Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
341 352
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+9 / 17

Zawód można zmienić i to wielokrotnie, wielu ludzi pracuje w zupełnie innym zawodzie niż wyuczony.
Błędem to jest "zmiana płci", zwłaszcza w wieku 7 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@Banasik pierwsza czesc - zgoda. Druga kwestia, maturzysci marudza ze sie nie dostana na wymarzone studia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+10 / 10

Wybrałem zawód w wieku 15 lat i przepracowałem w nim 42 lata. Ale to ja wybierałem a nie rodzice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+5 / 7

jak w wieku 19 lat nie wiesz co cię interesuje to masz poważny problem. Ja, wielu moich kolegów i koleżanek nie mieliśmy z tym problemu, aby taką decyzję podjąć w wieku 15-16 lat i poszliśmy do technikum. Dziś jesteśmy programistami, testerami, analitykami IT i podoba się nam nasz zawód

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
0 / 0

Problemem nie jest to, że musisz zawód wybrać za młodu. Problemem jest to, że poza kilkoma konkretnymi zawodami, z reszty się nie utrzymasz. I tu powstaje najtrudniejszy dylemat - wybór z miłości czy z rozsądku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartS24
0 / 0

Problem jest taki że zawody są dosyć okrojone, gdyby ktoś chciałby zajmować się w życiu np: liczeniem źdźbeł trawy .. to nikt go nie zatrudni a z własnego interesu trudno wyżyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+1 / 3

Powiem ci coś, nastolatku, czego nikt mi nie powiedział w szkole, gdy byłem w twoim wieku.

Kiedyś będziesz musiał zacząć zarabiać pieniądze*. W tym celu musisz umieć zrobić coś, za co ktoś inny będzie gotów dobrowolnie ci zapłacić, bo tak działa gospodarka rynkowa. Potrzebujesz praktycznych umiejętności, które przynoszą konkretną korzyść materialną.

Praktyczną umiejętnością NIE JEST znajomość budowy komórek eukariontów. 90% wiedzy, którą przyswoisz w szkole, to wiedza absolutnie zbędna na rynku pracy, CHYBA ŻE będziesz kontynuować naukę na kierunku specjalistycznym (tutaj: biologia). W szkole nie nauczysz się,:
- jak działa komunikacja międzyludzka (polecam Paula Watzlawicka)
- nie nauczysz się języka obcego (choć może wydawać się inaczej).
- jak działają różne ustroje społeczno-gospodarcze i który z nich jest najlepszy dla ludzi.
- jak działa psychologia.
- absolutnie ŻADNEJ PRAKTYCZNEJ UMIEJĘTNOŚCI (nawet gotowania cię nie nauczą).

Ja np. żałuję, że zmarnowałem tyle czasu w życiu na szkołę. Jedyną rzeczą, którą faktycznie wyniosłem ze szkoły, to wiedza o odżywianiu się i j. angielski, bo faktycznie się przyłożyłem. Niemieckiego sam się nauczyłem, bo musiałem, bo zamieszkałem w Niemczech. Wszystko inne poszło w niepamięć i już nigdy tego nie odzyskam.

Poznaj to, czego potrzebują inni ludzie. Wejdź na portal z ogłoszeniami o pracę i poczytaj. Wejdź na portal ze zleceniami od ludzi, którzy potrzebują konkretnej usługi. Następnie poznaj siebie i zrozum, w czym jesteś dobry. Wymyśl, jakiego rodzaju usługi mógłbyś świadczyć w przyszłości, a potem podejmij naukę w tym kierunku. Jeśli do wykonywania tejże usługi nie potrzebujesz matury i szkoły wyższej, to do jasnej cholery nie rób matury i szkoły wyższej.

Nie marnuj czasu na głupoty. Nie poświęcaj zbyt wiele uwagi tym szkolnym przedmiotom, które nie są ci do niczego potrzebne - wystarczy, że zdasz. I najważniejsze: nie oszukuj samego siebie - kiedyś będziesz musiał wkroczyć w dorosłość i lepiej, żebyś umiał zarobić (godne) pieniądze.

*nie dotyczy bananowych dzieci i leniwych lasek, które znalazły sobie bogatego męża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2022 o 11:05