Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Grupa pszczół mści się na szerszeniu za zjedzenie jednej z nich

0:44

www.demotywatory.pl
+
573 582
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B buddookann
+27 / 27

Co ciekawe one zabijają tego szerszenia temperaturą. Otaczają go, a szerszeń umiera z przegrzania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gorza
+19 / 21

Czy to zemsta czy tylko ochrona gniazda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Uhtred
+15 / 19

Zadziwiające że pszczoły potrafią zlikwidować jednego spasionego cwaniaka a ludzie jeszcze na niego by głosowali jakby im fal ultimatum, że będzie zjadał tylko jedną z nich dziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nicoz
+26 / 28

Nikt, się na nikim nie mści. Pszczoły walczą o przetrwanie roju. Szerszenie żywią się pszczołami i ich larwami, napadają na ule, zabijają wszystkie pszczoły i zjadają ich larwy, uśmiercając całą pszczelą rodzinę. Gdy pojedynczy szerszeń znajdzie ul, wchodzi do środka, by sprawdzić, jak jest on zasobny. Robi to, bo większość gatunków pszczół nie jest w stanie go zabić, ani nawet skrzywdzić przy użyciu swojej broni : żądeł. Jeśli ten szerszeń-zwiadowca opuści ul - wróci wraz z resztą swojego gniazda i los pszczelej rodziny jest przesądzony. Pszczoły robią więc wszystko, by go powstrzymać i zlikwidować. W tym celu formują wokół szerszenia kulę z własnych ciał i poprzez drżenie zwiększają temperaturę w jej środku, gdzie znajduje się napastnik. Pszczoły potrafią przetrwać nawet 10 minut w temperaturze 47 stopni, szerszeń w tej temperaturze ginie. Dodatkowo naukowcy odkryli, że podczas nagrzewania intruza, wewnątrz kuli rośnie stężenie dwutlenku węgla, który dodatkowo obniża zdolność szerszenia do przetrwania. Pszczoły są niesamowite

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+3 / 3

@nicoz, tylko czemu nie rzucają się na niego od razu, a dopiero po tym, jak zabił jedną pszczołę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
+2 / 2

@adamis62 u owadów "rozmawia sie" zapachem do momentu zapachu zabitej pszczoły to zagrożenia brak. Ps śmierć szerszenia nie oznacza wybawienie pszczół. Jesli szerszeń oznakował gniazdo feromonami to i tak jest po wszystkim. inne je dobiją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
0 / 0

@sandalarz dlatego po zabiciu szerszenia dokładnie czyszczą wejście do ula, żeby zlikwidować zapach którym szerszeń oznaczył ul.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
+7 / 9

Co za bzdura! Zabijają szerszenia, bo jeśli ten się wydostanie z gniazda, to wskaże drogę innym szerszeniom i w ten sposób cała rodzina pszczela zginie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
0 / 0

zemsta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem