Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
235 244
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A adamis62
+5 / 7

Jak się dobrze rozpędzą zafundują nam epokę lodowcową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lkb81
+2 / 2

Brawo my!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 5

@lkb81 Nie wiem jak Ty ale ja to nie mam z tym nic wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar spinster84
+3 / 5

Stoimy u progu katastrofy. Za kilkanaście- kilkadziesiąt lat ugotujemy się na tej planecie. Ale zamiast rzucić wszelkie siły i środki, żeby z tym walczyć, wydajemy biliony dolarów na mordowanie się nawzajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rysz666
+2 / 2

@spinster84 To jest sposób Putina na walkę z globalnym ociepleniem. Mniej ludzi, mniejszy ślad węglowy. Ruskie są biedne, więc doceń za starania!

*sarkazm off*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar spinster84
0 / 0

@rysz666

Jak się Putin tak o klimat troszczy to walkę z przeludnienie niech od siebie zacznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
+8 / 8

Planeta sobie poradzi póki świeci Słońce. Tak samo ze zwierzętami i roślinami. Jedne wyginą drugie powstaną. Może nawet inny gatunek. Można dywagować. Jedyne co nie przetrwa to pieniądze wielkich rodziin. Oni nie chcą zmian, bo zmiana to nieznane i nieprzewidywalne. Zrobią wszystko by latać swoimi odrzutowcami. A nam nie wolno będzie jeździć samochodami spalinowymi, a jakże, bo CO2.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+5 / 9

3750km2 to kwadracik nieco ponad 61x61 km. Faktycznie afera o taką powierzchnie uwzględniając całość lasu deszczowego w Ameryce Południowej. Na marginesie to cała powierzchnia Polski by się tam zgubila... wielokrotnie. Nie pozostaje jednak bez znaczenia sens a raczej bezsens tej wycinki pod ową "instalacje". To tak jakby wyciąć człowiekowi płuca i stwierdzić że będzie oddychał przez maszynę bo ta jest sprawniejsza i ma większą moc. No, ale pieniążek rządzi światem czy się komuś to podoba czy nie i całe to "eko" jest dla nas szarej masy ludzkiej a władcy tego świata mają delikatnie mówiąc wyje#ane. To ty masz segregować odpadki, zastanawiać się czy ten karton to karton czy może ma jakieś elementy foliowe a królowie tego świata latają samolotami, spalają niewyobrażalne ilości paliw w swoich super autach i tworzą to coraz więcej fabryk żeby tylko hajs płynął nieprzerwanym strumieniem na ich konta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@Gekon86 Warto też sprawdzić, co było przyczyną zmniejszenia się lasów deszczowych. Bo zauważ, autor nie napisał, że to była wycinka. To są lasy, w których podobno często dochodzi do naturalnych pożarów. Oczywiście ludzie też podpalają, by zwiększyć tereny, ale nie wiem co jest zawarte w tej liczbie 3750 km2, czy wszystkie straty, w tym te naturalne, czy tylko te, spowodowane przez ludzi. Bo jeśli wszystkie, to mamy tu trochę manipulacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Agresiva666
-1 / 1

@Gekon86 Dokładnie, wszędzie tylko pierd*l*l* o plastiku ale żby jakiś mądry z elyt wyszedł z postulatem, od przysłego roku kończymy z plastikiem wszędzie tam gdzie się da. A da się. Wracamy do szkła, papieru i drewna. Od nowego roku firmy produkujące urządzenia mechaniczne, elektryczne mają zapewnić dożywotnią gwarancję a ogólnie dążyć do produkcji przedmiotów trwałych i jakościowych. Ale jakoś nie widzę żadnego odważnego w tym globalnym kółeczku pazernych socjopatów co by wyszedł przed szereg i rozpizgał ten światek burżuazyjnych hipokrytów o nieograniczonym apetycie na wszystko!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier123
+5 / 7

A ile wyemitują zanim ta instalacja zadziała może to skórka za wyprawkę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
+1 / 3

Lasy jako pochłaniacz CO2 mają ograniczony sens. Jedyne co robią, to wiążą węgiel uwalniając tlen w trakcie przyrostu. Ale gdy drzewo przewraca się ze starości, to ten węgiel wraca do atmosfery w postaci dwutlenku węgla na skutek procesów gnilnych. Ma to więc sens tylko podczas przyrostu lasu. Gdy las osiąga względną równowagę (ilość nowej substancji roślinnej jest taka sama, jak ta, która ulega procesom gnilnym), wtedy las produkuje tyle samo CO2, co pochłania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K k1275
+1 / 1

@asdf34 Niestety trudno jest ludziom wytłumaczyć że lasy jako metoda sekwestracji węgla niestety przestały działać jakieś 299 milionów lat temu, a my większość tego węgla uwolniliśmy z powrotem do sytemu który nie jest już w stanie się go pozbyć. Wystarczy przejrzeć sobie resztę komentarzy by zobaczyć niezrozumienie tej zależności i celu takich instalacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
-1 / 1

Ale to się dzieje w brazylii, a tam jest syf i nie mamy wpływu na ten gówniany kraj, który rąbie drzewa jak chory i ma w tyłku cały świat. Nic nie poradzimy na to, że ten kraj jest jednym z krajów najbardziej zalesionych. Gdyby te lasy w dużej części od początku były gdzie indziej, to byłoby ok, bo brazylia nie miałaby czego wycinać teraz po wielu latach wycinki i mieliby pustynny krajobraz na co raczej zasługują. Wycinanie drzew bez opamiętania się tak jakby drzewa im przeszkadzały i szkodziły, to zawsze jest zła rzecz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rysz666
+1 / 1

@jakisgoscanonim W Polsce PiS też panuje potężny wyrąb na niespotykaną skalę od lat. Spytaj dowolnego leśniczego. A potem sprzedają drewno za granicą, podczas gdy mamy jeden z największych udziałów w meblarstwie na świecie (więcej robią chyba tylko 2-3 kraje, w tym Chiny i USA). Tylko w moim mieście 18tys. jest zakład meblarski, który zatrudnia od lat 1200+ osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@rysz666 Chłopie, tam lasów jest tyle co kilka krajów wielkości Polski, a Polska nie jest wszędzie zalesiona, także u nas prędko się skończy, nawet prędzej niż w brazylii i nie wywrze tak duży wpływ jak to co się dzieje w brazylii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2022 o 21:37

Z zenonbak
-1 / 3

Zacznijmy może od tego, że nauką o ochronie środowiska jest sozologia, a nie ekologia, a to już mówi sporo o "ekologach". Zasadziłem w zeszłym roku borówki i ze względu na tę uprawę dość dokładnie śledzę wszelkie serwisy pogodowe i jak na razie to "specjaliści" od klimatu mają dużą trudność z trafną prognozą na 3 dni. A co się stało ze "klimatologami" z lat osiemdziesiątych, którzy przewidywali bliskie nadejście "małej epoki lodowcowej" (osobiście to pamiętam)? Może w związku z brakiem wiedzy i sukcesów na tym polu, darujmy sobie na razie wcielanie w życie pomysłów mędrków od pogody?
P.S.
Skoro najwięcej dwutlenku węgla pochłaniają wodne organizmy fotosyntetyzujące (w tym w znacznej części bakterie), to może działajmy na rzecz użyźnienia zbiorników wodnych, żeby tych organizmów było jak najwięcej (zobacz. eutrofizacja zbiorników wodnych)? Nie mogę się doczekać, gdy "ekolodzy" w walce o redukcję CO2 zaczną niszczyć oczyszczalnie ścieków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
0 / 0

@Gekon86 - nie patrzysz na jedno - tyle lasów wycięto tylko tam i tylko w ciągu 6 miesięcy!!
Nie wycinają puszczy pod te urządzenia, tylko budują tam, gdzie ingerencja będzie najmniejsza, gdzie już jest goło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

@bilutek ja patrzę na to tak, że wg mnie jest to totalna bzdura wycinać drzewa, które naturalnie oczyszczają powietrze, dają tlen, poprawiają właściwości gleby. Dżungla amazońska to nie jakiś tam lasek świerkowy w leśnictwie "kozia wolka". Ten ogromny teren zielony ma wpływ na klimat nie tylko terenu na którym występuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem