Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Warto doceniać to, co mamy

0:23

Dla niektórych dostęp do wody to często cud

www.demotywatory.pl
+
419 427
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar matek1998
+8 / 16

Szczególnie gdy samemu jest się za leniwym i głupim aby zadbać o tak podstawową sprawę jak woda pitną. W Afryce miliardy idą na lokalne wojenki ale nie mają kasy i chęci aby zadbać o studnie głębinowe. Cudem jest, ze jeszcze ktoś się nabiera na biednych murzynków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
-2 / 6

@matek1998 najgorzej jak biali ludzie myślą, że w Afryce jest jak w Polsce, wszędzie da się zrobić studnie głębinowe i tej wody jest tyle,z e sześć wiosek postawią przy jednej studni, chyba sam nie masz w domu studni głębinowej i nawet nie masz pojęcia, ile tej wody jest dostępnej nawet w Polsce w okresach suszy. Są regiony na świecie, gdzie konflikty dotyczą braku dostępu do wody PITNEJ, Chiny ( które nie są jakimś regionem zacofanym technologicznie), Indie, część Afryki. Ach te nieszczęsne Murzynki głuptaski, przecież mogą sobie studnię głębinową zrobić, a tam na pewno będzie woda PITNA, zawsze będzie lecieć z kranu, jak w moim domku - oby tej wody Ci nie zabrakło. Wyobraź sobie, że na Cypr czy Barcelona, muszą wodę, dostarczać tankowcami lub korzystają z odsolonej, ech te głuptaski, a mogliby sobie studnie głębinowe porobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+2 / 2

@MarcelinaMarcelina Czyli z tego co mówisz to wiercenie kosztownych i niewydajnych studni jest bez sensu. Topimy kasę zamiast pomagać im się usamodzielniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+2 / 2

@MarcelinaMarcelina
jak widac tutaj jakos sie dalo... sa tez dziesiatki organizacji ktore te studnie robia czyli da sie tez w innych miejscach... to czemu musi to robic ktos z zewnatrz a nie lokalna ludnosc i rzad? kazdy odpowiada za siebie! w Afryce jest masa zasobow naturalnych, masa warazkow ktorzy prowadza wojny dla wlasnego interesu i ludzie ktorzy dla wlasnego interesu w nich walcza...jak sami sie nie zmienia to nikt tego za nich nie zrobi! potencjal jest ogromny, trzeba "tylko" chciec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+1 / 1

@MarcelinaMarcelina postawienie studni głębinowej jest najprostszym krokiem. Problemy zaczynają się gdy ona już stoi bo jak o wszystko aby prawidłowo działało trzeba dbać i konserwować i naprawiać. Tu jest cały problem, bo Afrykanie sami o te studnie nie zadbają tylko albo będą czekać aż ktoś im będzie przy nich robił albo pozwolą aby studnia zniszczyła a sami wyślą swoje kobiety i dzieci z baniakami na głowach żeby wodę przynieśli, nawet gdy kolejne źródło będzie oddalone o kilometry. Ludność Afryki w dużej części uzależniła się od pomocy humanitarnej i nawet nie próbują sami zadbać o polepszenie sytuacji, zapomnieli także jak samemu dbać o egzystencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 2

Niedlugo bedzie u nas podobnie, ale z ogrzewaniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fil79
0 / 0

@Xar z wodą też tak może być. W Polsce mamy teraz rok do roku susze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 6

Wiercenie studni dla Afrykanów będzie kiedyś dla nich źródłem wielkich tragedii. Uzależnianie milionów ludzi od technologii normalnie im niedostępnej jest szczęściem tylko na początku. To tak samo, jakby pozbawić ich wszystkich ich poletek i stad bydła, odziennie dowodząc im w zamian żywność i leki. Będą zadowoleni, najedzeni, zdrowsi, będą się rozmnażać, bo śmiertelność spadnie znacząco. Do pierwszej wojny, klęski żywiołowej, czy epidemii. Wtedy świat, który stworzył taki system bed,ie zmuszony ich ratować. I tak w kółko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+2 / 2

jest dostęp do wody, to można się bardziej rozmnażać, zamiast co dwa-trzy lata teraz co rok "prorok"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
0 / 2

@lingerer akurat trend jest odwrotny, im bardziej kraj rozwinięty cywilizacyjnie, ekonomicznie, tym mniej dzieci się rodzi, tak naprawdę jest to świetny pomysł aby w Afryce rodziło się mniej dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 2

@MarcelinaMarcelina "akurat trend jest odwrotny, im bardziej kraj rozwinięty cywilizacyjnie, ekonomicznie, tym mniej dzieci się rodzi" akurat ten trend nie dotyczy Afryki, ponadto dostęp do wody to jeszcze nie "cywilizacja" (patrz rezerwaty przyrody)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 1

@MarcelinaMarcelina
W Afryce to tak nie działa. Po pierwsze zamiast dostarczyć im edukacji, przez kilka wieków, karmiliśmy ich indoktrynacją i nie tylko my. Stąd też np. antykoncepcja nie jest tak prosta do wprowadzenia, a w Afryce ludzie są bardziej płodni..
Póki co, kraje Europy zachodniej zaczynają się bać, co będzie, jak do krajów Afryki i Azji nie dotrze jedzenie z Ukrainy...
Do tego sporo krajów lubi sobie mieszać w tamtejszym bajorku, wspominając kolonializm...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2022 o 0:13

M mieteknapletek
+1 / 1

trzeba doceniac to co sie ma, jednoczesnie starac sie miec wiecej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gonzor73
+4 / 4

Pomoc Afryce to piłowanie gałęzi na jakiej się siedzi, albo jak sprzedawanie im sznura na którym nas powieszą. Coś jest z ta Afryką nie tak, z tymi ludźmi, że myślą, że ta woda będzie tam w nieskończoność.

To tak samo jak w Polsce z rozdawnictwem pieniądza, ta sama naiwność pisowców...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
0 / 0

Przecież to nie woda tylko cement !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem