Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
280 285
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elcomandante
-2 / 6

Tego o tej betonozie w miastach już nie idzie słuchać, jak ci ciepło to idź do lasu, tam są drzewa. W mieście ma być czysto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koruptos
+2 / 2

@elcomandante
Czystość to faktor drugorzędny. Pierwszy to po prostu koszty. Bruk wystarczy zamieść czy umyć myjką raz na kilka dni i po sprawie. Z zielenią jest znacznie więcej roboty. Zdecydowanej większości ludzi nie podoba się, że w centrach miast zieleń jest zastępowana przez cement i bruk, ale jeśli zapytać czy konkretnie ty jesteś w stanie zapłacić kilkaset złotych rocznie więcej w podatkach na koszty utrzymania zieleni, podlewanie, opiekę ogrodnika, usuwanie chwastów, przycinanie itd., to większość pewnie powie, że nie, bo to rola (samo)rządu. Więc samorząd koszty przycina. i betonuje, co się da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Drak82
-1 / 1

Uwaga - nic nie zdziałacie. Betonoza to wynik chciwości urzędników, którzy w ten sposób wygospodarowują więcej środków na premie dla siebie. Tu jest mój stary demot wyjaśniający to zjawisko:

https://demotywatory.pl/5083476/Rewitalizacje

Walka z tym byłaby bardzo trudna - należałoby najpierw zdobyć pisemne zobowiązanie samorządowców do tego, że nie będzie "betonozy" a potem ewentualnie egzekwowac je w sądzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem