Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
147 154
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+9 / 15

Takie blokowanie internetowych platform do zamawiania czegokolwiek jest głupie.

To tak jakby poczta polska miała co niedzielę czy każde święto, łazić do wszystkich skrzynek pocztowych i je zaklejać by ktoś nie mógł wrzucić listu.
Przecież wtedy nikt nie pracuje. Listy i tak będą wyciągnięte ze skrzynki w dzień roboczy.

Taka platforma zamówień jest jak taka skrzynka. Wrzucasz zamówienie i będzie ono zrealizowane np w poniedziałek, tak jakbyś to właśnie w poniedziałek zamówił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 13

@Koszowy każdy system wymaga nadzoru, im większy tym bardziej usystematyzowanego.

Prac konserwacyjnych nie robi się w niedzielę czy święta. Tak samo jak modyfikacji czy przeróbek administracyjnych. Idąc taką logiką, nie mogłoby działać absolutnie nic.

Prace konserwacyjne wykonuje się zwykle W NOCY!
Popatrz na platformy bankowe. Przecież ich używanie w święta jest bezpośrednio powiązane z zakupami internetowymi. Bo po co innego? I one są właśnie serwisowane głównie w nocy.

A samo niby wyłączenie platformy wcale nie zwalnia serwisantów z obowiązków, bo gdyby taki serwer wyłączyć, to strony byś nie miał wcale. Potem ponowne włączenie, może też nastukać sporo problemów do pozamiatania "na już".

No przecież "taka skrzynka pocztowa" też wymaga nadzoru, napraw, monitoringu, ochroniarza itd XD... Argument z tyłka.

Poza tym większość osób i tak kupuje opał w lokalnych składach opału.

Śmiesznym jest jak ktoś broni takich zamkniętych platform w święta, podczas kiedy nie oponuje przeciwko np zamknięciu stacji benzynowych, przychodni, policji, restauracji, kin, parków rozrywki, teatrów, barów i czy atrakcji turystycznych.
Co, w takim parku rozrywki nie są potrzebni ludzie? Nadzór, bezpieczeństwo bla bla bla. Takie ośrodki się praktycznie nie zamykają i nikogo to nie razi.
Taka specyfika danej pracy. Ci ludzie obsługujący dany system w święta, mają potem wolne w tygodniu jakbyś chciał wiedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humberto
+8 / 8

@Koszowy Bez przesady, to nie jest Amazon tylko prosty sklep z węglem. Znając Polskie realia pewnie napisany na kolanie i żeby działał pan Henio musi kijem popychać zamówienia ;) No może trochę przesadzam ...

Obecnie jesteś w stanie przecież taki system zaprojektować w ten sposób, że wszelkie awarie są niemal nieodczuwalne przez użytkownika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-4 / 10

@rafik54321
>A samo niby wyłączenie platformy wcale nie zwalnia serwisantów z obowiązków, bo gdyby taki serwer wyłączyć, to strony byś nie miał wcale. Potem ponowne włączenie, może też nastukać sporo problemów do pozamiatania "na już".


Myślisz, jak w latach 90. To nie jest serwer-ze-stroną. To złożona infrastruktura i jej wyłączenie jak najbardziej zmniejsza drastycznie zapotrzebowanie na pracownika Działu Utrzymania.


>Potem ponowne włączenie, może też nastukać sporo problemów do pozamiatania "na już".

To nie jest piec hutniczy, którego wygaszenie jest problemem.

> No przecież "taka skrzynka pocztowa" też wymaga nadzoru, napraw, monitoringu, ochroniarza itd XD... Argument z tyłka.

A widziałeś gdzieś skrzynki pocztowe w Polsce z ochroniarzami? Może wymaga, ale się jednak idzie na żywioł i wiszą sobie biedne, skazane na atak wandali, atak złodzieja itp. Może dlatego, że to skrzynki na widokówki, ew. niezobowiązujący list do cioci. Bo jak chcesz coś ważniejszego, to i tak idziesz do Okienka nadać List Rejestrowany (zwany potocznie poleconym).


>Śmiesznym jest jak ktoś broni takich zamkniętych platform w święta, podczas kiedy nie oponuje przeciwko np zamknięciu stacji benzynowych, przychodni, policji, restauracji, kin, parków rozrywki, teatrów, barów i czy atrakcji turystycznych.

Przeczytaj jeszcze raz to zdanie, bo nie umiem dojść do tego, co chcesz przekazać.

>Co, w takim parku rozrywki nie są potrzebni ludzie? Nadzór, bezpieczeństwo bla bla bla. Takie ośrodki się praktycznie nie zamykają i nikogo to nie razi.

Są. Ale są też nakierowane na dni świąteczne właśnie. Większość ludzi korzysta tam w dni wolne. Odwrotnie do Składu z Węglem. Czy Stacjonarny Skład z Węglem działa w święta? Tak jest zorientowane to społeczeństwo, że nie wszystkie usługi działają 24h/7/365. Np. lodów na plaży nie ma w listopadzie a są w lipcu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-2 / 8

@humberto Nie wiem, że może być różnie i wiem, że Stacjonarny Skład z Węglem nie sprzedaje w święto, więc nie widzę dramatu, że Internetowy nie. Wiem też, że porównywanie sklepu do skrzynki na widokówki nie jest adekwatne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 6

@Koszowy jeżeli to złożona infrastrukturą to nie może ona opiewać wyłącznie na handlu. Bo wtedy by była prosta, wyłączając całość, rozwalisz system.

Wyłączenie każdego złożonego systemu może powodować problemy. Jeśli wszystko jest wg ciebie takie proste to po co pracownicy utrzymania? Autodiagnostyka z autonaprawa i część. Haha.
Więc albo to prosty system i nie wymaga nadzoru, albo jest skomplikowany i jego wyłączanie powoduje problemy. Albo, albo. Nie ma łatwego wyłączenia i zwolnienia pracowników.

A czy to cokolwiek zmienia? Skrzynka jest monitorowana, choćby po to jakby ktoś z tej skrzynki wysłał broń biologiczna. Bywały takie przypadki. Znowu też stoją skrzynki z dokumentami, np pod urzędem skarbowym. Te tez są nieważne?

To ty się czepiasz serwisu internetowego gdzie standardowy pracownik nie pracuje, a pracują tylko serwisanci. Nie ja. A realizują dostawy węgla w niedzielę? To może jeszcze zamykajmy serwisy w nocy. Niech działa tylko 8-16 bo czemu nie? Haha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+1 / 3

@rafik54321

>To ty się czepiasz serwisu internetowego […] Nie ja.

Żę kę? Ja tylko wyjaśniłem czepiającym się, że nie ma się czego czepiać.

> To może jeszcze zamykajmy serwisy w nocy. Niech działa tylko 8-16 bo czemu nie?

Owszem, bywają i takie. Najczęściej nie są to bezpośrednie interfejsy użytkownika, ale jakieś usługi w tle, ale tak, tak również się stosuje.

Przykładowo – przelewy Eliksir idą wyłącznie w dni robocze w ciągu dnia. Nie ma ani nocnych przelewów ani w dni wolne od pracy, choćby właśnie w ów świąteczny czwartek, o którym mowa w tym wątku. Czemu we wszystkie czwartki można wykonać przelew Eliksir, a w tym tygodniu nie?

Mam wrażenie, że autor wątku ma jakiś problem z akceptacją faktu, że nie wszystko działa 24/7/365, a ty masz jakiś megakosmiczny problem, skoro widzisz w mojej obronie tego faktu czepianie się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 6

@Koszowy no właśnie jest.

Równie dobrze mógłbyś się czepiać każdego innego serwisu który działa w niedzielę. Z demotami włącznie. Bo niczym on się nie różni od serwisu z węglem.

Tylko że te zamknięte procedury są po prostu kolejkowane, do obsługi w dzień i użytkownik nawet o tym nie wie. To wszystko. Jeśli ja zlecam przelew w niedzielę, to on zostaje zapisany w pamięci systemu i zostaje zrealizowany w pierwszym możliwym terminie, w sposób automatyczny. Czyli dla mnie, jako dla użytkownika, ten system działa. W tle, jest przesunięcie i co z tego?

To tu, do zakupu węgla mogłoby być tak samo. Zgłaszasz zakup, robisz przelew w niedzielę, wybierasz dostawę np w poniedziałek. Wpłatę księgują w poniedziałek, paragon wystawiają w poniedziałek, dostajesz opał w poniedziałek. Standard. No ale trzeba serwis zamknąć i bujaj się człowieku by zrobić zakupy konkretnie w dni robocze, w godzinach roboczych :/ . Bez sensu.

Czym innym są przerwy w działaniu systemu wynikające z prac konserwacyjnych. Czym innym jest zamykanie systemu "bo niedziela". Jeśli ty tego nie kumasz, to serio brak słów.
Gdyby tam było napisane "w dniu X sklep będzie nieczynny z powodów konserwacyjnych" i akurat by się to pokrywało z dniem wolnym od pracy to bym absolutnie się nie czepiał.

@pejter mój bank prowadzi konserwacje systemów zawsze w nocy. Zwykle gdzieś w okolicach północy i informują o tym nawet 2 tygodnie przed tym faktem.
I tak jak napisałem powyżej, gdyby napisali "zamykamy serwis z powodu prac konserwacyjnych" byłoby ok. Wszędzie się da taką informację wpisać ale tu nie, bo nie :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
0 / 4

@rafik54321
>Równie dobrze mógłbyś się czepiać każdego innego serwisu który działa w niedzielę.

Widzę, ze się zafiksowałeś na jakieś czepianie, a ja się nie czepiam niczego.

>W tle, jest przesunięcie i co z tego?

To, że przelew nie dojdzie w czwartek, a może ma być wykorzystana kasa wtedy? Jaki powód że nie idą w Boże Ciało? Czemu to ci nie przeszkadza, a zamknięty Skład Węgła tak? Mnie bardziej boli, że mi przelew nie pójdzie w czwartek.

Dla mnie EOT, bo roisz sobie jakieś moje czepiania się, a to znaczy, że nie rozmawiamy ze sobą, a z sztucznymi konstruktami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 4

@Koszowy A może ja właśnie chcę zamówić by tego właśnie nie wydać?

Czemu nie idą w boże ciało? Bo tak działają te systemy. Poza tym i tak nie robi to różnicy, bo nawet gdyby ten przelew doszedł, to i tak szybciej zrealizowane zamówienie nie będzie. Poza tym można dopłacić by doszedł przelew natychmiast.

Po zamówieniu wykonania przelewu, bank blokuje część środków właśnie na realizację tego przelewu. Przelew przed jego wykonaniem zawsze możesz anulować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+1 / 5

Bo czasami potrzebują, zazwyczaj w dni wolne prowadzone są prace konserwacyjne na ważnych witrynach, np bankowych, no ale właśnie kiedy wreszcie wezmą się za informatyków pracujących w niedzielę ??? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MIKKOP
+1 / 1

Chyba Cejrowski tak ma w swoim sklepie online i kiedyś to było przekazywane jako ciekawostka. Jakbym ja miała swój sklep to byłby nieczynny w czwartki, bo takie mam zachcianki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sosen9
+2 / 2

Serwery są chrzczone i poświęcone wodą w której nogi obmywał sobie śnięty Alojzy z Będzina, więc wiadomo, że nie mogą działać w święta katolickie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
0 / 0

Jestemy po prostu postępowym krajem. Dość uciskania Układów Scalonych, niech chociaż w świętą posiedzą w spokoju ze swoimi tranzystorkami!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agnieszka984
-1 / 1

Żeby były ilości towaru na sklepie internetowym, to musi być najpierw urobek z kopalni.

Skoro kopalnia nie pracuje w Boże Ciało, to nie ma urobku i nie ma co wrzucać na sklep.

To tak w wielkim skrócie.

Kiedyś można było kupić w każdy dzień roboczy, ale był problem z zakupem na skład, albo odbiór za deputat. Stąd ograniczenie zakupów internetowych do wtorków i czwartków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem