibr Myślisz, że coś by ugrali stając okoniem przeciwko emerytom?
Poza tym zauważcie ludzie jeszcze jeden powód, dla którego trudno jest konkurować z pisem: normalny uczciwy człowiek nie jest w stanie zejść do ich poziomu, jeśli chodzi o kłamstwa, manipulacje i chamską propagandę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Czubbajka czy tym sposobem, który teraz stosują coś ostatnio ugrali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
0 / 0

@Tibr Z tego co słyszę o sondażach, chyba nie. Ale z tymi emerytami to mogli tylko stracić, a nic by nie zyskali. Rozumiem Twoje obawy, też wolałabym, żeby na rok przed wyborami opozycja miała jakiś odważny program i przestała włazić w ... twardemu elektoratowi pis, bo on jest już na amen zabetonowany. Że też w tym kraju nie ma choć paru mądrych politologów, którzy potrafiliby coś wymyślić... Jak masz jakieś pomysły, to może im podpowiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Czubbajka z tymi emerytami tak i nie bo też jest grupa niezadowolonych, to tylko w TVP pokazują samych zadowolonych emerytów. Jak sama piszesz ( do tego cały czas pije w komentarzach) zabetonowanego elektoratu już nawet nie zależnie jakiej partii przekonać nie sposób. Gra toczy się o tych, którzy są niezdecydowani, takich, którzy pamiętają rządy PO to jaka ta partia była gdy obejmowała rządy, a jaka stała się tracąc władzę, dlaczego straciła liderów/założycieli itd. więc jak nie pokażą sensownej propozycji to jak ci ludzie mają im zaufać ?

Co do pomysłów nie odwracajmy zasad, to sprzedawca przedstawia ofertę i ma mnie do niej przekonać.
PO też zdaje sobie sprawę, że socjalu nie będzie chciała likwidować, ale może go zracjonalizować aby zachęcić ludzi do pracy. Gdy 500+ zrobić na zasadzie takiej, że o tę kwotę jak pracujesz płacisz mniejszy podatek dochodowy, to tym sposobem zachęcili by kobiety do pójścia do pracy, a nie patologi w której kobieta mówi, że do pracy nie pójdzie bo ma dzieci i dostaje na rękę siedząc w domu (przez myśl jej nie przejdzie, że przecież pracując miałaby i 500+ i pensje której w domu nie wysiedzi). A często wygląda to tak, że siedzi w domu, a dzieci do 17tej w szkole i przedszkolu i tak są. Nie przedstawiając nic po prostu zostawiają pole do propagandy, że zabiorą, sprzedadzą (choć nie bez przyczyny bo na to sobie zapracowali licznymi złodziejstwami w białych rękawiczkach np. OFE wpierw OFE dostało możliwość skupywania obligacji, a potem państwo położyło na tym łapę, uczciwe byłoby zabronić OFE kupna obligacji i osłupienie ich choćby 1:1 bez odsetek, podatek liniowy coś zawsze im przeszkodziło, brak subwencji partii z budżetu, też kilka podejść i ...) Jak mam zaufać komuś, kto kilka razy mnie zawiódł, czy wręcz okłamał, a teraz nie próbuje mnie przekonać tylko oczekuje, że zaufam mu bo tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2022 o 17:41

C Czubbajka
+1 / 1

@Tibr Słowo "ufać" nijak mi do polityki nie pasuje :-). Zgadzam się, szeroko pojmowana opozycja pis musi trafić do tych niezdecydowanych, no i do tych, którzy nie są beneficjentami socjalu. I masz rację, to nie nasza broszka opracować jakiś program. PO tylko pisem straszyła, i myślała,że to wystarczy. Chciałabym, żeby w tym kraju była partia będąca odwrotnością pisu, która by równie zażarcie zawalczyła o ten kraj i jego przyszłość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ALEOCOCHODZI75
0 / 0

PiS po prostu najpierw okradł emerytów wpisując do budżetu na 2022 rok 3,3 %inflacji. Teraz im oddaje w 14 ruznicę rewaloryzacji. Poprzednie rządy umiały określić rzeczywistą inflację przynajmniej w przybliżeniu. Trzeba to cały czas powtarzać :pis to złodzieje, którzy okradają jakąś grupę społecznaą a później im oddają jakieś ochłapy. Gdyby rządziła jakaś partia obecnie opozycyjna to po pierwsze nie dopuścili by do takiej inflacji, a po drugie emeryci dostali by rewaloryzacjię odpowiadającą inflacji i nie trzeba by było tworzyć 14

Odpowiedz Komentuj obrazkiem