Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
243 245
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B bestiaziom
+1 / 1

Covid był trzeba odkuć 2lata straty. Polacy kochają wysokie ceny bo nie widać by ktoś protestował przy 6/7/8zl . Jak by była za 15zl też byśmy to zaakceptowali ponieważ ludzkość pędzi na ropie do przodu. Można kupić rower i wtedy cena benzyny nie ma żadnego znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+5 / 5

To szczyt sQ... stwa.
Warto dodać, że ceny paliwa głównie odpowiadają za obecną inflację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

Po pierwsze: literówka, napisałeś 2.7 zamiast 3.7. PS a przepraszam, myślałem, że odnosisz się do stycznia.

Po drugie:
https://fakehunter.pap.pl/raport/6ea9780e-a111-4711-afd3-7161ec201d39
na dole strony są też źródła, które też warto przeczytać.

Po trzecie: sformułowanie "praktycznie każde paliwo (...) pochodzi od rafinerii orlenu" jest nieprecyzyjne i chyba nie do końca prawdziwe. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to shell w połowie ma paliwo "swoje" (tu się pojawiają wątpliwości co do tej połowy więc, proszę niech każdy to sobie sprawdzi, a jak nie to niech pominie tę informację), a po za tym obok orlenu jest jeszcze lotos.

Po czwarte: jakby ktoś szukał skąd ten obrazek to tu jest źródło, bo oczywiście na demotywatorach to by był cud, gdyby ktoś w takich rewelacjach podawał źródła:
https://www.orlen.pl/pl/relacje-inwestorskie/informacje-finansowe/dane-makro/2022
Na samym dole jest legenda, której autor uznał, że nie warto pokazywać.

Nie neguję, że orlen je*ie nas na hajs, ale jak już mamy go krytykować to róbmy to w sposób merytoryczny. Po prostu ten wskaźnik (bo to jest tylko wskaźnik, a nie, jak sugeruje nazwa, marża) nie musi się pokrywać 1:1 z dochodami i ta informacja nie jest żadnym argumentem.

PS po piąte: mówisz, o modelowej marży rafineryjnej z czerwca, ale o cenach baryłki ropy z dziś. Trochę takie mylące to może być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2022 o 16:28

Y yankers
+1 / 1

@nitaki "Po trzecie: sformułowanie "praktycznie każde paliwo (...) pochodzi od rafinerii orlenu" jest nieprecyzyjne i chyba nie do końca prawdziwe. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to shell w połowie ma paliwo "swoje", a po za tym obok orlenu jest jeszcze lotos."

Shell i BP targają do Polski wyłącznie paliwa premium, które nie stanowią nawet 1% obrotu tych stacji w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

@yankers ok, wydawało mi się, że jednak sprowadzały spory ułamek, no ale mogę się mylić. A masz jakiś link (z jakiegoś powodu nie może być słowo link i słowo do obok siebie) do informacji o tym 1%?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goff
+1 / 1

tylko vpower benzyna jest nie nasza, bp z tego co wiem nie sprowadza paliwa a jedynie dodaje uszlachetniacz i sprzedaje jako premium.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
-1 / 1

Tak czy inaczej uważam, że należy kupować paliwo Orlenu, najlepiej jednak na prywatnych stacjach a nie tych koncernowych. Kupowanie u np Szela czy innego Cyrkla to tylko dorabianie obcych firm. A jeśli ktoś ma wątpliwości, to czy ten np Szel czy Cyrkiel oferują wam niższe ceny czy liczą że na złość Orlenowi będziecie płacić słono u nich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@mafouta chodzi o to, bo wydaje m isie, ze nie zaczailes, ze wszedzie kupujesz paliwo Orlenu. Problem jest taki, ze podwyzki cen paliw wynikaja w duzej mierze ze wzrostu orlenowskiej marzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
-1 / 1

Akurat połowa tej marży to koszty które wzrosły wraz z przejściem na ropę Brent, które jest o wiele droższa w przeróbce niż ropa Ural. A i Orlen specjalizował się do tej pory wyłącznie w ropie Ural i nie ma nawet urządzeń przystosowanych do ropy Brent, co powoduje spadek wydajności :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ruskib
0 / 0

Dla zainteresowanych. Orlen celuje w 12 pln / l w tym roku....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

Ropa już dziś skoczyła na $107.
Ale większość tylko ropa i ropa!
Media prawie się nie zająkną, więc i ludzie też, że gaz w ciągu miesiąca staniał o ponad 1/3. Z $9 na $6.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem