Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
254 259
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I Ipacyz
-5 / 15

Takim idiotom powinno się nie tylko dożywotnio zabierać prawo jazdy szybciej niż zdążą się o tym dowiedzieć, ale i karać wieloletnim więzień, ciężką pracą i głodowymi racjami żywieniowymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
0 / 14

@Ipacyz
nie, wystarczy odholować auto na skład złomu i od strzału wrzucić do prasy niszczącej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2022 o 20:09

avatar Xar
-5 / 13

@adamIM bo zostawil polowe przejscia wolnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+8 / 8

@Xar
Raczej dlatego, że zostawił połowę przejścia zablokowanego. Ale w sumie racja, mógł przecież postawić samochód w poprzek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2022 o 22:21

avatar TomorrowNeverKnows
0 / 8

@Ipacyz A nie lepiej od razu rozstrzelać? Publicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
0 / 0

@Ipacyz obawiam się, że ten ktoś może nie posiadać prawa jazdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ipacyz
0 / 0

@Xar Zacznijmy od tego, że żaden samochód nie może przejechać przez tak zastawione przejście, może z karą trochę przesadziłem, ale jednak zrobił źle i koniec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
+6 / 8

malujący zebrę też nie błysną intelektem. ok 1/3 zebry po drugiej stronie ulicy zachodzi na trawnik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
-3 / 9

@glupiobywatel Autor komentarza też intelektem nie grzeszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-4 / 10

A co powiedziec na geniuszy ktorzy zostawili na srodku ronda na sciezce rowerowej hulajnoge? Na szczescie na przejsciu w obrebie poza jezdnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+2 / 12

@Xar Hulajnogę każdy może przesunąć i postawić obok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gundula
+3 / 7

@Obiektywny1 - to nie jest optymalne. Jak bede miec pecha, to i ze trzy takie hulajnogi bede musiala usuwac ze swojej drogi. A jezeli do tego bede miala obie rece zajete, to za kazdym razem odstawic wlasne rzeczy, usunac hulajnoge, znowu sie pozbierac itd.
O ile wiem, to dla wypozyczenia hulajnogi trzeba sie zarejestrowac, jakas karta jest czy cos? Nie mozna sprawdzic, kto tak sobie pozwala?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
-1 / 1

@Gundula "Operatorzy systemów wypożyczania podkreślają, że użytkownicy powinni kierować się zdrowym rozsądkiem i zostawiać hulajnogi w bezpiecznych miejscach i w taki sposób, by nie utrudniały korzystania z terenu innym uczestnikom ruchu. Hulajnogi, które zostały zaparkowane w nieprawidłowy sposób można zgłaszać bezpośrednio operatorowi w aplikacji lub telefonicznie. "
Więc wydaje mi się, że jednak są jakieś konsekwencje dla takich użytkowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@Obiektywny1 no tak przypuśćmy, że złamiesz nogę to o kulach będziesz się szarpał? Po co się spierać przecież ktoś taki to ten sam typ człowieka co ten ze zdjęcia;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 0

@Tibr Nie zrozum mnie źle. Odniosłem się tylko do porównania, bo samochodu tak ustawionego nie da się przesunąć tak łatwo jak hulajnogi. Nie bronię beztroskich użytkowników hulajnóg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+2 / 2

@Gundula myślę, że to jest spieprzona ustawa,
1. Firma wynajmująca hulajnogi powinna ponosić większą odpowiedzialność za swój sprzęt. To tak jakby ktoś wynajęty samochód zostawiał na środku drogi.
2. Hulajnogi mają określony zasięg, dlatego też firmy wynajmujące powinny móc działać tylko na określonym terenie, nie możesz opuszczać danej strefy. Np centrum miasta, określony park.
3. Punkty parkingowe dla tych pojazdów.
4. Pozwy sądowe, jeśli odniosłeś szkodę przez porzuconą hulajnogę.
Miasta powinny zawiesić działalność gospodarczą firmy, która działa na szkodę innych osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+2 / 2

@Obiektywny1 moim zdaniem operatorzy powinni ponosić większą odpowiedzialność. Hulajnogi na pewno są wyposażone w gps, ( może też być kamera) myślę że dobrze stworzony program powinien automatycznie sygnalizować problem, np Hulajnoga znajduje się w strefie niedozwolonej, albo że jest przewrócona.

Oczywiście rozumiem, że takie wymagania zmniejszają zysk firmy, ale nowoczesne technologie i biznes, nie mogą się rządzić prawami dzikiego zachodu. Za chwilę firmy kurierskie zaczną nam dostarczać paczki dronami, miło by było gdybyśmy z tego powodu nie musieli chodzić w kaskach, bo firmy nie będą ponosić odpowiedzialności za szkody i uciążliwość, powodowane ich działalnością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+1 / 1

@Xar bardzo prawdopodobne, że użytkownik owej hulajnogi ma taki sam poziom IQ co kierowca samochodu na powyższym zdjęciu. W czym jedno miałoby wykluczać drugie? z drugiej strony łatwiej przestawić źle zostawioną hulajnogę niż źle zaparkowany samochód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
0 / 0

@Obiektywny1: "Hulajnogę każdy może przesunąć i postawić obok"
Każdy? Każdy oprócz tego, kto z niej korzystał. Ten musi ją postawić lub położyć koniecznie w poprzek chodnika lub drogi rowerowej, jak ostatni debil. Czy do wypożyczenia hulajnogi jest wymagane zaświadczenie o upośledzeniu umysłowym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 0

@JanuszTorun Przydało by się takie zaświadczenie, tak samo dla kierowców, którzy parkują tak jak na zdjęciu. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kar4
+3 / 5

Ja tu widzę jedną wielką bylejakość i w infrastrukturze i zachowaniu paru parkujących, bo Almera jak i Golf po prawej oraz coś po lewej, także zaparkowali nieprawidłowo, powodując niebezpieczeństwo. Dla mnie byle jaka infrastruktura nie sprawi, że ogół kierowców będzie chciał być lepsi od niej, a co najwyżej dostosuje się do jej poziomu. Nie bronie tych kierowców - bo należy się mandat - tylko mówię że niech zarządca drogi (organizator ruchu) opłacany z gminy wskażą dobry kierunek i uporządkują ruch. PS a może się okazać że to przejście jest tam niepotrzebne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2022 o 2:10

P ProPolak
0 / 0

@Ipacyz ale odleciałeś chłopie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-1 / 3

Wbrew opinii większości, nie widzę tu większego problemu; owszem zaparkowany nieprawidłowo, ale przejście jest bardzo szerokie i można swobodnie chodzić. Miejsce jest takie że nikt tam dużych prędkości nie rozwinie, więc przesłanianie przejścia też nie jest tak straszne. Mandat należy się ale bez opluwania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
0 / 2

Nie dupek tylko artysta. Nie parkowanie tylko instalacja będą ucieleśnieniem jego sprzeciwu. Krzyku wręcz rozpaczy. Jego auto czuje si dyskryminowane przez nogarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 2

Nie bronie absolutnie takich kierowców, jednak mam pewne "ale". Łatwiej łamać przepisy, które są absurdalne i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Drugim powodem jest całkowity brak miejsc parkingowych i ciągłe, bezsensowne ogranicznie ich liczby. To oczywiście nie uprawnia do łamania przepisów,
jednak w sensie psychologicznym nieco to ułatwia. Np. dziesiątki razy widziałem policyjne samochody nie zatrzymujące się na zielonej strzałce, bo przepis ten większości przypadków jest absurdalny. Jest to chyba najczęściej omijany przepis KRD. 99,9% kierowców go olewa.
Na zdjęciu widzimy auta zaparkowane tam, gdzie nie powinny. Te miejsca nie wyglądają na jakoś szczególnie mocno uczęszczane przez pieszych więc z tego tytułu łatwiej łamać tam zakaz parkowania. Po prostu tak stojące samochody nie utrudniają nikomu życia, poza legalistami.
Kiedyś lubiłem oglądać na YT "Stop cham" z rosji. Aktywiści robili tam dużo dobrej roboty, ale często szli w tępy legalizm utrudniając ludziom życie. Chodnik szerokości pasa startowego, gdzie do swobodnego ruchu pieszych wystarczyła by jego 1/4, więc parkuje tam mnóstwo aut, a oni się czepiają kierowców. Nawet policja nigdy nikogo tam się nie czepiała, bo wie doskonale, że w Petersburgu bardzo ciężko o miejsca parkingowe.
I co wybrać? Legalizm czy zdrowy rozsądek. Policja wybierała to drugie, a aktywiści to pierwsze rozwiązanie. Największą winę ponoszą tu władze miasta, bo zamiast wydzielić tam parkingi nie robią w tej sprawie nic, godząc się na chaos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
+1 / 3

Tak, to pewnie jakieś zadupie z zerowym ruchem samochodów gdzie z przejścia nikt nie korzysta bo ludzie i tak przechodzą gdzie chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 4

A teraz napiszę jak prawilny Polak 2022:
Ooo, ktoś tu podnosi rękę na kierowcę samochodu, pewnie jakieś rowerzysta, bo wiadomo, że to zakały miast. Człowiek nie miał gdzie zaparkować i MUSIAŁ, a tu go szkalują. Pewnie ruskie onuce, albo rowerowe LGBT pedalarze od Tuska for dojszland. Zostawcie normalnych mieszkańców, co do kościoła chodzą i zróbcie porządek z tymi rowerami. W ogóle po co ta zebra tu, jak można zaparkować z drugiej strony, jak się chce przejść, tylko spowalnia ruch. A jak ktoś nie ma samochodu, to biedak jakiś, wykolejeniec, co nawet na truskawkach w Holandii nigdy nie chciał popracować, aby się auta dorobić, dzieciak co będzie dorosłych pouczał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karol555
0 / 0

Jędrzejów i wszystko jasne... podobny stan umysłu jak Busko Zdrój

Odpowiedz Komentuj obrazkiem