Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
316 317
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Amon666
+1 / 1

Harpia ma rozpiętość skrzydeł do 2,2 m czyli minimalnie mniej niż orzeł przedni czy bielik ale fizycznie jest od nich znacznie silniejsza bo potrafi unieść leniwca (od 4 do 6 kilo) którego zabija nie pikując w po prostu łamiąc mu kości uściskiem swoich szponów, więc pomimo że orzeł przedni i bielik mają większą rozpiętość skrzydeł to raczej nie miały by zbyt wielkich szans w walce z harpią ponieważ jest ona zwyczajnie silniejsza i przystosowana do polowania w locie na dużą zdobycz( orzeł przedni poluje pikując na zdobycz zwykle maksymalnie o wielkości zająca, a bielik na niezbyt duże ryby).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@SatukNimda To podobnie jak z pytonem i anakondą. Za największego węża uznaje się jednoznacznie anakondę, choć pyton jest w zasadzie tak samo długi. Tyle że anakonda jest znacznie cięższa a przez to i silniejsza.
Tak samo jest z harpią. Różnica rozpiętości skrzydeł jest w granicach błędu pomiarowego. Pamiętajmy że są orły nieco mniejsze i są nieco bardziej wyrośnięte. Jednak harpia jest bez wątpienia cięższa przy tej samej rozpiętości skrzydeł.

Do tego ty mówisz o upolowaniu dużej zdobyczy. A kolega powyżej o PORWANIU tej zdobyczy. Orzeł może i być w stanie upolować dużą zdobycz, ale czy jest w stanie ją podnieść? Nie bardzo. Harpia może. Więc harpia jest silniejsza. Jest cięższa oraz silniejsza.
Wielkość zwierzęcia oznacza że (jak w przypadku węży) bierzemy zarówno długość/rozmiar zwierzęcia oraz właśnie jego wagę.
Harpia dochodzi wagą do 9ciu kg. Orły nie przekraczają 7kg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@SatukNimda i orzeł ledwo dźwiga taką kozę.
Tu masz harpię.
https://www.cda.pl/video/9472750
Złapała leniwca jak zająca.
Poza tym jeśli chcesz się kłócić odnośnie masy, to sorka, ale fakty są niezbite. U ptaków samice zwykle są większe więc przyrównanie samca harpii do samicy orła jest idiotyczne.
To tak jakbyś chciał przyrównywać ludzką nastolatkę do strong mana. Powodzenia.

No i w podanym przez ciebie materiale widać że uniesiona koza jest młodziutka. W dalszej części próbował szczęścia z dorosłą kozą i już coś grubo nie wyszło XD... A młoda koza spokojnie może ważyć mniej od leniwca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@SatukNimda leniwiec może ważyć nawet 10kg.
Koza z twojego filmiku to ledwo cielak. Takie ważą po 10-15kg.

Mój przykład to hiperbola twojej logiki. Po zwiększeniu skali twojej głupoty uwydatnia się właśnie to, jak dużą gafę TY napisałeś.

Samiec harpii jest blisko o połowę mniejszy od samicy. Wielkością i masą jest zbliżony właśnie do orła. Różnica pomiędzy samcem i samicą orła jest dużo mniejsza.

Oczywiście że udowadnia. Jeśli orzeł ma problem udźwignąć ofiarę o masie do 10ciu kg, a harpia "na easy" dźwiga ciężar ponad 5kg przy czym nawet jej ten ciężar nie spowolnił, to jest ona w stanie udźwignąć ciężar większy.

Oczywiście taktycznie wciąż pomijasz fakt, że po prostu harpie są cięższe, co jest jednym z kluczowych czynników do określania "wielkości" zwierzęcia.

A demot dotyczy przede wszystkim WIELKOŚCI ptaka. A tu sprawa jest prosta

Ale skoro się upierasz przy samej rozpiętości skrzydeł, to tu albatros wędrowny miażdży "jajka przy samym kuprze" bo ma rozpiętości ponad 3m.

Więc koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 3

Fajny wątek, chłopaki sprzeczają się o wielkość ptaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
0 / 0

Dodatkowo ten egzemplarz świetnie gra na perkusji i zaraz zacznie recital. Stąd słuchawki na głowie opiekuna. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

Czlowiek pracujacy i ZUS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem