Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
209 225
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Slawa238
-2 / 6

Nie, 100 % ludzi jest za sądzeniem księży pedofilów. Tylko, ci którzy wg ciebie nie są to osoby uznające, że w takich sprawach (jak każdych innych) obowiązuje domniemanie niewinności i winę należy udowodnić (co jest trudne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-1 / 3

@sliko, rzadko się z Tobą zgadzam, ale tym razem gotów jestem się nawet podpisać pod stosowną petycją. Tak, księża, politycy, nauczyciele, artyści, spawacze i sprzątaczki powinni być sądzeni w ten sam sposób przez taki sam sąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 5

@Fahrmass Klasyczna katolicka manipulacja - ło panie - w Kościele jest trochę pedofilii, ale w szkole to dopiero - no to małe zadanie - ponieważ nauczycieli jest 20-krotnie więcej niż księży spróbuj wymienić kilka wyroków z z obecnego roku na nauczycieli - gdyby poziom zjawiska był porównywalny z tym wśród księży, to KAŻDEGO tygodnia roku słyszelibyśmy o najmniej dwóch takich sprawach. Potrafisz wymienić kilka wyroków na nauczycieli pedofilów w tym roku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 maja 2022 o 13:25

F Fahrmass
+1 / 3

Panie @sliko, proszę nie przypisywać mi tego, czego nie napisałem. Uważam jedynie i powtarzam to po raz kolejny, że wszyscy powinniśmy być traktowani tak samo przez wymiar sprawiedliwości. A Pan jest innego zdania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
0 / 4

Każdy katolik który nagrzeszyl, idąc do spowiedzi otrzymuje pokutę typu tyle a tyle modlitw czy też tyle a tyle różańców odmówić każdego dnia. W mojej ocenie głupie to i na pewno nie sprawiedliwe dla poprawy na ogół i tak zdemoralizowanej osoby która zazwyczaj wraca z tymi samymi grzechami.

Ksiądz pedofil przyjmując karę kościelna (czasem od innego zdemoralizowanego księdza) ma ten sam tryb...."synu nie grzesz więcej z dziećmi, odmów 100 różańców" i po sprawie które wieńczy "idź w pokoju, grzechy wybaczone".

Każdy kto kiedykolwiek był u spowiedzi wie jak działa ten mechanizm i sam odczuwa niesmak jak sądy kościelne karają (to w sumie nigdy chyba nie miało miejsca) pedofilów.

Wszyscy wiemy że można pójść do księdza, wyspowiadać się z grzechów obiecać poprawę i po usłyszeniu że grzechy odpuszczone czuć moralny spokój na sumieniu. W sumie żadnej fizycznej kary z wyjątkiem odmawiania kilku wierszyków kilka razy dziennie nie otrzymujemy.

Dlatego księży pedofilów musi karać sąd więzieniem oraz każdego kto mu pomagał a w szczególności każdego kto tuszował takie przestępstwa. Tylko pedofil w więzieniu może poczuć co znaczy być gwałcony wbrew swojej woli przez innych współwięźniów. Taką kara w mojej opinii jest słuszna i sprawiedliwa. Uwierzcie mi, żaden pedofil po traumatycznych przejściach z więzienia nie będzie chciał tam wrócić by znów to samo przeżyć (pominmy niektóre przypadki dewiantów seksualnych których po recydywie trzeba izolować na stałe od społeczeństwa).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 4

@sceptykiem_sie_urodzic Warunkiem spowiedzi i uzyskania rozgrzeszenia jest nie tylko odbycie pokuty, ale też naprawienie wyrządzonej szkody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
0 / 4

@Fahrmass chyba jednak nie działa to tak jak piszesz....inaczej świat byłby piękniejszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 4

@sceptykiem_sie_urodzic Cóż, tak to wygląda w teorii i w prawie kanonicznym. A świat w ogóle byłby piękniejszy, gdybyśmy przestrzegali praw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

Księża powinni być sądzenie za wszystkie przestępstwa, których dokonują, a nie tylko za pedofilię. Z resztą sliko też powinien być sądzony za wszystkie przestępstwa które popełnił. Jeśli je popełnił.
No i jak tam @sliko, zgadzasz się?

A może nazwiesz to "klasyczną katolicka manipulacją", bo twoim zdaniem tylko księża i tylko pedofilia, prawda?

@sceptykiem_sie_urodzic
Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale zdradzę ci pewien sekret. Spowiedź nie zwalnia człowieka z odpowiedzialności karnej. A sądy kościelne nie są od rozpatrywania spraw karnych, tylko od spraw kanonicznych.
Kiedy będziesz dorosły, wtedy zrozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-1 / 3

@Rydzykant Moja ostatnia i jedyna spowiedzią była spowiedź w dniu pierwszej komunii Świętej. Spowiadanie się staremu facetowi w sukience było dla mnie tak traumatyczne a zarazem głupie że nigdy więcej już tego nie uczyniłem. Niby piękny dzień dla rodziny i przyjęcie komunii świętej był dla mnie niestety dniem w którym Jezusowi powiedziałem nie. Jako że pierwsza komunię świętą do ust włożył mi mój ówczesny spowiednik to z obrzydzenia wypaliłem ukradkiem "to coś co mi włożył do ust" i dostałem tak wielkiego brzydzenia że nigdy więcej już nie przystąpiłem do tego "obrzydliwego" sakramentu.

Tak więc wybacz mi moją niewiedzę jako że ostatni raz u spowiedzi byłem bardzo dawno temu i nie rozumiem a nawet nie chce zrozumieć tych idiotycznych zasad.

Nie popełniłem tego błędu co moi rodzice i moje dzieci są wolne od kościoła oraz od traumy komunijnej. Naprawdę było warto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@sceptykiem_sie_urodzic
Całkiem nieświadomie potwierdziłeś moją tezę. Twoja jedyna spowiedź nie zwolniła cię z odpowiedzialności karnej. Po prostu Kodeks Karny jeszcze w tym wieku cię nie obowiązywał.

Cała reszta to twoje prywatne fobie. Nie chcę znać zawartości twojego FB ani pytać jak często bywasz u psychoterapeuty. To też wyłącznie twoja sprawa.

p.s.
Syn znanego mi gorliwego ateisty i komunisty, został księdzem. A to i tak dobrze, bo mógł przecież wstąpić do jakiejś sekty. Czyli ochrona dzieci przed twoimi prywatnymi fobiami może okazać się zdecydowanie nieskuteczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem