Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
293 315
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar PIStozwis
+6 / 12

I to jest zła wiadomość. Im mniej wiernych w kościele, tym mniej pieniędzy z tacy. Im mniej pieniędzy z tacy tym więcej PIS da klerowi z budżetu. A jak śpiewał Jan Kaczmarek bilans musi wyjść na zero.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+7 / 13

@PIStozwis Niezapomniany Pan Janek. "Proszę nie regulować odbiorników - ja naprawdę tak wyglądam" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cozabalwantonapisal
+12 / 20

Za to mamy kościół live w TVP i radiu. Dzień w TVP zaczyna się od mszy podobnie jak w krajach muzułmańskich od zwoływania do meczetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+5 / 7

@Rydzykant ograniczyli, bo zobaczyli, że kościelne czary-mary nie działają? A może po prostu korzystając z tego, że mieli więcej wolnego czasu wreszcie zaczęli rozumieć czym jest firma KK?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2022 o 22:24

A Aqq300
+6 / 6

i są na tyle konsekwentni, że po zakończeniu tego etapu pandemii do kościoła na mszę dziękczynną już nie poszli. Brawo wierzący. Niechodzeniem do kościoła popierają ePiSkopat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-5 / 7

@sliko
Ciekawa hipoteza. Ludzie mieli zakaz wychodzenia do lasów, dlatego odkryli że nie ma boga. Z twojej koncepcji wynika, ze bóg mieszka w lesie.
Pisząc "czary-mary nie działają", przeceniasz inteligencję obywateli. Zobacz jaką popularnością cieszą się horoskopy, wróżki i cała reszta ezoteryki. Te dziedziny powinny zniknąć szybciej niż religie, a przecież kwitną.

Czy zastanawiałeś się, czym jest Pastafarianizm? Jest oczywistym pastiszem religii, jej bezmyślnych rytuałów oraz niezrozumiałych dogmatów. Jednak na głębszym poziomie przekaz jest szerszy. Pokazuje, jak bardzo rozpowszechniła się na świecie idea konsumpcjonizmu. To on stał się współczesną religią, której oddaje się większość obywateli bogatych krajów i na który chcą się "nawrócić" obywatele krajów biedniejszych.
Bobby Hendersona nie zakpił z katolicyzmu. Zakpił z naszej ludzkiej, ułomnej z natury. Oczywiście pretekstem była dyskusja nad nauczaniem religii, bo w ten sposób najłatwiej było się przebić do mediów. Tak zdobył popularność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+7 / 9

I bardzo dobrze, bo kościół to zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-3 / 9

@kraken11 owszem, ale co proponujesz w zamian? bo przyroda nie znosi próżni, jeżeli ludzie odwrócą się od kościoła, zwrócą się w kierunku czegoś innego, czego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 5

@iposek Naprawdę społeczeństwamuszą być na coś chore? - chyba jednak nie - Sąsiednie Czechy są dobrym przykładem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem