Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Krisiek44
+19 / 19

Wcale się nie dziwię, że wiele państw nie chce być kojarzonych z Rosją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+3 / 3

@Krisiek44
Nie od dziś. Znam Ukrainkę, która od ponad 20 lat z rodziną mieszka w Polsce, zawsze powtarzała, nawet 20 lat temu, że nazywanie ich rosjanami, albo ich języka rosyjskim, jest dla nich największą obelgą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

W sumie nie zaskoczyło mnie nic prócz tych bukietów kwiatów w Rumunii i irlandzkich zwyczajów odnośnie pogrzebów i herbatki ze starszą panią.

To ostatnie może się zdarza na prowincjach. W miastach prawie na pewno nie. Może w dawniejszych czasach, kiedy było mniej turystów i imigrantów. Teraz i jednych i drugich jest zwyczajnie za dużo, więc widok kogoś z innego kraju nie jest żadną sensacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
+1 / 1

@El_Polaco W Polsce też zawsze bukiety były z nieparzystej liczby kwiatów chyba że chodzi o tuzin róż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robert_NY
0 / 2

Zagraniczni ochroniarze przyjeżdżający do Polski nie powinni mieć broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
0 / 4

Włochy to masakra. Cały czas gadają i to bardzo szybko. Przesłuchują jak SB.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
0 / 2

Czyli sytuacja w Danii jest zupełnie odwrotna niż u nas gdyż Polacy bardzo często czują się niedowartościowani więc zwykle, by poczuć się lepiej, domagają się by zwracać się do nich na pan/pani co prowadzi do idiotycznych sytuacji kiedy dwóch mężczyzn po dwudziestce mówi do siebie na pan chociaż mieszkają obok siebie od kilku lat i bardzo trudno jest to zmienić bo taka forma skutecznie utrudnia relacje międzyludzkie więc ludzie pozostają dla siebie obcy i jakby nagle jeden z nich przeszedł na Ty to drugi na 90% by się obraził. Za granicą taka forma jest zarezerwowana do sytuacji gdy rozmówca jest naszym szefem lub inną osobą na wysokim stanowisku lub też między nami jest naprawdę duża różnica wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prezes_fabryki_min
+1 / 1

@Adrian1234 polacy są bardzo niedowartosciowani

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyliszekkrwisty
+2 / 2

@Adrian1234 Sam nie mam nic przeciwko przejściu na "ty" i nieraz to ułatwia relacje międzyludzkie. Jednak wydaje mi się, że Polsce przejście na "ty" niejednokrotnie powoduje spoufalenie się i wykorzystywanie tej sytuacji dla własnych korzyści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem