Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
73 87
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar polski_niewolnik
+7 / 11

NATO jest sojuszem obronnym czyli teoretycznie powinno stanąć po stronie zaatakowanego, i jednocześnie agresor powinien zostać wyrzucony z NATO za atak na członka sojuszu. Turcja zamiast kłócić się o jakieś wysepki niech lepiej weźmie się za finanse w kraju, w sumie to chyba potrzebny był im temat zastępczy aby zająć czymś pospólstwo i odciągnąć uwagę od galopującej inflacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 11

@Ktostamskadstam tylko tu byś sugerował fakt jakoby zachód był słabszy niż kacapia. A nie jest. Dlaczego więc zachód ma cokolwiek oddawać? Skoro to właśnie prawie cała Europa jest pod wpływem zachodu? To raczej kacapia będzie musiała oddać wpływy w Białorusi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+4 / 6

@Ktostamskadstam Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego że Finlandia, Bułgaria, Rumunia, Słowacja, Czechy, Litwa, Estonia, Łotwa, Polska i Ukraina mają dostateczną siłę aby kacapia się obsrała.
Już raz onuce próbowały wejść do Finlandii, skończyli jako nawóz.
Rosja to już nie jest dawna Rosja, ich za niedługo wchłoną Chińczycy. To już ostatnie podrygi Rosji jako państwa z aspiracjami mocarstwowymi.
A co do wojny Turcja - Grecja, będzie ciekawie, bo mają dość podobne armie z tym że Turcja nie ma armii nastawionej na atak a wyłącznie na obronę.

Zresztą dlaczego zachód miałby ulec Rosji i oddawać im to co przez lata zdobyli? Bo to zachód finansował "S", nikt inny. Gdyby zachód miał zamiar nas sprzedać, to uwierz że USA nie pompowałyby tyle sprzętu i kasy w Ukrainę :)

Żeby było śmiesznie, Polska i Ukraina w strukturach zachodu jest im potrzebna, z prostego powodu, jesteśmy jednymi z największych producentów rolnych na świecie, a przez zmiany klimatu, tylko będziemy umacniać swoją pozycję :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2022 o 10:44

K Ktostamskadstam
-1 / 7

@yankers Bawi mnie wasza naiwność. A ile sprzętu USA zostawiło w Afganistanie ? Myślicie że nie byli w stanie tego ewakuować albo zniszczyć tak by nie dostał się w ręce wroga ? Po prostu niedawny wróg stał się koalicjantem w jakiejś innej rozgrywce. Najpewniej z Chinami. Zachód ma własne priorytety. Jest leniwy i zgnuśniały. Jeśli będą musieli oddać Polskę i inne kraje wschodnie za święty spokój, dostawy surowców i kontynuację wygodnego i dostatniego życia to zrobią to bez wahania. Już nieraz dali tego dowody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 4

@Ktostamskadstam jest różnica z Afganistanem. Bo zwyczajnie taniej było to porzucić niż ściągać do USA.
Na Ukrainę USA pcha sprzęt choć nie musiało.

Zachód nas kiedyś sprzedał, ale, zyskał stabilność na zachodzie Europy. Czyli był na plus. Teraz oddanie Europy środkowo-wschodniej by było na minus.

Cały świat powoli odchodzi od ropy i gazu. Co zostanie kacapom? Nic. Będą klepać biedę. Po prostu, metoda prowadzenia polityki jaka prowadzą kacapy się nie sprawdza w dzisiejszym świecie. Żaden ruski sprzęt nawet nie ma podjazdu do sprzętu NATO. Do tego pamiętaj że ruskie wojsko łatwo korumpować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
0 / 4

@rafik54321 Bzdury. Jaki świat odchodzi ? Tylko Europa która jest wypierdkiem na mapie tego świata. Kolejna sprawa. Stany idą na zwarcie z Chinami. To jest wiedza powszechna. Jak nie chcą przegrać to muszą mieć Rosję po swojej stronie albo przynajmniej neutralną, a żeby to osiągnąć muszą coś jej dać. Tym czymś są kraje Europy środkowej i wschodniej.
Trzy. Wojna na Ukrainie jest w tej rozgrywce bardzo na rękę Rosji bochoć dostaje tam wpiernicz to pokazuje światu że destabilizacja tego jednego kawałka Europy znacząco pogorszy ich stan życia, do tego kurki z ropa i gazem którymi wciąż mogą wszystkich szachować i już mamy strach w oczach zachodnich społeczeństw że im standard życia znacząco spadnie. Nawet jak to wie wywoła wrażenia u zachodnich polityków to napewno wpłynie na opinie publiczna przed którą politycy będą się musieli w końcu ugiąć i dla świętego spokoju z Rosją dogadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 5

@Ktostamskadstam po wojnie na Ukrainie, kacapia nie będzie mieć znaczenia taktycznego. Kraj bez gospodarki, z wypompowaną armią.
Poza tym najprościej mieć kacapię po swojej stronie urządzając jej rozbiory. Podzielić na 20 małych państewek. Każdemu z osobna obiecać ochłap.
Dziel i rządź - taktyka stara jak świat.

Chiny są potężne, ale nie dość aby iść w otwartą wojnę z NATO. Zwłaszcza że Chiny nie są samowystarczalne. Tu najpewniej dojdzie do takiego impasu, że po prostu dla obu stron wojna będzie nieopłacalna. Do tej wojny po prostu może nie dojść wcale.

Jakby świat nie odchodził od ropy i gazu to by nie robiono non stop ograniczeń składu spalin i norm spalania ;) . A to jest trend ogólnoświatowy. Pamiętaj że ropa się kiedyś skończy.

Tylko kosztem czego? Nam jest "trochę" gorzej. Kacapom jest w pytę gorzej. To tak jakby kacapia przywaliła młotkiem 200g, a sama oberwała młotem 3kg XD. Do tego kwestia ropy, to tylko kwestia alternatyw. Bo kacapia nie ma monopolu na to.

Cały świat za taki stan rzeczy będzie obwiniać kacapów i to opinia publiczna będzie naciskać na eliminację zagrożenia. Kacapia uzyskała status "bandyty świata" i świat to będzie pamiętać.
Ludzie nie zaakceptują zwykłego układu z takim terrorem.
Poza tym, teraz można "tanio" zlikwidować kacapię. Ukręcenie jej łba na amen jest lepsze niż nastawienie jej ku sobie. Bo zawsze mogą cię zdradzić. Jak ich zniszczysz to cię nie zdradzą.

Poza tym Chiny to dużo bardziej rozsądny kraj niż kacapia. Bo chińska komuna to nie to samo co ruska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
+1 / 3

A można prosić o przetłumaczenie na polski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

NATO reaguje na ataki z zewnątrz. Atakować i prać między sobą człnkowie NATO mogą do woli.

PS. Grecja z Turcją już toczyły wojnę gdy obydwa kraje były w NATO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
0 / 0

@BrickOfTheWall - racja, wojna o Cypr…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem