Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
18 38
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Saset
0 / 0

Słów prawdy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 26

Nie przesadzaj z tym „wracamy do komuny”, bo nadużywanie takich tekstów robi się śmieszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Stary60
+9 / 11

@Sok_Jablkowy wracamy, drobnymi kroczkami, ale ciągle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 10

@Stary60 zapytam inaczej, czy myśmy z niej w ogóle wyszli?
Akurat tu się zgadzam z @Sok_Jablkowy, że nadużywaniem pewnych sformułowań powoduje że stają się one trywialne, a tak nie powinno być.
Druga sprawa skoro jest paragraf, który naruszyła to dura lex, sed lex, jedyne o czym to powinno świadczyć to to, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, a to, że ktoś jest sławny nie powinno mu dawać przyzwolenia na wyjątkowe traktowanie.
Innym tematem jest to, czy politycy unikają kary za łamanie prawa, ale czy to oznacza, że wobec tego celebrytkom się należy łagodne taktowanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 12:40

S Stary60
0 / 0

@Tibr no właśnie o tym piszę. Za komuny byłeś ciągany po sądach np. za śmiecenie na ulicy (rozrzucanie ulotek). Tak działa polityczna prokuratura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Stary60 w PRL za śmiecenie było kolegium do spraw wykroczeń, krótko pisząc to sprawę właściwie załatwiał dzielnicowy, bo raczej promil przypadków był rozpatrywany na korzyść obywateli ;)
Co do działań prokuratury, jak popatrzysz na system zachodni, anglosaski to zwróć uwagę, że w podobnych sprawach to działa dokładnie tak samo, bo zawsze ambitny prokuratur będzie w tym widział trampolinę do dalszej kariery. Forma jej wypowiedzi jest jednoznaczna, użyte słowa "mordercy, sqrw..." nie budzą wątpliwości, że są conajmniej obraźliwe.
Można twierdzić, że to zamach na wolność słowa, ale wobec tego należy zmienić prawo, że wolność słowa będzie nadrzędną nawet jeżeli kogoś zwyczajnie obrażamy, a nie krytykujemy.
Jeżeli więc budzi twoje oburzenie, że prokuratora wszczęła z urzędu sprawę z paragrafu z którego ma wszcząć z urzędu postępowanie, to należy dążyć do zmiany prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

Mówiąc, powiedziała prawdę, masz na myśli tą 3 prawdę, czyli gówno prawdę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przemas1992
+4 / 20

Ona obraża funkcjonariuszy straży granicznej za to że wykonują swoją pracę. Z tym że Pisiory chronią swoich się zgadzam, ale za to co powiedziała kara się należy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 6

@Przemas1992

Gdyby te wykonywanie pracy, polegało na przekazaniu jednego człowieka w ręcę innych, którzy go potem biją, torturują i zabiją. Przekazujący wie o tym, że to zrobią. Czy masz z tym jakiś problem, czy uważasz, że to normalne i nie trzeba nic z tym robić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jarek1810
-2 / 2

@Przemas1992 zapewniam Cię że ani ja Czy Ty nie chciałbyś doświadczyć tej pracy Pisowskich pachołków na własnej skórze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przemas1992
+1 / 1

@Sok_Jablkowy obowiązkiem straży granicznej jest nie dopuszczać do nielegalnego przekroczenia granicy. Ci ludzie są tam z własnej woli. Jeśli chcą otrzymać azyl polityczny mogą to uzyskać w legalny sposób

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przemas1992
+1 / 1

@Jarek1810 Dlaczego uważasz ich za pachołków? Oni wykonują swoją pracę. Chronią również Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Przemas1992

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jarek1810
-1 / 1

@Przemas1992 witam. Podstawą Państwa Praworządnego jest fakt że,jedno prawo obowiązujące wszystkich. Afera goni aferę a prokuratura Ziobry odmawia wszczęcia postępowania, wiadomo kogo... Ponadto Policja wykonywała nie zgodne z prawem zatrzymania podczas manifestacji,w sklepie,ulicy pod pozorem epidemii a Sądy masowo odrzucały tę mandaty. Z braku podstawy prawnej. Wypowiedzi szefa Policji że, takie miał rozkazy... Uważam że, jeszcze trochę i ludzie wyjdą na ulice i wtedy znowu Policja będzie wykonywać rozkazy....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy twoje pytanie już zawiera błąd logiczny, pytasz o to, czy można uczestniczyć w czynie prawnie niedozwolonym.
Jeżeli ktokolwiek łamie prawo wtedy wkracza prokuratura.
Straż graniczna ma nie dopuszczać do nielegalnego przekraczania granicy, o ile ktoś wcześniej mógł mieć wątpliwości co do genezy problemu na granicy, to dzisiaj jeżeli tego nie rozumie jest zwykłym i...Lem.
SG robiła to do czego zostala powołana, jeżeli ktoś ma z tym problem to niech dąży do zmiany prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr
Jest jeden błąd w twojej odpowiedzi.
„Straż graniczna ma nie dopuszczać do nielegalnego przekraczania granicy”

To jest tylko jedno z ich zadań.

Każdy umundurowany funkcjonariusz RP, ma przede wszystkim za zadanie chronić każdego człowieka na terytorium RP. Nie zależnie jak się tu znaleźli. Jeśli funkcjonariusz, świadomie oddaję kogoś w ręce kata, hańbi Polskę, mundur i ciebie jako człowieka i Polaka.

Pod pretekstem "wykonywałem rozkazy", ty możesz być następny. I to powinno cię martwić, chociażby z powodu instynktu samo zachowania. I to mnie tu bardzo dziwi, bo przecież wiadomo, jakim jesteś zwolennikiem siebie samego i żeby tobie było dobrze.

Z kolei, ty masz prawo domagać się dokładnie tego samego, w każdym innym kraju na świecie (niezależnie jak się tam znalazłeś).

Mam nadzieję, że jako świadków adwokaci powołają strażników i wojsko, które tam wspomagało. Bo ta sprawa musi być wyjaśniona, a na razie, większość myśli to samo. Ty tylko masz na to wymówkę.

A to czy prokuratura powinna była tam wcześniej wkroczyć, bez wypowiedzi KS, to już nie mogę napisać, bo zaraz się okaże, że prokuratura zechcę i mnie odwiedzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 16:16

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy na terytorium to słowo klucz. Celem służby granicznej jest ochrona granic. Policji ochrona ludzi i mienia, wojska ochrona państwa i ludności cywilnej, służby zdrowia - ochrona zdrowia itd.

Nikt nie pisze o wykonywaniu rozkazów. Oni wypełniają swoje obowiązki tzn. ochrona granic.

"Z kolei, ty masz prawo domagać się dokładnie tego samego, w każdym innym kraju na świecie (niezależnie jak się tam znalazłeś)."
Ciekawe więc proszę cię wytłumacz mi jak to jest, że kupujesz bilet do USA, a tam pogranicznik na lotnisku mówi ci, że cię nie wpuścić i wracasz do miejsca skąd wyleciałeś? Zrobisz Rejtana, że konwekcja genewska i muszą cię wpuścić? Czy odlecisz pokornie?

Więc nie opowiadaj bzdur o rzeczach, których nie masz pojęcia.


A z tym prokuratorem to przestań szerzyć paranoję, gdyby tak było to połowa użytkowników demotywatorów miałby już prokuratora na karku. Zresztą co mieli badać, to co mówiła Ochojska o trupach dzieci zakopanych przez polskich pograniczników przy granicy? Przez takie idiotyzmy to nawet jeżeli były jakieś nadużycia to na wejście jest już sprawa zdyskredytowana. Tak samo jak Abdul pływający 10 dni w Bugu, chyba każdy ogarnięty wie co to hipotermia i że człowiek w zielonej wodzie nie przetrwa pół dnia, a co dopiero pływać kilka dni. Przez kretynów którzy takie rzeczy opowiadają każda inna będzie brzmieć jak fake news.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 21:50

S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Ad 1. Zgadza się. Jeśli jest na terytorium RP, nawet jeśli nielegalnie, straż graniczna ma obowiązek dbać o ich życie i zdrowie. Nie możesz ignorować część ich obowiązków, bo ci się nie podobają.

Ja cały czas piszę o rozkazach, a dokładnie ich rozkazy vs obowiązki.

Ad 2. Zgadza się. Jeśli wjeżdżasz do USA, ich straż też ma obowiązek dbać o twoje życie i zdrowie.
Jak myślisz, że skończyła by sprawa w ich sądzie, gdyby wyszło na jaw, że ich straż graniczna zrobiła coś, ze świadomością, że skończy się to źle dla ciebie?
A gdyby taka sprawa trafiła do Polskiego sądu, jak myślisz, że się skończy, jeśli prokurator udowodni, że straż przekazała zatrzymanego, wiedząc, że na pewno mu coś się stanie?

Ad 3. To nie wynika z paranoi. Jeśli ktoś wie, że takie są fakty i w związku z tym, napisze, że w straży pracują mordercy, to chyba powinno ich to samo spotkać co KS. Uważasz, że ma być inaczej traktowany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 23:17

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy ad.1 no właśnie te które znalazły się na nim. A więc te które zostały zatrzymane na pasie granicznym i nie przepuszczone przez granicę są po prostu udaremnieniem nielegalnego przekroczenie granicy. Osoby, które deklarowały chęć pojechania tranzytem nielegalnie do Berlina nie są uznawane z mocy prawa za potrzebujących pomocy/azylu bo go nie chcą. Ja nic nie pisze o moich upodobaniach!

Ad2. Co się zgadza piesze swoją tezę nie odnosząc się do tego co napisałem, wiec prościej mogą cię cofnąć na lotnisku i wracasz skąd przyleciałeś?
No i może inny przykład co robią z nielegalnymi emigrantami przechodzącymi przez granicę meksykańską złapanych na granicy lub na terytorium kraju? A deportują B nadają obywatelstwo C nie robią nic jak już weszli to po zatrzyma wypuszczają ich wolno.

Ad 3 jakie fakty, kogo z demotywatorów oskarża prokuratura?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przemas1992
+1 / 1

@Jarek1810 Nie o prokuraturze i policji tutaj mowa a o straży granicznej. Trzymajmy się tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przemas1992
+1 / 1

@Sok_Jablkowy Kolega @Tibr mnie uprzedził. I ma racje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Tibr

Ad 1. Kto powiedział, że wszyscy na białoruskiej granicy zostali zatrzymaji na pasie.

Ad 2. Jeśli powrót stwarza dla ciebie zagrożenie i straż o tym wie. „Rozkazy” nie utrzyma się w sądzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Przemas1992

Z czym ma rację? Że nie odpowiadacie na zadane pytania i wykręcacie się, bo się wam nie podobają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Powtarzanie tego samego w kółko nie ma sensu, więc zapytam się inaczej. Gdyby świadkowie KS, ze straży i wojska zeznali, że widzieli jak inna strona katowała uchodżców na granicy, zaraz po tym, jak je przekazali i mimo tego robili tak dalej, „bo obowiązki”, to:

1. Jaki twoim zdaniem będzie wyrok sądowy dla KS?
2. Jaki był by twój wyrok dla strażników?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 czerwca 2022 o 8:59

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy czy ty odpowiedziałeś na jakieś moje pytanie? Na temat łamania prawa wypowiedziałem się już na samym początku. Poniekąd też w drugim wątku pod spodem w kwestii owoców ze zgniłego drzewa.
Przestępstwo to przestępstwo, nie obejmuje go pojęcie obowiązków służbowych, wyjątek to obrona konieczna/stan wyższej konieczności gdzie popełniasz przestępstwo ale nie grozi ci za nie kara.

Problem w tym, że ty twierdzisz, iż SG powinna wpuszczać nielegalnych emigrantów, a jej działania nazywasz łamaniem prawa, podczas gdy z mocy prawa wynika wprost ochrona granic przed nielegalnym przekraczaniem granicy.
A teraz łaskawie odpowiedz na wczesnej zadane pytania. 1 - 2 -3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Twoje pytania nie mają związku z tym co napisałem, więc skupiam się na temacie.

Moje ostatnie pytanie i pierwsze wcale się nie różnią. Ostatnie tylko jest zadane z punktu widzenia konkretnej sprawy.

Obrona własna jest tu nieistotna, bo nie rozmawiamy o ochronie kraju. Rozmawiamy o tym, czy legalne jest oddanie człowieka w czyjeś ręce, wiedząc, że tamci go zabiją. Na co nie chcesz odpowiedzieć, bo wiesz, że to zmienia punkt widzenia czynu straży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy ale ty się wijesz. Teraz nagle poruszasz wątek o oddanie kogoś mordercom, Chodzi Ci o sprawę Kwaśniewskiego i Millera gdzie pozwolili na tortury CIA wobec talibów? Odnośmy się do konkretnej sporawy, a nie dywagacji na temat domysłów.
Odpowiedz na choć jedno czy zostaniesz wpuszczony nielegalnie przekraczając granic do innego kraju, czy dany kraj cię deportuje jeżeli znajdziesz się na jego terenie, a oni uznają cię za persona non grata?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Przypominam ci, na co odpowiadasz:

„ Gdyby te wykonywanie pracy, polegało na przekazaniu jednego człowieka w ręcę innych, którzy go potem biją, torturują i zabiją. Przekazujący wie o tym, że to zrobią. Czy masz z tym jakiś problem, czy uważasz, że to normalne i nie trzeba nic z tym robić?”

Odnoszę się do tego, co się dzieje/działo na białoruskiej granicy.

Odp. O ile mi wiadomo, jeśli deportacja stanowi zagrożeniem, to jest to nie tylko nieetyczne, ale też nie powinnien być deportowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 czerwca 2022 o 13:57

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy daje nie odpowiadasz xD
Przypomnę ci, że ci ludzie znaleźli się tam dobrowolnie, przylecieli tam samolotami. Jak im się nie spodobało na Białorusi to mogli wrócić. W takim Iraku wbrew pozorom poziom życia nie odbiega dramatycznie od tego co jest u nas, na a Ukrainie czy wspominanej Białorusi, są duże miasta, ma wsi jest gorzej ale i u nas czasem ludzie żyją w tragicznych warunkach.
Chęć zmiany życia na lepsze, łatwiejsze nie jest czymś złym, ale bieda nie czyni z nikogo uchodźcy wojennego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Czy rozumiesz (pytam się, bo z twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie), że mi chodzi o to, że katem są strażnicy białoruskiej granicy, którzy przejęli ludzi od Polskiej straży granicznej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy przecież ci odpowiedziałem, jak można mówić o byciu katem kogoś wobec kogoś kto dobrowolnie wyjechał i może wrócić do domu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Nie rozumiem twojej odpowiedzi w kontekście tego, o czym piszę. Nabijasz się?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy Łukaszenko katem jest dla opozycji, dla emigrantów stworzył kanał, tylko się przeliczył jak się okazało, że stanęła "tama". Dwa ci emigranci przylecieli tam legalnie, samolotami płacąc za bilety, mogą, -li wrócić do domu. Żeby było śmieszniej każdy mógł się ubiegać o azyl jeżeli robił to legalnie trzeba było tylko mieć paszport/dokumenty i tak przechodzili jako uchodźcy, żeby było jeszcze śmieszniej to gdy wybuchał wojna, spora część przeszła przez przejścia legalnie bez dokumentów, a nie lasem. A ty chcesz teraz powiedzieć, że musieli iść lasem bo bali się opraców, zgubili na wojnie dokumenty, ale do samolotów aby kupić bilet te ten paszport o ile mnie pamięć nie myli jest konieczny, mało tego zdaje się musisz mieć często rezerwacje na powrotny i kasę na pobyt, a ty chcesz twierdzić, że polecieli bez dokumentów???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Rozmawiamy o moralności strażnika, który przekazuje człowieka w ręce kata. Najpierw zadałem pytanie ogólnie, póżniej doprecyzowałem do białorusii, czyli przekazanie człowiek w ręce kata, wrogo nastawionego kraju.
Nie rozumiem, co z tym mają wspólnego:
- Łukaszenko, a opozycja
- samoloty
- jak przekazywany się znalazł w tej sytuacji
- Irak, Ukraina, USA
- w jakich warunkach żyją ludzie
- plany na przyszłość
- CIA i Taliby
- drzwi
- okna
- obrona własna
- obrona granic
- inne przestępstwa
- paszporty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2022 o 11:04

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy o jakim ty kacie piszesz? Kto kogo torturował, ja rozumiem linkę obrony KS że będzie insynuować o jakimś hipotetycznym zdarzeniu, tyko problem, w tym, że ona to napisała wcześniej niż nawet pojawił się ten fake news od Ochojskiej o zakopanych przez SG dzieciach w lesie, których pojechała szukać lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

„Gdyby te wykonywanie pracy, polegało na przekazaniu jednego człowieka w ręcę innych, którzy go potem biją, torturują i zabiją. Przekazujący wie o tym, że to zrobią. Czy masz z tym jakiś problem, czy uważasz, że to normalne i nie trzeba nic z tym robić?”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2022 o 11:11

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy ale czym ty piszesz, kto kogo bije???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Jesteś politykiem, że tylko odpowiadasz omijająco, nie na temat lub zgodnie z formułą, która została wcześniej ustalona?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy to ty koluczysz, KS nazwała SG mordercami, bez dowodów, tylko na podstawie tego, że nie przepuszczali nielegalnych imigrantów w jej opinii powinni oni wpuszczać ludzi jak leci bo granicę to anachronizm.
Ty teraz w jej niejako obronie stosujesz zabieg przedstawiając jakąś hipotetyczną sytuację w której czy SG kogoś pobiła/torturowała lub wiedziała, że ktoś to robił (tak jak więzienia CIA w Klewkach stąd mój wtręt) co by było gdyby.
Gdyby ktoś kogoś bił jest to karygodne, tylko to nie dotyczy tego dlaczego prokuratur pozwała KS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Jeśli nie masz ochoty podyskutować o stronie tego zagadnienia, która mnie interesuję, to wystarczyło nie pisać. Więc dlaczego próbujesz mi wmawiać, że rozmawiamy o czymś innym i co ja piszę/robię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2022 o 16:31

P piotrKrokodyl
-1 / 9

wydało się, hubert123454 to nick ochojskiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
+3 / 13

Pani K-S swoimi słowami podważa sens istnienia granic i chronienia ich. Ciekawe czy obraża w domu swoje zamki, swojego ochroniarza, portiera czy partnera zapewniajacego jej bezpieczeństwo. Czy woli aby każdy kto ma ochotę mógl się u niej rozgościć....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 8

@witlanz

Jest zasadnicza różnica między twoim domem a krajem. Udowodniłeś, że nikt nie może wjechać do twojego domu, bez twojej zgody. Tylko nie wiem po co, bo wszyscy już o tym wiedzieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
+3 / 5

@Sok_Jablkowy
Róznica jest taka że do obrony domu kupuje zamek , a na obronę kraju sam nie ogarne i zrzucamy się na wojsko i straż graniczną.
W sensie logicznym jest to to samo w większej skali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
0 / 2

@Sok_Jablkowy
A czyją własnością jest kraj. Króla? Czy jakiegoś innego państwa? Raczej obywateli. Dlatego mają obowiązek go bronić bo jest ich własność. Do zarządu wybieramy głowę państwa, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych by bronic nasze interesy. Potem stawiasz granice i stawiasz stróży do ich obrony. A potem decydujesz jak sie rządzisz i wybierasz przedstawicieli tj rząd. Albo samorząd.
Przepraszam za ten wywód tych co nie potrzebują definicji dla przedszkolaka ale mój interlokutor wyraża poziom wykształcenia niewolnika, który może co najwyżej decydować jakie gacie założy i brak mu perspektywy myślenia wolnego człowieka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@witlanz

Zapytam się inaczej.

Jakie masz prawo decydować, kto wchodzi do domu sąsiada?

Skoro to nie to samo, to dlaczego uważasz, że z innym tematem już jest to samo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
0 / 2

@Sok_Jablola
Gradacja prywatnosci.
W domu nie wchodze do pokoju syna gdy nie chce.
Ale razem decydujemy kto wchodzi do domu.
Tak jak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
0 / 2

@Sok_Jabolka
Do syna pokoju nie wchodzę, ale rodzina decyduje kto jest mile widziany w domu.
Kto wchodzi do domu sąsiada nie jest mój interes.
Ale z sąsiadem decyduję czy na osiedlu chcę wysypisko śmieci.
I kto będzie w radzie osiedla.
A jak jest ustalenie że płace na portiera na spółke z sasiadami to do zmiany wspólnej decyzji nie obrażam portiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@witlanz

Małpka + nick są po to, żeby system poinformował użytkownika o tym, że odpowiedziałeś na komentarz.

Odp:
Ale jak to? Przecież to, to ten sam kraj, tylko inna wielkość. Spełnia to twoje kryterium, żebyś to potraktował dokładnie tak samo, a jednak co chwilę poddajesz argumenty, że są to inne sytuacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 13:38

W witlanz
0 / 2

@Sok_Jablkowy
Co proponunesz?
Na razie poza okrecasz kota ogonem a nic nie proponujesz. Przytaczane analogie powinny ułatwic zrozumienie a tu widzę brak łączności z rzeczywistością pojmowania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@witlanz

Co chciałeś osiągnąć swoim wpisem?

Zakladem, że chciałeś kogoś, kto ma inne zdanie, przekonać do innej, twojej racji. Najprawdopodobnie nie zrobiłeś z tego, bo każdy kto ma inne zdanie, spojrzał na twój tekst i stwierdził, że twój argument nie ma związku.

Wygląda mi na to, że masz opinię i nie potrafisz jej uzasadnić. Sprawdż co to sofizmat, zastanów sie dlaczego twój komentarz to sofizmat i jak unikanie sofizmatów, sprawi, że będziesz bardziej przekonujący.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
0 / 2

@Sok_Jablkowy
Nie zrozumie racji, kto z rozumem się mija
Używając sofizmatów zarzuca je innym,
Broniąc sie przed miałkością własnego poznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@witlanz

Gdzie stworzyłem sofizmata?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
0 / 2

@Sok_Jablkowy
A gdzie odpowiedziałes w temacie.

To Twoim zdaniem jaka jest rola Strazy Granicznej, dlaczego maja wybiórczo wpuszczać ludzi naruszajacych granicę ( nie próbujacych nawet oficjalnej drogi zgłoszenia sie na przejście graniczne).
Jaka jest podstawa aby ich obrażać za wykonywanie zleconego zadania.
I kto ma decydować o ich kompetencjach i zadaniach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@witlanz

Rozmawiamy o tym, co napisałeś. Moje zdanie na temat straży jest tu niepotrzebne i nie na temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 czerwca 2022 o 8:58

T Tibr
0 / 2

@Sok_Jablkowy że się wtrące w dialog z @witlanz na jego argument własnym domu (że każdy sam decyduje kogo wpuszcza) zapytałeś czy może decydować o tym kto wejdzie do sąsiada, czym nieświadomi przybyłeś gwoździa do trumny twoich też, dlaczego?

Jeżeli używany takich analogi dom, sąsiad to analogicznie mój kraj to jedno, inne kraje to odrębna jednostka (świat to blok, kraje to sąsiedzi mieszkający w tym samym bloku).
Jak to w każdej wspólnocie obowiązują pewne reguły. Jak ktoś wchodzi przez okno, nie przez drzwi wcześniej pukając i oczekując na wpuszczenie przez gospodarza to się go nazwa intruzem i jeżeli sam go nie możesz wyp... z mieszkania, to wzywasz policję aby cię chroniła.

Widzisz różnicę pomiędzy Ukraińcami, a tymi z granicy? Żeby było śmieszniej, to każdy kto przekraczał granicę legalnie, nie zależnie czy był obywatelem Ukrainy, czy był obywatelem Bangladeszu to te granice przekraczał i wyobraź sobie, że nikt "kolorowych nie mordował na granicy, a zwłok nie zakopywali pogranicznicy w lesie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

„ Skoro to nie to samo, to dlaczego uważasz, że z innym tematem już jest to samo?”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
-1 / 1

@Sok_Jablkowy
Pisze o strazy garnicznej ,obronie granicy bo to temat który komentujemy. W brzydkich słowach o obrońcach granic wypowiedziała sie bohaterka demota i stad dyskusja na ich temat, więc jest to temat rozmowy.
Oprócz negowania przedstawionego toku myślenia nie potrafisz przedstawić kontrargumentów ani nawet tezy wyjściowej.
Piszę jak przedszkolakowi bo sprawiasz wrazenie ze tego potrzebujesz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
-1 / 1

@Sok_Jablkowy
Nie trzymasz wątku ani rozumowania logicznego.
Poproś szefa żeby ci oprogramowanie zakutulizował bo sie wieszasz jak biedne boty z telemarketingu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@witlanz

A ja od samego początku piszę, że to co napisałeś nie możesz użyć jako argument/analogię w dyskusji, bo twój przyklad to nie to samo, co temat.

Nie daję argumenty za lub przeciw zachowaniu KS/straży, bo od samego początku nie dyskujemy o ich zachowaniu. Dyskutujemy o tym, czy twój argument nadaje się do tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
0 / 0

@Sok_Jablkowy
Celem argumentów jest prowadzenie dyskusji, z twojej storny jest ocena cudzych argumentów a starcie postaw. Skupiasz się na podważeniu retoryki a nie na meritum

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@witlanz

Twój argument: dom=kraj

Jak wjeżdszasz do jakiegokolwiek kraju, ściągasz buty?

Głupie pytanie, dlatego nie zadałem je wcześniej, ale skoro piszesz, że to jest to samo, to wychodzi na, że tak.

Dyskutując o własności wspólnej, nie możesz używać argumentów własności prywatnej. Nie bez przyczyny są to inne prawa. KS nie napisała o twoim/swoim domu i uchodżcy nikomu nie wchodzą przez okno. Natomiast jeśli ktoś wchodzi do czyjegoś domu przez okno, jego narodowość czy jak się znależli tam, napewno nie będzie miało żadnej roli w postępowaniu. Napewno nie będziesz się pytać złodzieja o jego narodowość lub czy wszedł przez drzwi, czy przez okno, zanim zdecydujesz co z nimi zrobić. A jeśli ktoś oddaje innego człowieka wiedząc, że zostanie zamordowany, to też jest mordercą. Napewno nie będziesz czekał na info o narodowości, czy zawodu takiej osoby, zanim zdecydujesz czy zrobili dobrze lub żle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
0 / 0

@Sok_Jablkowy
Wchodząc do domu nie ściagam butów ani tym bardziej nie oczekuję tego od gości. Nie wypada.

Jeśli ktoś sie pcha na granicę w miejscu wybitnie nielegalnym to musi sie z tym liczyć, że zostanie powstrzymany.
Strzał w obronie własnej i skutek śmiertelny nie nosi znamion morderstwa.
Ani w naszym prawie ani w naszej tradycji.
Volenti non fit iniuria.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Sok_Jablkowy dałeś zdanie w cudzysłowie, a czy ja gdzieś tak napisałem, że to nie to samo??? lol
Odniosłem się do użytej analogi do domu, w której to TY napisałeś, że to nie to samo co kraj, więc w prosty sposób wyjaśniłem ci, że jak najbardziej tak, na skale macro. Tak jak nie wchodzisz do czyjegoś domu bez zaproszenia oknem, tak samo nie wjeżdżasz do czyjegoś kraju nocą lasem w ukryciu jak przemytnik.
Jest takie rzymska zasad o owocach ze zgniłego drzewa. Jeżeli łamiesz prawo, to nawet dobre intencje nie zmieniają faktu, że twój czyn jest zły. Czy to, że okradniesz kogoś jest dobre, bo chcesz być jak Janosik i rozdać ubogim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@witlanz

Z jakiego kraju jesteś, że nie ściągasz butów jak prawie każde inne gospodarstwo domowe? Wiesz jakie to niehigieniczne? Fuj.

A kto tu mówi o obronie własnej? Znowu zmieniasz temat. Ale skoro już to napisałeś, to wiedz, że ja piszę o tym, że Polska straż graniczna oddaje ludzi w ręce tych, co ich katują i mordują. I robią to z pełną świadomością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@Tibr

Naprawdę nie mam zamiaru tobie tłumaczyć, czemu twój dom, a dom sąsiada to dwie różne rzeczy, mimo że częściowo posiadają elementy wspólne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 czerwca 2022 o 13:21

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy przecież ja nie twierdzę, że to to samo lol twierdzę, że do sąsiada nie wchodzisz przez okno? Wisze, ze popłynąłeś w słępy zaułek i odwracasz kota ogonem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 3

@Tibr

„ Tibr 10 czerwca 2022 o 13:00
@Sok_Jablkowy dałeś zdanie w cudzysłowie, a czy ja gdzieś tak napisałem, że to nie to samo??? lol”

Zrozumiałem jako: że to to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
+1 / 1

@Sok_Jablkowy
To ich morduje czy "Polska straż graniczna oddaje ludzi w ręce tych, co ich katują i mordują. I robią to z pełną świadomością."?
Odpływasz.
Mam nadzieję że nie masz prawa jazdy bo twoja poczytalność jest wątpliwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 3

@witlanz

Przypominam ci, że KS pracowała dla TVP. Żeby tworzyć propagandę, czasami trzeba znać prawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W witlanz
+1 / 1

@Sok_Jablkowy
Jeśli masz wiedzę w postaci źródła lub dowodów tomasz obowiązek zgłosić przestępstwo. Jeśli nie to nie spamuj, zajmij się czyms pożytecznym. Praca w tvp , tvn nie jest dowodem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem