Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
47 68
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar tomcio_roma
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+5 / 9

Przecież on nawet nie potrafi rozróżnić kobiety od mężczyzny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelusa74
+9 / 11

Ja mam taki chitry plan ,jestem facetem ale przed emerytura zmienie plec w papierach zeby isc wczesniej na pelna emeryture ,mieszkam w usa wiec moze sie udac,co mam do stracenie? Zona powiedziala ze jestem stukniety :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 6

@pawelusa74 Co Wy macie z ta emerytura ? Nie prościej zmienić przepisy tak, żeby kobiety i mężczyźni na emeryturę przechodzili w tym samym wieku ? Zwłaszcza, ze faceci żyją krócej ? Uwielbiam tworzenie sztucznych problemów a potem propagande jak sobie z nimi swietnie radzimy :) Właśnie rozwiązują problem polskiego ładu, który sami stworzyli a gawiedź się cieszy bo Kaczyński powiedział, ze po 17-tej może być Zosią ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelusa74
+4 / 6

@mikv jeszcze tylko powiedz jak ja szary obywatel mam to zmienic? Jedyne co moge to przechytrzyć system.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 10

@mikv pomyliłem siędałem minusa ,zamiast plusa, jeden jużchciał zrobićto uczciwie dla wszystkich, pis zrobił z tego histerię, dzisiaj będą namawiaćludzi do dłuższej pracy, nie kto będzie chciał tylko kto będzie musiał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2022 o 20:59

M mikv
0 / 2

@pawelusa74 no napewno nie przyklaskiwaniem bzdurom, ktore maja przykryć prawdziwe problemy takie jak inflacja, ogromny wzrost rat kredytów, wszechogarniającej drożyzny itp. Pewnie zanim przejdziesz na emeryturę przepisy będą zmienione jeszcze kilka razy, ale tak czy siak wiek emerytalny będzie podniesiony jak w innych krajach. Przeczytaj 21 postulatów Solidarności. Domagano się tam jeszcze niższego wieku emerytalnego. Dlaczego teraz już nikt się tego nie domaga ? Bo żaden system emerytalny w dłuższej perspektywie tego nie wytrzyma, tak samo jak i obecnych przepisów, ze względu na rozwój medycyny i wydłużenie długości życia. Pomijam już kwestie demografii, która miało rozwiązać 500+ ale dzieci, czyli potencjalnych płatników rodzi się coraz mniej. Przy dalszym tak krótkowzrocznym myśleniu w ogóle nie będziesz miał szans na emeryturę. Dlatego PiS już teraz chce od niej podatek w postaci opłaty przekształceniowej przy przeniesieniu pieniędzy z OFE do IKE :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2022 o 21:02

P pawelusa74
+1 / 1

@mikv ty chiba nie przeczytales co ja naposalem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
-1 / 1

@pawelusa74 nie Ty pierwszy i nie ostatni to napisałeś . Najwyraźniej taka teraz będzie narracja. Zdaje się ze w USA w kwestii wieku emerytalnego, płeć nie ma znaczenia, więc wywnioskowałam, ze postanowiłeś skopiować słynny plan Kaczyńskiego, ze o 9.30 będziesz Władysławem a po 17.00 Zosią.
Niestety to nie przejdzie. W USA przechodzi się na emeryturę w wieku 65-67 lat tak jak w większości rozwiniętych państw i w Polsce będzie tak samo, bo inaczej nie będzie miał kto finansować emerytur. Już teraz na jednego pracującego przypada 1,5 osoby niepracującej, a będzie gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelusa74
+1 / 1

@mikv wlasnie ze w usa plec ma znaczenie,przynajmniej w w stanie gdzie mieszkam,plan taki mam od lat I nikogo nie kopiowalem a ty sie zaraz nakreciles

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@pawelusa74 a kto Ci powiedział, ze się nakręciłam ? :) jestem kobieta ale uważam, ze to nie jest fair, ze faceci otrzymują emeryturę krócej, bo statystycznie żyją krócej i do tego przechodzą na emeryturę później. Widzę co się dzieje w Europie. W Szwajcarii za podniesiem wieku obywatele głosowali w referendum - dlaczego ? Bo myślą perspektywicznie a nie krótkowzrocznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
0 / 0

@mikv a wiesz, że to działa. W Niderlandach wiek emerytalny jest ustalany od średniej długości życia, w danym roczniku, bez podziału na płeć. Przed pandemią musiałabym pracować do 71 roku życia, a teraz już tylko do 69, więc idzie to w dobrym kierunku :D:D:D ale średnia długość życia w Holandii jest o wiele lepsza niż w Polsce, więc może w Polskich warunkach okazało by się, że pracujecie do 55 :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 1

@MarcelinaMarcelina Ja póki co mam wyliczona na 67 :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
0 / 0

@mikv wiesz co jest najzabawniejsze, w tym memie?
Że w Polsce mieszkają ludzie, którzy dalej wierzą i ufają, a słowa wypowiedziane przez Słońce Narodu, traktują jako wyrocznię i słuszny kierunek rozwoju.

Czy na tej sali są panowie, którzy pozwolą sobie odciąć penisa albo przejdą terapię hormonalną, aby móc nie pracować? Czy to jest kolejny odcinek Monthy Paitona? :D:D:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 1

@MarcelinaMarcelina Gdyby Ci panowie mieli "jaja" i tak bardzo chcieli wcześniejszej emerytury to wystarczyło iść do wojska :) a to zwykli kombinatorzy. Dodatkowo nie rozumieją, ze Jarek nie ma dzieci, nie musi myśleć perspektywicznie. Władza potrzebna mu tu i teraz. Dlatego może drukować kasę na 14-ta, 20-ta czy 80 -ta emeryturę, 500 +, 700+, 1000+ czy 20000 + .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eyeswithoutaface
-4 / 12

W czym jest dokładnie problem w tym stwierdzeniu? Chociaż bardzo irytuje mnie pis jak i jego szef, tak w 'ja bym to badał' nie potrafię doszukać się problemu. Przecież 'normalne' to nie jest, tak samo jak nasz system. Jeśli pójdę do lekarza i powiem "słyszę głosy', zapewne sprawdzą to w kierunku schizofrenii, po czym rozpocznę odpowiednią terapię. Jeśli powiem, że mam myśli samobójcze - podobnie. Ale w przypadku kiedy przyjdzie kobieta i powie "chcę mieć usta jak 2 kiełbasy a cycki w rozmiarze wiaderka", "lekarz", jedyne co zrobi, to wyciągnie cennik. A kiedy dorosły facet stwierdzi, że od dziś jest kobietą, to zgodnie z oczekiwaniami i tym całym oburzeniem spowodowanym "ja bym to badał", to właściwie co? Mamy odpowiedzieć "super , tak trzymać!", "wow, podziwiam za odwagę i decyzję, może umówimy się na kawę ślicznotko?". Takie rzeczy nie powinny być "legalne", zwłaszcza kiedy rząd zarezerwował sobie prawo do decydowania, co dla Ciebie jest dobre a co nie (alkohol, narkotyki, prostytucja itp). Ale są, bo przynoszą duży zysk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2022 o 20:39

M mikv
+4 / 12

@eyeswithoutaface Problem jest taki, jak z leworecznoscia. Kiedyś osoby leworęczne były ' badane" i zmuszane do pisania prawa ręką, często biciem, bo ktoś taki jak Ty uznał, ze to "normalne" nie jest. Normy wymyślają ludzie, ale nauka je modyfikuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 6

@eyeswithoutaface
Akurat to jest poważny problem niektórych ludzi. Może zdarzają się przypadki, że ktoś ma kaprys i nagle chce zmienić płeć, ale na ogół to jest poważna decyzja, do której ludzie dojrzewają jakiś czas. Czasami potrzebują wielu lat, żeby zrozumieć, co się z nimi dzieje, dlaczego nie czują się szczęśliwi i co jest nie tak w ich życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 6

@eyeswithoutaface czyli powinieneś się leczyć ,a afryce albinosi to do niedawna czarna magia,w RPA czarnoskórzy to nie ludzie choć i dzisiaj zgodnie z dudom inni to też nie ludzie tylko ideologia, takie stare bezdzietne dziady jak kaczyński, kawalerowie, też powinni być badani, to wbrew naturze , więc widzisz do przymusowego leczenia czy badania jest wielu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2022 o 21:03

E eyeswithoutaface
0 / 4

@El_Polaco @mikv , naturalnie. Osoba taka udaje się na odpowiedni zabieg i terapię i zaczyna "nowe" życie. Facet, który zakłada kieckę i z tego powodu chce być traktowany jak kobieta, rywalizować w kobiecych dyscyplinach sportowych na przykład, uważam za kompletnie inną historię. Moja wina, nie zostało to zaznaczone wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 7

@eyeswithoutaface proponuje poczytać trochę historii sportu np o polskiej lekkoatletce Stanisławie Walasiewicz. Życie nie jest takie czarno-biale jak sobie wyobrażacie. Sama nosze spodnie, choć jeszcze sto lat temu nie byłoby to możliwe. Dlatego nie przeszkadza mi, jeśli facet chce nosić kiecke. Podpowiem Ci jeszcze, ze buty na obcasach były pierwotnie robione dla mężczyzn, żeby wyglądali na potężniejszych.
Co do zabiegów, kiedyś dzieci, które rodziły się ze złe wykształconymi narządami, lub w ogóle bez narządów z automatu były kierowane do zabiegu, przy którym lekarz decydował jaka będą miały płeć. Bardzo często się mylił, i teraz te osoby uzyskują ogromne odszkodowania, więc żyjcie i dajcie żyć innym takim jakich stworzyła ich natura. Oni najlepiej wiedza jaka maja płeć wbrew Waszej powszechnej opinii co jest normalne a co nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eyeswithoutaface
0 / 4

@mikv O jej, to aż takie zafascynowanie dawnymi czasami? To chyba jednak wiele tłumaczy... Podpowiem Ci, że kiedyś dziewczynki bardzo młodo zostawały żonami i matkami, nie było prądu, klimatyzacji ani wspomagania kierownicy. To jak, zostajemy tacy wybiórczy czy to chcemy też przywrócić ?
Jeśli jest tak jak mówisz, i tak stworzyła ich natura, to po co zabieg zmiany płci? Natura się pomyliła?
Może się mylę, nie znam i w sumie nie lubię 'szefa pis-u', ale wydaje mi się, że z kontekstu jego wypowiedzi, jasno wynika, że nie chodzi o osobę, która zmieniła płeć(taki zabieg i terapia zajmuje trochę czasu, a stwierdzenie "od tej pory (...) macie mnie nazywać kobietą, to chyba jednak trochę co innego), bo technicznie rzecz biorąc, przerobili go na kobietę (mniej więcej), a bardziej oszołomów, zboczeńców spragnionych rozgłosu i atencji. Jeśli samo założenie kiecki dla Ciebie to wystarczające, aby z automatu traktować faceta, jako kobietę, cóż masz do tego prawo. Ja mam prawo mieć obiekcje. Pozwolę się również nie zgodzić, że " oni najlepiej wiedzą, jaką mają płeć". Bardzo powątpiewam, stąd te wymysły z używaniem bardziej niż dziwnym zaimków jak i tworzeniem w ogóle nowych pojęć jak i nowych płci w ogóle. Poza tym, jeśli coś takiego, jest wynikiem zaburzeń psychiczno-seksualnych, to jest to 'choroba' , i również powątpiewam, że 'chory', wie 'lepiej'. Dziwne, że Ci, którzy np "słyszą głosy", są już traktowani inaczej. I nie, wcale nie mam na myśli, że każda taka osoba jest chora. Stwierdzam jedynie, że jest takie, wydawać by się mogło dość wysokie prawdopodobieństwo, że tak może być. I tak jak kiedyś, z powodu tego, że coś na daną chwilę było nie osiągalne dla współczesnej nauki, ale dzisiaj jest już udowodnione i powszechnie znane, najzwyczaniej tak też być może w przypadku takich ludzi.
Na koniec, dodam tylko, że "ja bym to badał", pomijając - być może, jaką ukrytą kpinę w tej wypowiedzi, jest najbardziej logicznym wnioskiem. Tylko po dogłębnych badaniach tematu, można postawić właściwą diagnozę, tj właściwy wniosek. Wszystko inne, to już jedynie prostackie ignoranctwo i prawdopodobnie kompletnie błędne spojrzenie na ten temat, ludzi, a co za tym idzie, decyzje i zasady, które mają obowiązywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2022 o 22:31

M mikv
0 / 4

@eyeswithoutaface No co Ci poradzę, ze lubię historie :) I co ci to wytłumaczylio ?
Znów się mylisz więc wyjaśniam : dziewczynki nie zostawały młodo żonami, tylko były zmuszane przez rodziców, żeby wyjść za mąż zwykle, za starego dziada w zamian za krowę albo królestwo. I to i to co teraz robicie jest naganne.
Złe mnie zrozumiales. Natura się nie myli. Mylą się ludzie, którzy próbują przykładać wszystko i wszystkich do dwóch szablonów : facet (najlepiej łysy, wysoki, napakowany, najlepiej hydraulik, bo to takie męskie zajęcie , skarpety, sandały - łapiesz się ? ), kobieta ( blondynka, 90/60/90 , uwielbia zmywać gary i zawsze nosić kiecki ). To tak nie działa . Nikt kto rodzi się z np męskimi narządami wewnętrznymi a żeńskimi zewnętrznymi albo w ogóle bez narządów nie musi się operować, żeby Wam się spodobało to co ma w majtkach, tak samo jak facet z długimi włosami nie musi golić głowy na łyso, bo ktoś uznał, ze to męskie. Dajcie tym ludziom spokój tak jak nareszcie dano spokój leworęcznym . Nic złego z tego powodu, ze leworęczni nie piszą prawa ręką się nie wydarzyło. Tak samo nic się nie wydarzy jak ludzie, którzy chcą być ze sobą będą mogli zawrzeć małżeństwo albo zmienić nadana im jako noworodkowi płeć, jeśli czuja inaczej. Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy lekarz ma wątpliwości jaka jest płeć dziecka ale musi coś wpisać w formularz, przez co może takiemu dziecku zniszczyć życie, jeśli ma nierozgarniętych rodziców, nauczycieli, sąsiadów czy polityków, którzy szczują na takich ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+6 / 6

Ale gnom nadal zajmuje się pierdołami bo przecież nie wyjdzie i nie powie, że przez niego mamy 1mld euro katy do zapłaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+2 / 2

Korekcje płci to są jednostkowe przypadki w Polsce, poprzedzane są badaniami lekarskimi, konsultacjami itd - sugerowanie, że sobie Jarek przechodził ulicą i stwierdził, że jutro będzie Agatką jest po prostu absurdalne i nie zgodne z prawdą.

Gnom po prostu wymyślił, że teraz ludzie mają się miesiącami kłócić o praktycznie nie istniejący w Polsce temat, dotyczący może setnej części procenta społeczeństwa.

Niewygodne dla rządu tematy mają zostać tym arcyważnym i arcypilnym problemem przykryte.

Rozliczenie rządu z elektrowni jądrowych, CPK , Izery, reformy sądów, inflacji, stóp procentowych, czy mieszkania plus mogłoby być mało ciekawe więc lepiej się kłócić dyżurne tematy - aborcje, adopcje przez gejów czy teraz "nowość" korekty płci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+1 / 1

Ogólnie ujmując, to polski system emerytalny jest chyba najgorszy w Europie, mężczyźni ciągle jęczą, że kobiety są uprzywilejowane wiekiem emerytalnym ( i mają rację, że się buntują, tylko że pretensje mają do kobiet, a nie ustawodawców - dziwne) ale bardzo mnie ciekawi, kto częściej otrzymuje wcześniejszą emeryturę, bo może się okazać, że cała mundurówka, wojsko, policja, straż pożarna, potem kolejna grupa przemysł drzewny, hutnicy, górnicy, marynarze, pracownicy metalurgii, są to zawody zdominowane przez mężczyzn, a niektórzy emeryci mają 45 lat! żeby się nie okazało, że w większości to jednak mężczyźni otrzymują wcześniejsze świadczenia i dłużej je pobierają, ze względu na specyficzną w Polsce strukturę zatrudnienia, gdzie obecnie kobiety zachęcane są do, nie podejmowania pracy zarobkowej, na rzecz rodziny. Co ciekawe, w niektórych krajach, nabiera się praw emerytalnych, które są wypłacane dopiero po uzyskaniu wieku emerytalnego, np. strażak może pracować tylko 25 lat, ( nabywa praw emerytalnych) ale emeryturę może pobierać, dopiero po 60 roku życia. Co się dzieje z takim strażakiem? najczęściej zostaje szkoleniowcem albo pracownikiem administracyjnym, gdzie jego doświadczenie i staż jest świetnie wykorzystywane. A jak to wygląda w Polsce? spotkałam się z praktyką gdzie 45 letni mężczyźni w pełni sił, pobierają emeryturę ( która oczywiście im się należy), ale równocześnie pracują, często w szarej strefie, oby tylko nie przekroczyć ustalonej kwoty, po której emerytura jest wstrzymywana. Dlatego uważam, że cały system emerytalny w Polsce jest patologiczny i bardzo szkodliwy społecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem