Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
333 344
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I irulax
+4 / 4

Uważam podobnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+6 / 10

@irulax Z "oficjalnej" 14% inflacji jaką teraz mamy tylko za 3-4% odpowiada wojna z ukrainą. Już w styczniu mieliśmy 8%. Za inflację odpowiadają głównie bezsensowne lockdown'y i związany z nim dodruk pieniądza - ponad 500 000 000 000 zł na same tarcze, rozdmuchany socjal (500+, 13ki i 14-ki), fatalna polityka monetarna NBP itd.
PS. Za inflację spowodowaną sankcjami odpowiadają politycy PIS a zwłaszcza politycy UE. Sankcje powinny być nakładane tak aby były dokuczliwe dla rosji. A na razie są nakładane tak że rosja zarobiła 100mld $ więcej niż rok temu, rubel jest najmocniejszy od 3tat, a po du**e dostają mieszkańcy UE. Oznacza to że rządzą nami debile.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2022 o 15:08

avatar Xar
+4 / 12

Nie politycy robili krecia robote, a zwiazki zawodowe nei myslace o niczym innym niz czubek wlasnego nosa za max 5 minut

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 4

To co piszesz, o naszym górnictwie, było głoszone i 30, i 10 lat temu. Nic nowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar everblue1981
+1 / 1

Nie rozumiem - przecież elektrownia jądrowa, która nie powstała też już miała swoich prezesów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+2 / 4

Wojna dołożyła, i pandemia dołożyła, ale głównym problemem jest polityka finansowa która byłaby trudna do utrzymania w Luksemburgu, a prowadzona przez kraj któremu bliżej do Słowacji niż do Niemiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2022 o 15:25

K koppo
0 / 0

Kopalnia sprzedaje węgiel po 700 pośrednikowi u którego ten sam węgiel kosztuje 2500. Niewidzialna ręka rynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konotori
+3 / 3

PIS już się postarał, żeby odnawialne źródła energii nie był opłacalne u nas. Wiatraki - mocno utrudnili stawianie nowych - wymóg 2km. Panele - nie korzystne rozliczenie z elektrownią od tego roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
-2 / 4

@konotori o chciałbyś wiatrak zaraz za domem u sąsiada, panele teraz dopiero jest sensowne i sprawiedliwie, tzn. podaż i zbyt, a nie naprodukował prądu nikomu nie potrzebnego w danej chwili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arry
+2 / 2

@Krisiek44
Jak zwykle patrzymy się na to co jest teraz i chwalimy, że dobre bo nikt "nie naprodukował prądu nikomu nie potrzebnego w danej chwili.".
Więc lepiej żeby nikt nie produkował tak?

Weźcie się piewcy "dobrej zmiany" obudźcie i ogarnijcie. Rząd zamiast robić zmiany w rozliczeniach powinien ostro inwestować w infrastrukturę, możliwość magazynowania energii oraz budować elektrownie jądrowe...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+3 / 9

"Rządy robiły krecią robotę"?
No czekaj...
Jak Kopacz chciała pozamykać nierentowne kopalnie, to sama wyleciała razem z rządem.
Jak Tusk zaczął stawiać wiatraki, farmy fotowoltaiczne i kombinował z budową elektrowni atomowej, to PiS prędziutko po objęciu władzy uchwalił ustawę przeciw wiatrakom (z której się teraz rakiem wycofuje), na elektrownię nawet nie wybraliśmy miejsca, a fotowoltaikę udało się zmianą rozliczeń skutecznie wszystkim obrzydzić.
Jak Tusk zmniejszył import rosyjskiego węgla do Polski z 9,3 mln ton do 4,9 mln ton, tak PiS prędziutko podbił to do 13,5 mln ton!
Kiedy był kryzys 2007-2008 roku, rządziła PO i przeszliśmy względnie suchą stopą, z inflacją rzędu 4%. Co proponował wtedy PiS? Ano to, co robi dzisiaj, czyli sypanie forsy w gospodarkę. Dokładnie tak robi Erdogan w Turcji - zamiast ściągać pieniądz z rynku, to go dosypuje. On ma już 70% inflacji, my "tylko"14%.

Więc nie stawiajmy może znaku równości pomiędzy najgorszym rządem od 1989 r. a wszystkimi pozostałymi, bo nawet jawni postkomuniści zachowywali się przyzwoiciej i bardziej odpowiedzialnie niż dzisiejsza PZPR (Polska Zjednoczona PRawica).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heniek_filozof
-1 / 5

Obecna inflacja to głównie efekt polityki lockdownowej którą popierały wszystkie partie zasiadające w sejmie, no może poza jedną. Warto pamiętać również, iż Lewica z Platformą mocno krytykowały PiS za zbyt łagodne środki w tej kwestii ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
0 / 2

"17 grudnia 1990 roku nowy, demokratyczny rząd Tadeusza Mazowieckiego podjął uchwałę o postawieniu inwestycji „Elektrownia Jądrowa Żarnowiec w budowie” w stan likwidacji. Rozpoczęto demontaż i złomowanie już zakupionych urządzeń elektrowni."

Dziękuję, dobranoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem