Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
193 197
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Duergh
+9 / 15

W obecnych czasach to albo mu pozwolą i cała inicjatywa będzie bezsensowna, lub zabronią i narażą się na potencjalny pozew od lewackich środowisk bo Janusz może się identyfikować jako Daria, Czajnik czy cokolwiek tam jeszcze wymyśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-3 / 15

I nikogo nie dziwi fakt, że w XXI wieku nadal nikt nie uczy facetów, że kobiet się nie gwałci ale uczy się kobiety jak tych gwałtów unikać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
0 / 4

@acotam43 Serio ? Uważasz, że gwałty wynikają z faktu, że nikt tym "biednym" kolesiom nie powiedział, że nie wolno tego robić ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+9 / 9

@acotam43

A co w tym dziwnego?

Za gwałty odpowiada niewielki odsetek niereformowalnych spychopatów z zabużeniami psychicznymi. Dla 99,99% mężczyzn gwałt jest czymś nie do pomyślenia i nie trzeba ich uczyć, że jest zly, reszty żadna edukacja nie zmieni, można co najwyżej liczyć, że uda sie ich zdiagnozowac i wyleczyć zanim dojdzie do tragedii.

Gadanie, że zamiast uczyć kobiety jak uniknąć napaści przez psychola powinnismy edukowac meżczyzn to tani, bezsensowny populizm. To tak jakby zamiast uczyć dzieci ostrozności i nieufności uwierzyc, ze straczy przeprowadzić akcję informacyjną pośród dorosłych o tym, że krzywdzenie dzieci jest złe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 2

@acotam43 Obstawiałbym, że wynika to z przebywania przez nas, jako społeczeństwa, w okresie przejściowym, kiedy już zdaliśmy sobie sprawę z powagi sytuacji, ale jeszcze nie możemy tego z dnia na dzień zupełnie wyeliminować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 2

@acotam43 Tak z ciekawości - co rozumiesz pod hasłem "nikt nie uczy facetów"? Bo nauka dorosłych facetów to już tak późnawo, a dzieci (w tym synów) wychowują rodzice (głównie matki).

Poza tym - najlepsze skutki przynosi jednoczesne wdrażanieobu nauk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+3 / 5

@acotam43 mnie dziwi ten argument. Zamykasz samochód? Dom?
Naucz kobiety nie oskarżać bezpodstawnie o gwałty i przemoc wobec tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2022 o 16:14

T konto usunięte
0 / 2

@acotam43 a dzieci patrzeć w oba kierunki przed przekroczeniem ulicy zamiast kierowców się zatrzymywać!!!! Zaprzestać edukacji dzieci natychmiast!!!! Tak byc nie może!!!!!
REEEEEEEE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 3

@adi011290 a czy ktoś kiedys przeprowadził z tobą rozmowę na ten temat? Nie tylko gwałtów ale seksistowskich odzywek, używania argumentu siły? Czy jako mały chłopiec miałeś pogadankę na ten temat? Bo dziewczynki mają- jak się nie ubierać, jak się nie wychylać, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i tak dalej. Chłopak wychodzący na dyskotekę- synu baw się dobrze, córka wychodząca na dyskotekę - pamietaj nigdzie nie chodź sama, nawet do toalety, pilnuj drinka, nie wsiadaj sama do taksówki....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 3

@Elathir za gwałty odpowiadają też naćpani lub napici nastolatkowie, którzy nie rozumieją słowa NIE. Nie koniecznie to psychopaci a najczestrzym argumentem w sądzie jest - przepraszam, nie chciałem, byłem pijany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
0 / 2

@acotam43 Miałem pogadanki na temat szanowania drugiej osoby, bez względu na płeć. Nikt mi nie musiał tłumaczyć dodatkowo, że nie należy gwałcić, że nie powinienem łapać dziewczyn za piersi w tramwaju itp. Pamiętaj, że mężczyźni mają przewagę fizyczna nad kobietami i to raczej z tego tytułu dziewczynom bardziej zwraca się na pewne aspekty uwagę, gdyż ciężej im będzie się obronić przed ewentualnym napastnikiem. Pod spodem napisałeś, że czasami to alkohol wyciąga te mroczne demony z nastolatków.... powiem tak, to nadal są psychopaci... Ja nie raz i nie dwa w życiu piłem (i na drugi dzień żałowałem, że tak dużo), ale nigdy nie przyszło mi do głowy, by na fali bycia najeb***ym kogoś zgwałcić albo molestować i gwarantuje Ci, że 99% mężczyzn też nie przyjdzie to do głowy, a ten 1% to zwyrole i tyle. Zwyrole do których żadna edukacja nie dotrze, bo mają nasrane w głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 3

@kawanalawe
Co rozumiem? Będąc dorastająca dziewczyną za każdym razem jak wychodziłam z domu dostawałam litanię co robić, czego nie robić, pod lupę szedł mój strój- żeby broń boże nie prowokować. Mój brat po prostu wychodził z domu. Nie nie wyrósł na gwałciciela ale też nikt nigdy nie miał z nim rozmowy pt.jak traktować koleżanki. Wychowanie rodziców to jedno, wpływ środowiska to drugie. Może gdyby edukacja seksualna była na porządku dziennym uniknęło by się kolejnych pokoleń sfrustrowanych facetów odbijających swoje niepowodzenia na kobietach? Bo gwałca nie tylko psychopaci. Gwałca frustraci, narcyzi, ci będący pod wpływem. Gdzie jest edukacja tych młodych ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
0 / 2

@adi011290 jeżeli to jest 1% zwyroli, to dlaczego to jest tak powszechne? To łapanie za tylek, za biust, wkładanie telefonów pod spódniczki? Kurde gdzieś to się przecież zaczyna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@acotam43 obawiam, że w głębi siebie większość to jednak psychopaci. O ile silne psychotropy mogą zmienić jeszcze dość znacząco zachowanie, tak alkohol nie ma aż takiego wpływu. Te osoby mają w sobie ten problem już wcześniej tylko nad nim panują na trzeźwo. Większości nawet po pijaku takie zachowanie nawet nie przyjdzie do głowy.

Zresztą jak w tym wypadku edukacja miałaby pomóc? Po pijaku człowiek jest jeszcze mniej podatny na rozsądne myślenie i wyciąganie wniosków z tego czego go nauczono.

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to większy nacisk na wyłapywanie osób z zaburzeniami tego typu w młodym wieku i odpowiednio szybkie profilaktyczne leczenie.

Bo nie oszukujmy się, jako kultura wszyscy uznajemy gwałt za zło, wyjątki stanowią socjopaci i osoby z zaburzeniami seksualnymi. Choć jest jeden niechlubny wyjątek, jakim jest gwałt w małżeństwie ale i tutaj sytuacja się poprawia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
0 / 2

@acotam43 Rozumiem Twoja frustrację, bo sam mam siostrę i wiem jak to wyglądało u mnie w domu. Jednak sama przyznasz, że jako kobieta miałaś/masz więcej do stracenia... Facet może dostać w gębę i żeby zgubić... a kobieta ? Doskonale wiesz i nie mówię tu nawet o ciąży, ale o traumie na całe życie. Zgadzam się z Tobą, że edukacja seksualna w Polsce jest żadna i to zarówno w szkole jak, i w domach. Nie uważam, że wpłynęłoby to na zmniejszenie liczby gwałtów (bo to jest jakiś problem w głowie), ale chodzi o samą świadomość siebie i swojego ciała, bo przerażające jest to, że bywają 14-15latki, które niewiedzą skąd się biorą dzieci, że niewiedzą jak zabezpieczać się podczas stosunku, niewiedzą co to są prezerwatywy dla kobiet, czym są chusteczki oralne itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 1

@adi011290
Jestem sfrustrowana samym przekazem i mentalnością społeczną. Zwróć uwagę, że złe rzeczy przytrafiają się kobietom, same. Przekaz w mediach głosi- "kobieta została napadnięta " a nie "ktoś napadł na kobietę" . Statystyki nie mówią o ilości zwyroli , przestępców seksualnych, nie mówią o sprawcach ale skupiają się na ofierze, kobiety są ofiarami i kropka. Żeby zmienić tę mentalność potrzeba zmiany tej narracji i konsekwentnie piętnować wyraznie przestępców.
Oczywiście, że mamy więcej do stracenia, pytanie tylko kiedy powstaną odpowiednie narzędzia, żebym mogła iść wieczorem na spacer, sama i widząc mężczyznę na przeciwko nie dostać małego zawału serca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+1 / 1

@acotam43 No ale kto ci te kazania fundował? Środowisko czy jednak rodzice?
Tak się składa, że ja też mam brata i żadne z nas kazań nie dostawało przed wyjściem. Sami wiedziliśmy jak się zachowywać i co robić, żeby się nie narażać. A różnice sa oczywiste, choćby ze względu na warunki fizyczne. Każdy wie, że gwałt to przestępstwo, zbrodnia. Nie ma też niczego niestosownego w nauce jak ich unikać.
Edukacja nie przyniesie żadnych skutków, jeśli będziesz edukować tylko męską część społeczeństwa. Bo to my, kobiety, rodzimy i wychowujemy synów. I wśród kobiet też zadrzają się zaburzenia narcystyczne, psychopatki frustrarki, agresorki i manipulatorki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 1

@kawanalawe
Nie twierdzę, że mamy edukować jedynie męską cześć społeczeństwa, mówię, że edukacja jest po prostu potrzebna a zmiany są potrzebne od absolutnych podstaw czyli zmiany głównej narracji. Sprawcami gwałtów czy przemocy względem kobiet są glownie mężczyźni i powinno to być jasno powiedziane. Złe rzeczy nie przytrafiają się kobietom magicznie, stoi za nimi jakiś oprawca.
Synów czy córki wychowują rodzice, zrzucanie odpowiedzialności na jedno z nich ma sens, kiedy jest się samotnym rodzicem a przypadki zaburzeń psychicznych to także problem obu płci więc nie wiem gdzie zmierzasz z tym przykładem?
Sedno problemu tkwi w tym, że z pokolenia na pokolenie przenosimy schematy seksistowskich zachowań za społeczną aprobatą i o ile na zachodzie się to zmienia to w Polsce nadal niestety te tematy raczkują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 0

@acotam43 Trudno dyskutować z tym, że to mężczyźni częściej są sprawcami przestępstw. Takie mamy czasy, że ludzi oburzają fakty, ale trudno. Tak jak mężczyżni mają inną budowę ciała, hormony i psychikę, tak nie da sie zaprzeczyć, że to właśnie matki mają większy wpływ na rozwój dzieci. Do tego kobietyznacznie częściej mają cechy osbowości narcystycznej, a te, które je mają, znacznie częściej wychowują zaburzonych mężczyzn. Z tym, że mężczyźni nieporównywalnie częściej stają się psychopatami zdolnymi do przemocy.
Ze zmianą mentalności i schamatami zachowań się absolutnie zgadzam. Niestety sama pamiętam obleśnych, podszczypujących dziewczynki 'rubasznych wujków'. Dziś na szczęście takie zachowanie jest nie do pomyślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
+3 / 3

skoro płeć to tylko konstrukt społeczny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+2 / 2

Chyba powinien mieć pełne prawo czuć się kobietą.... Czy jednak tylko poza taksówką Bolta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2022 o 14:19