Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
334 368
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U ubooot
+11 / 19

kryzys wieku średniego coraz bardziej uderza w demotywatory

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+5 / 13

@ubooot
To już kryzys wieku starczego -- 30 lat: czarno-białe zdjęcia, trzepak na podwórku, sławojka zamiast WC i furmanka zamiast fiata 126p.
Mieszkasz w Rosji czy na Podkarpaciu, może w podlaskim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-1 / 1

@Jur4578
W punkt

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 2

@ubooot To ja powiem lepiej, zabrać młodzież do początku lat 90-tych. Internetu nie było. Komórek nie było. To byłoby dla dzieciaków prawie jak survival i szkoła przetrwania w dzikim świecie :):):):) hehe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
0 / 0

I zamawianie przejeżdżających samochodów jak siedziało się na murku przy ulicy(zagraniczne za dwa punkty).W połowie lat 90 za dwie dychy to 10 litrów benzyny do malucha i fajki LM.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
+9 / 11

Jak patrzę na dzieciństwo moich dzieci, to sam bym chciał mieć takie. Szkoła oczywiście to szkoła, ale mają mnóstwo zajęć pozalekcyjnych, które same wybierają i same chętnie chodzą(karate, piłka, basen, tenis ziemny, tenis stołowy, treningi kolarskie, klub naukowca, robotyka itd). Mają czas, żeby zagrać na konsoli i kompie, a jak mają ochotę poleżeć to leżą, bo wiem, że dzieciaki nie są leniami, tylko każdy czasami ma mało energii. Pomijając wakacje pandemiczne, moje dzieci spędzają 2 tyg z nami na wakacjach, a później jadą na np obozy jakie chcą. Dwóch najstarszych uwielbiało wyjazdy na Stem Summer Camps. Do tego obozy kolarskie, piłkarskie czy językowe i zazwyczaj ostatni tydzień wakacji to leniuchowanie przed szkołą, który stał się pewną tradycją, ponieważ organizują wtedy ze znajomymi turnieje piłkarskie na konsoli/kompie(u mnie w domu prawie całymi dniami jest wtedy kilkanaście dzieciaków. Męczące, ale kiedyś będę za tym tęsknił).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sedov76
+6 / 8

@xdarth Odkąd do mojego blokowiska wprowadziło się kilka ukraińskich rodzin, życie podwórkowe odżyło. Gdy wracam z pracy, nie widzę już tylko kilku niemych podrostków z telefonami. Na chodniku pojawiły się znane z dawien dawna rysunki, na których dziewczynki grają w klasy. Tylko słowo "start" napisane cyrylicą zdradza autorów. Czasmi przez otwarte okno słyszę odgłosy skakanki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+15 / 15

Parafrazując "Chciałbym się cofnąć z obecnym pokoleniem w czasie o 100 000 lat, pokazać im, jak się szukało jaskini, jak się polowało, zamiast łazić do sklepów, jak to się nawoływało w taki sposób, żeby drapieżnik nie usłyszał, Jak to się jadło wszystko full eko natura 100%, a nie jakaś chemia jak obecnie. Niech kmiotki docenią, jak są teraz rozpuszczone"

Bo to wcale nie tak, że gdyby internet i telefony były popularne te 20 lat temu, to byś w tym nie siedział, nie? Tak jak siedziałeś przed TV i szarakiem, czy innym pegasusem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+2 / 2

@DonSalieri - masz rację, poza tym te 20 lat temu były już konsole, komputery i wiekszość dzieciaków już wtedy więcej przesiadywała w domach, lub u kolegów mających ten sprzęt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+2 / 4

@DAREKJP Dość znamiennym jest teza, że o 16 place zabaw pustoszały "bo dragon ball leci". Dziwne, skoro to na podwórku było najlepiej, nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@DonSalieri ja tam w latach 90 miałem w domu commodore64 i nie powiem, że się grało, nawet sporo, ale częściej jednak było to podwórko/boisko/wąwóz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+5 / 5

to wszystko można zrobić również teraz ze swoimi dziećmi jak się tylko chce... Ja z moim synem zanim skończył 13 lat przeszedłem sporo polskich gór, przejechałem kilka wypraw rowerowych z których jedna miała 600km wybrzeżem morza śpiąc w namiocie. Nauczyłem syna korzystać ze smartona tylko godzinę dziennie, spaliśmy w zimie w lesie w namiocie. Byliśmy na spływach kajakowych itd. Trzeba tylko chcieć... ,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
+6 / 6

Chciałbym przypomnieć że w 2002 roku już były telefony komórkowe. Walkmen to był już przeżytek bo były discmany ,Gdybyś napisał że chcesz się przenieść do 1992 roku to ok. Te czasy jednak nie wrócą bo właśnie to pokolenie które tak miło wspomina te czasy zamieniło boiska na parkingi
Wycieło drzewa bo im liście zaśmiecały podwórka i balkony. I wymyśliło kuratorów którzy mogą odebrać dziecko rodzicim za zła opiekę jeśli to spadnie z drzewa łup trzepaka i złamie sobie coś. O wybitnych szybach już nie wspomnę.
I właśnie to pokolenie zabroniło biegać po podwórkach bo hałas przeszkadza im w pracy przy komputerze w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rogulek12
-2 / 4

o tych co piszą, że można i teraz. większość z was pisze "ja z dzieckiem... " tu jest duża różnica, bo my to robiliśmy sami, nas nie trzeba było do niczego zachęcać, spędzanie czasu na zewnątrz było najlepsze szczególnie z kolegami, nie mieliśmy problemów z ćwiczeniem na wf-ie bo codziennie robiliśmy kilkanaście kilometrów biegając po osiedlu (nie wiem jakie są statystyki teraz, ale na pewno dużo więcej dzieciaków ma problemy z ćwiczeniem na wf-ie, kiedyś tego nie było) zawiązanie sznurówki też nie było problemem bo wiązaliśmy deski do bazy (teraz spotykam 10latkow, którzy nie potrafią zawiązać butów :/) wiedzieliśmy gdzie spotkać kolegów i nie potrzeba było żadnych telefonów do tego, czasem wystarczyło krzyknąć pod blokiem, teraz to by zlinczowali za darcie się pod klatką :/ jeśli chodzi o db to był rytuał, pół osiedla się zbierało przed tv żeby obejrzeć a później znów na zewnątrz. teraz się słyszy "dzieci nie mają na nic czasu bo szkoła" do jasnej ciasnej a my skąd mieliśmy czas?! nie potrzebowaliśmy dodatkowych angielskich, hiszpańskich itp. itd. bo wiedzieliśmy, że jak się będziemy źle uczyć to nie wyjdziemy się pobawić, w czasie zabaw też się uczyliśmy. teraz dzieciaki przed komputerem czy konsola w większości uczą się przemocy i nic poza tym, dla nas najgorszą karą był szlaban na wyjście a teraz? który dzieciak się przejmie, że będzie miał szlaban na telefon? a może lepszy na komputer? do tego jeszcze na konsole by się przydał, na tv też bo spędza za dużo czasu... dla nas szlaban oznaczał stracenie "wszystkiego" dlatego się pilnowalismy teraz dla dzieciaków szlaban to nic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 4

@Rogulek12
Różnica była taka, że nie mieliście nic innego do roboty. Teraz też widzę sporo dzieciaków czy studentów spędzających czas razem, tylko starsi biadolą, że za ich czasów to wyglądało inaczej, lepiej. Zależy. Każde czasy miały swoje dobre i złe strony. Poza tym skoro kiedyś było tak fajnie, to dlaczego ludzie, którzy mieli takie dzieciństwo, nie pokazują tego swoim dzieciom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+3 / 3

Z lat 90-tych przesunęliśmy się już do 2002 z tą magią dzieciństwa.
Jeszcze głupie 20 lat wytrzymajmy na tym dennym serwisie, a poczytamy te same bzdety o 2022.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2022 o 15:33

avatar DexterHollandRulez
+5 / 5

Czyli chciałbyś im pokazać biedę i podzielić się własną technofobią? Spokojnie, partia rządząca chce tego samego dla wszystkich Polaków, musisz tylko jeszcze chwilę poczekać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bsch
+1 / 1

Znowu wynurzenia jakiegoś starego ramola. Siedź tam sobie w swojej piwnicy i żyj przeszłością, ale nie truj tyłka całej reszcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+4 / 4

Chciałbym, aby pokolenie, które już jest dorosłe i kiedyś spędzało cały czas na podwórku, pokazała obecnie młodemu pokoleniu, że można inaczej spędzać czas, niż przed komputerem.
Nie ma co biadolić, że nie ma dzieci na podwórku, bo to nie ich wina. To wina rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paracetamol100
0 / 0

gumę się żuje a nie "rzuje", taka mała sugestia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
+3 / 3

Dzieci były inne, bo czasy były inne. I nie ma co porównywać. W czasach PRL-u, nie było zabawek technologicznych. Dzieciaki wychodziły na dwór, bo w domu nie było co robić. 2 programy TV, zero komputerów, konsol, video.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OrzelX
+3 / 3

Po co brać w przeszłość dzieci? Jak autorowi demota tak tęskno do dzieciństwa to niech cofnie się w czasie sam. To jest już kolejny demot, w którym ktoś wylewa swoje żale, że po prostu dorósł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-1 / 1

Już niedługo PIS tak roz@ierdoli Polskę, że wróci takie coś. I tworzy demot ktoś, kto ma ponoć 32 lata....
W tym roku co opisuje to urodził się. W d@pie był i @ówno widział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2022 o 18:11

T Tniusia1
+1 / 1

Chciałabym zeby te pseudo nostalgiczne demoty przestaly się pojawiać na głównej. Ileż można? A o tym jak spędzają czas dzieci przynajmniej te mlodsze w duże mierze jednak decydują rodzice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
0 / 2

Cofnij się jeszcze trochę-Polacy byli MILIONERAMI i nie byli szczęśliwi.KONKLUZJA:po alkoholu nie siadaj do pisania w necie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
0 / 2

Ja bym chciał żeby takie pierdoły w trybie natychmiastowym trafiały do archiwum. Przez 12 lat identyczne widziałem tu miliony razy. Znajdź sobie prawdziwy powód do rozpaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

Ech, czasy dzieciństwa! Chętnie bym to przeżyła jeszcze raz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
0 / 0

Wystarczy, ze autor wyłączy wszystkie urządzenia transmisji danych, wyloguje się ze wszystkich kont spolecznościowych. Usunie kontakty w swoim telefonie. Proste? Mozna.Ale wedle Was...chcecie tam byc ale nic nie robicie by bylo jak kiedyś. Nowe tv, srajfony, konta i setki znajomych, z ktorymi i tak nie mozecie prowadzic konwersacji. I zamieszczacie takie badziewie...CHCIAŁBYM zamiast ZROBIŁEM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
0 / 0

W 2002 ten Forester był nowy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem