Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
506 517
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K krys89
+1 / 5

co w przypadku ludzi wierzących ale antyklderyków?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 3

@krys89 Deklaracja wyznania i wiara to dwie niezależne kwestie (wierzący niepraktykujący). Uważam że proponowane w democie rozwiązanie znacznie urealniłoby katolicką większość w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-4 / 14

To ciekawe, że osoby będące za oddzieleniem państwa od Kościoła tak chętnie przyklaskują, aby zaangażować państwowe instytucje do zbierania pieniędzy na Kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zidy
+4 / 6

Od pobierania i rozdziału podatków jest ministerstwo finansów. Zawsze może pobierać procent od obsługi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+13 / 13

KONIIECZNIE I JAK NAJSZYBCIEJ!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+15 / 19

@glud się czemu będąc apostatą mam nie nic pochować wierzącego rodzica zgodnie z jego wolą i wierzeniami? Pogrzeb robi się dla żyjącego czy zmarłego?
Zrozumiałam jakbym ja nie mogła zostać pochowana, spoko, pasuje mnie to, ale czemu miała by nie być osoba, która te składki płaciła. Serio, gdzie to logika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glud
0 / 8

@Livanir chodziło mi o p[ochówek osoby która dokonała apostazji a nie osoby która pozostałą w kościele

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+6 / 8

@glud w sumie tylko na plus. Zachowano by wolę zmarłego. Pewnie wierzącym też by się nie spodobało, jakby ich np. pochowano w obrządku Buddyjskim, bo taka dziecko ma wiarę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+4 / 4

@glud Istnieje coś takiego jak cmentarze komunale

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glud
-1 / 9

@Livanir tu też chodzi o bycie chrzestnym kiedy to z rodziny proszą aby nim zostasć dla swojego dziecka. niby niewiele ale taka apostazja to uniemożliwia. teraz słyszę jak to ludzie ubolewają że ksiądz nie chce im wydać zaświadczenia o tym że są wiernymi kiedy to żyją na kocią łapę z partnerem, albo są zbulwersowani gdy takiej parze która żyje bez sakramentu ślubu ksiądz odmawia udzielenia sakramentu chrztu świętego dla ich dziecka. słyszałem o takim przypoadku żę koleś wyjechał do niemiec aby się dorobić i tam wypisał się z kościoła bo nie chciał aby z jego podatków był utrzymywany kościół katolicki. jakie było jego zdziwienie gdy wrócił do polski i gdy chciał wziąść ślub kościelny to nie mógł tego zrobić bo jego akt apostazji dotarł do jego rodzinnej parafii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+7 / 9

@glud wiesz co jest najbardziej zadziwiające? Gdy nasze dzieci miały chrzest w kościele w Holandii, ksiądz nie zapytał o akt ślubu rodziców, czy potwierdzenie bierzmowania rodziców chrzestnych, nie wymagał również zaświadczenia czy byliśmy w spowiedzi, było to szokujące, trochę śmieszni byliśmy z tymi papierami :D co kraj to obyczaj ;) a niby to ten sam kościół katolicki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 4

@Livanir oczekujesz logiki po katolu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
0 / 8

@glud "u też chodzi o bycie chrzestnym kiedy to z rodziny proszą aby nim zostasć dla swojego dziecka. niby niewiele ale taka apostazja to uniemożliwia"

Kolejny plus apostazji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+3 / 5

@glud No to jedna, druga, trzecia osoba się sparzy i reszta przemyśli 3 razy tę decyzję. Taka jest cena głupoty.
Poza tym jak sam napisałeś- wyleczyłoby to ludzi z hipokryzji, gdzie nie po drodze im z kościołem, a chcą wziąć ślub w świątyni czy być chrzestnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dementiwator
0 / 4

@glud W jakim sensie bycie chrzestnym to "niby niewiele"? Przed samym Bogiem zobowiązujesz się do pomagania rodzicom dziecka w wypełnianiu "obowiązku wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłował Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus". W skrajnym przypadku, gdyby rodzice pogubili się w wierze, przestają to być proste sprawy. Nawet nie trzeba być apostatą, by nie spełniać tych wymogów. A wielu myśli, że chrzestnym się zostaje, bo "dziecku się nie odmawia" ;>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glud
0 / 2

@dementiwator doskonale sobie z tego zdaję sprawę że podając dziecko do chrztu oświadcza się wszem i wobec że wychowa się je w wierze katolickiej a rodzice chrzestni pomogą rodzicom w tym przedsięwzięciu co jest dosyć istotne. W polskiej tradycji powszechnej przyjeło się że to jest zaszczyt i nie wiąże się specjalnie z wychowaniem dziecka w wierze ale pewnym statutem który wyróżnia osoby spośród wielu innych no i dziecku się nie odmawia. Tu pisałem do osób które zbytnio nie mają po drodze z wiarą kościoła katolickiego i to bardziej im przemówi do rozsądku. Bo mówienie o podstawach na niewiele się zdaje skoro takie rzeczy publikują

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glud
0 / 2

@MarcelinaMarcelina jak jesteśapostatką tak samo jak twój współmałżonek to po co chcesz chrzcić swoje dziecko które nic nie rozumie? Nie lepiej w takiej sytuacji poczekać aż dojrzeje i samo zdecyduje czy chce brać ten sakrament? W trakcie chrztu w szczegulności chrztu dzieci rodzice jak i rodzice chrzestni przysięgają że współnie wychowają je w wierze katolickiej. Powiedz mi tak szczerze jak apostata, osoba która sama nie wierzy może wychować w tej wierze inną osobę? w szczegulności dziecko które w większości nie czerpie wzoru z tego co siędo niego mówi ale jak się zachowuje. Według mnie to nie jest możliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dementiwator
-2 / 2

@glud Może w takim razie właśnie dobrym pomysłem byłoby zwracanie uwagi na takie podstawy, skoro ludzie potrafią bezrefleksyjnie przejść od "nie będę wspierał tego całego kabaretu" do "o, wezmę udział w tym kabarecie" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glud
-1 / 1

@dementiwator byłoby idealnie gdyby można było przedyskutować te tematy. tylko dyskusja miałąby jakikolwiek sens gdyby wysłuchało się tego co ma do wypowiedzenia druga osoba i siędo tego odnieść a niestety tak dobrze nie jest i dosyć sporo osób szczegulnie po tej drugiej stronie jest zapatrzona w swoje wizje i za nic ma to co się do nich mówi. wielu jest też takich wielkich kozaków w internecie natomiast jak dochodzi co do czego w rzeczywistości to ulegają pod presją rodzinychociażby dobrym przykładem tego jest bycie chrzestnym/chrzestną gdzie rodzina zarzuca kościołowi jak to on nie może nim być? przecież miał chrzest i bierzmowanie. A to że żyje na kocią łapę z partnerką to nie ma najmniejszego znaczenia albo też żę żyje z kobietą/mężczyzną która/który ma ważny ślub kościelny to też jest nie istotne ale traktująkościół tak jak hipermarket żę to im się podoba to biorą natomiast rzeczy które im zawadzają to zostawiają i pomijają. Problemem są też książa którzy się na takie rzeczy godzą ale to już inna sprawa. W sumie nie powinno tak być że wybiórczo bierze się to co chce ale albo pryzjmujesz w całości nauczanie Kościoła katolickiego albo nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kfal
+1 / 1

a naco to komu ?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+7 / 7

Chyba nie do końca rozumiecie jak to działa.... utrzymywanie kościoła z datków wiernych działa dobrze. W Niederlandach, deklaruję miesięcznie kwotę jaka jest przekazywana kościołowi, na koniec roku, tę kwotę mogę odliczyć sobie od podatku dochodowego, ( jest też określona kwota maksymalna jaką mogę otrzymać z powrotem,) więc jeśli pracuję, to tak naprawdę po prostu wybieram do jakiej parafii ma trafić mój podatek. Parafia nie pobiera od Ciebie opłaty, za chrzciny czy pogrzeb. Jeśli nie opłacasz żadnej składki kościelnej, (meczetowej) nie otrzymasz takiego zwrotu.

Jak to działa w Niemczech? Ktoś opisze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justtrespassing
-4 / 10

OK. Tylko dni wolne od pracy w święta katolickie tylko dla tych, którzy będą opłacać takowy podatek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 czerwca 2022 o 14:06

M MarcelinaMarcelina
+9 / 13

@justtrespassing jak najbardziej, na zasadzie równości, mamy taką samą ilość dni wolnych, nie wnikam czy je sobie wykorzystasz w Boże Narodzenie, Ramadan, Chanuke czy własne urodziny, a może ekstra wakacje, dlaczego chciałbyś być uprzywilejowany większą ilością dni wolnych w świeckim państwie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
+3 / 11

Mój głos ma ta partia, która tą instytucję opodatkuje oraz wyprowadzi ze szkół. Sposób finansowania przez zadeklarowanych też będzie przeze mnie mile widziany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
0 / 4

Zacznijmy od tego, ze ilość katolików w Polsce deklarowana przez kler i rząd to wierutna bzdura, rzeczywistość jest dla nich pewnie tak przerażająca, że boją się nawet opublikować wyników z ostatniego spisu powszechnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ansset0
-1 / 1

Nie po to polactwo wytworzylo siec powiazan mafia - mafia, zeby takie cos wprowadzac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem