Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
552 577
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar polski_niewolnik
+20 / 30

No i skończyła się zabawa w ekologię w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewmario
+1 / 43

@Sok_Jablkowy nie, nie idziemy wstecz. Wracamy (oby) na normalne tory. To, co chciały odwalić przekupne władze europy zakrawało na kpinę. Gdyby nie wojna w Ukrainie, to szybkość i natarczywość wprowadzania ekoterroryzmu i tak spowodowałby powarzne wstrząsy w europie. Oby już to je...ło w miarę jak najmniejszym hukiem i wracajmy do normalności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
+8 / 36

@ewmario

„Wracamy na normalne”
Dla mnie to cofanie się. Co znaczy normalne?

Masz jakiś problem z rozwijaniem innych, czysztszych żródeł energii czy cię żle zrozumiałem? Zastanawiam się czemu preferujesz węgiel lub żródła energii, które wyrzucają śmiecie w powietrze, które oddychamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-5 / 21

@ewmario
Ekoterroryzm ma się bardzo dobrze. Chociażby w postaci elektrycznych samochodów dla hołoty (oczywiście hołotę będzie stać tylko na pojazdy używane, z rozpadającymi się bateriami), z wyjątkiem zrobionym dla spalinowych pojazdów dla bogaczy. Podobnych pomysłów jet masa. Zamiast pracować nad zrównoważonym rozwojem redukującym negatywny wpływ na otoczenie, wymyśla się dyrektywy, od których robi się wyjątki, potem wyjątki od wyjątków itd. Biurokracja kwitnie, ktoś za to bierze wielkie pieniądze, a ty obywatelu się martw.

Może cię to zdziwi, ale cieszy mnie powolne i odpowiedzialne odchodzenie od paliw kopalnych. Nawet nie ze względu na "efekt cieplarniany". Spalamy to, co określa się mianem "węgla" oraz "ropy naftowej", gdy tymczasem są to niezwykle cenne surowce dla przemysłu chemicznego. Szkoda je marnować... jeśli tylko istnieje sensowna alternatywa. A tą alternatywę trzeba powoli zbudować. Jak widzisz można popierać OZE nie będąc ekoterreorystą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marco_zg
+2 / 12

@Sok_Jablkowy a uważasz, że auta elektryczne i tego typu podobne pseudo eko pomysły to są tak ekologiczne? Nie kierują się ekologią a ekonomią, zasobnością własnej kieszeni a całe te dyrdrymały to czyste zamydlanie. Owszem źródła odnawialne w jakimś stopniu uzupełniają metody dotychczasowe, ale ich nie zastąpią w całości. Auto elektryczne musisz naładować gdzieś z czegoś, a co z zużytymi akumulatorami? Żywotność ich nie jest perłowa. Po latach kolejne góry na stercie. No i ceny, kolejny luksus nie dla Kowalskiego. Kowalski wróci do tradycji i będzie bryczką jeździł. To całkowicie ekologicznie niż to, co chcą zaserwować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+1 / 9

@Sok_Jablkowy Jeśli chcesz przejść na inną technologię to nie robisz tak, że następnego dnia rezygnujesz ze starej i budujesz nową od zera, tylko najpierw rozwijasz nową na tyle by mogła w pełni zastąpić starą i wtedy zamykasz starą i trzymasz ją jako awaryjną.
Wszystkie decyzje jakie podejmowane są w UE nie są podyktowane logiką, a prywatnymi powodami osób, które te decyzje podejmują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 4

@ewmario No i widzisz, gdybyśmy tylko szybciej odeszli od ropy i gazu na rzecz OZE i atomu, dziś Rosja mogłaby najwyżej pogrozić nam paluszkiem. I to tym małym. Tymczasem Putin bawi się w zakręcanie i odkręcanie kurka, a reszta tańczy, jak im zagra.
Przywiązanie do węgla i innych paliw kopalnych oraz opóźnianie zmian to była gra na zasadach Putina, jego piłką i na jego boisku. Właśnie się zemściła, a Ty twierdzisz, że to jest krok do przodu.
Nie, byliśmy i jesteśmy w czarnej d..., a jedyne, co zmieniła wojna, to że teraz musimy zrobić dużo szybciej i bez planu to, co trzeba było wykonać już dawno temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-1 / 7

@jonaszewski srali muszki będzie wiosna, ot kolejny mentalny niewolnik. Musisz sobie uświadomić, ze te eko sreko dotyczy tylko biednych. Bogaci dalej będą rozbijać się na autostradach spalinówkami i latać heli oraz samolotem prywatnym. Ty będziesz mieć przywilej podroży zbiorowym do roboty i do domu, a jak wejdą roboty to i stracisz robotę. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+2 / 2

@mrokis A jakbyś tak na chwilę się uspokoił i spróbował pomyśleć, to bardzo by bolało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K k1275
0 / 0

@marco_zg A czemuż by źródła odnawialne miały nie być w stanie zastąpić obecnych rozwiązań, zwłaszcza w sytuacji gdy mamy do dyspozycji zauważalny wycinek kontynentu i solidne sieci przesyłowe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maverick98
-1 / 1

@marco_zg Zapomniałeś o kupie zanieczyszczeń przy samej produkcji baterii. Oraz wyzysku głównie małych dzieci w kopalniach kobaltu. Co czyni je "super ekologicznymi" , ale kogo to obchodzi ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+5 / 19

I tylko w Polsce dalej zamyka się kopalnie i dopłaca górnikom żeby nie wydobywali węgla...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+3 / 15

@Ktostamskadstam pewnie dlatego, że inne kraje UE (poza Czechami) kopalń węgla kamiennego już nie mają, , to i nie ma co zamykać. A w Czechach zamykają się same jak nie są ekonomicznie opłacalne.

Ale to tak ciężko sprawdzić, że mogłeś o tym nie wiedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2022 o 19:51

avatar przemkoO
-2 / 16

mina jakby miała permanentne zaparcie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Seymouro
0 / 2

@przemkoO ewentualnie jakby miała metrowego koła w tyłku :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tommol1985
+4 / 10

Post napisany na podstawie wiadomości TVP? Poczytajcie dobrze. Nie wraca do węgla tylko wspomaga.
W. Przypadku holandii na dwa lata

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 7

elefun wraca do ulubionego tematu. Wszystko po staremu. Nie ma czym się przejmować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+2 / 6

Jaka kasa musiała pójść pod stołem, że mimo obecnej sytuacji z ruskimi Niemcy podtrzymują chęć zamknięcia z końcem roku w pełni sprawnych elektrowni jądrowych aby odpalać "czyste i ekologiczne" gazowe oraz węglowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
-3 / 5

@IwanBardzoGrozny Może to nie kasa, ale zwyczajna głupota i nieumiejętność przyznania się do błędu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 0

@polski_niewolnik Albo efekt sankcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bazarelembera
0 / 4

a Złoczew wstrzymany...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+2 / 2

Czy aby na pewno? Holandia wcześniej ograniczała moc elektrowni węglowych, z mocy 27%, mogą podnieść produkcję do 35%, posiadają również elektrownie gazowe, równocześnie dwa dni temu, rząd ogłosił, że powstaną dwie elektrownie atomowe, (obecnie posiadają reaktor, wykorzystywany do produkcji odczynników wykorzystywanych w medycynie) Elektrownie atomowe, mają w pełni funkcjonować do roku 2033r. po tym czasie elektrownie gazowe i węglowe mają zostać wygaszone. Moje pytanie jest takie, który rząd szybciej i efektywniej zarządza swoimi zasobami w czasie kryzysu energetycznego oraz klimatycznego,? Chociaż Polska, też dba o bezpieczeństwo energetyczne, wszakże możecie chrust zbierać w lesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C crusader8888
-2 / 2

Zamiast tej dziewczynki bardziej pasowałaby Roksana Węgiel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polkong
+1 / 1

To niechby jeszcze ta cała Greta wróciła do tej swojej szkoły specjalnej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem