Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
593 603
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T TomekOKM
+7 / 9

@mlodybdg2000
No tak. Lepiej nic nie robić, tylko narzekać, że jest źle. Coś czuję, że czara goryczy się przelała. Oby wyszły z tego takie protesty, które faktycznie coś zmienią, takie, jakich władza kompletnie się nie spodziewa. Zaraz będą próby ośmieszania i dyskredytowania w mediach. Będą próby łączenia tego z politykami, z konkretnymi osobami i skłócania ludzi. Oni tylko liczą na takie podejście jak Twoje. Oby się w końcu przeliczyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
0 / 4

@TomekOKM o ile zakład, że z tego nic nie wyjdzie, a przynajmniej takie protesty jakie sobie wyobraziłeś - zmartwię cię, nie będzie takich! Gdyby to chodziło o macicę czy inną aborcję to może coś by z tego wyszło a tak ? 1/3 baranów sprzedała się za 500 srebrników, 13 emerytury i full socjal, reszta ma to w dupie, albo niby popiera ale nie będzie miała czasu, albo wtedy pracuje.

Pod koniec 2018 była podobna akcja "Udostępnij! Duża Akcja Protestacyjna przeciwko podwyżkom cen paliw. Poniedziałek 26.11. nie tankujemy na żadnej stacji benzynowej, kto musi tankować niech to zrobi w niedziele 25.11. Wyślij dalej tę Akcję Protestacyjną do wszystkich swoich kontaktów zaprotestujmy przeciwko dalszym podwyżkom"

Niestety, dopóki żyją pokomunistyczne socjalistyczne dziady to w tej Polsce tak będzie! i PiS o tym bardzo dobrze wie, więc kogo najlepiej zbałamucić ? Ludzi którzy wychowali się w czasach komuny ( a teraz dzięki zbawicielowi Kaczyńskiemu taki wielki dobrobyt mają, do tego dołóż propagandę sukcesu z TVP Info i voilà ) i ci którzy żyją tylko na garnuszku państwa i dlatego te rządzące ścierwa robią sobie co chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Damein
+13 / 17

@Majka2000 polecam również porównać zarobki, koszty pracy i okaże się że u nas jest dużo drożej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+10 / 10

@Damein
Majka ma 22lata i siedzi jeszcze na garnuszku rodziców... Nie oczekuj że będzie znać szarą polską rzeczywistość...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D draqe
+6 / 6

@Majka2000 pamietaj że cena paliwa w większości to podatki, nie sama cena ropy. Jeśli porównujesz cenę paliwa w różnych krajach, powinnaś też porównać inne rzeczy,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I immo
+5 / 5

@Majka2000 nie - nie są tak jakoś strasznie wyższe. Prosty przykład - te same zakupy w lidl polska i lidl niemcy - tańsze u sąsiadów za te same produkty. A zarabiają zdecydowanie więcej od nas.

Co do ogrzewania - polaków też nie stać obecnie na ogrzewanie. Przykład - zeszły rok gaz cały sezon około 5-6tys, w tym roku 5 tys za DWA miesiące + prąd + woda i na podstawowe opłaty wylatuje 6-7 tysięcy. I teraz skoreluj to z średnim wynagrodzeniem. I porównaj nawet z UK czy Irlandia. Sorry, ale nie - ogólnie piszesz głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A allexi
+1 / 1

Gdzie mogę znaleźć źródło? Podrzuci ktoś? Chyba nie widzę linka na telefonie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+2 / 2

@sancho
chodzi o porównanie z okresem przed wojną na Ukrainie
Porównanie do 3. tygodnia maja:
https://300gospodarka.pl/news/ceny-paliw-za-litr-benzyny-diesla-w-polsce-i-w-europie
Wzrost w Polsce ponad 35%, na drugim miejscu Czechy 23%

"Z kimkolwiek nie gadam, to jest załamany drożyzną." - gdyby cena paliwa u nas zatrzymała by się na tych 7,5 to jeszcze może bym zlał temat. Ale z tygodnia na tydzień ceny benzyny rosną przy rekordowych marżach rafinerii. Efektem ciągłego wzrostu cen paliw będzie wciąż rosnąca inflacja. Mam kilku kolegów w niemczech (programiści, pracujemy zdalnie w jednym zespole) - i zgadza się z tym co napisałeś: narzekają na to, że wszystko podrożało i to jest fakt, ale faktem jest też to, że oni za swoje wynagrodzenie kupią 3-4 razy więcej paliwa niż my. Dla osób, które zarabiają poniżej średniej krajowej drastyczne podwyżki paliw zmuszają do wielu wyrzeczeń. I podkreślę jeszcze raz, gdyby Orlen nie miał rekordowych przychodów netto i marż to raczej akcji blokowania Orelnu nikt by nie wspierał (jak już to protesty pod sejmem w celu obniżenia akcyzy)


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pajace
-5 / 5

Serio chcecie utrudnić innym ludzia życie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+3 / 3

@Pajace
*ludziom
Protesty mają precyzyjnie określone godziny. Kto chce zatankować zatankuje w innych godzinach lub na innych stacjach. Głównym celem jest to, aby temat nagłośniły media (co już się dzieje i dobrze) i żeby decydenci o marżach Orlenu zauważyli, że ludziom zaczęły puszczać nerwy i wtedy może obniżą swoje rekordowe marże. Tańsze paliwo jest także w Twoim interesie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022 o 11:19

S SrogiKutafon
0 / 0

@Pajace
Srobajtek, założyłeś konto na demotach pięć dni temu jak d*pa ci się zaczęła palić???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pajace
-1 / 1

@SrogiKutafon Wypraszam sobie tak mnie obrażać! Jest to kolego Art. 216 kk! Zapytałem się tylko czy serio chcecie tam stać, według mojej opinii: Jest to nie zbyt dobre zagranie ponieważ, chcąc sobie kupić parówkę + paliwo muszę stać lub według Was iść na inną stację, ale nie chce! Chce mieć wolny wybór i kupić sobie parówke na orlenie i tam zapłacić za paliwo, reasumując chcecie zabrać mi wolny wybór.. Marża, którą orlen podał jest marżą modelową! Nie wiesz, przeczytaj. Nie wiesz, nie wypowiadaj się. Przykładowo lotos ma 3x razy większą marżę modelową i nie widzę żeby ktokolwiek chciał tam stać, Prawdopodobnie nie maja dobrych hotdogow xd.. Nie zaprzeczam, że nie koszą hajsu, ale sory prowadzisz firmę charytatywnie? Nie, żeby maksymalizować zyski! Orlen jest na giełdzie i są tam inwestorzy, którzy chcą zarabiać i widzieć zyski firmy.
Nie chcesz to po prostu nie tankuj za orlenie.
Chcesz strajkować idź na wiejską. Bo, co ja Tobie zrobiłem, żeby nie móc zatankować?

Zresztą majster jak jesteś taki bystry i obrażasz mnie, to dlaczego:
Nie bojkotowaliście:
Nie jesteś zaszczepiony - nie możesz wyjechać. - e no luzik
Raty kredytów poszły 2x wyżej - e no luzik (tutaj ludzie najbardziej dostaną w piz** za brak edukacji)
Pis wspierający inflację, 500+, 13, 14 - e no luzik
Nie możesz zrobić aborcji (temat sporny) - e no luzik

Paliwo zamiast 6 kosztuje 7,50 (triggered). U szwabów 9 zł plus, ale zaraz mi ktoś powie, że oni średnio zarabiają więcej a jak powiem Litwa, Łotwa to wschód, nie my xd polaczkowi nie dogodzisz :)

Najlepsze jest tylko to, że zadałem pytanie i mam same minusy xd

Jeżeli mi powiecie, że takie prostesty są ok, to wyobrazcie sobie co przechodzi hurtownia w czasie protestow rolnikow:
1. Są blokowane ulice na terenie hurtowni
2. Do hurtowni nie ma nikt dostępu ponieważ te dzbany stoją i chcą coś od rządu
3. Hurtownia jeżeli generuje zysk 1mln miesięcznie traci około 50k, kto za to zapłaci? Rolnicy nie, rząd nie!

Skąd to wiem? Możecie sobie na to odpowiedzieć :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@Pajace jest jedno "ale" co do wypowiedzi o tankowaniu - wiekszosc paliwa w Polsce pochodzi z rafinerii Orlenu i to on dyktuje takie a nie inne ceny i dlatego czy zatankuje na BP czy na CircleK to i tak tankuje paliwo od Orlenu, wiec to w stacje Orlenu trzeba uderzac, bo inne stacje to niewinni posrednicy.

Pozwole sobie zacytowac mega madry post:

Ropa faktycznie zdrożała, ale o kilka, kilkanaście procent (z 98-100$ w styczniu, do 108-115$), a sam dolar, o kilka procent. Cena benzyny nie powinna wzrosnąć o więcej niż 30-40groszy, czyli z 5,30zł do maks. 5,70zł Reszta, to zyski koncernów. Są to dane jawne i każdy mający internet znajdzie bez problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
0 / 0

@Pajace
Heheheheh, dziecko...
Po pierwsze nie rzucaj mi tu artykułami, bo akurat nie zauważyłem żebym użył w stosunku do ciebie słów obraźliwych.
Piszesz brednie? To nie dziw się ze ludzie cie minusują. I nie mam zamiaru wytykać ci tych bredni, gdyż kilkukrotnie zostały one wskazane przez innych użytkowników. Nie chcę się powtarzać.
Orlen dyktuje ceny paliw na naszym rynku i każdy o zdrowym rozsądku o tym wie. Ale czego można się spodziewać po osobniku piszącym przy co trzecim zdaniu "XD".
A teraz idź odrobić lekcje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pajace
0 / 0

@Xar tylko Wegry maja tańsze paliwo w Europie od nas(dane z e-petrol) oczywiscie zyski poszły do góry ale nie da się zaprzeczyć ze import ropy z rosji został ograniczony przez co sprowadzamy rope drożej np. Z ZAE czy Nigerii. Co do dolara wzrósł prawie 20% r/r.

Po za tym część stacji dziala na zasadzie franczyzy i kto poniesie koszt przestoju?

Dodajmy ze jeżeli nic się nie zmieni do końca roku to w 2023 będziemy mieli mega podwyżki: ropy, energii elektrycznej itd. Przez tak zwany zielony ład. Jak w tej sprawie ludzie sie nie obudzą to rzeczywiście będziemy palić chrustem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Pajace tansze paliwo po cenach rzadowych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pajace
-1 / 1

@SrogiKutafon tak, nazwanie mnie srobajtkiem jest w zasadzie spoko xd, dla Ciebie mogę być dzieckiem, trochę stary jestem i z brodą ale niech Ci będzie. Każdy ma prawo się z kimś nie zgadzać i dać mi minusa, tłumacze sobie to tym, że niestety brakuje Wam elementarnej wiedzy jak to wszystko działa.
Większości ludzi w tym kraju się nie przelewa i są łatwo manipulowani przez rząd lub opozycję. Sam parę lat temu bym pewnie z Wami stał na tym orlenie i oczekiwał cudu xd. Dziś jestem w innym miejscu i na innym siedzę krześle ;). Przejmujecie się aktualną ceną ropy/benzyny a nie widzicie tego, że zaraz nie będziemy jeździć samochodami spalinowymi.
Ale, co ja mogę Ci odpowiedzieć na temat czego można się po mnie spodziewać? Napiszę, że więcej zarabiam to wyjdę na gbura. Napiszę, że taki osobnik prowadzi firmę i zatrudnia pracowników a się przechwala i głupoty pisze.
Chętnie odrobię lekcję a w zasadzie muszę przeczytać lekturkę, którą sobie ostatnio kupiłem "Jak rozmawiać z furiatami - techniki, ćwiczenia, strategie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
0 / 0

@Pajace
No proszę, czyli chyba wyszedł nam prywaciarz z worka.
Też jak większość omijasz zusy i płacisz ludziom pod stołem, a na papierze mają najniższą krajowa??? Czy też jak ich większość ucierasz d*pę szkłem???
P. S. To tylko pytania, nie dzwon na mnie od razu do prokuratury, proszę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
0 / 0

@Pajace
O srobajtka się tak nie piekl.
Zapomniałem "i", miało być sir obajtek. Jak to mawiasz - "XD". Chciałem tylko przypomnieć, że nazwanie "debilem", nawet "głowy państwa", nie skutkuje w świetle prawa żadnymi konsekwencjami...
Nie pozdrawiam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pajace
-2 / 2

@SrogiKutafon Czyli mówisz, że lepiej klepać biedę nic nie robić? A co Ci "prywaciarz" zrobił, ukradł? Nikomu nie ukradłem, nie omijam zusów, podatków i tym podobnym, w mojej branży nie da się tak po prostu ominąć podatków "niestety". Wszystkie pensję są wypłacane zgodnie z umową, przykro tylko, że ja płace przykładowo 12 tysięcy a ktoś dostaje tylko ok. 7k na rękę. Nie ucieram dupę szkłem tylko wyceniam robotę według zasług pracownika.
Nie będę dzwonić nigdzie majster, bo to jest tylko Twoja opinia a nie fakt :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pajace
-2 / 2

@SrogiKutafon a to ładniej brzmi sir obajtek :). Jeżeli chodzi o Żulczyka to nie byłoby im na rękę posyłać jakiegoś pachołka do pierdla, bo "co nie można powiedzieć nic o władzy? TOTALITARYZM?" Niestety nie mogą sobie na to pozwolić.
Szkoda, że nie można z Tobą merytorycznie porozmawiać :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
0 / 0

Po co otwarte maski? Chcą przy okazji opchać samochód?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N no_musialem
0 / 0

@Master_Yi bo żeby Policja się nie przyp... udawali że ich samochody mają awarie. Byli przewidujący bo kierownik (właściciel?) stacji wezwał służby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gregory998
0 / 2

Myślicie, że oni się czegoś wystraszą? Dobrze wiedzą, że i tak za chwilę (za godzinę czy na następny dzień) do nich podjedziecie, żeby zatankować. Także tego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem