Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
76 90
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M michalSFS
+3 / 3

Za każdym rogiem czai się wróg. A jak nie ma to go poszukamy, aż znajdziemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 7

Czytajac takie wysrywy PISowskiego elektoratu nie mogę się doczekać dnia, gdy wróci Tusk i wprowadzi równość i tolerancję, dzięki której KAŻDY, kto nie stwarza zagrożenia i jedzie legalnie będzie mógł do nas wjechać bez względu na narodowość, wyznanie i kolor skóry. A jeszcze bardziej bym chciała, żeby zaczęli w reprezentacjach grać potomkowie Polaka/Polki i obywatelki/obywatela innego kraju, albo nawet obcokrajowcy, jak Leon i dawniej Olisadebe. Tylko po to, by zobaczyć ten trzask prawackich, PISowskich dup. Tylko wtedy już takie wypowiedzi będą karalne. I bardzo dobrze. Za nawoływanie do rasizmu i ksenofobii powinno się wsadzać. Bo wypowiedzi wyborcow i polityków PIS o obcokrajowcach to nie coś typu "nie mam nic do normalnych czarnych, którzy zachowują się normalnie, ale nie toleruję tych, którzy robią rozróby". Ich wypowiedzi to "Polska tylko dla Polaków czystej krwi", "je**ny czarnuch, do gazu z nim".

Smuci mnie to, że bez względy na to, jak bardzo Leon siędla nas zasłuży, to 30-50% narodu i tak będzie go nienawidziło tylko za to, że jest czarny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2022 o 12:44

T Tibr
+1 / 3

@Cammax w reprezentacji narodowej mogą grać tylko obywatele Polski, Olis miał polskie obywatelstwo nadane przez Kwaśniewskiego. Także obcokrajowcy nie będą mogli grać nigdy i to nie zależy od polskich federacji sportowych, tylko międzynarodowych ;)
Na marginesie mogłabyś dać jakiś odnośnik do strony kto to jest ten Rybak?
Skąd te dane, że nawet 50% narodu nienawidzi Leona?
Skąd przekonanie, że Tusk na białym koniu zmieniłby ten naród, skoro jest on (ten naród) przesiąknięty rasizmem wyssanym do szpiku kości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+1 / 3

Ja więcej znam rasistów stojących murem za PO niż za Pisem, także nie gadajcie cały czas na jedno kopyto. U mnie w pracy wszyscy plują jadem na pis, chwalą PO, a brak im jakiejkolwiek tolerancji wobec obcokrajowców, czy to czarnych, żółtych, czy w innym kolorze…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 2

@Cammax - Chyba za krótko żyjesz, jeśli widzisz Tuska, jako polityka na białym koniu. Nie będzie Twojej "równości i tolerancji", tylko szala pójdzie w drugą stronę - nic pro-narodowego nie będziesz mogła powiedzieć, bo wtedy do narodowców będzie kipiała nienawiść.
Daleko nie musisz szukać - przejrzyj sobie demoty z czasów panowania PO i zobacz, jaki obraz Ci się będzie rysować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 6

@DAREKJP
U mnie ci za PO są raczej tolerancyjni (nie dotyczy wyborców PiS). Ci z Pisu plują na wszystkich. Ogólnie jednak mam mało znajomych wśród jednych i drugich. Ci drudzy pochowali się. Od wygłaszania psalmów pochwalnych na PIS i kampanii internetowych przeszli w tryb szkodzenia opozycji:)

Chciałbym jednak, żeby zarówno PO jak i PiS zniknęli ze sceny politycznej. PiS jest bardziej destrukcyjny dla kraju, ale rządzi właśnie przez PO. Przez ich wały i afery. Dlatego i Kaczyńskiemu, i Tuskowi życzę, żeby się p****

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2022 o 18:14

D Dreji
+1 / 9

@DAREKJP ciiii,ale po co o tym mówić, to nie dobra jest zaraz będziesz onucą,foliarzem,fobem jakimś tam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Tibr to wiadomo, tyle że u nas jest taka mentalność, że nawet jak masz obywatelstwo, ale nie masz w stu procentach polskich korzeni, to nikt cię za Polaka nie uważa. Zwłaszcza jeśli masz podwójne obywatelstwo, czego u nas nikt nie zabrania.

Ten Rybak to najprawdopodobniej jakiś troll, bo nawet nic na swój profil nie dodaje. Tu będzie jego komentarz: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1100125637265849&id=100018052703028 a tu profil https://www.facebook.com/ausz.polak
Możliwe tez, że ma profil prywatny i tylko znajomi widzą, co dodaje.

Bo poparcie dla PISu i Dudy zazwyczaj waha się w granicach 30-50%. A ludzie o takich poglądach prawie zawsze nienawidzą czarnych.

Bo dawniej byliśmy całkiem tolerancyjni jako naród. Nie licząc bastionów PIS, bo tam to mentalnie zatrzymali się gdzieś w XVII wieku, gdy zaczęła się u nas masowo pojawiać nietolerancja.
Poza tym za PO takie postawy surowo karano, a wizja więzienia jednak trochę powstrzymywała ludzi. Tak jakby wyznawali zasadę "w byciu sobą przeszkadza mi kodeks karny". Dziś kodeks nie przeszkadza, bo teoretycznie nie usunięto artykułów o przestępstwach z nienawiści, ale nikt za to nie wymierza kar.

@Lulus to byśmy musieli skrajną lewicę dopuścić do władzy. Ale u nas nie ma takich partii. Akurat narodowców (nie mylić z patriotami) to bardzo dobrze, że będą wsadzali. Narodowcy i wszelcy nacjonaliści nie mają nic wspólnego z patriotyzmem. Patriota nie wyklucza szacunku dla innych narodów. Natomiast nacjonaliści, szowiniści i narodowcy innych narodów to by się pozbyli, gdyby tylko mogli. Niestety, PIS zatarło granicę między patriotami, a narodowcami/nacjonalistami/szowinistami, a może nawet i neonazistami. Dla wielu ludzi te pojęcia stały się synonimami.

@DAREKJP cóż, w każdej grupie są czarne owce. Jednak w przypadku PO i innych partii opozycyjnych są to pojedyncze przypadki. Za to w PISie prawie każdy jest rasistą i ksenofobem. Oni lubią jedynie Węgrów. Dawniej, za Trumpa lubili też USA. No i czasem możesz spotkać PISowca, który lubi Ukraińców. Ale wynika to z tego, że wyborcy PIS często nienawidzą Rosjan. A wiadomo, że wróg wroga jest przyjacielem... szkoda tylko, że nie widzą, że PIS w wielu sprawach świadomie lub z głupoty (nieświadomie) działa na korzyść Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@Cammax - "Akurat narodowców (nie mylić z patriotami) to bardzo dobrze, że będą wsadzali."
Nie. Za ŻADNE poglądy nie powinni nikogo wsadzać i karać. To się właśnie nazywa tolerancja, czyli mimo, że się nie zgadzam, bo masz zdania skrajne, to Twojej wolności i wyboru do tychże poglądów będę bronił. Co za różnica, czy będzie Cię pałował nacjonalista, czy pseudopostępowiec?
"W wolności najważniejsza jest jej świadomość" - Prof. Tadeusz Kotarbiński

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Lulus a co jeśli np. promujesz dosłownie takie poglądy, jak miał Hitler i idziesz do władzy z obietnicą "oczyszczania rasy", "ostatecznego rozwiązania kwestii... (wstaw dowolny naród)", a do tego głosisz, że jakaś grupa, to nie ludzie? Takie poglądy nie prowadzą do niczego dobrego. W takiej sytuacji lepiej zapobiegać, nim będzie za późno.

Zobacz nawet na poglądy PISu. W większości krajów takie poglądy nie są legalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@Cammax - Hitler ze swoimi poglądami nigdy nie doszedł by do władzy, gdyby odrobinę ludzie myśleli. Z resztą miałaś jednostki sprzeciwiające się jego władzy. Ludzi trzeba edukować, nim dasz im prawo głosu. Dlatego nie jestem osobiście za demokracją dla wszystkich.
W przypadku PiS-u jest inna bajka. Gadałaś z ich grupą docelową? "Za PO te ich podwyżki stać mnie było na kajzerkę. Tu mi dają przynajmniej te 5 stów" i w ich przypadku nie jest problem edukacji, tylko patrzenia we własne 4 litery, na zasadzie: niech se reszta zapytala, ja chce pożyć.
Aż mi to przypomniało pewną przypowieść żydowską:
Jeden żyd zaczepia drugiego-starszego widząc, jak ten sadzi palmy.
- Dlaczego tak ciężko pracujesz? Daj sobie na wytchnienie
- Widzisz, te palmy dają cień i owoce w postaci kokosów.
- Ale zanim one urosną, to Ciebie już na tym świecie nie będzie...
- Widzisz, dziś też korzystam z palm, choć oddalonych, które też ktoś kiedyś zasadził, choć tego człowieka nigdy nie znałem.

U nas ludzie starsi w ten sposób nie myślą. Dlatego w przypadku PiS-u jest zupełnie inna bajka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Lulus to w sumie tak jak PIS. I Orban. I komuniści/socjaliści. I w sumie każda skrajność. Zawsze zastanawiało mnie, czy to ludzie są tak głupi, że masowo takich popierają, czy ci fanatycy mają w sobie coś takiego, że ich wielu popiera.
Co do demokracji dla wszystkich, to się zgadzam. Uważam, że ktoś kto nie jest w stanie sam ogarnąć swojego życia, nie pracuje z własnej winy i nie szuka pracy, bierze każdy istniejący zasiłek, ledwo skończył podstawówkę/gimnazjum nie powinien nam wybierać rząd. Dla pozostałcych- test z podstaw ekonomii, WOSu i historii. Tych mniej rozgarniętych emerytów test odsieje, więc tą grupą nie trzeba by było się przejmować.

Niestety, gadałam. Tak się składa, że mieszkam w bastionie PISu. PIS ma w moim regionie 80% wzwyż. Jestem przerażona, gdy słucham takich osób. Oni nie są w stanie myśleć o niczym innym, tylko o tym, ile mogą dostać/kogo nienawidzą. W wielu przypadkach edukacja rozwiązałaby problem, bo wiedzieliby do czego prowadzi socjalizm i nienawiść. Ale do tego to trzeba coś wiedzieć o ekonomii i historii.

Większość wyborców PIS pożyje jeszcze z kilkanaście lat i ma gdzieś to, jaką Polskę nam zostawi. Oni tego nie dożyją, więc nie oni będą to naprawiać. To przykład ludzi, którzy mocno wzięli sobie do serca powiedzenie: "a po nas choćby Potop". Chociaż... patrząc ma to, jak nas PIS skłóciło ze światem i jak fatalne relacje mamy ze Szwecją (bo w zasadzie tylko to jest ważne w tym kontekście), to może doczekamy "powtórki z rozrywki". No i walczyć my będziemy, bo PISowcy są za starzy, żeby tu w czymś pomóc. Wiem, ten fragment to trochę PISowska retoryka, ale obrazuje mentalność ich wyborców. Oni niby wszędzie widzą wrogów, którzy tylko na nas się czają, ale sami tych wrogów prowokują do ewentualnego ataku, zamiast próbować utrzymać normalne relacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@Cammax "Oni tego nie dożyją, więc nie oni będą to naprawiać." - a no właśnie. A że nasz kraj się wyludnia i seniorów, którzy pożyją kilkanaście lat nam przybywa, to politycy będą w nich uderzać. Polski naród musiałby sporo pohercować w łóżku, by wyrównać te proporcje za 20 lat i by politycy przestali patrzeć tylko na seniorów.
A że realia mamy, jakie mamy, to osobiście czarno niestety to widzę, a co za tym idzie - szanse na jakiekolwiek zmiany w kierunku pozytywnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Lulus ja tak samo. Dopóki ich elektorat nie wymrze, to nie mam nadziei na to, że PIS przegra. Ich wyborcy zazwyczaj są nietolerancyjni, boją się wszlekich zmian, bo mentalnie zatrzymali się w czasach PRLu. Lub nawet w XVII wieku patrząc na niektórych PISowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+2 / 2

Arkadiusz Rybak Pisowiec cieszy się że jeden z najlepszych zawodników nie zagra w naszej reprezentacji. Nie bądź jak Arkadiusz rybak Pisowiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 1

I pomyśleć sobie że aż do II WŚ Polacy uchodzili w całej Europie za wręcz chorobliwych ksenofilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2022 o 18:09

avatar Cammax
0 / 0

@yankers aż do II WŚ? Moim zdaniem nietolerancja i ksenofobia zaczęły się u nas wraz z dojściem do władzy najgorszej dynastii w naszej historii (Wazów, jakby ktoś się nie domyślił). Czyli już w wieku XVII.
Potem trochę się to u nas poprawiło, PO trochę wprowadziła tolerancję, ale PISowskie bastiony są odporne na wiedzę i postęp. PISowcy mają tak zamknięte umysły, że aż brak mi słów.

Dziś za to bezsprzecznie jesteśmy jednym z najbardziej nietolerancyjnych, rasistowskich, ksenofobicznych, antysemickich, homofobicznych krajów na świecie. I każdy obcokrajowiec omija nas szerokim łukiem. Oprócz Ukraińców, którzy innego wyjścia w zasadzie nie mają. My jesteśmy najbliżej. A tak to gdzie pójdą? Na Węgry? Do Rosji? Na Białoruś? Słowacja i Rumunia nie są w stanie przyjąć aż tylu ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
-1 / 3

Info dla PiS-owców: Jezus był Żydem !!! Maryja również.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem