Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
662 692
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
+18 / 34

Ten barbarzyński rejestr ma na celu inwigilację i umożliwienie ewentualnych kar dla kobiet (w każdym przypadku, nawet jeśli będzie tylko chciała ratować siebie, a ciąża będzie zagrażać jej życiu).
Mężczyźni, spokojnie, was też inwigilacja nie ominie. PIS szykuje projekt, który umożliwi skarbówce inwigilowanie obywateli. A i nawet co do rejestru, ch*j wie, co PISowcom do łba strzeli. Mogą nawet karać mężczyzn za nie złożenie donosu na kobietę lub zachęcanie jej do tego, by ratowała swoje życie, bo zawsze możecie mieć kolejne dziecko.

Potem PISowcy się dziwią, że żadna normalna kobieta nie chce mieć dziecka w Polsce PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+17 / 19

@Barelik @Barelik A Ty wierzysz w cuda. To, że jest to prawnie dozwolone a ciężar udowodnienia owej konieczności to wbrew pozorom dwie tylko trochę spójne sprawy - lekarz mający do wyboru ratowanie kobiety poprzez usunięcie ciąży i tłumaczenie się potem, że zrobił to, aby ratować jej życie i mając nad głową karę za usunięcie ciąży wybierze SWÓJ spokój i bezpieczeństwo a nie życie obcej mu osoby. To już się dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+12 / 12

@Barelik OK. Daj kilka przykładów, dlaczego (poza prokuratorskim nadzorem nad cudzym brzuchem i podbrzuszem) taki rejestr jest niezbędny. Bo nawet lekarze patologii prenatalnej nie potrafili ani nie chcieli konkretnie tego uzasadnić, ba, zdarzały się twierdzenia, że im to niepotrzebne I proszę, nie wyjeżdżaj z argumentem, że ten co nie ma nic do ukrycia nie ma się czego obawiać. Niestety, ale beriowskie "pokaz mi człowieka, a paragraf się znajdzie" na wschodzie ma się bardzo dobrze. I jest marzeniem ziobrokratury i kaczystów, by do tego wrócić. Cammax owszem, rozwinął wyraźnie zagrożenia, może emocjonalnie, może tylko rzeczowo - a to ty reagujesz emocjonalnie - ale są to zagrożenia REALNE i LOGICZNE. Zwłaszcza przy tej władzy, którą aktualnie mamy, bo ich zapędy do kontroli nad obywatelem są praktycznie nieograniczone.
Drugim - poza inwigilacją - powodem takiej ustawy i takiego rozwiązania jest jak się domyślam kontrowersyjność tego rejestru - czyli przykrycie jedną aferą innej - mianowicie totalnej niekompetencji i nieudolności rządu pod względem inflacji.będzie wrzask, ale krótszy - bo nie wszyscy się skrobią, no chyba, że po plecach... A przeczekanie takich protestów pisuary mają już wyćwiczone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 czerwca 2022 o 14:41

K katem
+4 / 4

@Barelik Praktyka jest taka, że to kobieta umiera, a lekarzowi za dopuszczenie do jej śmierci grozi kara nie gorsza niż za uznanie usunięcia ciąży za nieuzasadnione. Dodaj do tego oszołomstwo niektórych lekarzy i jesteśmy w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+6 / 6

@Barelik Żaden z tych przypadków nie był Twoją córka/żoną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-3 / 11

@katem żaden. I współczuję każdej takiej osobie. Jednak chcą zejść ze śmiertelnością do zera powinniśmy zabronić np. używać samochodów. A jeśli nie chcemy do zera, tylko znacznie, to może na zabudowanym 25, niezabudowany 50, ekspresówki i atuostrady; 80. To by znacznie zmniejszyło liczbę śmierci. Znacznie więcej niż 2 rocznie. A jednak nie decydujemy się. Jako społeczeństwo liczymy na pewie 'kompromis' zasad licząc się z pewnymi minusami każdego rozwiązania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+3 / 5

@Barelik Nie wymyślaj durnych porównań. Ja mam córkę, która może zajść w ciążę i przez to problem dotyka mnie OSOBIŚCIE. To bardzo duża różnica - prawdopodobieństwo rzeczywiste a teoretyczne - nie dotyczące Ciebie osobiście. W tej sytuacji moja córka (za moim poparciem) nie zdecyduje się na ciążę, bo istnieje dosyć wysokie prawdopodobieństwo powikłań. Wolę mieć swoją córkę żywą niż jej potencjalne potomstwo. Przetrwanie moich genów (tylko w pewnej ich części) jakoś mało mnie odchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+3 / 9

@Barelik

"ble ble ble".

To jest faktycznie całkiem niezłe streszczenie wszystkich Twoich wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-4 / 10

@katem mam dwie córki. I co to zmienia? Większe szanse są, że zostaną potrącone przez samochód niż, że będzie powikłanie przy ciąży - mam zabronić im wychodzić? Bo to byłoby Twoje rozwiązanie. Twój argument to jeden wielki inwalida. Statystyk nie potrafię znaleźć, ale pewnie większe szanse na zawał w trakcie stosunku niż na śmierć z powodu błędnej decyzji lekarza w sprawie aborcji...
@dump78 - dzięki, to żeś sporo wniósł do tematu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+5 / 5

@Barelik Przestań wreszcie porównywać życie kobiety do ruchu drogowego. Jedno z drugim ma tyle wspólnego, że i kobiety w nim uczestniczą. Mężczyźni za to nie uczestniczą w rodzeniu dzieci i dla takiego Ciebie to zawsze jest coś obcego i zewnętrznego. To ktoś inny umrze, a nie Ty. Ty sobie co najwyżej spłodzisz kolejną córkę.
Moje słowa dotyczą wyłącznie Ciebie, a nie innym mężczyzn posiadających córki. Każdy człowiek jest inny i nie posądzam innych o identyczny stosunek do swoich dzieci, jaki masz ty sam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 3

@Barelik na papierze tak. Ale w praktyce kobiety umierają, bo każdy lekarz boi się ratować kobietę. Wynika to z tego, że mają obowiązek do ostatniej chwili ratować płód. W przeciwnym razie zazwyczaj grozi mu kara, o ile nie ma twardych dowodów, że tylko ratował życie kobiety. To trochę tak jak z przepisami o zakazie działania partii nazistowskich i promowania nienawiści narodowościowej. Przepisy są, ale PIS działa i szerzy nienawiść do KAŻDEJ mniejszości.

Wiem, że dla PISowców życie kobiety nie ma żadnego znaczenia. Świat widzi piekło Polek i jest przerażony. Nie bez powodu cywilizowane kraje oferują Polkom pierwszeństwo do aborcji, a czasem nawet darmową aborcję. Choć dla większości nie cena jest problemem, a prawie całkowity zakaz. Inne kraje powinny jeszcze oferować azyl, bo nie wiadomo, co PIS przepchnie za parę miesięcy.
Dla PISowca kobieta to tylko inkubator, który ma rodzić najlepiej jedno za drugim i w międzyczasie być kurą domową. Dotyczy to każdej kobiety. Ich żon, córek, innych kobiet należących do ich rodzin, kobiet, które są dla nich zupełnie obce.
Swoją drogą nigdy nie zrozumiem kobiet, które niby są otwarte, a dobrowolnie wychodzą za PISowców. Kasa, czy jednak lubią być źle traktowane? albo po prostu głupota.

Wyobraź sobie, co by się działo, gdyby u nas była wojna. Gwałty są wtedy na porządku dziennym. U nas to prędzej kobietę by zmuszono do porodu, a następnie ukarano ją za "shańbienie rasy"/"kontakt seksualny z wrogiem" (jak za II WŚ) niż pozwolono takiej kobiecie dokonać wyboru. Ukrainki taki wybór mają, o ile pojadą do cywilizowanego kraju/regionu, w którym nie ma walk. Kolejna przesłanka, która formalnie jest u nas legalna, a w praktyce kobieta musi rodzić, bo lekarze też się boją. A i mentalność u nas jest taka, że "sama sobie winna, sprowokowała go".

Taki rejestr w rękach skrajnie prawicowych fundamentalistów religijnych to bardzo niebezpieczna broń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 czerwca 2022 o 0:29

avatar Cammax
+2 / 4

@Barelik na razie "tylko 3". No i to "tylko kobiety". Mężczyzna znajdzie sobie nową i zrobią sobie kolejne dzieci. Niewiadomo ile kobiet umarło. te 3 były nagłośnione a ilu ludzi nie stać na adwokatów, ani nie chce nagłaśniać takiej tragedii.

Ludzie popelniają tyle samobójstw, bo psychiatria u nas leży. A ludzie to co najwyżej powiedzą coś typu: "przesadzasz"/ "weź się w garść"/ "wyjdź do ludzi, pobiegaj"/ "depresja? Za moich czasów tego nie było, to przez internet".

Dla PISowców życie kobiet nie ma żadnej wartości. dla PISowcow liczy się tylko płód. A jak już się urodzi, to mają gdzieś. A i zycie mężczyzny jest dla nich ważne o ile mężczyzna jest Polakiem, jest biały, jest katolikiem, jest hetero i ma prawicowe poglądy (wszystko musi być spełnione łącznie).

Jakbyście wiedzieli, że np. Jakieś dziecko nie będzie białe/nie będzie hetero, to też zabranialibyście aborcji? Czy jednak w ten sam dzień jechali do jakiegoś cywilizowanego kraju?

A nie przypadkiem stany USA, w których rządzą demokraci, Czechy i kraje skandynawskie, zwłaszcza Szwecja? W tych krajach prawa kobiet i ogólnie wszystkich ludzi to wartość absolutna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-5 / 5

@Cammax tak, tylko kobiety (choć w sumie czemu określasz ich płeć bez pytania kim się czują;) ). Nie da się zaprzeczyć. A w kopalniach giną tylko mężczyźni (choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobiety tam pracowały).
Jeśli twierdzisz, że było znacznie więcej niż 3 to ciężar dowodu jest po Twojej stronie. Bez dowodu - możemy mówić tylko o 3 śmierciach (a takie śmierci są bardzo medialnym tematem, więc wątpię, aby znacznie więcej ich było).

"Dla PISowców życie kobiet nie ma żadnej wartości." - znam kilka osób głosujących na pis i żadna z tych osób nie spełnia tego zdania. "dla PISowcow liczy się tylko płód" - to też w kontekście tych osób nie jest prawdą. Jest prawdą, że liczy się dla nich płód - nie jest dla nich to zabawką, której możesz się pozbyć "bo tak".

"Jakbyście wiedzieli" - nie wiem kim jesteśmy "my". Jeśli o mnie chodzi to podejście do aborcji jest dosyć proste: dozwolona, gdy zagrożone życie lub zagrożone zdrowie w istotnym stopniu matki lub wady letalne płodu (a przypadek gwałtu - nie wiem, obie strony moim zdaniem mają bardzo dużo racji).

O najbardziej liberalnym pisałem na podstawie jakiegoś artykułu na wysokieobcasy, ale nie porównywałem dokładniej.

"W tych krajach prawa kobiet i ogólnie wszystkich ludzi to wartość absolutna." - wszystkich ludzi za wyjątkiem tych, które nie ukończyły np. 12 pierwszych tygodni. Tam dzieci powinny robić sobie małe święto po 12 tygodniu - wtedy mogą odetchnąć z ulgą, że mają znacznie większe szanse na życie (tak, to jest tylko metafora)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

@Barelik co ty bredzisz. Zmniejszenie dopuszczalnej prędkości nie ma sensu dlatego, że ta, która obowiązuje aktualnie, jest już przeliczona jako bezpieczna. Wystarczy jej nie przekraczać i wypadek z powodu prędkości nie nastąpi. Jeśli już, to z innych przyczyn.
Co do rejestru natomiast wytłumacz mi w jaki sposób zmieni on sytuację? Czy od tego, że ciąża będzie zarejestrowana, zmniejszy się ilość gwałtów, płody przestaną obumierać, chorować, geny nie będą płatać niespodzianek tworząc problemy? Nie, to po prostu nie działa w ten sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

@Barelik skoro ja statystykach opierasz swoją argumentację to wyjaśnij nam wszystkim ile jest przypadków, z którymi ta idiotyczna ustawa ma zamiar niby walczyć? Co statystycznie zmieni rejestr ciąż? Bo moim zdaniem w kwestii urodzeń nie zmieni się nic znacząco, natomiast zacznie się ściganie kobiet, które dokonały aborcji legalnie za granicą. Właśnie to ma umożliwić ta ustawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-4 / 4

@7th_Heaven czyli prędkość nie powoduje śmierci, tylko niestosowanie się do przepisów? No to przecież kobiety nie powinny umierać - przepisy są ok, tylko lekarze nie stosują się do nich...
Celem rejestru jest zmniejszenie nielegalnych aborcji. Nie wpłynie to na liczbę gwałtów, poronień czy chorób. To tylko sposób na egzekwowanie istniejącego prawa. Tak jak fotoradary w "tajnych" policyjnych samochodach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maverick98
-2 / 2

@Barelik Poczekamy aż ci żona w ciąży umrzerazem z dzieckiem, to inaczej będziesz śpiewał. Zero myślenia do przodu. Teraz może cię to nie interesuje, ale za jakiś czas będzieśż słał ze strachu o żonę i dziecko. Ja już jestem ponad to, ale jak moja była w ciąży to robiłem w gacie dwa razy żeby wszystko było ok. Czego wszystkim paniom życzę w tym posłanym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 2

@Maverick98 bardziej bym się bał, gdy wychodzi z domu - ma większe szanse być potrącona przez samochód. No chyba że boisz się tylko śmierci przez ciążę a każda inna jest ok... Bo jeśli jednak nie to albo cały czas żyjesz w strachu albo masz problem ze statystyką/ prawdopodobieństwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Barelik cóż, niewiadomo ile takich przypadków było, bo nie każdy to chce nagłaśniać. podobnie w przypadku śmierci w wyniku innych zabiegów. Tutaj i przeciwnicy i zwolennicy mają mocno utrudnione udowodnienie swojego zdania.

Mi osobiście odpowiadał kompromis, który wcześniej obowiązywał. Nie wiem, w czym on obu skrajnościom przeszkadzał. Nie nakazywał nikomu usuwania ciąży, ani nie zabraniał wyjazdu za granicę w przypadkach innych niż zagrożenie życia, wady płodu, gwalt. Teraz problem jest taki, że skoro jedna strona już kompromis naruszyła, to teraz każda strona będzie ciągnąć wajchę w swoją stronę. Tym sposobme raz będzie całkowity zakaz, raz całkowite pozwolenie, a innym razem powrót do kompromisu.

Całkowity zakaz nie rozwiąże problemu. Kto chce, to i tak pojedzie do innego kraju/ znajdzie "pomoc" w podziemiu/ skorzysta z jakichś domowych metod. Kto nie chce, to i tak nie usunie, nawet gdyby aborcję wykonywano na każdej ulicy. To trochę tak jak z narkotykami. Zakazane, ale kto chce to i tak kupi.
Lepiej zwiększać świadomość, niech ludzie którzy wiedzą, że nie chcą dziecka się zabezpieczą. Wtedy aborcja nie będzie potrzebna. Co ciekawe, nawet Czechy i Szwecja, gdzie aborcja jest w stu procentach legalna, dostęp do antykoncepcji pełny mają większą dzietność niż my. Wiadomo, w Szwecji robotę robią imigranci i uchodźcy, ale w Czechach raczej nie ma tylu obcokrajowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@Cammax Czesi to po prostu mądry naród który wyciąga wnioski z wlasnej historii i pogonił w PiSDu kieckowych zlodziei. Dbają o zycie swoich obywateli a policyjne haslo pomagat' a chranit' sprawdza sie. U nas tylko pałować i gazować.
Oni wiedzą rzecz prostą. Żywa kobieta jest wiecej warta niż jej dziecko bo jesli ono umrze to kobieta może miec nastepne. A liczba kobiet w wieku "produkcyjnym" jest w danym momencie okreslona i ograniczona. Smierc kazdej z nich to tragedia do ktorej dopuscic nie wolno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+13 / 15

Po prostu wyciagneli temat zastepczy zeby nie mowic o prawie 15% inflacji, o ponad 6zl/l (co juz samo w sobie powinno byc horrendalnym niepozoruzmieniem, a juz mamy ponad 8zl/l) benzyny, o burdelu jaki zrobili ze stawkami podatkowymi, o tym ze od 1. lipca urzednicy beda mieli wglad kto i ile na co wydaje gdy tylko beda chcieli etc. etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar admin

@Xar nie temat zastępczy, a dwie (i więcej) pieczenie przy jednym ogniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hella_1
+3 / 5

Też mi się wydaje, że to (znów) temat zastępczy. Od kilku lat stało się to normą. Jak tylko partia rządząca daje d**y, czyli cały czas, zaczyna grzebać w macicach kobiet, żeby odciągnąć uwagę od swojej nieudolności. Dlatego aborcja/ciąża/edukacja seksualna są non stop na świeczniku. Fakt, że jest to poważe, bo temat zastępczy tematem zastępczym, ale jednak krok po kroku PIS realizuje te swoje chore pomysły.
No co, po prostu pisiorki nie zrealizują swojego mokrego snu o armii bezmyślnie rozmnażajacych się wyborców. Kto rozsądnie myślący chciałby zakładać rodzinę w Polsce? Nawet kobiety ze środowiska patologicznego mogą zacząć mieć obawy. Bo jak ma taka jedna z drugą dostać kuratora lub grzywnę za nieumyślne przerwanie ciąży lub uszkodzenie płodu (papierosy i alkohol szkodzą? No kto by pomyślał) to wykalkuluje, że nawet te 500 czy 700 plusy się nie opłacają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
+14 / 18

To tylko wierzchołek góry lodowej. Piekło polaków trwa od wielu lat. Wystarczy spojrzeć na ceny paliwa, żywności czy materiałów budowlanych teraz a 7 lat temu. Nawet przed wojną ceny były drastycznie większe niż gdy złodzieje z pisu dochodziły do władzy. Ale po co nam protesty, prawda? Chleba i igrzysk, resztę polacy zniosą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
-1 / 3

@Tuminure Ty serio tak?
Średnia krajowa
Niemczech 4'100.00 € litr benzyny 95 - 2,15 Euro Za wypłatę kupi około 1906,97 litrów
Belgia 2170 euro za litr 95 - 1,97 Euro Za wypłatę kupi około 1101,52 litrów
Finlandia 3 540 euro za litr 95 - 2,36 Euro Za wypłatę kupi około 1500 litrów
Norwegia 47000 NOK to jest około 21000 PLN za litr 95 - 26,60N NOK Za wypłatę kupi około 1766,91 litrów
Polska 5662,53 zł za 95 - 7,55 zł Za wypłatę kupi około 750,79 litrów

No to sobie zobacz jak licho wypadamy pod względem innych narodów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
0 / 4

@pilipiuk8 Ty serio tak? Po co wrzucasz tylko jakie ceny są dziś, skoro chcemy dowiedzieć się jak bardzo zmieniły się odkąd rządzi pis? Wrzuć jeszcze zarobki i ceny sprzed 7 lat, to wtedy sprawdzimy o ile (i czy w ogóle) zmieniła się proporcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
-3 / 3

@pilipiuk8 Znalazłem trochę czasu, więc sam sprawdziłem średnie krajowe:
Niemcy w 2015r: 3612€, w 2021: 4100€, wzorst 13% (źródło: https://ru-geld.de/pl/salary/average.html#net-salary-per-month)
Belgia - dane są niespójne ale z pewnością podana przez Ciebie kwota 2170€ nie jest poprawna
Finlandia w 2015r: 3300€, w 2021: 3650€, wzrost 10% (źródło: https://tradingeconomics.com/finland/wages)
Norwegia w 2015r: 42580 NOK, w 2021: 50790 NOK, wzrost 19%, (nie chce mi się przeliczać na euro ale koło 30% wyjdzie, źródło: https://www.statista.com/statistics/1298702/norway-average-earnings-month)
Polska w 2015r: 3899zł (ok. 935€ po kursie 4.17), w 2021: 5662zł (ok. 1241€ po kursie 4.56), wzrost 45% (32% w przeliczeniu na euro, źródło https://www.zus.pl/baza-wiedzy/skladki-wskazniki-odsetki/wskazniki/przecietne-wynagrodzenie-w-latach)

To chyba nie tak strasznie za tych rządów pis z zarobkami i całkiem dobrze nam idzie nadganianie europy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 czerwca 2022 o 10:21

P pilipiuk8
0 / 2

@Tuminure Chyba zapomniałeś podać jeszcze przelicznik ile czego można kupić za średnią krajową. Chociaż paliwa. Skoro masz czas to jeszcze wrzuć porównanie za PO aby być obiektywnym.
Niedługo będziemy zarabiać w milionach jak wcześniej i to według ciebie dobrze?
Tu nie chodzi abyśmy więcej zarabiali tylko żeby można było więcej kupić.
No ale czego spodziewać się po PIS-owcu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
-1 / 1

@pilipiuk8 Nie zapomniałem. Tym przelicznikiem jest euro. Jeżeli będziemy zarabiać w milionach i przelicznik na euro będzie tak rósł jak do tej pory to bardzo dobrze.

Aby być obiektywnym porównuję do innych krajów w tym samym czasie, nie do rządu, który był w przeszłości i miał zupełnie inne problemy. Jeżeli masz taką potrzebę, to możesz sobie policzyć o ile % wzrosły zarobki za PO, linki do źródeł są podane, średni kurs euro nbp znajdziesz bez problemu.

Nie wiem skąd wywnioskowałeś, że jestem pisowcem. Nigdy nie głosowałem na pis, zaledwie jestem uczulony na dezinformacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikeyxx
+9 / 13

kazdy wczesniejszy rzad ma swoje za uszami ale chyba nie bylo drugiego takiego ktory by tak nienawidzil obywateli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 4

@mikeyxx To nie jest nienawiść. To jest dojenie z zimną kalkulacją, ile trzeba odpalić elektoratowi, żeby dalej mieć Eldorado dla swoich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DjAbra
+3 / 9

czyli mamy rejestr inkubatorów...
gówno to da... kogo będzie stać i tak pojedzie do czech/na słowację na "wycieczkę", lub skorzysta pokątnie z podziemia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+7 / 9

@DjAbra Spadnie też niska już dzietność - rozmnażać się będzie tępa patologia, bo pozostali normalni ludzie zwiększą staranność antykoncepcji - zwłaszcza, gdy już mają dziecko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 2

@DjAbra problemem jest to pokątne podziemie. Bo już były w tym kraju czasy, gdy skrobanki robiło się pogrzebaczem w brudnej piwnicy. Z efektem adekwatnym do warunków i metod. Ale za to tanio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sklozgos
-1 / 15

W Polsce nie ma zadnego piekla kobiet. Panie jestescie faworyzowane na kazdym kroku. Zajmujecie sie promilem kobiet, ktorym cos sie dzialo na prawde. Panowie otworzcie oczy. Wasze Panny placza bo maja fiubzdziu w glowie i oczekuja specjalnego traktowania w kazdym aspekcie zycia spolecznego. Wybieraja najlzejsze i najlatwiejsze zawody. I zajecia domowe, a twierdza ciagle, ze im zle. Wmowiono im, ze sa zle traktowane i beda plakac z byle powodow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-2 / 8

@Sklozgos Uwielbiam, gdy facet bardzo dokładnie i skrupulatnie wylicza, jak to kobiety mają super, podając przy tym tak konkretne i rzeczowe argumenty, jak "fiubzdziu w glowie" :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-1 / 7

@dump78 , ależ np. moja żona ma takie samo zdanie na ten temat jak @Sklozgos

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-3 / 5

O co ten lament??? Przecież jak sięgam pamięcią każda ciąża była rejestrowana w przychodni i prowadzona przez lekarza. Jak wy myśleliście, że było do tej pory? Że kobieta rodziła dziecko nie będąc wcześniej ani razu u lekarza? Może w jakiejś patologi to się zdarzało, ale generalnie ciąże były zawsze rejestrowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 1

@adamis62 lekarza obowiązuje tajemnica lekarska i nie może tak sobie po prostu iść do prokuratury i powiedzieć że pani Kowalska była niedawno w ciąży a już nie jest, że to podejrzane.
@Sklozgos dokładnie tak samo można powiedzieć wam: narzekacie na różne rzeczy bo wam się w dupach poprzewracało. Dawniej mężczyźni robili na roli, nucili zboże, mieli mąkę, teraz idziecie do supermarketu po chleb i narzekacie że drogi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@adamis62 , ja nie o tym, tylko o lamencie nad rejestracja ciąż. Statystyki od dziesiątek lat podają ilość ciąż donoszonych, poronienia, przedterminowe urodzenia. To nie była rejestracja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-5 / 5

adamis62

Aha i dlatego to Ty wypowiadasz się za nią i mówisz mi, co ona myśli i jakie ma na ten temat zdanie? :-) OK :-)))))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
-2 / 10

To ta masoneria kieruje teraz "polskim" rządem"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 czerwca 2022 o 17:18

A acotam43
+2 / 4

Jak można mieszać rejestrację ciąż z tym, co się dzieje na Ukrainie, co ma wspólnego jedno z drugim?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@acotam43 to, że wszyscy skupiamy się tylko na Ukrainie, a u nas PIS robi kolejny krok w stronę pełnego zakazu aborcji i wprowadzenia kar dla kobiet. Taki rejestr w ich rękach to niebezpieczna broń.

U nas też rozgrywa się prawdziwe piekło. Ograniczanie praw człowieka, zwłaszcza kobiet i wszelkich mniejszości, przyzwolenie na nienawiść, inflacja, wielki kryzys, fatalne relacje, wręcz wojna (na razie na szczęście jedynie dyplomatyczna) z prawie całym światem, afery za aferami.

Teraz lekarze jeszcze bardziej będą się bać ratować kobietę. Kobiety będą więc umierać. Albo będą się bały zajść w ciążę, bo będą musiały urodzić nawet dziecko, które umrze dosłownie sekundę po porodzie, bo jest tak zdeformowane, albo czekać aż ono będzie martwe, a w skrajnych przypadkach- umrzeć.
Nie można też zapomnieć o ofiarach gwałtów, które muszą urodzić i jeszcze bardziej przedłużyć traumę lub ją pogłębić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 1

@Cammax
Mieszanie wojny na Ukrainie w polski ustroj polityczno-policyjny to jedynie wymówka do tego, żeby nic nie robić.
Dziękuję za wyjaśnienie obecnej sytuacji której mam pelna świadomość i nie tego dotyczylo moje pytanie :)
Zwróć uwagę na fakt, że kobiety protestowały i kompletnie nic to nie dało, wszyscy delikatnie mówiąc się na nie wypieli i niczego to nie dało oprócz wyzwisk pt.feminonazistki i morderczynie a "nierząd" zrobił co chciał.
PIS od lat buduje państwo policyjne zaczynając od zawłaszczenia sądów, mediów i ograniczenia praw mniejszości i kobiet oczywiście oraz straszenia ludzi kolejnymi wrogami ludu bo kogoś trzeba się bać i z kimś trzeba walczyć, zawsze. Ukraina nie ma z tym wewnętrzne bajzlem nic wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@acotam43 według mnie żeny lrotest faktycznie coś dał, to wszyscy powinni połączyć siły. Wiadomo, że z jednej strony mamy protestujące feministki, a z drugiej prawicę sprzeciwiającą się rozdawaniu kasy, ale wszystkich łączy jeden cel- wściekłość na decyzje rządu. Poza tym mamy też ludzi, którzy są bardziej "centrowi", po prostu są pomiędzy tymi grupami i zazwyczaj chcą demokracji i odnowy relacji z innymi krajami.
Ważne jest też to, kto stanie ma czele strajku. Ta ze Strajku Kobìet przez swoje zachowanie tylko dostarczała aegumentów PISowskim mediom. Rozumiem, można być wkurzonym, przeklinać też można, ale pomiędzy tymi przekleństwami wypada wpleść jakieś argumenty, nawet takie, z którymi prawie nikt się nie zgodzi. Na pewno wygląda to inaczej niż "argument" typu: "wyp***dalać wy prawackie ch**e, je**ć was". No i jest większa szansa, że TVPIS nie pokaże argumentu, który zawiera jakkolwiek logiczne wnioski. A tak to mają retorykę typu "agresywne, wulgarne lewackie szmaty niszczą nasze wartości, o czym świadczy ich słownictwo".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+2 / 2

Niby w jaki sposób zostaną rozliczeni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sibul
-2 / 4

wam krwa aborcja we łbie a zaraz ropa po 10zł, ja pierdziele ludzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+2 / 2

@Sibul jak ci żona przez brak takiej koniecznej aborcji umrze to będziesz się martwił ile ci zakład pogrzebowy za karawan przy tych cenach ropy policzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
0 / 2

@Sibul Proszę wyjaśnić w jaki sposób rozmawianie również o aborcji uniemożliwia rozmowę o cenach paliw. Twój mózg ogarnia tylko jeden temat tygodniowo? My tak nie mamy :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
+3 / 3

@Sibul Tobie ropa we łbie, a zaraz putin wjedzie nam z czołgami, ja pierdziele człowieku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sibul
-2 / 2

Jaki promil ludzi chce czy nie chce tej aborcji, a jaki PROCENT społeczeństwa odczuwa wzrost cen wszystkiego, rozgraniczcie pewne priorytety ludzie. Aborcja i ciąże to nie jest temat aż tak istotny jak koszty życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-5 / 5

@Sibul Zgodnie z ostatnim badaniem, 67% osób jest za prawem do aborcji do 12 tygodnia ciąży, bez ograniczeń. Czyli 2/3 społeczeństwa chce czegoś, czego nie ma. Ciężko nazwać to "promilem" :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sibul
-1 / 1

@dump78 Ja też jestem za, ale są rzeczy bardziej istotne na ten moment

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-5 / 5

@Sibul Ale wiesz, że w sejmie są osobne komisje zajmujące sie sprawami i to nie jest tak, że jak 10 posłów pracuje nad jednym tematem, to 10 innych posłów nie może zajmować się innym? Natomiast prawdą jest, że partie populistyczne typu pis, czy konidiotokracja, faktycznie mają w rzyci ten kraj i jedynie zajmują się jednym tematem - tym, który akurat jest nośny medialnie. Ale to wynika z deblizmu wyborców tych partii (i na to nic nie poradzimy), a nie z wady systemu demokratycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 0

Koleś idź się lecz na nogi bo na głowę jest już za późno, widać że w PIS-ie odmóżdżenie to warunek konieczny by być członkiem tej partii świrów i debili którym nudzi się na stołeczku innymi słowy spodobało wam się branie kasy dosłownie za psi choj ale i na was przyjdzie czas i polegniecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Beluga1000
0 / 0

Właśnie przez takich debili, jak ten z demota uważam, że PiS, choć oczywiście zły, i tak jest lepszy od opozycji. Myślałam, że tylko konfiarze mają teksty typu „bo Ukraina ważniejsza”, jednak się myliłam. Wstyd dla lewej strony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem