Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
312 322
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Albiorix
0 / 2

Czytałem badania z których wynikało, że szczepionka po prostu powinna, i z reguły jest, w wstrzykiwana w mięsień, ale jeśli przypadkowo pójdzie w żyłę to skutki mogą być bardzo nieprzyjemne. Z tego co rozumiem to dlatego, że zamiast lokalnej, stopniowej reakcji immunologicznej kawałki wirusa podróżują po całym ciele i powodują totalny alarm.

Nie wiem na ile to prawda ale na to sens. Ma też sens dlaczego było to zakopywane. Jeśli państwo zatrudnia wiele tysięcy pielęgniarek do masowego programu szczepień to chce im płacić mało i mało wymagać. Gdyby wyszło że to bardzo odpowiedzialna praca gdzie błąd może kosztować czyjeś życie i najlepiej żeby robiła to osoba bardzo kompetentna - zapomnij o masowych szczepieniach i płać nielicznym pielęgniarkom dużo więcej. Dużo lepiej zrobić idiotów i foliarzy z pacjentów którzy mają jakieś wątpliwości.

Koniec końców mam dwa szczepienia ale boosterów nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K k1275
+3 / 7

@Albiorix Nie do końca. W wypadku wstrzyknięcia dożylnego reakcja immunologiczna (alarm) jest równie stopniowa, i równie silna. Problemem jest to że jest ona rozproszona, co mogło by się wydawać nawet zaletą, gdyby nie to że reakcja zapalna w sporym wycinku mięśniu przedramienia to niedogodność, ale reakcja zapalna w sercu to potencjalny problem. Nie panikował bym jednak na twoim miejscu, szansa że szczepionka zabije cię tym sposobem to jakieś 0,0000001005%. Porównywalna z szansą że walnie cię błyskawica w drodze na szczepienie (0,0000000761%)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 4

@k1275 nie panikuję, po prostu nie spieszę się po boostery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gomore
0 / 0

@Albiorix Też podobnie słyszałem w części dot. tego, że jeśli trafi w żyłę to może być problem. Ale chyba efekt był inny.
Natomiast słyszałem też, że co prawda można się upewnić przez tzw. aspirację ale jej się nie zaleca. Dlaczego? Bo uznano, że aspiracja może dość często powodować większą bolesność w okolicy podania szczepionki a ryzyko trafienia w żyłę a po trafieniu w żyłę ryzyko poważnych powikłań jest ekstremalnie małe. W związku z tym zaleca się nie narażać wielu pacjentów na większy ból.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 3

No i sie zaraz zacznie starcie obu stron

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+5 / 7

Ta suma powinna być 100 ktronie wyższa 120.000 funtów to jakiś nieśmieszny żart jeśli facet miał dobrą pracę to mógł tyle wyciągnąć w rok a dodatkowo jeszcze ogromne straty w psychice kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KL89
0 / 4

Coś nie do końca to się klei. Nie neguję przyczyny, ale jednicześnie w tym artykule BBC czytamy że gość by przeżył gdyby szybciej otrzymał pomoc medyczną.
Na ile więc ta śmierć to jest kwestia samego szczepienia, a na ile zaniedbania medycznego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem