Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
105 127
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kucz10
+6 / 8

Tolerowanie banderyzmu nie do przyjęcia... A stosunki z Izraelem? No Cóż... Izrael może się odstosunkować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+1 / 13

A czy my zrezygnujemy z kultu Piłsudskiego ze względu na stosunki z np Litwą. Czy nie można zrozumieć że walka o niepodległość nie zawsze jest elegancka? Yaser Arafat był terrorystą, a dostał pokojową nagrodę Nobla. To może poprosimy Niemców żeby nie gloryfikowali Bismarcka, bo gnębił Polaków. Szwedom też powinno się dostać za Karola X Gustawa. Co ciekawe, często ci sami ludzie którzy potępiają Banderę ze względu na współpracę z hitlerowcami, nie widzą problemu z podobną postawą u tzw "żołnierzy wyklętych". Sposób myślenia wiejskiego filozofa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+4 / 6

@perskieoko Piłsudski obcinał cywilom kończyny siekierą? Jesteś pewien, że wiesz co porównujesz? Masz jakieś rzeczowe porównanie działań Piłsudskiego ze zbrodnią zwaną krwawą niedziela? Wątpię.
Taką propagandę jak twoja siano przeciwko polakom za czasów stalinowskich aby uzasadnić zbrodnie i wybielić bratni naród rosyjski.
Dziś ukraina to inny kraj, ale historia jest historią, nie należy jej fałszować. Nie należy też zgadzać się na idealizowanie ówczesnych zbrodniarzy i ich czynów, niezależnie po której stronie stali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 7

Właśnie miałam to dodać, tyle że ja chciałam się skupić na tym, że innym krajom PIS wypomina dosłownie wszystko (odwet za II WŚ/odwet za Potop, tak zgadza się, zdaniem PISu dzisiejsi ludzie jak najbardziej są winni, a muzułmanie to wszyscy są źli, bo kiedyś nas najechali Turcy i Tatarzy). W odniesieniu do Ukrainy: "ale jaki Wołyń, o ch*j wam chodzi?".

To dowód na hipokryzję PISu. Ale tego to nawet po nich się nie spodziewałam. Bo wydawało mi się, że dla nich jednak nienawiść za przeszłość to świętość.
A kult jakichkolwiek zbrodniarzy powinien być wszędzie zabroniony. Bez względu na to, jakiego zbrodniarza czcisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
0 / 6

Istotne jest, że post-banderowcy w dzisiejszej Ukrainie, to potężna siła polityczna mają całe 2,4% poparcia (tak, DWA i CZTERY dziesiąte procenta!) czyli to polityczny plankton.
Inną sprawą jest to, czym był Banderyzm w 39, a czym już w 45 roku - to 2 różne idee. Więcej na YT na kanale Marcina Strzyżewskiego - Polecam!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
+1 / 3

Żadnej akceptacji dla zbrodni które miały miejsce na dawnych terenach Polski.
Polscy politycy mówić otwarcie co tam się stało a nie zatajać bo w innym przypadku zaczną nas oskarżać jak kiedyś z obozami koncentracyjnymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem