Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
160 181
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J konto usunięte
-2 / 20

Katolicy mordowali katolików, a jak tam miliony ofiar na koncie czerwonych ateistów, nie zasługują na upamiętnienie? Ta ateistyczna hipokryzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+2 / 14

@jawasF Nie pomieszały ci się pojęcia? Odróżniasz ateizm od komunizmu i dyktatury stalinowskiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-1 / 9

@Obiektywny1 Co negujesz, ze komuniści byli ateistami wojującymi z kościołem? Wybierasz co Ci pasuje do ateistycznego woreczka? Ta ateistyczna wybiórczość :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 9

@jawasF "Często spotykam się z utożsamieniem przez katolików (chrześcijan) ateizmu z komunizmem. Wystarczy samo przyznanie się do ateizmu bądź skrytykowanie Kościoła by zostać nazwanym "komuchem" i stać się celem ataku. Taki stereotyp nie stanowi tylko obelgi. Jest też wygodnym dla katolika sposobem ucieczki od niewygodnych tematów. Gdy poruszony zostaje temat zbrodni Kościoła, takiemu katolikowi łatwiej jest wykręcić się od trudnego wątku jeżeli swojemu oponentowi przyszyje członkostwo w podobnej, zbrodniczej grupę. Wtedy da się w dość dziecinnym stylu przerzucić dyskusję na "nie, to wy...". Z racji ateistycznego charakteru komunizmu i jego zbrodniczej działalności, taki dyskutant idąc po najbardziej prostackim skojarzeniu (jakie podsuwa mu Kościół) od razu identyfikuje więc ateistę z komunistą i zaczyna wyliczać ofiary tego systemu. Winy komunizmu przypisuje wtedy ogółem ateizmowi oraz kolektywnie wszystkim ateistom" Cały tekst: https://blog.wiara.pl/Attonn/2012/10/20/ateista-komunista

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-1 / 13

@sliko Twierdzisz, iz komuniści nie byli ateistami, tylko osobami religijnymi? Aż tak bardzo wstydzisz się tej części ateistycznej rodziny? Słusznie. Ale nie zmieni to faktu, iż komuniści są ateistami, ale mozesz sobie zaklinać rzeczywistość, ale jej nie zmienisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 4

@jawasF Twierdzisz, że wyznawcy kościoła nie mordowali? Idąc twoim tokiem myślenia - wszyscy wierzący są mordercami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 10

@sliko czyli rozgraniczasz z pośród ateistów, ale już wśród wierzących to dla ciebie jeden hooj? Za zbrodnię jednych ateistów nie można obarczać wsztkich ateistów, ale wierzących ludzi już tak lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
+1 / 9

@jawasF

Jako ateista, nie muszę negować co komuniści robili, bo nie reprezentowali moich ateistycznych czy politycznych poglądów. Jeśli chcesz ateistow utoższamiać z wojującymi z kościołem, to musiał byś mnie też jednocześnie utożsamiać z muzułmanami czy protestantami.

Natomiast, mordujący w imieniu katolicyzmu reprezentowali twoje religijne i być może polityczne poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
+3 / 11

@Tibr
To wraca jak bumerang, aż trudno uwierzyć że tak wiele osób nadal tego nie rozumie.
Wiesz co masz wspólnego z Hitlerem, Stalinem i bardzo wieloma innymi zbrodniarzami? Jesteś człowiekiem. Ba, mężczyzną. Jesteś współwinny ich zbrodni!

Czy naprawdę za nieracjonalne uważasz obarczanie katolików za zbrodnie katolików, muzułamanów za zbrodnie muzułmanów, komunistów za zbrodnie komunistów?
Więcej wspólnego mają wierzący z innymi wierzącymi, niż ateiści z ateistami. Ale nie będę tutaj tego szerzej analizować.

To, co jest istotne, ile naprawdę ma się wspólnego z daną grupą osób i wydarzeniami. Katolicy mają z innymi katolikami bardzo wiele wspólnego - postulują ciągłość swojej instytucji od samego Chrystusa, powołują się na tę samą Biblię, na takie same wartości, na tę samą teologię... długo by wymieniać.

Wspólnota jest nie tylko ideologiczna. Kościół Katolicki zdobywał majątek nie tylko uczciwą pracą parafian. Zresztą, zazwyczaj wyglądało to jak stosunki o. Rydzyka z moherowymi babkami - wątpliwe moralnie.
W takich przypadkach jak w Serbii przecież majątki ofiar były rozgrabiane, a nierzadko pozostają w rękach katolików. O ile nieruchomości można odzyskać, to pieniądze i kosztowności... część powędrowała nawet do Watykanu. Choćby za pośrednictwo we wspomnianym szmuglu.


Mnie z wieloma innymi ateistami praktycznie nic nie łączy. Połączenia trzeba szukać na siłę, jak bycie mężczyzną.
Czy jako ateista mogę awansować w ateistycznej instytucji, by za zgodą moich przełożonych mieszkać w luksusowym pałacyku, który trafił do Kościoła jako forma przekupstwa lub poprzez oszustwo kilka wieków temu? Raczej nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 5

@Laufer przede wszystkim jesteśmy ludźmi. Każdy z nas wpierw jest człowiekiem, a dopiero później następuje cała reszta. Tak jak piszesz ateiści są różni, niemniej wyszczególniając wiele podgrup siłą rzeczy będą się one w wielu miejscach pokrywać.

Katolikowi łączy ta sama religia, dla chrześcijan będzie to w skr. Biblia, ale czy można postawić znak równości pomiędzy katolikami u nas, a np. w Meksyku?
Na tej samej zasadzie można przypisywać ukraińskim prawosławnym mordy Serbów w Kosowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
-1 / 5

@jawasF
wielu tych twoich wojujących komunistów pobierało nauki w seminariach duchownych łącznie z ich hersztem Josifem Wissarionowiczem :) czy byli aż tak niewierzący jak to próbujesz tu udowodnić?? :)
teraz też zresztą widać jak zagorzały komuch Władimir Władimirowicz brata się z znienawidzonym kościołem.
no ale co ty możesz o tym wiedzieć skoro dla ciebie ateista to synonim komucha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-3 / 3

@Sok_Jablkowy Moje... ??? Jeśli piszę coś nieprzychylnego dla ateistów, musze być katolem? Bo inaczej nie zmieszczę się w Twoim świecie, w którym osoba pisząca nieprzychylnie o ateistach to MUSI być katol? Jestem ateistką i nie wybieram z historii tego, co mi pasuje, bo niczym to się nie różni od bezczelnej wybiórczości katolików. I to jest żałosne.
Komuniści byli ateistami, choć zdarzały sie przypadki iż byli też i osobami religijnymi, ale rzadko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-3 / 3

@Obiektywny1 Twierdzę, iz nie potrafisz czytać, wymyślasz własna treść moich wpisów i z nią dyskutujesz. Żałosne. Jako ateistka nie widzę żadnej różnicy pomiędzy Twoim zachowaniem, a tępego katola, żegnam!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 5

@sliko
Komunizm nie jest tożsamy z ateizmem. Tak samo jak katolicyzm nie jest tożsamy z wiarą...
... ale jakoś jedno i drugie ma ze sobą coś wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-3 / 3

@jawasF

„ Jeśli piszę coś nieprzychylnego dla ateistów, musze być katolem? Bo inaczej nie zmieszczę się w Twoim świecie, w którym osoba pisząca nieprzychylnie o ateistach to MUSI być katol?”

Moja pomyłka. Stanęłaś po stronie katolików, więc błędnie założyłem, że jesteś katoliczką.
Nie używam takich sformułowań jak „katol” i nie tak cię sklasyfikowałem.„ Jestem ateistką i nie wybieram z historii tego, co mi pasuje,”
Dokładnie tak zrobiłaś.

Z historii wybrałaś sobie tylko komuniści + ateiści + mordowanie. Kompletnie pominęłaś, że religia była na celowniku w ramach walki z bogactwem i klasą wykorzystującą klasę robotniczą. Gdyby kościół nie był bogaty, gdyby nie wykorzystywał innych, nie byłby na celowniku.„Komuniści byli ateistami”

Jeśli byli, to co z tego? Nie zabijali w imię ateizmu, tylko w imię komunizmu i walki z burżuazją. Katolicy zabijali w imię swojego boga i katolicyzmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-2 / 2

@Sok_Jablkowy Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy wpis od którego zaczęła się dyskusja, jest tam i o zbrodniach katolików i o zbrodniach ateistów/komunistów, więc Twoje twierdzenie o mojej wybiórczości upada.
Nie wybieram z historii co mi pasuje, biorę wszystko tak jak było, a nie tak, jak bym chciała by było. Komuniści to też ateiści jak ja, choć z innego garnuszka, czy to się komuś podoba, czy nie. Czy dla ich ofiar była jakaś różnica, w imię czego mordowali? Czym sie różni Twoje usprawiedliwianie zbrodni komunistów, od usprawiedliwiania zbrodni osób religijnych? Niczym, zbrodnia to zbrodnia, a śmierć to śmierć.
Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-1 / 1

@jawasF

Co z tego, że komuniści byli ateistami? Byli też protestantami, żydami, katolikami, muzułmanami, prawosławni…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 czerwca 2022 o 22:28

S slagen
-1 / 5

Taka ciekawostka
Kilkaset lat przed powstaniem Polski, z naszych terenów jeden z Cesarzy Rzymskich sprowadził bitnych barbarzyńców. I to są ponoć Chorwaci
Po tym opisie jakoś ten demot mnie nie zaskakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 2

@slagen Ci sami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+4 / 6

@Obiektywny1 raczej nie ci sami. Minęło jakieś 1500 lat, może więcej. Wiec raczej to nie ci sami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 5

@slagen przypomniał mi się tekst Freda z "Chłopaków..", który opowiadał o sercach, które pompują tę samą krew ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2022 o 23:07

R Rydzykant
+1 / 3

Mój drogi Kali, oczywiście masz rację:
Gdy katolicy przymuszali do wiary katolickiej to źle.
Gdy bolszewiccy ateiści w tym samym czasie (i nie tylko) przymuszali do ateizmu połączonego z kultem Lenina/Stalina to dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem