Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
718 725
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+13 / 15

I to się szanuje ;) . Aż by się chciało taką firmę do budowy zatrudnić :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 3

Haczyk tkwi w słowach "za zgodą zarządcy terenu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+3 / 5

@Banasik Zarządca się zgodzi. Upijemy gościa ruską wódką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-1 / 3

@PIStozwis . No to spróbuj z PKiN. Albo z ambasadą kacapowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelusa74
+4 / 6

Brawo:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+3 / 13

Powinni cala Polske w zdluz i w szerz oczyscic z wszelkiego rodzaju badziewia ktore pozostalo po obsranej komunie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+1 / 3

@Obyczajowy Zacznijmy od pałacu kultury

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 5

Żeby nie było, nie popieram absolutnie tego co robią ruscy, a nawet potępiam. Jednak chodzi o coś innego.
Tylko szkoda burzyć funkcjonalnych i działających budowli po ruskich. Może i ruscy wybudowali, ale po co od razu burzyć jak działa i funkcjonuje??? Trzeba burzyć, bo tylko dlatego, że to ruscy zrobili coś dość dawno temu? Marnotrawstwo w czystej postaci, szkoda burzyć coś co jest przydatne. Pomniki i inne artystyczne obiekty to w sumie nie ma znaczenia, i tak surowce się zmarnowały, a zawsze można coś odzyskać, przetopić metal i uzyskać więcej metalu. Ale, żeby niszczyć parki? Nie wiem o jakich parkach dokładnie chodzi, ale zniszczenie zielonych parków, tylko dlatego, że ruskie go zbudowały, to jest ogromna przesada.
Ta ekstremalna nienawiść do ruskich jest zła i odbije się solidną czkawką. Przecież to ich obecnie nie zaboli jak wyburzymy ruskie budynki czy inne obiekty po nich. Naprawdę nie wiem po co marnować pieniądze, zasoby i surowce, nawet jeśli chodzi o niszczenie ruskich rzeczy. To jest jakby kupić iphone i go zniszczyć na znak protestu przeciwko apple, które ucieszyło się z zysku przyniesionego przez tego matoła, który właśnie spalił swoją kasę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@jakisgoscanonim No ogólnie to budowali w sumie Polacy (w sensie fizycznie) PNiK to chyba nie sprowadzili robotników no nie wiem, z Moskwy i okolic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@jakisgoscanonim a na prawdę myślisz że ty, jako właściciel super budynku, pozwoliłbyś go wyburzyć za frajer?
Na pewno nie. Tu raczej chodzi o jakieś pustostany po PRLowskich fabrykach i inne pokomunistyczne ruiny.

Z drugiej strony tu też chodzi mimo wszystko o symbolikę, bo komuna niby upadła, ale czy tan na prawdę upadła? No tak nie do końca. Bo patrząc przez pryzmat kilku polityków np takiego co zaczyna się na K, a kończy na "win" to śmiem twierdzić że ruska komuna silnie pływa w jego żyłach.

Znowu z jeszcze innej strony, idąc twoją logiką, to by niby nie miało sensu przechrzcić nazw ulic. To byś chciał żeby w Polsce w każdym mieście była ulica "stalinowa"? No byłoby raczej słabo. To już bym wolał ulicę "Obi Wana Kenobiego" XD.

No i twój przykład tak się mocno średnio wpasowuje, bo to raczej tak, jakby ktoś ci wcisnął zepsutego iphona, którego się nie da naprawić za żadne pieniądze za potrójną cenę, bo przyłożył ci nóż do gardła, a potem jak ten nóż odsunie, to wtedy tego iphona zutylizować.

Do tego taka firma budowlana, de facto, jest w stanie przeciwdziałać inflacji lepiej niż rząd. Bo wykonuje szereg usług, nie biorąc za to pieniędzy. Czyli pojawia się dodatkowy "towar" na rynku bez dokładania pieniędzy na ten rynek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@rafik54321
Coś ci się pomyliło. Mówię o marnowaniu rzeczy. Z iphonem to chodziło o troszkę inną sytuację, ty zaś podałeś inną sytuację. Jednak wiele rzeczy działa. Zielone parki czy po prostu budowle. Poważnie, jak coś porządnie stoi i nie wymaga remontu, to bez sensu to burzyć tylko dlatego, że ruskie zbudowały.

A z ulicami to zesrałeś się. Co ty niszczysz zmieniając nazwę? To tylko nazwa. Co innego rozwalanie ulicy, bo ulicę wybudowali albo nazwali na cześć komunistów. A ta twoja analogia jest niepełna i słaba. Zepsuty iphone? Na co ruskim bezużyteczne budowle itp.? Nie zmarnowaliby przecież środków, żeby budowle powstawały już zepsute i puste albo ulice były kiepskie i niezdatne do używania.

Twój przykład w ogóle się nie wpasowuje, bo przemawia przez ciebie ogromna nienawiść do tego co ruskiego, przez co przesłania ci spojrzenie na to jak można używać rzeczy, które są tylko rzeczami nieważne przez kogo wybudowanymi. Tak duża nienawiść to miecz obosieczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@jakisgoscanonim Budowle w których dachy się obrywają, ściany nie trzymają pionu, czy już tak mocno niezgadzające się z planem, że się w pale nie mieści?

Zielonych parków praktycznie już dawno nie ma po komuchach, nawet w komunie nie było ich zbyt wiele.

I nikt nie będzie burzył ZDATNYCH budynków. Bo weźmy że ty masz taki ruski budynek, dałbyś go zburzyć ot tak se? No nie. Więc ciebie "promocja" tej firmy nie dotyczy.
Ale jeśli odziedziczyłeś jakąś ruską ruinę i zbierasz środki na budowę domu w tym miejscu, to czemu nie?

Po prostu, usuwanie komunistycznych obiektów jest formą dekomunizacji. W tym również budynków. Jeśli pałac kultury byłby w słabym stanie, to bez żalu bym go zburzył.

Większość dróg po komunistach już dawno jest zburzona i odbudowana od zera XD.

"Na co ruskim bezużyteczne budowle itp.?" - tylko że ich budowle były nietrwałe, źle zaprojektowane i na siłę uzdatniane do użytku, choć ich problem był już na desce kreślarskiej.
Za komuny standardem było używanie rzeczy nienadających się do danego celu, a używano tego "bo akurat jest".
Za komuny to była polityka "aby nie kupować młotka, przecież siekierą też się da gwoździe wbijać".

No właśnie tak marnowali środki! Mówią że współczesne drogi się sypią - to komunistycznych wcale nie było XD.
Popatrz sobie na historię polskiej motoryzacji. Choćby na WSK. Przez kilka dekad klepali w zasadzie jeden i ten sam motocykl który wcale nie był wybitnym osiągnięciem. Nic nie poprawiano. Technologia u schyłku PRLu to była technologia żywcem z lat 50tych może 60tych. Czyli najmłodsze komunistyczne bloki mają już po 30 lat, a były budowane jakby miały już po ponad 60lat.

Do tego większość komunistycznych budowli łatwiej jest zburzyć i postawić od zera, niż te ruiny remontować. A to nie ma żadnej wartości historycznej (jak choćby średniowieczny ratusz).

Przeze mnie, przemawia rozsądek. Przez ciebie chyba francuska miłość do kacapów "bo przecież ruskie nie mogą stracić twarzy" XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
-2 / 6

A czy nie lepiej zburzyć rosyjski?
Co mu ruś zawiniła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+2 / 4

@Obiektywny1 no właśnie wychodzi dzisiaj niezrozumienie tych nazw geograficznych. Ruski =/= rosyjski.

Ruś to tereny dzisiejszej Białorusi i Ukrainy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamja1
+4 / 8

Ciekawe czy kiedyś znajdzie się firma której uda się zrównać z ziemią wszystkie kacze pomniki,nie mówiąc już o nazwach ulic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
+1 / 1

W sumie to w Wawie mamy taki.. "pomnik". w centrum :D łatwo go z daleka zobaczyć wiec trafią :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
0 / 0

nie ginie duch w narodzie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-1 / 3

tania akcja pod publiczkę a wy tu jakiegoś mistrza marketingu promujecie, łykajcie pelikany, łykajcie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
0 / 0

Szanowny Panie//Pani jeżeli dostaniecie takie zlecenie chętnie pokryję cześć kosztów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem