Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
191 195
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar cczesuav2
-5 / 7

Bo się nudził - pamiętaj, że wtedy nie było telewizji - nie mógł oglądać "Klanu" to siedział pod drzewem i myślał o "głupotach".
Dziś byłby zwykłym lewakiem w oczach PiSu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2022 o 9:11

P pejter
+2 / 4

podobnie Archimedes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+4 / 4

Błędne założenie.

O tym dlaczego spada jablko zapewne myslalo wiele osób przed Newtonem. On jako pierwszy wpadł na rozwiązanie bardzo zblizone do prawdziwego.

Otóż osoby przed nim na to samo pytanie odpowiadaly równiez tylko błędnie. Bo co myslicie, że przed Newtonem ludzie nie glówkowali czemu przedmioty spadaja, dlaczego spadaja tak a nie inaczej itd? Naiwność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

@Elathir Być może nawet nie on pierwszy na to wpadł, tylko on pierwszy zdołał ubrać to w kompletną teorię i przebić się z tym do zbiorowej świadomości.

Analogicznie, o modelu heliocentrycznym myślało wielu i na długo przed Kopernikiem, z drukiem (w tym z ruchomą czcionką) kombinowano w różnych częściach świata przed Gutenbergiem, bracia Lumiere pierwsi zaprezentowali użyteczny system kinematograficzny, ale z samą koncepcją wielu próbowało już wiele lat wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2022 o 11:27

avatar misteriusz
0 / 0

@daclaw co ciekawe na twierdzenie Pitagorasa wpadli również Chińczycy. Zupełnie niezależnie i to twierdzenie miało zupełnie inny dowód. Nie zdziwiłbym się żeby główna teza twierdzenia Newtona była znana w starożytności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2022 o 23:32

K krys89
0 / 0

Śmieszniej by było jakby aliasy jabłka spadło mu na głowę … kowadło :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amarthar
-2 / 2

Całe życie patrzył jak jego szczochy lecą w dół, ale zaczął się nad grawitacją zastanawiać dopiero jak zobaczył jakieś losowe spadające jabłko. Normalnie "gieniusz" xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mario391978
-1 / 1

Pierwszy influencer.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maol1974
0 / 0

Nie pierwszy pomyślał, tylko pierwszy doszedł do prawidłowego wniosku - że nie tylko jabłko spada na Ziemię, ale też Ziemia spada na jabłko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cioran
+1 / 3

Większość komentarzy jest przykrym świadectwem poziomu polskiego szkolnictwa. Prawo powszechnego ciążenia Newtona było o tyle nowatorskie, że wcześniej sądzono, że wszystko ciąży ku centrum, którym jest ziemia, jej środek; że to ziemia trzyma "na uwięzi" pozostałe planety, a przedmioty na jej powierzchni po prostu spadają, bo też ciążą ku jej środkowi. Problem pojawił się, gdy okazało się, że to Słońce jest centrum naszego układu planetarnego i zabrakło dobrej hipotezy wyjaśniającej grawitację. I dlatego Newton sformułował prawo POWSZECHNEGO ciążenia, które nie dotyczy jakiegoś jednego środka czy centrum kosmosu. Prościej nie umiem tego wyjaśnić. A jeśli ktoś będzie podróżować do Angli lub tam mieszka, to zapraszam do odwiedzenia Woolsthorpe Manor, domu Newtona w hrabstwie Lincolnshire (NG33 5PD). Wokół nadal jest sad z bardzo starymi jabłoniami (jedna, wg legendy, jest tą, pod którą siadał Newton), a jesienią da się nawet spróbować tamtejszych jabłek (ale tylko spadów).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 19Kamil95
0 / 0

Nie wymyślił wtedy grawitacji, tylko wpadł na pomysł, aby obliczyć z jaką prędkością musiałoby poruszać się jabłko, aby opuścić orbitę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem