Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
106 124
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
+16 / 28

On za to powinien odpowiadać. da się to podciągnąć jako zbrodnię przeciwko ludzkości? Braun w swojej słynnej wypowiedzi miał rację. Szkoda, że większość zapamiętała z niej tylko "szczęść Boże, będziesz wisiał!". A niektórzy to się tak oburzyli, jakby co najmniej przyniósł linę do sejmu i serio go tam zaczął wieszać. a wraz z nim jego "obrońców".

Te zgony to wyłączna wina PIS. jakbyśmy mieli PIS podczas dżumy, czy innej cholery, to nikt by tych pandemii nie przeżył. Dosłownie. Chociaż aż się boję jakie byłyby ograniczenia i jak długo trwałby lockdown. Chociaż... bez różnicy. Z tymi nieudacznikami to byśmy poumierali w miesiąc, gdyby były takie epidemie jak dawniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-2 / 10

@LowcaKomedii
Może dlatego, że muszą pracować, a nie siedzieć przez 2 tygodnie tylko dlatego że mają dodatni test a nic im nie jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+5 / 19

@LowcaKomedii
Sam właśnie opisałeś jeden ze scenariuszy który m.in. dał nam tyle nadmiarowych zgonów. Człowiek szedł do lekarza, zrobili mu test, wyszedł pozytywny mimo braku widocznych objawów, zamiast leczyć takiego człowieka z tym z czym przyszedł to wysłali go na kwarantannę, której nie przeżył bo padł na inne choróbsko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 6

@LowcaKomedii unikała, bo nie było dostępu do służby zdrowia. Z winy PIS mamy rozwaloną i niedofinansowaną służbę zdrowia. PIS zamiast dać podwyżki lekarzom, jak w normalnych krajach, "daje" patusom po podstawówkach i dzieciorobom. Przez to wielu lekarzy musi wyjechać, by moc godnie żyć. No i u nas jest ich po prostu za mało. Inne kraje chętnie ściągają studentów i zdolnych lekarzy z innych krajów. Do nas natomiast imigranci praktycznie nie mają wstępu. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak wojna na Ukrainie mają. Ale to tylko dlatego, że są biali i są chrześcijanami. Poza tym jest mało szpitali. Za to pomniki i kościoły są wszędzie. Bo lepiej ladować w patologię, Rydzyka, KK, nazioli od Bąkiewicza i inne takie bojówki, TVPIS i inne tuby propagandowe, rodziny PISowców i Orlen.
Gdyby ktokolwiek inny niż PIS rządził, to nie byłoby połowy z tych zgonów. No i nie byłoby takich strat gospodarczych.

Poza tym czy on wie, że najwięcej patologii, alkoholizmu i przemocy domowej jest w bastionach PIS? A tam też była i jest najwyższa śmiertelność w czasie każdej możliwej epidemii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-2 / 8

@LowcaKomedii znacznie bardziej kwalifikuje się do tej nagrody rezygnacja ze zgłoszenia się po pomoc w stanie zagrażającym śmiercią lub kalectwem, z obawy przed zarażeniem statystycznie niegroźnym wirusem dróg oddechowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 15

@SpojrzZaSiebie Ale osoby, które taki delikwent z pozytywnym wynikiem mógłby zarazić, to już nie muszą pracować? Jak też przewidzieć, że taki bystrzak nie zarazi akurat kogoś, kto będzie ciężko przechodził?
Tu właśnie kończy się "myślenie" osób twojego pokroju - liczysz się jedynie ty, a to, że kogoś zarazisz, to już tam yebać go, niech se zdycha, aby tylko hajs się zgadzał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-4 / 8

@LowcaKomedii
Jak można zarażać będąc zdrowym, nie mając żadnych objawów i czuć się wyśmienicie? Jest różnica celowo chodzić i zarażać samemu będąc chorym. A skoro czujesz się dobrze nic Ci nie jest to być może wynik jest fałszywie dodatni.
Nie mówiłem, że yebac innych itp.
No ale mogę być chory na inne choroby zakaźne droga ktopelkową, dlaczego covid zasługuje na szczególne względy?
Bardzo bym chciał siedzieć w domu przez 2 tygodnie i się byczyć ale wtedy nic nie zarobisz a zobowiązania same się nie spłacą :)
W każdym razie przecież stosowało się maseczki i dystans społeczny także ryzyko zminimalizowane.
Jazda samochodem też niesie ze sobą ryzyko śmierci a jednak nie przerzuciliśmy się z powrotem do transportu nożnego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@SpojrzZaSiebie Ale jak to nic nie zarobisz? No może zależy od pracy. Ale taki etatowiec to jednak coś zarobi na tym dwutygodniowym L4... fakt że nie tyle co by przełaził do pracy.. bo chyba na L4 płacą 80% czy tam 70% ale jednak nie jest to nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 13

@SpojrzZaSiebie "Jak można zarażać będąc zdrowym, nie mając żadnych objawów i czuć się wyśmienicie?" - czy ty naprawdę pytasz? Nie wiem czy można być aż tak niemądrym?
No więc dobrze, masz osteoporozę lub białaczkę limfatyczną. Nie masz żadnych objawów. Jesteś zdrowy, czy chory?
Może nie ogarnąłeś do tej pory, bo niezbyt często poruszają ten temat na filmikach z żółtymi napisami, ale szacuje się, że ok. 33% zachorowań miało charakter bezobjawowy. Nie wiem czy ogarniasz, ale masz w sobie wirusa, ten się namnaża, zarażasz innych ludzi i nawet o tym nie wiesz. Magia, prawda?

"No ale mogę być chory na inne choroby zakaźne droga ktopelkową, dlaczego covid zasługuje na szczególne względy?" - genialna logika. Czyli jeśli nie możesz wyeliminować wszystkich chorób, to nie ma co się zabezpieczać przed tymi przenoszonymi drogą kropelkową. Genialna logika. Pasów też nie zapinaj, przecież nie dają 100% ochrony. Ba, wsiądź za kółko po pijaku. Przecież nie ma 100% pewności, że będziesz miał wypadek.

"Bardzo bym chciał siedzieć w domu przez 2 tygodnie i się byczyć ale wtedy nic nie zarobisz a zobowiązania same się nie spłacą :)" - no to przecież piszę, że kasa ważniejsza niż zdrowie innych ludzi :) Może i mogę kogoś zarazić, może i ktoś wyląduje przeze mnie w szpitalu, ale hajsik, w sklepie rodzinnym, gdzie ktoś cię może zastąpić, sam się nie zarobi. I właśnie takich ludzi, którzy nie mogli chwilowo pracować, w ogóle mi nie szkoda. Dobry taki kubeł zimnej wody dla ludzi, którzy stawiają hajs nad zdrowie innych ludzi.

"W każdym razie przecież stosowało się maseczki i dystans społeczny także ryzyko zminimalizowane. " - tak tylko nieśmiało przypomnę, że sam pisałeś, że nigdy jej nie założyłeś i nie założysz. O, nawet na tym, niezbanowanym jeszcze koncie, tak pisałeś:
"SpojrzZaSiebie 25 maja 2022 o 17:18
(…) nie będę się stosował do nielegalnych obostrzeń I tyle.
(…)
Na silowni też nie nosiliśmy u mnie w sklepie również nikt nie nosił…”
Także o jakim ty noszeniu maseczek i dystansie bredzisz, skoro sam piszesz, że się do tego nie stosowałeś. Tacy ludzie jak ty jak najbardziej przyczynili się do zachorowań.
I jeszcze z dumą pisałeś mi o kanale jakiegoś szura na yt, który wparowywał do sklepu bez maseczki i robił burdy, gdy proszono go o jej założenie...

"Jazda samochodem też niesie ze sobą ryzyko śmierci a jednak nie przerzuciliśmy się z powrotem do transportu nożnego :)" - a przypomnij mi, mamy zakaz np. jazdy po pijaku, aby nie narazić innych ludzi? Cholera, trzeba by przeciwko temu protestować lub po prostu się do tego nie stosować. Przecież to ogranicza twoją wolność!
Jak założenie maseczki to było już zbyt dużo, to teraz co, masz popylać z buta tylko dlatego, że trochę sobie wypiłeś? Nie ma opcji.
Tak właśnie wygląda twoja logika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-3 / 7

@LowcaKomedii
A może mam obstrukcje bezobjawową, jest coś o tym w filmach z żółtymi napisami ? Jakoś do tej pory nie chorowałem czyli nie zarażałem bo ludzie w moim otoczeniu byli zdrowi.

Nie hajs, tylko zobowiązania, które musisz spłacić. Nie wiem czy wiesz ,że ludzie pracują by mieć np. na jedzenie które jest niezbędne do życia. Jak będę głodny i nie będę miał na chleb to rozumiem że dostanę za darmo bo życie ludzkie jest ważniejsze niż hajs :)

Tak dokładnie, ja nie nosiłem. Tylko tutaj nie mówiłem o sobie tylko ogólnie, że jednak większość osób nosiła maski i stosowała dystans więc zmniejszali ryzyko.
Masz świetną pamięć więc wiesz, że u mnie nikt maski nie nosił i wszyscy żyjemy ale to już przerabialiśmy.

Odnośnie tego szura to pewnie masz na myśli "audyt obywatelski" Facet nie ubrał maseczki to prawda ale nie zrobił żadnej bury tylko grzecznie dał się wylegitymować policji i nie utrudniał procedury, tylko po prostu nie przyjął mandatu. Dostał wezwanie na komisariat gdzie Pani policjant powiedziała, że mandat zostaję oczywiście unieważniony. Także tyle odnośnie twoich nielegalnych obostrzeń.

Odnośnie prowadzenia samochodu, bardzo słuszna uwaga poruszamy się zgadzając się na przestrzeganie prawa o ruchu drogowych a jednak mimo to ludzie na drogach giną.
Tak zapinam pasy, nawet nie przechodzę na czerwonym świetle i uważaj ośmielam się segregować śmieci, tak bardzo dałem się zniewolić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-2 / 4

@Pasqdnik82
Etatowiec tak zgadza się. Jednak ja prowadzę z ojcem sklep i tu sytuacja się komplikuje. Najedliśmy się sporo stresu bo natrafiła się dobra inwestycja a pandemia sporo namieszała, kupa kasy poszła i mogła się nie zwrócić na szczęście wszystko się w miarę dobrze ułożyło :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 11

@SpojrzZaSiebie "Jakoś do tej pory nie chorowałem czyli nie zarażałem bo ludzie w moim otoczeniu byli zdrowi. " - czy ty do tej pory nie ogarnąłeś, że osoby bezobjawowe również mogą zarażać? Człowieku, minęły już ponad 2 lata tej pandemii, a tobie brak podstawowych informacji.

"Jak będę głodny i nie będę miał na chleb to rozumiem że dostanę za darmo bo życie ludzkie jest ważniejsze niż hajs :) " - czyli że jak przez 2 tyg nie będziesz pracował w sklepie rodzinnym to cała rodzina umrze z głodu i nikt nie wpadnie na pomysł, by cię zastąpić?

"Tak dokładnie, ja nie nosiłem. Tylko tutaj nie mówiłem o sobie tylko ogólnie, że jednak większość osób nosiła maski i stosowała dystans więc zmniejszali ryzyko." - to miło wiedzieć, że dokładnie zdajesz sobie sprawę z tego, że takie zachowanie zmniejszało ryzyko, ale dla własnej wygody miałeś to gdzieś i ryzykowałeś zdrowiem innych osób.

"Odnośnie tego szura to pewnie masz na myśli "audyt obywatelski" Facet nie ubrał maseczki to prawda ale nie zrobił żadnej bury tylko grzecznie dał się wylegitymować policji i nie utrudniał procedury," - no przecież napisałeś, że jego "content" opiera się łażeniu w miejscach, gdzie trzeba założyć maseczkę, a on tego celowo nie robił, by wdawać się w dyskusję z policją, ochroniarzami itp.

"Także tyle odnośnie twoich nielegalnych obostrzeń." - czekaj, ogarnę twoją logikę - czyli coś musi mieć umocowanie prawne, byś musiał tego przestrzegać. To, że to działa, że zmniejsza ilość zachorowań, że jest to udowodnione, nie ma najmniejszego znaczenia. Jeżeli nie musisz robić czegoś, co jest korzystne, to nie będziesz tego robił, bo tak. Jakby zakazu jazdy po pijaku nie było, to sam byś nie ogarnął, że możesz w tym stanie stanowić zagrożenie. Musieliby ci ten zakaz wprowadzić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

@LowcaKomedii z covidem był też taki problem, że wielu ludzi przechodziło go łagodnie, jak zwykłe przeziębienie, a nawet bezobjawowo. A nikt nie będzie przyjmowal postawy typu "wstałem rano, nic mnie nie boli, nie mam gorączki, normalnie oddycham, nie kaszlę i nie kicham. To na pewno bezobjawowy covid".
W zasadzie ciężko covida przechodzili głównie starsi i ludzie z innymi chorobami.
Spora część tych statystyk to zmarli na inne choroby, którzy z powodu lockdownu praktycznie nie mieli dostępu do lekarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 3

@LowcaKomedii chciałam tu wstawić zdjęcie dla potomnych, jakby ktoś nie wiedział jak wygląda psychotyczna mania, ale kurde coś się nie chce dodać :) szkoda, twój nick powtarzający się z góry na dół w moich powiadomieniach,.gdy wywołałam cię JEDEN raz, powinien się znaleźć w encyklopedii terminów medycznych albo podręczniki dla studentów psychiatrii :):):)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 9

@Cammax I tu właśnie pojawia się problem. Niektórzy do tej pory nie ogarniali, że wiele chorób ma przebieg bezobjawowy. Dowiedzieli się podczas covida, że coś takiego w ogóle jest możliwe. W dodatku na początku twierdzono, że z 70-80% zachorowań przebiega bezobjawowo, później się okazało, że mniej:
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,bezobjawowy-covid-19---jak-czesto-wystepuje-,artykul,22279345.html

I teraz masz początek pandemii. Większość uważa, że choroba przebiega bezobjawowo, więc nic ci nie będzie dolegać, nie będziesz miał objawów, a test ci może wyjść pozytywny. Dlatego też niechętnie chodzili do lekarzy, bo jak im walną test, a testowano każdego jak leci, to zostaniesz wysłany na 2 tygodniową kwarantannę. I wiele osób właśnie tego się panicznie bało, więc woleli na wszelki wypadek nie iść na wizytę.

"Spora część tych statystyk to zmarli na inne choroby, którzy z powodu lockdownu praktycznie nie mieli dostępu do lekarzy." - ale przecież nie zawieszono wizyt w nagłych/ciężkich przypadkach. Nikt ich nie przełączył jedynie na teleporady itp. Mogli normalnie chodzić do lekarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 9

@7th_Heaven Szurianna, ale ty jesteś ostatnią osobą, która mogłaby coś takiego napisać ":):):)"
https://demotywatory.pl/5105821/Czy-to-juz-obsesja

Naprawdę, spróbuj silniejszych leków, bo to idiotyczne zdjęcie wstawiłaś pod zupełnie innym komentarzem, przy zupełnie innej rozmowie. Rzeczywistość cię chyba trochę przytłacza i nie bardzo wiesz co się wokół ciebie dzieje, i co sama robisz.

Najzabawniejsze jest to, że pingujesz mnie 4, słownie: CZTERY razy, a później jesteś zdziwiona, że dostajesz 4 odpowiedzi.
Ten twój zabawny screenshot z 4 powiadomień ode mnie jest dokładnie nad moim komentarzem, gdzie pokazuję, że 4 razy mnie pingowałaś ":):):)"

Naprawdę, szoruj po silniejsze leki. Może niech ta twoja koleżanka od oddziału na 300 łóżek będzie mogła ci jakoś pomóc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+2 / 2


gawarisz pa ruski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2022 o 21:42

avatar PIStozwis
+17 / 23

Czyli co? Przed pandemią Polacy nie pili i nie palili i prowadzili, zdrowy, bogobojny tryb życia. Puknij się w ten pusty łeb człowieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+2 / 16

@monteskiusz1 kolego, mogłeś nie zrozumieć, ale na przyszłość polecam jednak więcej czasu poświęcić na analizę tekstu czytanego, niż na tworzenie takich bezsensownych bzdur w komentarzach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
+2 / 6

@7th_Heaven chcesz powiedziec ze ludzie ktorzy zmarli na covid to byli zdrowi ludzie? Zdecydowana wiekszosc zgonow byla wlasnie zwiazana z chorobami wspolistniejacymi i jest to informacja, która była potwierdzona niemal na początku pandemii. O jakich więc bzdurach piszesz.
90% polskich lekarzy nie leczyła covida wiec w czym kontakt z nimi mialby ludziom pomoc? Wiekszosc wywiesila biała flage i czekala na szczepionkę jak na zbawienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-3 / 3

@7th_Heaven Bardzo proszę o sprecyzowanie, co w moim poście było bzdurą. To, że prawda leży po środku? To, że ludzie w większości sami hodują sobie choroby trybem życia, a potem szukają ratunku? Czy sugestia, że potem według niektórych wszystkiemu jest winny PIS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 7

@monteskiusz1

Nie tyle bzdurą było coś konkretnego, co cały post jest bzdurny, bo jest nie na temat.
Nikt w democie nie kwestionuje, że ludzie umierają z powodów zaniedbania swojego stanu zdrowia, drogi @emilo2, ale zrozumcie może, że nie da się taka argumentacją jak wasza, odwracać tematu do góry ogonem. Tak, jakby rząd nagle zamknął szkoły na cały rok, a ktoś stwierdził, że dzieci nie zdały egzaminów bo nigdy nie uczyły się jak trzeba. To, co próbujecie zrobić, to marginalizowanie problemu i przerzucanie winy. Na szczęście przeciwko wam jest logika i statystyki.

@LowcaKomedii odezwał się ktoś, kto zarzutem kłamstwa i wyzwiskamk miga się od sprawdzenia informacji, gdy ma taką możliwość podaną na tacy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

@7th_Heaven Oj czepiasz się, niech tworzy... zawsze to człowiek może się pośmiać. Niektórzy uważający się za niezbyt ogarniętych... może nawet czytając taką twórczość poczują się dowartościowani.. że jednak nie są tacy nieogarnięci :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grandvitara
0 / 2

Nie mogę na gościa patrzeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

No to wina Polaków, tych co przy urnach wybrali takich idiotów bo dostali w łapę+

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusitr
-5 / 7

Ale jak to ...?? Czyli te " Płaskoziemcy" " antySzczepionkowcy" , "Ruskie onuce " miały rację ??
Gdyby tak było to dzisiaj ( 31- maj - 2022 ) dr. Basiukiewicz nie miał by sprawy sądowej o odebranie prawa do wykonywania zawodu ( za krytykowanie między innymi niedzielskiego) ...tylko niedzielski byłby sądzony.
Chyba że jednak nie żyjemy w rozsądnym, państwie prawa ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 15

@trusitr Mógłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób grupa, która zaliczyła kilka razy więcej zgonów (oczywiście piszę o niezaszczepionych), mogłaby mieć rację?
Znaczy, że sprzeciwianie się jedynemu skutecznemu rozwiązaniu ma sens? Jak? W jaki sposób?
Proszę, rozwiń tę myśl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusitr
-4 / 8

@LowcaKomedii Podam tylko kilka . Zaszczepionych nie testowano na vir-usa ( liczne doniesienia ) aby nie psuć statystyk. Osoba która przyjęła jedną dawkę ( czekając 4 tygodnie na kolejną ) jeżeli zmarła na " ta chorobę " jest uznawana jako niezaszczepiona. NIK podał ( woj. Zachodniopomorskie) jak duża liczba przypadków była ( osób niezaszczepionych ) zaliczana jako vir-us ponieważ szpital dostawał extra fundusze za takie przypadki.... Same testy PCR ( wg Canadyjczykow są w 50% pseudoposytywne- czyli można wykonywać test aż uzyska się zamierzony wynik .)" Nie ważne kto głosuje , ważne kto liczy głosy ".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusitr
-5 / 7

@LowcaKomedii Ciekawe ....https://www.politykazdrowotna.com/73257,zaszczepiony-bez-koniecznosci-wykonania-testu-w-szpitalu
A jednak nie wszystkich testują tak samo ( artykuły z mają 2021 )
Dlaczego mieli by nie podawać że osoby zaszczepione nadal chorują....może przykład ponad 100 lekarzy ( między innymi dr.Basiukiewicz ) który do dzisiaj ma procesy i widmo odebrania prawa do wykonywania zawodu za ...rozsądne podejście do całej sytuacji.
Najfajniejsze jest podejście ludzików takiego typu jak ty ... widzący tylko dzisiaj. Właśnie ten demot pokazuje podejście mniejszy innymi polskiego rządu. Dzisiaj " zachęcimy " obywateli do przyjęcia " Preparatu przeciwko covid 19 " - pełna nazwa wg. producentów . A jutro ....będziemy " zachęcać" do pro-zdrowotnego sposobu życia . Np. Punktami ....i obudzisz się , albo i nie , w Świecie obecnych Chin , ale to będzie za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 12

@trusitr "Ciekawe .." - a czytałeś ze zrozumieniem?

Już nawet w samym tym artykule masz:
"To jest jednoznaczne z "możliwości skorzystania z niektórych świadczeń opieki zdrowotnej bez konieczności wykonywania testu w kierunku SARS-CoV-2”.
Brak obowiązku testowania przed świadczeniem nie zwalnia jednak z tego wszystkich pacjentów. Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia, szpitali ma prawo domagać się takiego testu od pacjenta mimo szczepienia, choć nie może wymagać wykonania go od pacjenta na własną rękę."

Tu chodzi o wykonywanie pewnych zabiegów, a nie testowanie w ogóle. Przed zabiegiem wtedy musiałeś być zaszczepiony, przechorować i otrzymać certyfikat covidowy lub dostarczyć dowód negatywnego wyniku testu sprzed max 2 dni.

Każdy, kto miał podejrzenie zakażenia był testowany. Nieważne czy był zaszczepiony, czy nie.

W dodatku nawet w tym artykule masz informację, że pomimo szczepienia szpital i tak może wymagać od ciebie testu.

Ja wiem, że próbujesz teraz stawać na głowie i bronić niezaszczepionych dlaczego tak beznadziejnie wyszli na raportach, ale nie rób przy tym proszę kurtyzany z logiki. Ty podesłałeś jedynie, że nie testowało się zaszczepionych przed określonymi zabiegami. Nie testowało się również oficjalnych ozdrowieńców lub osób z negatywnym testem sprzed 2 dni. A to oznacza, że niezaszczepieni również mogli nie być testowani.

Testowało się natomiast każdego z tych gryp, jeżeli istniało podejrzenie zakażenia. Wtedy przechorowanie i szczepienie nie miało żadnego znaczenia. Także nie bredź, że zaszczepionych się nie testuje...

"dr.Basiukiewicz" - o nim raczej nie chcę słyszeć. Już w jakimś wywiadzie specjalnie zaniżał 10krotnie śmiertelność wirusa, by pokazać że jest niegroźny.
https://fakehunter.pap.pl/raport/2fa7a34e-2f42-495b-89d2-42f723b5233c
Masz jeszcze inne:
https://oko.press/basiukiewicz-lockdown-nie-dzial/

"i obudzisz się , albo i nie , w Świecie obecnych Chin , ale to będzie za późno. " - ale ludziki twojego pokroju, roboczo nazywane obecnie foliarzami, mówią o tym od kilkudziesięciu lat i ciągle im się to nie ziściło. Widzisz, obecnie mówią o małpiej ospie dokładnie to samo co mówili 2 lata temu o covid. Ktoś tu rzeczywiście powinien się obudzić.
Czy naprawdę nie widzicie, że nic z tych waszych czarnych scenariuszy się nie spełnia? Mieliśmy nosić maski do końca życia. Nie pykło. Mieli wprowadzić wyłącznie pieniądz elektroniczny. Nie pykło. Lockdowny miały być do końca życia. Nie pykło. Szczepionki miały być przymusowe. Nie pykło. Ile jeszcze porażek potrzebujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusitr
-5 / 7

@LowcaKomedii Nie wiem jak długo mówi się o teorii Chin ( i tym jaki teraz panuje tam system ) wiem że Chiny od takiego poziomu jak prezentujesz ty ( na pewno nie będzie jak w powieści " Rok 1984 " ) do totalnej kontroli zajęło im ....4-5 lat . Dzięki wykorzystaniu obecnej tenologi. Widzisz przedstawienie a nie wiesz jak to ma się do samej rzeczy....statystyki kreują ludzie " władzy ". Nie koniecznie rządy , dziwnym trafem środowisko medyczne , firmy farmaceutyczne zarobiły na tym wszystkim ogromne pieniądze....na panice, strachu . Głównym założeniem jest przestraszyć , podzielić ludzi ( na tych dbających o zdrowie - zaszczepionych ) i pozostałych którzy nie dbają o swoje zdrowie/życie ( foliarze/Płaskoziemcy itp) . A teraz pan minister przedstawił kolejny krok - to zły styl życia sprawił że ludzie umierali ....czyli osoby które nie dbają o swoje zdrowie trafia na " listę " tak jak antyszczepionkowcy.
ps. Dr. Basiukiewicz ordynator oddziału covid przez 6 miesięcy - pozwól że będę bardziej ufał jego opinii na temat covid niż jakiegoś nawiedzonego globalisty z neta .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 12

@trusitr "Nie wiem jak długo mówi się o teorii Chin..." - cholera, obawiam się, że musisz uciekać do jakiejś Afryki lub na Antarktydę. Globalne elity cho świat zniewolić!11 NWO!

"Widzisz przedstawienie a nie wiesz jak to ma się do samej rzeczy...." - widzę paranoję, która wam się włączała przy każdej pandemii lub epidemii, gdy tylko próbowano zastosować jakiekolwiek obostrzenia :)

"A teraz pan minister przedstawił kolejny krok - to zły styl życia sprawił że ludzie umierali ..." - to żaden "kolejny krok" reptilian do przejęcia świata, tylko zwyczajne nieprzyznawanie się do błędu i zrzucanie winy. Jak już pisałem, są 3 powody nadmiarowych zgonów:
1) złe decyzje Niedzielskiego
2) kiepski stan "służby zdrowia"
3) głupota ludzi, którzy woleli unikać lekarzy w obawia przed kwarantanną, zaszczepieniem, nie stosować do działających obostrzeń itp.

A co do zarobków, to tak tylko nieśmiało przypomnę, że "sceptycy" wydawali książki, organizowali zbiórki, płatne spotkania, zrzutki, promowali nieskuteczne leki itp. Jak myślisz, za darmo?

"ps. Dr. Basiukiewicz ordynator oddziału covid przez 6 miesięcy" - Basiukiewicz to kardiolog, który potrafi nawet wypalić z czymś takim:
https://twitter.com/fakenews_pl/status/1495039810062491649
więc z tym zaufaniem, to w stosunku do niego baaaardzo średnio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2022 o 15:34

avatar Czarny_motyl
+5 / 7

"Trybu życia", w sensie: zamknięcie w domach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 2

oczywiscie, bo przed pandemia polacy prowadzili zdrowy tryb zycia, nie mieli nalogow i zdrowo sie odzywiali
wiec dlaczego to zmienilo sie podczas pandemi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
0 / 14

Co poniektórzy pandemicznie ogłupieni twierdzą, że to wina niezaszczepionych i tych co nie nosili maseczek :o

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 15

@adaskodg Poczekaj, pomyślmy. Niezaszczepieni - częściej chorowali, częściej wymagali hospitalizacji, częściej umierali, dłużej transmitowali wirusa. To są fakty.
https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761
takie tam tylko 3x więcej zgonów od 6 września 2021, kiedy to zaczepionych pełną dawką było już 50%

Ci, którzy nie nosili maseczek - częściej zarażali.
Tylu zakażeń uniknęliśmy dzięki maseczkom:
https://www.youtube.com/watch?v=NvjoLkCV2gQ

I teraz przychodzisz ty, cały na biało i twierdzisz, że zwiększenie liczby zachorowań, hospitalizacji oraz zgonów wcale nie wpłynęło na ilość nadmiarowych zgonów :)
Nie wiem czy śmiać się, czy płakać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-2 / 8

@LowcaKomedii czy to takie trudne sprawdzić za jaką część nadmiarowych zgonów odpowiedzialny był covid? Jakbyś sprawdził to byś może był w stanie zrozumieć o co chodzi w democie. Mało tego, nadmiarowe zgony jeszcze się nie skończyły, żniwo zaniedbań tego niekompetentnego człowieka będziemy zbierać jeszcze niemały kawał czasu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-2 / 8

@LowcaKomedii p.s ooo źródło YT :) a napisy nie na żółto? Wróż Maciej tam nie występuje czasem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 12

@7th_Heaven Szurianno, troszkę ci się pomerdało, bo na tym filmiku są omawiane najbardziej aktualne, obejmujące tysiące przypadków, badania naukowe.
I nie są to badania autorstwa totalnie skompromitowanych naukowców, jak np. Judy Mikovits, którą wcześniej polecałaś :)

I pomyśleć, że wystarczyło to włączyć lub rzucić okiem na podgląd, by po raz kolejny nie robić z siebie pośmiewiska. Eh, heaven znowu to zrobiła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 14

@7th_Heaven Nie trzeba sprawdzać, ponieważ jest to podane w innym artykule
https://pulsmedycyny.pl/liczba-nadmiarowych-zgonow-od-poczatku-pandemii-polska-na-drugim-miejscu-wsrod-krajow-oecd-raport-1135288
"łączna liczba zgonów związanych z COVID-19: 75 085
łączna liczba nadmiarowych zgonów: 139 024"
artykuł z grudnia 2021, więc nie sądzę, że ta proporcja się jakoś strasznie zmieniła.
A więc do 2022 ok. 54% nadmiarowych zgonów były to zgony związane z covid.

I wtedy przychodzą szurmierze twojego pokroju, wojujący przeciwko szczepieniom. Od momentu, gdy osiągnięto ok. 50% wyszczepienia pełną dawką umarło 3 RAZY WIĘCEJ niezaszczepionych. Gdyby nie ludzie twojego pokroju, tych nadmiarowych zgonów byłoby kilkadziesiąt tysięcy mniej. Od samego września 2021 zmarło niemal 20 tysięcy więcej niezaszczepionych niż zaszczepionych z powodu covid.

Summa summarum:
- niekompetencja rządu jedno
- stan służby zdrowia drugie
- głupota przebudzonych, włączających myślenie, trzecie.
Do tej głupoty oczywiście nie zaliczamy jedynie nieracjonalne zachowanie i nieszczepienie się. Przecież byliśmy świadkami napaści na ratowników i lekarzy, grożenie im, podpalanie punktów szczepień, niszczenie szczepionek, wydawanie fałszywych certyfikatów, Także nie zwalałbym wszystkiego na Niedzielskiego, bo ludzie odwalili również kawał dobrej roboty, by te 200 000 stuknęło.

PS A pamiętasz jak pisałaś pod koniec 2020, że w tym roku nie ma wzrostu zgonów w porównaniu z latami ubiegłymi? Pamiętamy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 15

@7th_Heaven Oh, zapomniałbym. Tak więc, górnolotna koleżanko, musisz się nauczyć odróżniać filmiki na youtube.
Filmik, gdzie autor, który jest analitykiem laboratoryjnym, powołuje się na najnowsze badania naukowe, wymienia je, podaje ich tytuły, byś mogła sobie je sama sprawdzić, to nie to samo co gównofilmik z żółtymi napisami, nieopierający się na żadnych źródłach, tylko na domysłach autora (np. tych wysrywach, które przekopiowywałaś na początku pandemii, gdzie była Mikovits i inni skompromitowani naukowcy). No niestety, nie ma między nimi równości. Widzisz, autorzy tych nowych badań nie siedzieli w pierdlu i sądownie nie udowodniono im fałszowania badań, jak np. gagatkom, na których ty się wcześniej powoływałaś. Dostrzegasz różnicę?

Mam nadzieję, że ten komentarz rzuci troszeczkę światła pod tą ciemną kopułą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-2 / 6

@LowcaKomedii Widzę, że nadal dzielnie walczysz, aby nie przyznać się, ze zrobili z Ciebie debila. Nawet Twoi koledzy przestali się wypowiadać, bo zauważyli, że covid przy temacie wojny, to niesmaczny żart. Tak straszny wirus, że musieli przerwać jego reklamowanie w połowie trwania 5 fali. Pandemia, w której lekarze (i nie tylko) mieli takie żniwa, że za takie pieniądze również ciągnąłbym tę szopkę w nieskończoność. Dodatkowo przyjęliśmy miliony uchodźców z kraju, w którym średnia wyszczepienia jest niższa niż u Nas i magicznie okazało się, że da się leczyć ludzi normalnie. Ktoś sprawdzał im szczepienia? Ktoś pilnował by mieli maseczki? Ktoś nazwał ich zagrożeniem? Gdzie byłeś wojaku, kiedy uciemiężony naród strasznym wirusem potrzebował Twojego heroizmu?
Opowiem Ci teraz kawał, bo nie wiem czy o tym słyszałeś ale Ci lekarze, których brakowało podczas pandemii, zadeklarowali, że będą robić charytatywnie nadgodziny, by pomóc Ukraińcom. Robili z Ciebie głupka, a Ty nawet o tym nie wiedziałeś.
Ten koleś na filmiku, to ktoś ważny, czy jakiś random wypowiada się w temacie? Pytam, bo nie wiem czy mam brać ten filmik na poważnie. Odsyłam Cię ponownie, to danych ze szpitala, który nazywasz, że jest dla płaskoziemców, choć leczą się w nim wszyscy ludzie. Dobitnie pokazują one, że bredzisz jak potłuczony. A jak tam Szwecja? Zniknęła już z mapy świata? Żyje tam ktoś jeszcze? Kiedy tutaj nawet ze zdrowych ludzi próbowali robić idiotów, tam żyli w miarę normalnie i uwaga(!) zdarzyła się rzecz niesłychana - przeżyli. To tylko pokazuje jak zrobili z Was przygłupów, a Wy bezrefleksyjnie temu przyklaskiwaliście.
Uniknęliśmy zakażeń? Sprawdź sobie najpierw czym jest zakażenie, bo chyba nie ogarniasz, że zakażony≠chory. Podają Wam liczby zakażonych, a Wy łykacie je jak pelikany, nie mając bladego pojęcia w ilu przypadkach rozwinęła się choroba. Chodzicie później w obs ranych zbrojach i pierdzielicie te same głupoty, które podają Wam w mediach. Niezaszczepieni umierali 3x częściej? Swego czasu ministerstwo podawało, że za zgony odpowiada 99% niezaszczepionych. Teraz się okazuje, że zaszczepieni też umierają :o Taka Ci przewrotna historia. W te dane z ministerstwa wierzę tak samo jak w obietnice przedwyborcze.
Nadmiarowe zgony w głównej mierze spowodowane są przekształcaniem szpitali na "covidowe", a nie jakaś pierdoła pokroju nienoszenia maseczek. Niejednokrotnie w szpitalach stały puste łóżka, ludzi nie przyjmowano na oddział, bo "covidowy". O tym co dzieje się w służbie zdrowia wiesz chyba tyle samo, co o ufo, że wypisujesz takie pierdoły. Polecam przeczytać raz jeszcze treść demota, tym razem ze zrozumieniem i zapłakać nad własną głupotą.

Taka mała ciekawostka, którą teraz znalazłem. Wiem, że masz problemy z prostą matematyką ale może tym małym móżdżkiem ją ogarniesz.

"Dlatego rząd, przewidując większą liczbę hospitalizacji, deklarował zwiększenie liczby łóżek dla zakażonych. Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego miałaby ona wzrosnąć z dzisiejszych ok. 30 tys. nawet do 40 tys., a przy najczarniejszym scenariuszu – nawet do 60 tys." - Na 4 falę mieliśmy przygotowane 30 tyś. łóżek covidowych. TRZYDZIEŚCI TYSIĘCY w 38-MILIONOWYM kraju. JEDNO średniej wielkości miasto ma więcej mieszkańców, a my tu mówimy o skali całego kraju. Cóż za straszna pandemia, że 30 tyś, ba! nawet 60 tyś łóżek wystarcza żeby ją ogarnąć przy 50 tyś zakażeniach dziennie! (runął Ci pewnie teraz świat z tymi zakażeniami xD) Jeżeli dla służby zdrowia problemem jest obsłużenie takiej ilości łóżek, to ewidentnie problemem nie jest pandemia. Wsadź te swoje wyliczenia o maseczkach w tyłek i wróć ubrany na czarno tam skąd przybyłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 12

@adaskodg No właśnie chcę cię uświadomić, że nie zrobili z ciebie debila, a że cały czas, konsekwentnie, tak się zachowujesz.

"Tak straszny wirus, że musieli przerwać jego reklamowanie w połowie trwania 5 fali." - tu nie dość, że nie ogarniasz kalendarza, to i masz troszkę upośledzony system wartości. Pomyślmy, co może być ważniejsze:
- mówienie o pandemii, gdzie mamy najlżejszy wariant od samego początku, w dodatku zaczyna się sezon letni, gdzie ilość zachorowań ostro spadnie
- wojna centralnie za granicą naszego państwa.

"W te dane z ministerstwa wierzę tak samo jak w obietnice przedwyborcze." - no tak, dane z całej Polski nie są wiarygodne, ale historyjki na facebooku lub dane z jednego szpitala na zadupiu, z jednego miesiąca, już tak :)

"Tak straszny wirus, że musieli przerwać jego reklamowanie w połowie trwania 5 fali" - tak wg foliarza wygląda ŚRODEK fali:


"Odsyłam Cię ponownie, to danych ze szpitala," - aha, czyli czekaj. dane odnośnie TYSIĘCY pacjentów są nieważne, ale pojedynczy szpital bazujący na 6, słownie, SZEŚCIU pacjentach na oiomie to już są dane statystycznie istotne, w oparciu o które możemy wyciągać globalne wnioski. XDDDDDDDDDDDD

"Ten koleś na filmiku, to ktoś ważny, czy jakiś random wypowiada się w temacie? " - myślę, że to ktoś, kto ma milion razy większe pojęcie od ciebie i który przedstawia coś, co jest jednorożcem wśród foliarzy twojego pokroju - badania naukowe. Nie historyjki o koleżance koleżanki, nie raport z jednego szpitala na zadupiu i kilku pacjentów, w odpowiednio wybranym okresie, a badania obejmujące TYSIĄCE osób.

"zakażony≠chory" - i znowu robienie z siebie idioty...
"Zakażenie, infekcja (z łac. infectio) – wtargnięcie do organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych i ich następujące namnażanie się[1]."

"A jak tam Szwecja? Zniknęła już z mapy świata?" - masz na myśli tę Szwęcję, która swojego czasu miała pierwsze miejsce w Europie z powodu zgonów na covid, która później całkowicie zmieniła taktykę i w której główny epidemiolog przepraszał obywateli za podjęte działania? I to ta Szwecja, która ma zaszczepione pełną dawką ok. 74% obywateli?
Wiesz, tak chciałbym to doprecyzować, żeby pokazać jak bezgranicznie głupi jesteście się na nią powołując :)

"Nadmiarowe zgony w głównej mierze spowodowane są przekształcaniem szpitali na "covidowe", a nie jakaś pierdoła pokroju nienoszenia maseczek. " - a szurmierzyk przypomni mi dlaczego otwierano szpitale covidowe? Ahaa, przez wzrost nowych zachorowań... Gdyby tak tylko można ich było uniknąć, gdyby tylko był jakiś sposób...

Nie musisz po raz kolejny robić z siebie głupka, już wystarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2022 o 12:05

avatar LowcaKomedii
-5 / 13

@adaskodg „5 fala zaczęła się na dobre +/- w połowie stycznia, a jego zakończenie zapowiadali na połowę bądź na koniec marca” – Niezłe fikołki :) Czyli ty chcesz obronić to idiotyczne zdanie:
„Nawet Twoi koledzy przestali się wypowiadać, bo zauważyli, że covid przy temacie wojny, to niesmaczny żart. Tak straszny wirus, że musieli przerwać jego reklamowanie w połowie trwania 5 fali.”
Tym, że kilka miesięcy wcześniej PRZEWIDYWANO, że fala zakończy się później, i nie ma znaczenia, że faktycznie zakończyła się znacznie wcześniej niż przewidywano? Realny stan nie ma znaczenia, liczy się tylko PROGNOZA sprzed kilku miesięcy. I nie ma również znaczenia, że Niedzielski 9 lutego mówił, że apogeum fali mamy już za sobą, czyli że połowę przed wybuchem wojny mamy już dawno za sobą:
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,poczatek-konca-epidemii--czy-to-koniec-piatej-fali--wykres-zakazen-w-polsce,artykul,42106557.html
A data rozpoczęcia wojny to stan faktyczny, czy prognoza? To po jakiego ty łączysz jakieś prognozy sprzed kilku miesięcy ze stanem faktycznym?
Wbij to sobie do łba – wojna się rozpoczęła znacznie po środku fali, kiedy zachorowania spadały na łeb na szyję. Koniec. Nie rób z siebie pajaca i nie bredź, że pojawiła się w połowie. Nie pojawiła się w połowie. Pojawiła się grubo pod koniec fali.

„Jeśli jednak sprawdzą się najtragiczniejsze prognozy, m.in. przedstawiona w grudniowym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej" przez szefa Rady Medycznej przy Premierze prof. Andrzeja Horbana, miejsc w szpitalach nie starczy nawet dla promila zakażonych.” – i znowu prognoza z, uwaga, 7 stycznia… Musisz być w wielkiej desperacji, że zaczynasz operować jedynie prognozami, a odrzucasz stan faktyczny.

„Twoi koledzy twierdzili inaczej, zapewne Ty również ;)” – kiedy już sięgnąłeś takiego dna, że musisz mi wsadzać w usta coś, czego nie powiedziałem tylko po to, by to obalić… Nie wymaga komentarza.
To czekaj, pójdę twoim tropem: twoi koledzy twierdzili, że szczepionki zabiją ludzi w rok po przyjęciu, że zmieniają ludziom DNA, że są w nich czipy itp., zapewne ty również tak pisałeś. Nieźle cię zrobili w wała!11!

„Dodatkowo pewnie powoływałeś się badania naukowe” – no i dalej to robię. Cały czas operuję i raportami, i badaniami obrazującymi stan faktyczny. A ty prognozami. Czujesz jak ci się narracja nie spina? Jeśli miałbym powoływać się na badania, to na pewno nie używałbym luźnych wypowiedzi przedstawiające prognozy, tylko właśnie używał badań :) Coś ci się „argument” nie spina i robisz z siebie pajaca.

„Końcem lutego nie zaczynał się sezon letni i ilość zachorowań ostro nie spadła” –spójrz jeszcze raz na wykres, który wstawiłem w poprzednim komentarzu i napisz, że to wcale nie jest ostry spadek
https://img9.demotywatoryfb.pl/uploads/comments/b631/b6313b712691e1cf25b2ce53ad7996be.jpg
Linia prawie pionowa, ale to przecież nie spadek „xDDDDD”

„Dane ze szpitala miały tylko za zadanie podważyć Twoje pier... o zapychaniu łóżek i respiratorów przez osoby niezaszczepione.” – ale ty jesteś ułomny. Jak możesz podważać przykład obejmujący tysiące przypadków jednym, słownie: JEDNYM, przypadkiem?
Twoją logikę idealnie obrazuje:
https://oaza-memow.pl/storage/img/uploads/meme_VO5kREWPSAqUnnQZoLQ7c10Tg.jpeg

„zapytałem kim jest ten człowiek z filmiku” – czy ty jesteś na tyle ułomny, że nie potrafisz przejść do zakładki „Informacje” i ktoś to musi zrobić za ciebie?

Odnośnie chory a zakażony znowu nie ogarniasz i bredzisz. Tak, chory nie równa się zakażony, ale umyka ci całe clue podawania liczby zakażeń – zakażeni mogą zarażać! Ty tego nie ogarniasz? Mnie naprawdę g obchodzi, czy formalnie jesteś chory, czy tylko zakażony, skoro mnie zaraziłeś.
Może inny przykład rozjaśni ci pod tą ciemną kopułą. Jesteś nosicielem. Teoretycznie nie jesteś chory, nie masz objawów chorobowych. Czy to oznacza, że będąc nosicielem np. wirusa HIV nie stanowisz żadnego zagrożenia dla innych i powinieneś być traktowany jak osoba zdrowa?
Dlatego, bezobjawowy geniuszu, pod

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 11

@adaskodg CD
Dlatego, bezobjawowy geniuszu, podaje się liczbę zakażonych, bo tylko ta liczba ma znaczenie.

Później znowu strzelasz sobie w stopę i powołujesz się na tę nieszczęsną Szwecję… Może i jakieś ograniczenia były, może i zmieniano taktykę o 180 stopni, może i epidemiolog przepraszał obywateli, ale te ograniczenia nie są jakieś specjalnie duże, a Szwecja dalej nie wyginęła, więc jest to absolutny dowód na to, że wszelkie ograniczenia nie mają sensu!
I pal licho, że w zasadzie w identycznych, sąsiadujących ze Szwecją krajach: Norwegia i Finlandia, poradzono sobie o niebo lepiej od Szwecji. O dziwo obostrzenia w nich były znacznie bardziej rygorystyczne, ale to przecież żaden dowód na to, że te działają!

Ojoj, urwało ci dalszy ciąg tych bzdur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 10

@7th_Heaven Bierz połowę, bo cała dawka to zbyt dużo. Nie wiem o jakim pojedynczym wywołaniu piszesz, ale na pewno nie jest to pod tym demotem:


A jeśli chodzi o manię, to tak tylko przypomnę:
https://demotywatory.pl/5105821/Czy-to-juz-obsesja

Także nie pisz rzeczy, które można bez problemu skierować w twoją stronę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2022 o 10:51

A adaskogd
-2 / 4

@LowcaKomedii Ten drugi wykres jest zabawny. Co ja widzę: Ta jedna kropka to LowcaTragedii, cała reszta to normalni ludzie :D
" czy ty jesteś na tyle ułomny, że nie potrafisz przejść do zakładki „Informacje” i ktoś to musi zrobić za ciebie?" - po prostu mam w du.... o czym gada, bo nawet nie przedstawiłeś Jegomościa i szkoda mi czasu na sprawdzanie kim ten gość jest. Jak już wrzuciłeś to mogłeś chociaż powiedzieć co to za typek i dlaczego warto go posłuchać. Zamiast po ludzku napisać, to jakieś durne odpowiedzi wymyślałeś. Mój pies Cię pozdrawia, bo wiesz do czego się tylko nadajesz.

"zakażeni mogą zarażać! Ty tego nie ogarniasz? Mnie naprawdę g obchodzi, czy formalnie jesteś chory, czy tylko zakażony, skoro mnie zaraziłeś." - Pisaliśmy o nadmiarowych zgonach, że to przez niezaszczepionych i tych bez maseczek, łóżkach covidowych i respiratorach. Wspólnym mianownikiem tej dyskusji były osoby chore. Potem wrzuciłeś coś o maseczkach i zakażeniach. Następnie w meritum wypowiedzi piszesz: "I teraz przychodzisz ty, cały na biało i twierdzisz, że zwiększenie liczby zachorowań....", więc wyjaśniłem Ci, że zakażenia nie mają nic wspólnego z chorymi. Albo coś źle zrozumiałem, albo dobrze zrozumiałem, że zwiększenie liczby zachorowań były podparte tymi zakażeniami. Tak, czy siak, mój pies Cię pozdrawia, wiesz dlaczego.

"I pal licho, że w zasadzie w identycznych, sąsiadujących ze Szwecją krajach: Norwegia i Finlandia, poradzono sobie o niebo lepiej od Szwecji." - Identycznych powiadasz?

Liczba Ludności: Szwecja: 10,35 miliona, Norwegia: 5,379 miliona; Finlandia: 5,531 miliona...
Oj tam różnica 5 milionów ludzi...tyle to do autobusu wchodzi....

Może sprawdźmy na tle innych krajów żeby było sprawiedliwiej? ;)

Liczba ludności: Szwecja 10,35 miliona, % zaszczepienia 73,8, zgony 19 tyś;
Czechy: 10,7 miliona, 64,3%, zgony 40 tyś(!)
Austria: 9 milionów(!), 74,2%(!), 20 tyś(!)

Przy Czechach pewnie będziesz sapał o % zaszczepienia ale ciekawe co wymyślisz przy Austrii ;) Zaraz pewnie będzie pier..., że gdyby nie te obostrzenia to mieliby i po 8 milionów zgonów xDDDD Nie masz tam gdzieś pod ręką przeprosin premiera Czech i Austrii? ;)

Jak już piszemy o strzelaniu w stopę: Norwegia: 3172 zgony przy 75,1% zaszczepienia; Finlandia 4627 zgony przy 78,3 % zaszczepienia.
Achhhhh... gdyby tylko Finladia poszła drogą Norwegii, gdyby tylko istniał jakiś sposób xDDDD Pewnie to wina tych bez maseczek albo niezaszczepionych xDDD

Bardziej rygorystyczne obostrzenia i taki klops Finlandii ;) Mój pies Cię pozdrawia i nie może się doczekać żeby Cię poznać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2022 o 9:18

avatar LowcaKomedii
-4 / 12

@adaskogd „Ten drugi wykres jest zabawny. Co ja widzę: Ta jedna kropka to LowcaTragedii, cała reszta to normalni ludzie :D” – ale to dokładnie jesteś ty, gdy mając dane z całej Polski podważasz je jednym szpitalem.

„Jak już wrzuciłeś to mogłeś chociaż powiedzieć co to za typek i dlaczego warto go posłuchać” – a może jeszcze powinienem przerzuć za ciebie?

Twoje gadanie o braku skuteczności obostrzeń nie spina się już na poziomie logicznym, bo każdy kraj, który wymieniłeś, zaczął je wprowadzać w trakcie, gdy liczba zakażeń rosła. Niezależnie czy były one bardzo rygorystyczne, czy mniej, to każdy je wprowadzał. Gdyby nie działały, to po co byłyby zalecane/obowiązkowe? Dla zabawy? Konsensus naukowy jest jeden – działają i to jest udowodnione badaniami (patrz badania wymienione w filmiku, który wyparłeś). Ty robisz jakieś fikołki, wymieniasz kraje, które wydaje ci się, że są dowodem na skuteczność/nieskuteczność obostrzeń a to również ci się logicznie nie spina, bo nie dysponujesz żadnymi danymi jakby ten kraj wypadł, gdyby w tym samym okresie i miejscu nie było żadnych obostrzeń. Porównujesz gruszki z jabłkami. Kombinujesz jak koń pod górę, kompletnie gwałcąc przy tym naukę, bo próbujesz wmówić, że X jest kilka razy większy od Y, gdy nawet nie wiesz jaką wartość ma ten nieszczęsny X.
Pewnie mi wylecisz, że ja również porównywałem różne kraje. Różnica jednak polega na tym, że ja wymieniałem względnie bardzo podobne, sąsiadów. Bardzo podobny klimat, gęstość zaludnienia, atrakcyjność pod względem turystycznym itp. Bardziej podobnych się nie dało.
Mało tego, główny epidemiolog kraj, na który sam się powołujesz, przepraszał naród i zmienił strategię. Czy to nie jest jednoznaczny dowód tego, że była ona zła? A ty, w przypływie geniuszu, chcesz powiedzieć, że ich podejście było super, kiedy sami Szwedzi tak nie uważają.
Idąc twoją logiką, to wystarczy że podam Chiny jako przykład. Największe obostrzenia, turbo zamordyzm, a patrz jak pięknie opanowują zachorowania.
Ty po prostu wypierasz fakty, bo ci się podejście do obostrzeń nie podoba. Rozumiem, że noszenie maseczek było niewygodne, dezynfekcja i dystans też, ale skoro wszyscy naukowcy w krajach, które sam wymieniłeś, twierdzili, że to działa, są na to dowody, to chyba coś w tym jest. Kłócenie się z tym i mówienie, że nie, bo nie, nic tu nie zmieni. Są dowody na skuteczność maseczek? Są. Są dowody na skuteczność dystansu? Są. Są dowody na skuteczność szczepień? Są. Twoje tupanie nóżką nic nie zmieni. Możesz wyszukiwać pojedynczy szpital na wygwizdowie wielkopolskim, z trzema pacjentami, ale to nic nie zmieni.

PS już ci kiedyś pisałem, że mam wrażenie, iż jesteś jakimś, być może ułomnym, nastolatkiem. Te wstawki o psie i te bluzgi, za które dostałeś bana, tylko mnie w tym utwierdzają. Nic dziwnego, że jesteś jeszcze na etapie „na chłopski rozum” i że stronisz od literatury naukowej. Z drugiej też strony takie przekrzykiwanie się z jakimś szczylem było stratą czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskogd
-3 / 3

@LowcaKomedii "a gdyby koń był słoniem, to… Gdybaj dalej." - Czyli FAKTY znajdujące się w TWOIM wykresie, że 5 fala trwała dłużej, to już jednak jest mit? Idź wąchać psie tyłki ;)

" to musiałbyś w końcu podać jakiekolwiek źródło twoich informacji, bo do tej pory tego nie zrobiłeś. Wtedy moglibyśmy się natknąć na takie cuda. Przecież ty potrafiłeś nawet napisać, że dezynfekcja nie ma sensu. Mam nadzieję, że podobne podejście stosujesz w przypadku mycia rąk po kupie, bo przecież dezynfekcja nie ma sensu i nic nie daje." - Nie podałem żadnego źródła i dlatego zarzucasz mi coś czegoś nie robiłem? Ładnie musiałeś być zdesperowany, że musiałeś się powoływać na takie argumenty ;) Nie potrafiłem napisać, że dezynfekcja nie ma sensu? Niby kiedy? xDDD Czekam na tę kolejną zdesperowaną rewelację ;) Na filmikach i fejsubaniach się zawiodłem ale nadal wierzę w Ciebie, jak Ty w pandemię ;)

" aby ogarnąć, że przed samą wojną już mieliśmy tendencję bardzo spadkową, geniuszu?" - przed wojną, to nawet mogliśmy mieć konia z słoniem ;) Tendencja spadkowa zaczęła hamować, wraz z pojawieniem się nowych "gości" tendencja mogła rosnąć ale Ty geniuszu jak zwykle nie ogarnąłeś i próbujesz opowiadać bajki jak Kobuszewski na dobranoc w latach 90'.

"Dalszy akapit to jakiś totalny bełkot, w którym chcesz coś napisać, ale nie potrafisz tego ubrać w słowa." - Bełkot, bo tak jak napisałem już kiedyś, nie potrafisz ogarnąć najprostszych rzeczy. Smacznego.

"pacjentów w wielu szpitalach w całej Polsce? Chyba już ci się wątki merdają i za bardzo nie wiesz o czym rozmawiamy." - Tysiące pacjentów było w szpitalach zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych więc jak zwykle nie potrafiłeś odpowiednio napisać o co Ci chodzi.

" przypomnij mi, kto zdecydowanie częściej umierał na tego wirusa? Ojoj, niezaszczepieni. Czy umierają w domach, czy zazwyczaj próbują się ratować i robią to w szpitalach? W szpitalach" -Przypomnę moją wypowiedź z 6 marca: "Wiek pierwszej 30-stki osób niezaszczepionych z Twojej wcześniej wspomnianej tabelki ze strony MZ: 83, 75, 91, 65, 90, 64, 81, 81, 68, 77, 58,79,76, 87,53, 71, 49, 72,74,64, 82, 81,76, 83, 90, 67, 100, 87, 92, 97.... " - Ojej same młode osobniki poumierały ;) Z bólem serca muszę przyznać, że przy osobach starszych poległem. Pkt dla Ciebie. Co do osób młodych nadal podtrzymuję swoje stanowisko. Ale, że dziadki 87; 90; 91; 92; 97; stulatek się nie zaszczepiły? :o Może oświecisz mnie jak to się stało, że zawyżyli statystyki niezaszczepionym? ;)

" tak sobie randomowo wymieniłeś, czy znajdzie się jakiś dowód?" - Często odwiedzam te miejsca i znam ludzi z tych miejscowości.
"O patrz, pierwsze, które wymieniłeś -Będzin:" - Jeeeeeej :D 2 pkt dla Ciebie :D Chociaż Czeladź, to nie Będzin. Ale co ja czytam :o PRAWIE wszystkie łóżka, których była o bagatela! 80 zostało zajętych xDDDD Przyjmijmy, że całkowicie zajętych było 70 łózek. 80% z 70 = 56. Na 31.500 tyś. mieszkańców, 56 osób niezaszczepionych zachorowało i zajęło prawie wszystkie łóżka covidowe xDDDD Ale niech będzie, nadal pkt dla Ciebie xDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskogd
-2 / 4

@LowcaKomedii "„W badaniu wykorzystano dane z hrabstwa Los Angeles, zebrane od 7 listopada 2021 r. do 8 stycznia br...." - Ta cała pandemia to zamach na inteligencję. Pandemia dla debili. Badania jedno, rzeczywistość drugie. Zadam Ci jedno proste pytanie. Jak to jest, że do pokonania pandemii w 38 milionowym kraju, gdzie niezaszczepionych było 44,5% (+/- 17mln), wystarczyło 30 tyś. łóżek?

"Twoje gadanie o braku skuteczności obostrzeń nie spina się już na poziomie logicznym, bo każdy kraj, który wymieniłeś, zaczął je wprowadzać w trakcie, gdy liczba zakażeń rosła." - Po tym jednym zdaniu poległeś po całości. Nie ważne w jakim momencie obostrzenia wprowadzali, Szwecja te obostrzenia miała doraźnie. Rozpisujesz się desperacko w następnych linijkach, a i tak wszystko szlag trafia, kiedy patrzy się na filmik ze Świąt Bożego Narodzenia. Choćbyś nie wiem jakie salta (bo to już nawet fikołki nie są) uskuteczniał, to i tak poległeś na całej linii ognia. 19 tyś. zgonów po 2 latach pandemii w 10-cio milionowym kraju bez tych Twoich cyrkowych obostrzeń i badań, na które się powołujesz, mówi samo za siebie. Rzeczywistość vs badania, to są dwie różne bajki.
Zarzucasz mi opieranie się na JEDNYM szpitalu. Podałem Ci 6 kolejnych, o których nic nie znalazłeś (Czeladź, to nie Będzin). Tak więc 6+1=7. Coś te szpitale mi rosną ;)

"Arogancki i niemiły dla szurów :)
Zwolennik teorii, że foliarze nie powinni mieć praw równych ludziom." - Opis ProducentaPandemii. Bardzo dojrzały i na poziomie wpis ;) Kłamliwej kurtyzany, która nie rozróżnia rzeczywistości od badań. Twierdzę dokładnie, to samo, co napisałeś w opisie, tyle, ze o Tobie. Tak jak napisałem Ci już wcześniej: "Jaki rozmówca, taki poziom". Strata czasu na jednego przygłupa, który opiera się na archiwalnych badaniach, a rzeczywistość zweryfikowała Go jako wąchacza psich tyłków. 80 łóżek w Czeladzi, pandemia taka straszna xDDD Mój pies Cię pozdrawia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 10

@adaskogd „Nie potrafiłem napisać, że dezynfekcja nie ma sensu? Niby kiedy? xDDD” - O patrz, a jednak pisałeś:

Tego też nie ma i tylko mi się wydaje?

„Tendencja spadkowa zaczęła hamować, wraz z pojawieniem się nowych "gości" tendencja mogła rosnąć ale Ty geniuszu jak zwykle nie ogarnąłeś i próbujesz opowiadać bajki jak Kobuszewski na dobranoc w latach 90'.” – czyli, że jak patrzę na ten wykres, to on wcale nie spada przed datą 24 luty?

Później kwik niewymagający komentarza. Następnie kolejny kwik. Później piszesz rzeczy oczywiste – tak, niezaszczepieni częściej umierają.

„Co do osób młodych nadal podtrzymuję swoje stanowisko.” – a teraz wchodzimy na:
https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761
Zaznaczamy zgony, zakres dat od 19 sierpnia 2021 (bo wtedy pyknęło 50% zaszczepionych pełną dawką) i zaznaczamy wiek od 0 do 30. I co czytamy?
- Zgony wśród zaszczepionych 21
- Zgony wśród niezaszczepionych 137.
Wynika z tego, że podtrzymywać sobie możesz, ale z faktami to nie ma zbyt wiele wspólnego. Takie tam tylko prawie 7x więcej zgonów wśród niezaszczepionych w wieku do 30 lat włącznie.

„Jak to jest, że do pokonania pandemii w 38 milionowym kraju, gdzie niezaszczepionych było 44,5% (+/- 17mln), wystarczyło 30 tyś. łóżek?” – ale wiesz, że na terenie całego kraju mieliśmy około 170 tys.? https://www.medexpress.pl/gus-wielki-raport-o-zdrowiu-i-ochronie-zdrowia/80830 Czyli że 170 tys. łóżek wystarczy do obsługi wszystkich chorób, w 38 milionowym kraju, ale 30 tys. przy samym covidzie to już mało? Ciekawa logika, nie powiem..

„Często odwiedzam te miejsca i znam ludzi z tych miejscowości.” – taki poziom argumentacji skwituję tylko „XDDDDDDDDDDD”. Czyli że personel szpitali, które odwiedzałeś, informował cię o statusie szczepień pacjentów covidowych? Grubo.

„Coś te szpitale mi rosną ;)” – czyli, że „Często odwiedzam te miejsca i znam ludzi z tych miejscowości.” jest dowodem na to, że częściej leżą tam zaszczepieni oraz że takim dowodem jest również szpital, który ogarniał covidowców i który miał w 80% niezaszczepionych? Grubiej.

A co do Czeladź to nie Będzin, to przypomnij mi – gdzie utworzono oddział covidowy, który miał obsługiwać pacjentów z Będzina? Czy szpital w Będzinie się tym zajmował, czy może jednak szpital w Czeladzi?
https://bedzin.naszemiasto.pl/oddzial-covidowy-w-czeladzi-moze-powrocic-sa-gotowi/ar/c14-8468393

I widzisz jak fajnie się rozmowa zakończyła? Poprosiłem cię o dowody nt. szpitali z miast, które wymieniłeś. Nie podałeś mi żadnego, tylko napisałeś, że często odwiedzasz te miejscowości i znasz ludzi xDDDD. A już w pierwszym mieście, które wymieniłeś, poległeś, bo szpital, który obsługiwał pacjentów covidowych tego miasta, twierdził, że w 80% leżą tam niezaszczepieni.

A co do „często odwiedzam i znam ludzi”, to proponuję dorosnąć. To nie podstawówka/liceum lub urodziny wujka Mietka, żeby rzucać takie teksty. Dowód to dowód. Anegdotka to anegdotka - można ją sobie wsadzić, bo jest nieweryfikowalna i bez żadnych konsekwencji możesz w niej zmyślać. Naucz się rozróżniać te dwie rzeczy. Twierdzisz, że szpitale w tamtych miastach obsługiwały częściej zaszczepionych – poproszę dowód, a nie jakąś historyjkę, że ty tam jeździsz i wiesz. Sprawdziłem co napisałeś i poległeś już w pierwszym mieście.
Już pomijam nawet fakt, że dostałeś dane odnośnie całej 4 fali w całej Polsce z podziałem na zaszczepieni i nie, a ty dalej próbujesz je wyprzeć jakimiś pojedynczymi szpitalami i to na zasadzie „bywam tam i znam ludzi”. Ta rozmowa to cyrk.
Czyli, że raport z całej Polski wskazuje, że częściej leżeli tam niezaszczepieni, ale ty znasz 5 osób z jakiegoś wygwizdowa i mówili ci, że u nich jest inaczej. I to twój dowód xDDDDDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2022 o 15:31

A adaskodg
-1 / 1

@LowcaKomedii Prrrrrrrrrr....koniku. Dopiero przy akapicie z tabelką ministerstwa zdrowia zdałem sobie sprawę, że dałem się wciągnąć jakiemuś randomowemu covidoczubkowi w jego przygłupie gierki. Tematem demota są nadmiarowe zgony spowodowane przez rząd oraz lichy stan służby zdrowia, a ja tłumaczę smutnemu człowiekowi, od przykrych badań, czym są zakażenia oraz, że w szpitalach leżeli zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni. Pandemia się zakończyła i czy tego chcesz, czy nie, fakty są takie, że głównym problemem nadmiarowych zgonów jest omawiana służba zdrowia. Całe te twoje historyjki o konieczności zaszczepienia wszystkiego, co się rusza, teraz można tylko skwitować śmiechem.
Od początku pandemii NIGDY nie negowałem skuteczności szczepień, tylko potrzeby zaszczepienia całego społeczeństwa, zwłaszcza MŁODYCH, a przez pana badanko prawie wdepnąłem w chorą przepychankę.
"- Zgony wśród niezaszczepionych 137." - Nie no, faktycznie trzeba zaszczepić wszystkich młodych xDDD Choćbyś nie wiem jak bardzo wypisywał te swoje "straszne" liczby, to jak widać w tej kwestii, to JA miałem rację.

Twoją argumentację o dezynfekcji skwituję: xDDDDDDD
Tak tylko ci pokażę próbkę, twojej "mądrości" : "LowcaKomedii 9 czerwca 2022 o 11:50
[demot] Tak bardzo włączone myślenie" - Nawet nie potrafisz napisać czym jest włączone myślenie.

"tak sobie randomowo wymieniłeś, czy znajdzie się jakiś dowód?" - Często odwiedzam te miejsca i znam ludzi z tych miejscowości." - Odpowiedziałem ci Pandemoniuszu na pierwszą część zadanego pytania, dlaczego wymieniłem te miejscowości i w nich znajdujące się szpitale. Moja wypowiedź miała charakter wyjaśnienia dlaczego mój wybór nie był przypadkowy, i padł na te miasta, a nie, że miała coś udowodnić. Na drugą część pytania napisałem wprost w poprzednim poście, że osobiście nie znam i nie mogę znaleźć danych dotyczących zajęcia wszystkich 3300 łóżek przeznaczonych dla woj. Śląskiego, i jeżeli posiadasz jakieś dane, to je podeślij. Dlaczego żądałeś dowodów, których i tak nie miałem? Obstawiam, że masz problemy nie tylko z głową ale też z czytaniem ze zrozumieniem.

Te wypociny o jakichś dowodach, szkołach, cyrkach, anegdotkach i imieninach Mietka, to nawet szkoda komentować. Jak zwykle wątpliwej inteligencji komediant na podstawie jednego prostego zdania, w którym nie podałem żadnej informacji o tym, z kim rozmawiałem, o czym rozmawiałem, kogo znam, dopowiedział sobie ciąg dalszy swojej super opowieści. Manipulator i bajkopisarz. Zapewne dostajesz pieniądze od Pfizera za wypisywanie tych głupot, bo nie wierzę, że za darmo błaznujesz w internecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 16:56

A adaskodg
-1 / 1

@LowcaKomedii Teraz czas wrócić do sedna omawianego problemu.
" Czyli że 170 tys. łóżek wystarczy do obsługi wszystkich chorób, w 38 milionowym kraju, ale 30 tys. przy samym covidzie to już mało? Ciekawa logika, nie powiem.."
Tutaj masz trochę informacji o twoich rzekomych 170 tyś. wystarczalnych łóżkach...
Rok 2013 : https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w-szpitalach-brakuje-miejsc-dla-malych-pacjentow-wszystko-pr,nId,768489#crp_state=1 ; https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,dyrektor-szpitala-wolskiego--dramatycznie-brakuje-lozek-internistycznych,artykul,1678789.html
Rok 2015: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,34862,17820085,nie-ma-miejsc-dla-chorych-na-szpitalnych-oddzialach-internisci.html ; https://wroclaw.tvp.pl/19019785/grypa-w-natarciu-w-szpitalach-brakuje-lozek
Rok 2017: https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2017-01-25/epidemia-grypy-dotarla-do-polski-gdzie-jest-najgorzej_1607888/
A tu rok 2019, czyli rok przed samą pandemią. Stan służby zdrowia: https://innpoland.pl/149557,w-polskich-szpitalach-likwiduja-lozka-bo-brakuje-pielegniarek ; https://finanse.wp.pl/z-polskich-szpitali-zniknelo-15-tys-lozek-przez-reforme-6345769484073089a ; https://www.money.pl/gospodarka/dyrektorzy-szpitali-likwiduja-lozka-zamiast-zatrudniac-pielegniarki-6330935934457473a.html
Rok 2021. Straszna pandemia szaleje, a tu taki obrazek: https://nil.org.pl/biuro-prasowe/wielki-protest-pracownikow-ochrony-zdrowia/5618-juz-za-kilka-dni-wielki-protest-pracownikow-ochrony-zdrowia
A potem pojawia się covidorycerzyk w zabarwionej na brązowo, na wysokości pośladków, lśniącej zbroi i opowiada jakieś bajki o szczepieniach i maseczkach, że to jest jedyna droga do zbawienia. Ciekawa logika, nie powiem. Mając służbę zdrowia na odpowiednim poziomie, nie rozmawialibyśmy o takiej liczbie nadmiarowych zgonów oraz uratowalibyśmy tych twoich ponoć przebudzonych 70-cio, 80-cio i 90-cio latków. https://pulsmedycyny.pl/brakuje-lozek-internistycznych-w-swietokrzyskim-nie-ma-gdzie-leczyc-pacjentow-np-z-niewydolnoscia-krazenia-1140481

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-1 / 1

@LowcaKomedii Znalazłem ciekawy artykuł świetnie opisujący to, nad czym teraz się rozwodzimy: https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,nadmiarowe-zgony--polska-na-czele-niechlubnego-rankingu,artykul,52224831.html

"Koronawirus nie jest jednak jedynym "winnym". Eksperci wskazują PRZEDE WSZYSTKIM na niewydolność i nieudolność systemu opieki zdrowotnej w Polsce oraz brak planowania epidemiologicznego." - Pogrubiłem Ci najważniejszą część żebyś czasem nie przeoczył ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 16:59

avatar solarize
+2 / 2

Do więzienia z nim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 0

cynizm wersja PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+1 / 1

Widzieliście koedykolwiek, żeby jakakolwiek władza w tym kraju przeprosiła czy przyznała się do błędu, wyraziła skruchę, niewiedzę albo jakąkolwiek wątpliwość we własne możliwości?

Rządzą nami narcyzi. Narcyz to ktoś, kto nigdy w siebie nie wątpi. Nigdy. Ktoś taki u władzy to poważny problem dla ludzi, którymi rządzi. Nie rozumiem, jak ludzie mogą nie rozpoznawać narcyzów u władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 8

@Adamowitch94 Narcyzi tak, ale sądzę, że z domieszką zimnych kalkulacji. Gdybym powiedział, że marża nie wpływa na zysk, to oznaczałoby, że mam odbiorców za d.bili. Oni znają swój elektorat i uważają, że ten takie wypowiedzi kupi. Codziennie starają się mu uświadomić jak to jest teraz wspaniale. Te wszystkie "sukcesy" pokazywane w wiadomościach, te wyrwane z tyłka sondaże pojawiające się minimum raz w tygodniu, które mają pokazać elektoratowi, że ludzie na pis głosują, a wszystkie inne partie się nie liczą. Wszystkie programy celujące akurat w ludzi niepracujących/najmniej zarabiających. Ten kult wiary. Widać uznali, że smarowanie tyłka tylko tej określonej grupie wyborców wystarczy, żeby utrzymać się u władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukasiewicztr
-4 / 8

gdziekolwiek pojawia się temat wirusa, Niedzielskiego, szczepień itp. od razu pojawia się pewna tępa dzida od propagandy. tak o tobie mowa polujący na dramaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 1

No tak, bo dopiero jak pandemia się zaczęła Polacy powpadali w nałogi, zaczęli się odżywiać byle jak... a co do trybu życia... no cóż... Polacy chcieli do lasu wychodzić na spacery... pobiegać.. pojeździć rowerem... ale ktoś im te lasy pozamykał na początku pandemii i zabronił z domu nosa wyściubiać bez ważnych powodów (jak praca, zakupy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem